Caferi mezhebinde namazın kılınışı (Resimli)

Dinin ana direği namazdır...
şahturna

Re: Caferi mezhebinde namazın kılınışı (Resimli)

Mesaj gönderen şahturna »

ya kardeşim Alinin kabede doğduğu uyduruk bir rivayettir,kabeyi ademin yaptığıda uydur
madır,hem ademi kim görmüş ne zaman yaşamış,kabeyi kutsamak için bir sürü uyduruk hika
ye üretmişler fabrika gibi
neymiş kimse kabeyi yıkamazmış,Allah buna izin vermezmiş,emevilerden haccac bin zalim
bu kabeyi yerlebir ederken Allah niye izin verdi?yada allahın eviydi madem niye Allah burası
ağzına kadar putlarla doldurulurken izin verdi?bu kadar hayal ürünü saçma hikayelere nasıl
inanıyorsunuz hayret doğrusu,işin aslı kabe ilkel pagan putçuluğun kutsadığı bir tapınaktır
o kadar,hatta idda ediyorum kabenin kendisi en büyük puttur
ademe gelince elbet hak insandadır ve gerçek kabe (allahın mekanı)insandır,secde de yal
nız cemal cemale yapılır,taş duvarlara değil...
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

şahturna yazdı:ya kardeşim Alinin kabede doğduğu uyduruk bir rivayettir,
.... ademe gelince elbet hak insandadır ve gerçek kabe (allahın mekanı)insandır,secde de yal
nız cemal cemale yapılır,taş duvarlara değil...
b iraz aklını kkullan yaaa
biraz akıllı ol yaaaa

Allah KUranda ne diyorsa 12 imam nasıl yapmışsa öyle yapmak zorundasın sebatay uydurmalarını bektaşi palavralarına nasıl inanıyorsunuz şaşıyrom
şahturna

bence sen biraz aklını kullan,önce sebatay ne demek onu izah et,sonra Allah kuranda ne
diyomuş anlatda öğrenelim,onikiimama gelince uydurma rivayetleri bırak gerçekleri konuş,
ben kurana bakınca senin kuranla hiçbir alakan olmadığını görüyorum
ben kuranda Allah ne diyosa onu uyguluyorum zaten,ben ademde mevcudum diyor,taş be
ton duvarlarda değil,ama senin bu konuları anlaman için eğitilmen lazım...
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

şahturna yazdı: ben kurana bakınca senin kuranla hiçbir alakan olmadığını görüyorum
ben kuranda Allah ne diyosa onu uyguluyorum zaten,ben ademde mevcudum diyor,taş be
ton duvarlarda değil,ama senin bu konuları anlaman için eğitilmen lazım...

bak bakalım Kuranda kıble olarak neresi emredilmiş araştır bakalım
şahturna

neresi emredilmiş,öncedende kudüsdü sonradan Allah fikir değiştirdi mekke oldu değilmi?
bak bu kuran varya tamamen osmanın mushafıdır,emeviler zamanındada kalem karışmıştır,
çelişkilerle dolu birsürü şey vardır içinde,o yüzden her konuya sazan gibi atlama bence
yinede ademe secde meselesinide bi düşün istersen ha...
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

şahturna yazdı:neresi emredilmiş,öncedende kudüsdü sonradan Allah fikir değiştirdi mekke oldu değilmi?
bak bu kuran varya tamamen osmanın mushafıdır,emeviler zamanındada kalem karışmıştır,
çelişkilerle dolu birsürü şey vardır içinde,o yüzden her konuya sazan gibi atlama bence
yinede ademe secde meselesinide bi düşün istersen ha...
kardesim lutfen arastirmadan yazma ne olur :wink:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

"Adem as ne zaman yaşadı kabeyi kim yaptırdı biz bunları bilemeyiz sen gördün mü?" gibi söylemler bana mantıklı gelmiyor. Zira biz Atatürk'ü de görmedik ama yaşadığıı biliyoruz. Biz Osmanlı'yı Bizans'ı Abbasileri görmedik ama varlıklarını biliyoruz. Peki nereden biliyoruz???
Elebete gemişi günümüze aktaran kaynaklardan vesikalardan biliyoruz. O halde şimdi bizim amacımız hakikate ulaşma noktasında bu vesikaların doğruluk paylarını ortaya çıkarmak ve hakikatleri tespit etmek değil midir?
Şimdi şahturna can,
sana genel olarak şunları yazıyorum:
Ben Aleviliğin temel iki kaynağının Kuran ve Ehl-i Beyt as olduğuna inanıyorum. Bu iki emanetin Aleviliğin temeli olduğuna inanıyorum. Benim kaynak kabul ettiklerim bunlar. Şimdi siz de eğer bu iki kaynağı kabul ediyorsanız onlardan yazalım yok kabul etmiyorsanız o zaman size inandığınız kaynaklardan yazalım olmaz mı? O halde bize kaynaklarınızı belirtiniz!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Imam

Mesaj gönderen Imam »

Caferi Mezhebine göre, Kusluk Namazi, Sükür Namazi, Tesehhut Namazi vs Ehlisünnet gibi mi kiliniyor ?
sevgi benim temelimdir
özlem,bineğimdir
Allah'i anma,yoldaşımdır
ilim,silahımdır
sabır,kalkanımdır
hoşnutluk,ganimetimdir

cihad,ahlakımdır
NAMAZ,GÖZÜMÜN NURUDUR

Resim
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

şahturna yazdı:ya kardeşim Alinin kabede doğduğu uyduruk bir rivayettir,kabeyi ademin yaptığıda uydur
madır,hem ademi kim görmüş ne zaman yaşamış,kabeyi kutsamak için bir sürü uyduruk hika
ye üretmişler fabrika gibi
...
Tabi Canim Size göre her Ehli Beyt Hadisleri, Her Hak Sözleri size göre Uyduruk !! isinize gelmedigi seyler Hakin Batili yok ettigi seylerde size göre Uyduruk !! Gercek ve Hakikat olan hersey Size göre Uyduruk !! Imamlarimizin Faziletleri Derecelerini anlatsak onlarada Uyduruk diyorsunuz !! ..Ama is Sünni Bektasin Güvercin olup uctugu Size göre gercek öylemi ( hem Siz Bektasiler, gördümüki Haci Bektasin Güvercin olup uctugunu ??!) !? Tasi Hamur gibi yugrup, Duvara Yumurk atip Delik acmasi Size göre Gercek öylemi ?! ..Haci Bektasin eli kan oluyor, o kan bir bardak suyun icine düsüyor Kadincik ana o suyu iciyor ve Hamile kaliyor oda gercek tabiki ?! sonra Bir Adama Tas veriyor Adam Tasi Yutuyor oda hamile kaliyor ...Bes taslar Daglardan yuvarlanarak tepelerden iniyor Bektasa Sahitlik yapip dile geliyor Buda gercek tabiki öylemi ?! ...uyduruk olurmu bu masallar degilmi ?! ....Imam Ali (as) Dogdugu yeri Resmen Resimlerle Gösteridigimiz ve acikladigimiz halde yine inkar edip Degil o Mucizeye, Hadislerine bile Uydurk deyip ama Masal ve Hurafeleride öne sürerek Ehli Beytin Faziletlerini kamufle ederek Alevi oldugunuzmu idia ediyorsunuz ?! Buna Resmen Saman altindan Su yürüten , Alevilik Adina Alevi Düsmanligi yapanlar .. denir !!! zaten Siz Bektasilerin Temeli yalan ve inkar oldugu gibi Ehli Beyte ayit ne varsa UYDURUK deyip akliniz sira siyrilmaya calisiyorsunuz ..birde bu Sözlerinizle Utanmadan Aleviyiz Diyebiliyorsunuz ..Sizmi ??..Bu Görüsünüzlemi ..??! Güleyim bari ....
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
şahturna

ali muhsin bu ateşin niye?ne bu hiddet bu celal,senin çok ciddi ruhsal sorunların var sanki,ne bu
tahammülsüzlük?bir kere de sakin birşeyler yaz
masallara gelince,hünkarın kerametlerinin birçoğu doğrudur,çünkü o velidir,imam musa kazım ev
ladı bir erendir,güvercin donunda gelişi mecazidir,onun barışcıl felsefesini en iyi güvercin temsil
ettiğinden bu söylence aktarılmıştır,tabi birde onun sünnilikle hiç alakası olmadığını sende gayet
iyi biliyorsun,hz.pir alevilerin serçeşmesi ve yol gösteren ışığıdır,onun yolu gönül yoludur,batıni
yoldur,zahiri anlayışlar pirin yolu değildir
mucizelere inanmıyorsan o zaman resulullahın mekke putperestlerine gösterdiği mucizelere inan
mıyorsun galiba,zaten o cahillerde Muhammed bizi büyüledi demişlerdi...

“Namaz” sayfasına dön