Alevi Caferi istihadina göre Namaz (Resim)

Dinin ana direği namazdır...
ALIBABA

Re: Alevi Caferi istihadina göre Namaz (Resim)

Mesaj gönderen ALIBABA »

alone_man yazdı:
ALIBABA yazdı:
Valla seytan bile senin kadar uyanik degil be abooooo!!!!!!!!!

Netcuk simdi neeee ?

Allah Allah eyvallah

bu adam asla islah olmaz zaten tartışmıyorda vede bektaşi mikrobunu yemiş vede saygısız davranıyor vede her konuya ilgili ilgisiz yazıyor yani adamın ilmi tartıştığı falan yok iş olsun torbası dolsun diye yazıyor ve birçoğunun vaktini alıyor
cami duvarınada işeme dediğimiz halde işeyip duruyor
yani her türlü uyarıya rağmen de devam ediyor
gidecem yazmıcam diyor dönüyor yine ilgili ilgisiz yazıyor
artık yöneticiler son defa uyarırmı yoksa gerek yokmu düşünün derim
Efendim ben bu formda bir mucahid birde kendim kadar saygili bir insan gormedim daha ?????????

Mucahidin kalbi allaha 4 ,4 luk aciktir .

Mucahid kardes bizdendir .

Allah Allah eyvallah .
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

[quote="MÜCAHİD"]

Biz namazı konuşuyoruz sen ise konuyu dedelerine secde etmenin sakıncas olup olmadığına getiriyorsun. Namazı kabul etmeyen veya onu hafife alanlar, Ehlibeyt İmamlarını diline bile almamalıdır.

Şeytan Ademe bir defa secde etmedi Allah'ın dergahından kovuldu, bir ömür boyu Allah'a secde etmeyenin hali nice olacak kirve!!!

Aslında siz şeytana bile ders verirsiniz. Çünkü siz Kuran'la Kuran'ı, Ehlibeyt'le de Ehlibeyti vurmayı çok iyi biliyorsunuz, bu konuda maharetlisiniz.

Bir adam kabul etmemekte inat ediyorsa, küfrü seçiyorsa yapacak bir şey yoktur. Küfrünüzle başbaşa kalın emi.

Mucahid kardes yazilanlari cizilenleri sorgulamaliyiz !!!

Hak batildan bu sekil ayrilir .

Buzu cozmek icin sicak su lazimdir , unu ayiklamak icinde elek lazimdir . Bilmiyorum anlata bildimmi ?

kuranda 3 yerde degisik secde etme kelimesi geciyor .

1- Ademe
2- Sehir kapisindan girerken secde ederek girmeye .
3- yusufa yapilan secde

Benim demek istedigim ne biliyormusunuz ?

Kuranda her secde sandiginiz secde degildir .

Demek istedigim kuranda allaha secde edin diyince namaz kilin demiyor denmek istenen ona boyun bukun onun buyuklugunu bilin demek istiyor .

Allah Allah eyvallah
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı:
Kuranda her secde sandiginiz secde degildir .

Demek istedigim kuranda allaha secde edin diyince namaz kilin demiyor denmek istenen ona boyun bukun onun buyuklugunu bilin demek istiyor .

Allah Allah eyvallah
bizde sana namazdaki secdeyi anlatmaya çalışıyoruz neden çarpıtıyorsun? (yoksa görevin bu mu?)
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:
bizde sana namazdaki secdeyi anlatmaya çalışıyoruz neden çarpıtıyorsun? (yoksa görevin bu mu?)
Namaz kilin guzel birseydir . Fakat kilipta kilmayanida yargilamayin asmayin ?

Allah katinda 3 cesit inanan vardir .

1-Herseyi ilen yerine getiren ,
2-Sadece dili ile ve gonlu ilen
3- sadece gonluylen

Ben bunlarin 2 ci sirasindayim ve bircok alevi .

Allah bu guruptaki insanlari cennetin katmanlarina kazandiklarina gore koyacaktir insallah.

Cennetin meyvelerne eyvallah .
Hasan Akça

ALIBABA yazdı:
Hasan Akça yazdı:
Namaz kilin guzel birseydir . Fakat kilipta kilmayanida yargilamayin asmayin ?

Allah katinda 3 cesit inanan vardir .

1-Herseyi ilen yerine getiren ,
2-Sadece dili ile ve gonlu ilen
3- sadece gonluylen

Ben bunlarin 2 ci sirasindayim ve bircok alevi .

Allah bu guruptaki insanlari cennetin katmanlarina kazandiklarina gore koyacaktir insallah.

Cennetin meyvelerne eyvallah .
kendi pis işlerinize alevileri karıştırmayın sizler ne yaparsanız yapın bektaşi saçmalıkları bizi ilgilendirmiyor
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:
kendi pis işlerinize alevileri karıştırmayın sizler ne yaparsanız yapın bektaşi saçmalıkları bizi ilgilendirmiyor

sizin o sebasiyanmidir ne dir ise belkim sizin uydurdugunuz bir bektasiliktir sirf bize iftira atmak icin her ne ise .

Onlar bile namaz kilarlar gidin arastirin . Siz su fetolardan bahsediyonuz degilmi biz sizden iki kat onlara zalimiz evel alah .

Allah eyvallah
Hasan Akça

ALIBABA yazdı:
Hasan Akça yazdı:

sizin o sebasiyanmidir ne dir ise belkim sizin uydurdugunuz bir bektasiliktir sirf bize iftira atmak icin her ne ise .

Onlar bile namaz kilarlar gidin arastirin . Siz su fetolardan bahsediyonuz degilmi biz sizden iki kat onlara zalimiz evel alah .

Allah eyvallah
fetoyla ortak yanınızı hepimiz biliyoruz
ikinizde 12 imam düşmanısınız onlar açıkça sen sinsice yani onlar senden daha dürüstler
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:
fetoyla ortak yanınızı hepimiz biliyoruz
ikinizde 12 imam düşmanısınız onlar açıkça sen sinsice yani onlar senden daha dürüstler.
Vay beni koydugun katogoriye bak ben burda sizin 12 imamlara tam manasiyla inanmadiginizi soylemeye calisiyorum sizde 12 imama karsi geldigimi soyluyorsunuz .

Vallah size gore eskilerden ne nasil gelmisse aynisini korumaya calisiyorsunuz ama gonul akil ve kalp gozunu kapatiyorsunuz ne diyeyim

Allah yardimciniz olsun insallah kotu gunde basimiza kakmazsiniz ??????

Allah eyvallah
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bu kadar Yüzsüzlük vede ikiyüzlülük olmaz arkadas . kurani inkar ediyorsunuz , Hükümlerini inkar ediyorsunuz , 12 Imamlarin Sahih Hadislerini hice sayorsunuz . sonra büyük bir piskinlikle Bizlerin 12 Imamlari Sevmedigimizi idia ediyorsun , insanda biraz akil olur . bu kadarmi döndü Gözün ..
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

ali muhsin yazdı:Bu kadar Yüzsüzlük vede ikiyüzlülük olmaz arkadas . kurani inkar ediyorsunuz , Hükümlerini inkar ediyorsunuz , 12 Imamlarin Sahih Hadislerini hice sayorsunuz . sonra büyük bir piskinlikle Bizlerin 12 Imamlari Sevmedigimizi idia ediyorsun , insanda biraz akil olur . bu kadarmi döndü Gözün ..

Sana verecegim bir cevap var evelallah

1- fazl bin yesar şöyle der: İmam caferi sadık aleyhisselam’ın şöyle buyurduğunu duydum: “doğrusu kaim’imiz kıyam ettiğinde, resulullah’ın cahiliyet dönemindeki halktan gördüğü muamelelerden daha şiddetlisi ile karşılaşacaktır. Şöyle arzettim: bu nasıl olacak? Şöyle buyurdu: resulullah halka geldiğinde halk taşlara, kaya parçalarına ve tahta parçalarına tapıyordu. ama kaim’imiz kıyam ettiğinde halk Allah’ın kitabını kendilerine göre yorumlayarak onu delil olarak gösterecekler. sonra şöyle buyurdu: Allah’a andolsun ki tıpkı sıcak ve soğuğun evlerine girdiği gibi, onun adaleti de onların evine girecektir.”

Allah eyvallah

“Namaz” sayfasına dön