Namazmi Degilmi ?

Dinin ana direği namazdır...
ali muhsin

Re: Namazmi Degilmi ?

Mesaj gönderen ali muhsin »

Pir Efendi

Cok Güzel Fikra yazmissin hic gülecegim yoktu.. :lol:
simdi gelelim zurnanin zirt dedigi yere ....özel olarak yazcagim..
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ali muhsin

PIRCAFERI yazdı:
Sevgili Ali muhsin

Evet Namaz salattir , fakat ben secde ve rukudan bahsettim . Kurandaki namaz kavramlarinin yerinde bizde ibadet anlamindadir anma anlamindadir , ha birde kurandaki secde ve ruku vardir bizde .

Daha evel Namaz yoktur demistin degilmi, Salat var Namaz yok diyen sen, birden " Tabiki Namaz vardir " demen ilginc dogrusu..

Kiblemiz Alidir , Ve Alinin 12 ehlibeytini bize ogreten dedeler tipki sizin seyhleriniz gibi degerlidir . Bizim yolumuzu yasatip hak yola kilavuzladiklari icin alinin sozlerini tasidiklari icin onun sozlerini tasidiklari icin degerli olup O dedenin sozlerindeki aliye secde ve ruku ederiz .

Yani bu gerekcelerle kendinize Canli Putlar üretmissiniz,oysaki Kuranda Allah sadece kendisine boyun egmeyi kulluk etmeyi emrediyor.Kuranda hangi ayete Allah emretmis (HASA) Ey kullarim Aliye secde edin diye ? aciklarmisin ? Hangi Ayete insanin insana Secde edin emri vardir ?

Dedeye donmekle Aliye doneriz cunku dede Aliye bagliligimiza peygambere ikrari kabul etmemiz icin niyaz verdigi icin ona donulur. Dedenin peygambere ikrari ardindan peygamberi kabul ettigimiz icin 2 rekat secde ve ruku edilir.

Siz Dedelerinizi böylece ilahlastirarak onlari Peygmberden ve Imam Ali,den üstün bir varlik haline getirmissiniz ! oysaki Secde ettigniz kisileri birer Put haline getirmis gerekce olarak bu sacmaliklari yazmissiniz !! Bu Yaptiklarinizin ne Ayetlerde nede Ehli Beyt hadislerinde gecer ! kafaniza göre üretiginiz Sacma Ayinleri Alevilik diye sunan sizler, Aleviligede Leke oldugunuzu böylelikle kanitlamsi oldunuz !!

Bu kesinlikle dedeye edilen secde degildir peygamberin peygamberliginin ikrarina kilinan secde ve rukudur .

Hiristiyanlarda aslinda bizler Puta (Haca) degil putun icindeki ruhani olan seye ibadet ediyoruz diyorlar ! hem nasil oluyor, yukardaki yazinla bu yazin celiskili degilmi ? hem Dedelere Secde ediyoruz diyorsun hemde aslinda dedelere degilde falan fismancalarla kelime oyunu yaparak kiviriyorsun !

Yani bunlar birtakim sunni gorusleri iftiralari bari siz ehli beyt yandaslari yapmayin , sizde gayet iyi biliyorsunuzki dedeye filan secde etmiyoruz .

simdi iftira diye yalan söyleme bari, Cemevlerinde gözlerimizle görüyoruz Dede diye Putlastirdiginiz kisileri

Yani sunniler size tasa bas degdiriyorsunuz diye tasa secde ediyorsunuz demeleri hosunuza gidiyormu , elbette hosunuza gitmiyor degilmi sevgili can .

Bizler Namazimizda arnimizin haliya veya benzer gibi nesnelere degdirmiyoruz Peygamberimiz dahi arnini hasir veya toprak gibi yerlere koydugu hadislerde gecer.Bizler arnimizin temiz bir kagit veya Kerbela Topragina degimesi Allaha sirk kosmasi manasina gelmez secde sadece Allahadir !! Vahabiler gibi suclamaya kalkmayin ! Sizin yaptiginiz ise cok farklidir !

Yani Basinizi tasa degdirmekle tasa secde etmiyorsunuz degilmi , manasi var iste bizimde oyledir yani kendinizi hakli bizi haksiz gormeyin bunlar birtakim sunni oyunlari cocuksumsu konusmalar bunlar . Sizi bize dusman ediyorlar iste ikimizinde bir ortak yani var bir birimizi bu durumlardan karalamayalim sevgili can destek olalim .

Yazdigimiz gibi Secde Sadece Allahadir yukarda aciklama yaptim ,ayrica sizin sacmaliklarinizi Destekleyecek kadar Aptal olmadigimizi bilin !! zaten Cemevlerinde Diyanetcilerle Fatocularla ilahiyatcilarla yasayan sizlersiniz !

Bak ali muhsin bektasiye sadece Aleviler baglanmamis , yani sunnilerdende kendi cikarina bektasiye baglananlar var kendi ibadetleri ile baglanmislar . Yani Biz nasil hz aliyi sunnilerin anlayisindan farkli anliyorsan Bektasiyide sunnilerin anlayislarindan farkli anliyoruz .

Sizler (Bektasiler) Onlarla birlik oldugunuzu ve Alevileri Bektasilik Vasitasiyla Sünnilestirme cabasinda oldugunuzu biliyoruz ! aciklamanda onlarla birlik oldugunuzu gösteriyor ! aranizda fark yok ! sadece sizin gibiler Alevilik adina onlarin oyunlarina hizmet ederek Alevileri asimile etme cabasindasiniz !! Aleviler Bektasa mentese degil 12 Imamlara baglidir ! siz ise Bektasi öne sürerek yolu kapatmaya calisan kisilersiniz !

Biz bunu size namaz kilan canlarimiza anlatiyoruz ama bizi illada sunnilere mustulamak icin can atiyorsunuz amma isin girif tarafini kavrayamiyorsun .

onlarla ici ice yasayan sizlersiniz ,Acilim Politiklarina destek veren yine sizlersiniz, Alevilik adina Alevileri, Bektasilik vasitasiyla Sünnilestirmek isteyen yine sizlersiniz ! sizde bunu kavrayamiyorsunuz !!

bizim ibadet yerimiz cem evidir ha sunnisi kendine camili bektasi ibadeti yapmis bizi ilgilendirmez o onlara oyle inaniyor . Biz nasil aliye inaniyorsan sunnilerde farkli inaniyor bu ben aliye inaniyorum diye onlarda inaniyor diye beni sunnimi yapar veya sizi ?

yine döndün basa ayni seyleri yaziyor bu sefer farkli yorumluyorsun !

Ki biz osmanlida onlarla ic ide yasadiksa siz disindami yasadiniz ?

aradaki fark, Siz Bektasiler Osmanlinin himayesi altindaydiniz onlara hizmet eden Siz Bektasilerdiniz ,Aleviler osmanli tarafindan hunharca katledilirken sizlerin burnu bile kanamamisti aradaki fark bu !!!

olay bundan ibaderet bizim ibadetimiz belli secde eder ruku eder allahin zikri/12 leri salat ederiz saz calar turkuler ilahiler soyleriz sevgilerinden cosariz doneriz . Cemde kaynasir yardim ederiz canlara.

yani kisacasi beyninizi uyusturuyorsunuz ..kuranin hangi ayetinde veya imamlarimizin hangi hadisinde saz calin semah dönün eglenin cosun diye bir kaynak varmidir ? olmadigina göre biryerden uyduruyorsun hatta yalan yaziyorsun !!

sor sor cevap verelim kesif edin bizi ama hakarete varacak seyler yapmayin sunniler size iftiralari hosunuza gitmiyorsa sizde baskasina yapmayin acisini bilirsiniz kotudur ???????

tam üstüne bastin kesif ettik ve simdi son hamleyi yapiyoruz bekle ....
------
ali muhsin

Evet Pir Efendi

Yazilarinda devamli iftiralardan söz ederek carpitmalarla kivirtmalarla basladin,bir takim kelime oyunlari ile gercek yüzünüzü gizlemeye calistin ..Simdi sana bir kac döküman sunuyorum bakalim bunlara ne cevap vereceksin ...? önce birkac yazini ortaya koyalim ve gercek kimliginizi ortaya sunalim ne dersin, Resimlerle görüntülerle yazdigin sözleri bir kiyasla bakalim !!...

Yezitlere gelince yezitler namaz kilarlar , soylari sudi arabistandir buyuk bir bolumudur . Turkiyedede izleri vardir .
Sunni kardeslerin kildigi namaz madem sizinden farklidir o zaman onlarin kildiginin batil gecersiz oldugunu kabul ediyormusunuz ?
Evet Namaz salattir , fakat ben secde ve rukudan bahsettim . Kurandaki namaz kavramlarinin yerinde bizde ibadet anlamindadir anma anlamindadir , ha birde kurandaki secde ve ruku vardir bizde .
Biz bunu size namaz kilan canlarimiza anlatiyoruz ama bizi illada sunnilere mustulamak icin can atiyorsunuz amma isin girif tarafini kavrayamiyorsun
.

Resim

Resim

Resim

iste Siz Bektasilerin Diyanetle ici ice gönül gönüle oldugunzu isptalayan Resimler !

Resim

Gördügün gibi Bir Bektasi Dedesi , Ehli Sünnet Camisinde zamanin Diyanet isleri bakani ile Hanefi isithadina göre Namaz kildigi görülüyor, dedigin gibi Cemevinde degil ! kibleye dogru dönülmüs ! ( Video görüntüsünde Bektasilerin Namaz konusunda aciklamalarinada bakabilirsin)

Resim

Ayrica Acilim (Alevileri Asimile) politiklarini destekleyen siz Bektasilerin basta oldugunuda hatirlatalim !!
Ki biz osmanlida onlarla ic ide yasadiksa siz disindami yasadiniz ?
Bu Videodaki degerlendirmelere Dikkat et ! Bak Bakalim senin Bektasi önderlerin nasil bir aciklama yapiyor ...Osmanliya nasil bir sevgi gösteriyorlar görün !!!

[metacafe]/6235690/bektasi_gaflari/[/metacafe]

Asagidaki Görüntü ise Siz Bektasilerin nasil bir Fasizan görüse sahip oldugunuzuda acikca kanitliyor !!

[metacafe]6269621/bektasi_dedesi[/metacafe]

sor sor cevap verelim kesif edin bizi ama hakarete varacak seyler yapmayin sunniler size iftiralari hosunuza gitmiyorsa sizde baskasina yapmayin acisini bilirsiniz kotudur ???????
Evet Pir Efendi

Simdi soralim... gördügümüz dökümanlara dayanarak kimin kime iftiralar attigini,kimin kime yalan isnat ettigini gördük...yazmistin ya " Hak geldi,Batil Zail oldu ,Süphesiz Batil yok olmaya Mahkumdur " diye...Simdi yazdigin yazi böylece sana geri döndü ve Batilda böylelikle yok oldu ..hadi iyi geceler ...
------
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

Ali muhsin sen beni hic anlamadin ve anlamayacaksin gibi sevgili kardesim .

Ben cemevine giden bektasi soyundan gelen Alevilerden bahsediyorum sende bektasiyi sahip cikan sunnilerden bahsediyorsun .

Dogrudur bu gurup sunnidir bektasidir .

Bizim cemevlerine giden bektasiler ibadetleri bunlardan farklidir ah bir anlasan .

Yani bunlar soy olarak degil sunnilik ile bektasiligi kendi algilayis duzeyinde algilayarak bektasi olmuslar.

Bunlar bizden cok cok farkli .

Bizim bunlar lan bir alakamiz yoktur .

Ha sunuda soylim can birazdaha licanimiza sahip olursak daha guzel muhabbet edip bir birimizi anlaya biliriz aksi taktirde bu sohbetimizin uzayacagini sanmiyorum .
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Arkadaşlar yazınızın puntosunu büyütmek yazınızın daha iyi okunduğu anlamına gelmez. Bilakis büyük yazıların okunması daha zor oluyor. Lütfen ölçünlü biçimde yazmaya özen gösterelim.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ali muhsin

Pir Efendi

Bektasiler sunu diyor "Bizim Alimiz Arab degildir ,Arab Alinin izinden gitmeyiz" gibi sözler söylüyorlar, senin yaptigin iste buna benziyor, ikinci Videoda bunu acikca kanitliyor degilmi ?!! Simdi sen yine Kelime oyunlari ile Yok efendim onlar Sünni Bektasileridir, Bizim Bektasilik ise farklidir diyerek kacamak yapiyorsun ,Asagidaki Resim ise bunun aksini kanitliyor !! Sizin aciklamalarinizi daha evel hic bir Bektasi söylememisti degilmi .Maskeniz düstü oyununuz bozulduguna göre tabiki " onlar FARKLI Bektasiler,Bizler Ayri Bektasileriz " deyip kivirmaya calisiyorsunuz ! oysaki arada hic bir farkiniz yok ! onlarin ayinleri ile sizin ayinleriniz aynidir ! Önderiniz (SÜNNI )Haci Bektas aynidir ! görüsünüz ve ideolojiniz aynidir ! kendilerine Alevi Süssü verip Aleviligi carpitmadada ayni görüsede sahibsiniz ! Unutmaki Ülkemizdeki Bektasilere tüm Direktifler Balkanlardan Türkiyeye geliyor Balkanlardaki Bektasilere direktif verenlerde Amerika ve Suudlardir !

Bunun kaniti Asagidaki görülen Resimde, Balkanlardan Türkiyeye gelen Bektasi Dervisi Muttalib ile Türkiyedeki Bektasilerle birlikte olan Resim kanitliyor !!! ve yukardaki anlizleride dogruluyor !!! Asagidaki Bektasi Devrisini Videodanda görmüssünüzdür.. Ohalde hangi farkiliklardan bahsediyorsun ? Bektasilik zaten Sünni bir tabana baglidir ve Osmanli tarafindan kurulmustur ! sende bunu anlamak istemiyorsun ! ayrica onlar Farkliysa aranizda ne isleri var Resme bir bak !!

Resim

Bektasi önderinizin su sözü söyledigini okuyun "Mühür kimdeyse Süleyman odur ! " Tükryede Diyanet kurulusu Güclü oldugunu bilen Bektasiler ayni zamanda Diyanet ile icli disli olup Alevileri Bektasilik vasitasiyla Sünnilestirme cabasinda olduklarini biliyoruz !! onun icin yok onlar farkli bizler farkli yorumlarla kivirmaya calismayin ! artik verceginiz bir cevap kalmamistir ! söylecek bir sözünüzde olmadigi gibi tabiki kivirma yollarini ariyacaksiniz ..Forumda bunun gibi Resimli Deliller oldukca boldur istersen onlarada bakin .Aranizda hic bir Fark yok ! ayni görüs ayni Piskinlik anlicaginiz !
------
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

Sevgili muhsin evet yani onlar sunni bektasiler zaten sizde bunu kanitlamaya calismiyormusunuz ?

Onlarla beraber olan dedeye gelince , her cem evi ve dedesinin yaptiklari kendi elinde , yani cikarci olanda var rusvet yiyende var , isbirlikci olanda var .

Var oglu var .

Simdi o dedenin orda ne amacla olduguda onemlidir kalkip bir birlerini yan yana gorme ile aha bunlar bir biri ile isbirlik yapiyor gibi iftiraya dusen seyler soylememk gerekir ordaki toplanti ne amacli ?

Yani dede burda isbirlik cilik edip kendi toplumunuda sata bilir , cihanda sulh yurtta sulhta yapabilir. Bilmedigimiz icin konuyu iyi ogrenmek gerekir.

Bu tur seyler sia alemindede sizlerin icindede gelisen olgular bunlar , yani sizin alim bir sunniyle yan yana geldiginde hemen alimlerinize iftirami atiyorsunuz ?

Derinliklere biraz inmek lazimdir herkesin algilayisi dusuncesi farkli .

Size hz hasani hatirlatirim ki muaviye ile anlasmaya gitmistir. Yani bazi sebep ve nedenlerin ic yuzunden haber olmak icin derin dusunmek gerek .

Kim neden nicin yapiyor diye hemen bas iftirayi , fitne fesat olsun gibisinden olmaz !!!!!
ali muhsin

Pir Efendi

Lafi ordan alip burdan cekerek kelime oyunlari ile yine Dikkat dagitmayin ..görüsünüz ayni fikriniz ayni olduguna göre simdide aradaki Farkiliklar var deyip kivirmaninda bir anlami yok ! Dedigimiz gibi daha evel bu Farkiliklardan hic bahsetmiyordunuz ! Bektasi Bektasidir diyordunuz ,Bizler Bektasiyiz derken Farkiliklardan hic Söz etmiyordunuz !simdi Maskeniz düsüncemi birden bire Farkiliklardan söz eder oldunuz ?! Imam Hasan olayini Dikkat dagitmak icin kullanmayin ! Evet Bektasilik Sünni tabana baglidir ve sizler o Tabanin hizmetinde olup Alevileri, Bektasilikle kandirma cabasinda olup Tassavvufculukla tarikatcilikla onlari Sofulastirmaya calisan ikiyüzlülersiniz ! Acilim Politikalarinda Hükümete ve Diyanete el avuc acan ve Alevileri Acilim Politikasi ile Asimile etmek icin yardim aldiginizida artik herkes biliyor ! bosuna ugrasip kivirmayin , Maskeniz düstü gercek yüzünüz ortaya cikti ! Farkliliklari ortaya sunarak gercek yüzünüzü gizleyemesiniz ! Hani Bektasilikte Sünnilik yoktu ? Hani Alevilik Bektasilikti ? simdi gercekler ortaya sulunca Farkliliklar var diyerek Piskinligine devam ediyorsun !! unutmadan zamaninda Amerikan Dis isleri bakani Condolizza Rice ile Berlinde Adlon Otelerinde Gizli görüsmeler yapmislardi onlarda kendilerin Sözde Aleviyiz diyen Sizin gibi Bektasilerdi ..simdi kimi avutmaya calisiyorsun ? daha ne Bahaneler uyduracaksin bakalim ...
------
ali muhsin

Evet Pir Efendi

Alevi diye yutturmaya calistiginiz Bektasi Dedeleri kimlerden ders aliyor görün ! iste bu haberde Siz Bektasilerin Muaviye acilimlarina nasil destek verdiginizi acikca gösteriyor ! burdaki haberedemi Farkliliklar ariyacaksiniz ?
Muş Alparslan Üniversitesinde 2010-2011 eğitim-öğretim yılında seçmeli olarak açılan ''Alevilik'' dersi verilmeye başlandı. Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kamil Coşkun tarafından verilen Alevilik dersine Alevi dedeleri de gönüllü olarak katılıyor.

Dersi izleyen Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Nihat İnanç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Alevilerin de Sünniler gibi Kur'an-ı Kerim'e, Hz. Muhammed'e ve Allah'a inandıklarını söyledi. Aleviliğin ateizm olmadığını vurgulayan İnanç, şunları kaydetti: ''Alevilik İslam'ın bir yorumudur. Belki her anlayışta olduğu gibi Alevi camiası içerisinde de farklı düşünenler olabilir. Aleviliğin en doğru tanımı Ehlibeyt yolunda olmasıdır. Hz. Ali, Hz. Hasan veya Hz. Hüseyin, anlatıldığı zaman gözleri dolmayan Müslüman var mıdır? Bu nedenle belki tarihi süreç içerisinde çeşitli gerekçelerle istismar edilen, birbirine yanlış anlatılan ve birbirinden uzaklaştıran iki camia söz konusudur. Biraz temeline indiğiniz zaman inanç ve anlayış noktasında çoğu zaman örtüşen iki anlayışı görmek mümkündür.'' Üniversite senatosunun Eğitim Fakültesi bünyesinde Alevilik dersini açmaya karar verdiğini anlatan İnanç, ''Bu dersi seçmeli ve haftada iki saat olarak açtık. Üniversitenin tüm öğrencilerinin bu dersi almasına imkan sağladık. Bu paralelde 2010-2011 eğitim-öğretim yılının ikinci yarı yılında açılan Alevilik dersine 40'ın üzerinde öğrencimiz kayıt yaptırdı'' diye konuştu. Bu dersi vermekteki amaçlarının Alevilik hakkında öğrencilerin bilimsel ve daha doğru bilgilere sahip olmasını temin etmek olduğuna işaret eden İnanç, sözlerini şöyle sürdürdü:''Aleviler de Sünniler gibi Kur'an-ı Kerim'e, Hz. Muhammed'e ve Allah'a inanırlar. Alevilik ateizm değildir. Açılan dersimizi sadece bizim hocalarımızın kitabi bilgileriyle desteklemekten ziyade işin içinde olan, uygulamacısı olan Alevi dedelerini de getirerek derse katkı sağlamayı hedefledik. Bu bağlamda Varto Cemevi'nde görev yapan bir Alevi dedemizi getirdik ve 'Dedeler ve Ocaklar' dersini veriyor. Bunun Türkiye'deki topluma, ayrışmayı giderme noktasında ciddi katkılar sağlayacağına inanıyoruz.''

Daha önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte Tunceli'de ''cem töreni''ne katıldığını anımsatan Rektör Nihat İnanç, ''Oradaki Alevi dedemizin ifade ettiği bazı sözler beni çok etkilemişti. Toplumdaki temel anlayışın yeniden sorgulanması gerektiği bir kez daha ortaya çıkmış oldu'' dedi.

abna
------

“Namaz” sayfasına dön