Diyanetin Teravi Namazı Pişkinliği

Dinin ana direği namazdır...
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Biz aleviler böyle toplu olarak kılınan bir namazın olmadığını var olanın sünnet namazı olduğunu ve evde tek başına kılınmasının tavsiye edildiğini biliyoruz
bu gerçeği geçenlerde YAşar nuri söyledi söylemeye çalıştı
diyanette cevap verdi bakın yaşar nuri ne dedi diyanet ne cevap verdi

Yaşar nuri

''Peygamberimiz bu namazı cami de 3 gün kıldı. Bu kıldığı nanazların rekatları bir gün 8 rekat bir gün 12 rekat bir gün 20 rekat kılmıştır 4. gün ümmetine farz olmasın diye namazı evde kıldı''dedi.. Yani teravih evde kılınan namaz dedi..

peki diyanet ne dedi

Diyanet İşleri Başkanlığı, teravih namazının İslam’ın ibadet tarihinin ayrılmaz unsurlarından olduğu konusunda en küçük bir şüpheye düşülmemesi gerektiğini belirterek, "Teravih yoktur iddiası akla ziyandır" açıklaması yaptı.

Diyanet son dönemlerde teravih namazının başlangıçta İslam'da yeri olmadığı, Kur'an-ı Kerim'de bulunmadığı, sonradan getirildiği, Ramazan'da yatsı namazının evde kılınmasının daha doğru olacağı gibi tartışmalara saplamada bulundu. Diyanet’ten yapılan yazılı açıklamada, “teravih namazının İslam’ın ciddiyetine yakışmayacak polemiklere malzeme haline getirilmesinin izah edilemez” olduğu vurgulandı. Herhangi bir hususun İslam’da olup olmadığının sadece metinlerle belirlenemeyeceğinin belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Aziz milletimiz bilmelidir ki, İslam’da teravih namazı, diye bir namaz vardır. Ramazan geceleri kılınan bir namazdır. Hz. Peygamber bizzat kendisi kılmıştır. Onun kıldığını gören sahabiler de namazı kılmışlardır. Hz. Peygamber’in bu namazı yasakladığı iddiası ise akla ziyandır.”

sanki yaşar nuri teravih namazı yoktur demiş gibi diyanet gerçeği çarpıtarak açıklıyor yani halka yine yalan söylüyorlar
oysa peygamberimiz camilerde toplu kılınmasını yasaklamış ve korkarım bidat olur demiştir peygamberimizin korktuğu gerçekleşmiş ve bu bidat bugün yerleşmiştir tabi bidatın kahramanının! ismini veremiyorlar nedense ))))
umitaktas

Re: Diyanetin Teravi Namazı Pişkinliği

Mesaj gönderen umitaktas »

bu tür bidatleri islam dinine yerleştiren kişileri nedense sünni din bilginleri ifşa etmiyorlar. bu tip adamlara bugün camilerde hala rahmet okutuluyor. sünniler ne zaman bu derin gaflet uykusundan uyanacak.
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Mesaj gönderen Big Boss »

umitaktas yazdı:bu tür bidatleri islam dinine yerleştiren kişileri nedense sünni din bilginleri ifşa etmiyorlar. bu tip adamlara bugün camilerde hala rahmet okutuluyor. sünniler ne zaman bu derin gaflet uykusundan uyanacak.
Bu din dışı uygulamayı koyan kişi ; 2.halife Ömer dir bu yüzden açıklamıyorlar ama adım gibi eminimki herkes adını biliyor sırf onu korumak içinde bidata razı oluyorlar mahşerde ne yapacaklar?
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Diyanet işleri işine geldiği gibi yorumlasın dursun zaten. Bende teravinin evde kılınacağını bilirdim.
Ceyş'ul Usre

Mesaj gönderen Ceyş'ul Usre »

Allah azze ve celle, Ömer b. Hattap ın bidatlarıı farz gibi gosteren bidat ehline akıl fikir versin...
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

deu1453 yazdı:Allah azze ve celle, Ömer b. Hattap ın bidatlarıı farz gibi gosteren bidat ehline akıl fikir versin...
Sadece gülüyorum arkadaşlar bu tarz farz bilmem ne diyen insanlara :mrgreen:
Ceyş'ul Usre

alevi99 yazdı:
deu1453 yazdı:Allah azze ve celle, Ömer b. Hattap ın bidatlarıı farz gibi gosteren bidat ehline akıl fikir versin...

kusura bakma kardesim yanlıs bişey mi yazdım_?
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

deu1453 yazdı:
alevi99 yazdı:

kusura bakma kardesim yanlıs bişey mi yazdım_?
bence anlamadı ne demek istediğini
Ceyş'ul Usre

bende oyle dusunmek istiyorum, ama sanki benimle ilgili bir alay soz konusu gibi algıladım..
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Bende seninle aynı fikirdeyim ben diyanete gülüyorum sadece :) farz olmayan bir şeyi farz gibi bize işletmeye çalıştıkları için yazım biraz tuhaf anlaşıldı ben daha doğrusu düzgün ifade de bulunamadım .

“Namaz” sayfasına dön