Bektasilerin, Alevilere sundugu hurafe ve yalanlar!

ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

sayin murat karapapak kardesim

ne deyim simdi ... :) az gelmisse birdahaki calismami beklemeni diliyorum ..ben Haci Bektasi degil ,Haci Bektasi bu hikayelerle 14 Masumdan üstün gösteren zihniyeti elestiriyorum ve anlatmaya calisiyorum ..Bektasilerin bir deyimi vardir " eger önce Haci Bektasa gitmesen Haccin kabul olmaz " veya "Haci Bektasi kabul etmiyen Alevi degildir " veya bazen Nostaljik Türk Filimlerinde bir Hocaya soru soruyorlar ,isine bir sey gelmeyince hocada "aman Karsi gelme Zinhar Günahtir carpilirsin " gibisine ... sizde bunu izah etmek istiyorsunuz ... biz Aleviligi Sünni Tassavvufcu Haci Bektastan degil Imamlardan ögrenmemiz gerekmezmi ? Sacmaliklarla Haci Bektasi 12 Imamlardan üstün göstermenin kime yarari olabilir tabiki Bektasilerin ..Haci Bektasin 12 Imamlari öven bir eserini bulabilirmisiniz madem Aleviyse ?? Velyetnamesi tamamen masal ve hikayelerle doludur bunlarada inanan biri artik 12 Imamlari hice saymis sadece Aleviligi dillerinde dolastiriyorlar demektir ...

evet yaziklar olsun banaki gercekleri ve Bektasiligin sacma düsüncelerini aciklamaya casliyoruz ...Ben Bektasi degil, 14 Masumu Bektastan üstün görüp Sefaat diliyorum , vah vah yazik banaki bektasi tanimiyorum ne deyim vay basima :) zaten bu güvercin masali gercekcesiyle Haci Bektasi 12 Imamlardan üstün gösteren Bektasileren daha ne beklenirki ..ne olduklari ortada degilmi ?!
KARAPAPAK MURAT

Hacı bektaş

Mesaj gönderen KARAPAPAK MURAT »

bismillahirrahmanirrahim
ey müminler bilmezmisiniz ki hak erenler ölmez? aslolan onların yurtları gönüllerdir onlar ölmezler gaybtadırlar her vakit hazır ve nazırdırlar her dem sağdırlar gönülden çağıranların yanındadırlar. İmam hüseyin şehid olduğunda 2 güneş doğuyorda pir hacı bektaş neden güvercin donuna girmesin bunun neresi saçma ben anlayamadım?
ali muhsin

murat arkadas

bende bismi sahla basliyacaksin zanettim ...Haci Bektasi Veliyi Imam Hüseyin (as) es deger tutuyorsan ve o güvercin masalarina israrla duruyorsan var bildigin gibi hareket et , ama unutmaki yarin sana güvercinler sefaat etmiyecek ..
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

anlamadığım bir şey var! Bu Hacı Bektaş Veli faraza onca delile rağmen Alevi olsun! Ya bu ne kadar önemli ondan önce Aleviler yok muydu dünyada? vardı elbette. görülüyorki hak yolda olmak için Kuran ve Ehli Beyt'e sarılmak yeterlidir. O halde yolunda şüphe olabilecek birini bırakın bir kenara ve hakkaniyatında şüphe olmayan iki emanete sarılın!
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

ümit can
yeni çalışmalarını merakla bekliyoruz,haberin olsun
ali muhsin

Musa Özateş yazdı:ümit can
yeni çalışmalarını merakla bekliyoruz,haberin olsun
pek yakinda yine bir calismayla karsinizda olacagiz ...Tarih yargilayacak bu sefer ...hersey resimlerle yine acikca ortaya koyacagiz insallah
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Bektaşiler içkinin haram olduğuna bile itiraz ediyorlar
nasıl insan nasıl müslüman bunlar anlamıyorum.
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

alone_man yazdı:Bektaşiler içkinin haram olduğuna bile itiraz ediyorlar
nasıl insan nasıl müslüman bunlar anlamıyorum.
zaten avrupadaki bektaşiler biz müslüman değiliz diyorlar ama kurnazlık yapıp aleviyiz diyorlar,
buradakilerde avrupadakilerin aynısını savunup biz müslümanız diyorlar yani birileri inkar ediyor diğerleri ikiyüzlülük ediyor.
Murtaza

Mesaj gönderen Murtaza »

Resimleri görünce Sasirdim Alevileri nasil kandiriyorlar. gercektende iyi bir anlatim olmus.Aleviler bu dönen dolablari anlamasi lazim.
lamekan

Mesaj gönderen lamekan »

öncelikle önce yazılarınızda biraz daha edepli olmanızı rica ederim.
pir hacı bektaş sünni değildir, bunu beyninize sokun. hiç bir alevi imamlari inkar etmez. 12 imamlarin türbeleri anadoluda değil ki gidip ziyaret etsinler, arap çöllerine de gidemezler, imkanları yok. sizin ne idiği belirsiz dediğiniz kişiler anadoluyu müslümanlaştırmış hakk erleridir. edeb ya hu.
biz ahirette elbette muhammed mustafa(s.a.v)den şefaat dileyecez, bırakın bu gafillikleri. evet bazı batıl şeyler var o taşlara taş yapıştırmak gibi ama bunu herkese atfedemezsiniz.
cevaplarınızı da saygı çerçevesinde verirseniz sevinirim, diğer cevaplarınız çok seviyesizdi çünkü.

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön