Bektasiler Alevileri karanliga sürüklüyor ( resim )

Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

kızılanka yazdı:merhaba arkadaşlar.aranıza yeni katıldım.tesadüfen tartışmalarınızı okudum.ve aranıza katılmak istedim.
anlayamadığım bektaşiliğe neden bu kadar yüklenildiği.arkadaşımız güzel bir araştırma yapmış.ancak kafama takılan bazı fotoğraflar var.budistlerle bektaşiler aynı tutuluyor.bu kadar derin yorumlanırsa başka mezheplerlede budistleri özdeşleştirebiliriz.unutulmamalı ki aleviler ve bektaşiler bir çok kültürü paylaşmış ve aleviler bektaşilerden bektaşiler alevilerden etkilenmişlerdir.fotoğraflarda sözü edilen yıldızın budistlerde sekiz köşesi varken bektaşilikteki onikidir ve oniki imamı temsil etmekteedir.bir diğer konuda bektaşilikteki cem bir oyun değildir bir ibadettir sazda eğlence aracı değil.sizin bu yazdıklarınızı okudukça site ismine bir daha bakıyorum acaba alevi sitesindemiyim diye.bir diğer hususta ben alevileri hoşgörülü bilirim ve bütün inançlara da saygısı vardır bu budizm dahi olsa.çünkü neticede kültürdür.tekrar herkese merhaba...

Kavramlar kendi yerine oturtulmalıdır cem semah saz dede bunlar kültürdür,
Hz.Alinin yolu ise dinin özüdür ve adı Aleviliktir,kimsenin kültürünü din yerine geçirmeye ve halkı kandırmaya hakkı yoktur,kültür kültürdür din dindir.Hz.Alinin yolundayım diyen insanlar adam gibi onun yoluna sarılmak zorundadır kültürü getirip hz.Aliye yamamak zulumdür haksızlıktır zalimliktir,biz kültür ile dini ayırmaya çalışıyoruz
Budistlikte batıl bir inaçtır ve tüm batıl inaçlar içinde haktan parçalar bulundurduğu ibi birbirlerinide etkilemişlerdir yazıda bu nokta anlatılmak isteniyor
Ayrıca 12 dilimli taç yada oniki hizmet oniki imamları anlatmaz bunlar haksız imajlar ve eklemelerdir ve orijinal Bektaşi kaynaklarında 12 imamlara yer bile verilmez çünkü Bektaşilik Osmanlının Sünni tasavvufi bir tarikatıdır.
Bizler gerçek alevi ile sahtekarları ayırmak için mücadele ediyoruz ,bilgileri dosdoğru veriyoruz garipsemeniz normaldir çünkü ezber bozuyoruz ve sonunda kazanacağız kültür ile dini ayıracağız kültür kendi yerinde din kendi yerinde yaşayacaktır.çabamız budur.
lamekan

Mesaj gönderen lamekan »

yaa HAKK,
öncelikle 6 köşeli yıldız için söyleyecek bir kaç lafım var. o yıldım Hz. Süleyman'ın mührüdür ve o çeşmede olma amacı odur, sizler bakar kör müsünüz ki bunu bilmiyorsunuz. o yıldızın her köşesi bir peygamberi simgeler, o yıldız orada motif olarak kullanıldı diye bektaşiler siyonist mi oldular.
başka inançlarla karşılaştırmalarınıza çok güldüm, sizde namaz kılıyorsunuz, namazda benziyor budiztlerin sabah güneşi selamlamasına buna ne diyeceksiniz. sizlerde arap kültürünü din diye yaşıyorsunuz.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Sizin gibi Bektasi Bozuntular anlamak istediklerini anlarlar sadece ..Bektasi Tarihini incelersen Bektasiligin icinde bir sürü Masoniklerin ve onlarin ritüellerinin oldugunu görebilirsin ! alti yildizin orda olmasida Bektasilik ile Masonikligin birbirine karistigini ve carpik görüsleri ile Aleviligi Carpitiklarini gösterir . Bektasiligin temelinde Sizin gibi Irkci Fasist düsüncesi yatiyor, Bu yazindanda belli oluyor !! Bizler Yüce yaradana Allah Secde ederken sizler Cemevlerinde Sebatayist Firavun vede Nemrut Bektasi önderlerinizin önünde secde ediyorsunuz..Kim yolunu sapitmis acaba ,Düsündünmü ??!!
Hasan Akça

lamekan yazdı:yaa HAKK,
öncelikle 6 köşeli yıldız için söyleyecek bir kaç lafım var. o yıldım Hz. Süleyman'ın mührüdür ve o çeşmede olma amacı odur, sizler bakar kör müsünüz ki bunu bilmiyorsunuz. o yıldızın her köşesi bir peygamberi simgeler, o yıldız orada motif olarak kullanıldı diye bektaşiler siyonist mi oldular.
başka inançlarla karşılaştırmalarınıza çok güldüm, sizde namaz kılıyorsunuz, namazda benziyor budiztlerin sabah güneşi selamlamasına buna ne diyeceksiniz. sizlerde arap kültürünü din diye yaşıyorsunuz.
o sadece bir kanıt sadece bir tanesi diğer kanıtlarıda oku
sebatayistlerin bektaşiliği ne hale getirdiklerini 1826 sonraki süreci iyi oku
yoksa bektaşilikten bir adım öteye geçemez helak olursun,zaten bu noktada takılmış durumdasın sana ne bektaşilikten sen 12 imamları öğrensen ya,hak 12 imamlardadır sen imamların islami anlayışını öğresene seni bektaşilermi kurtaracak sanıyorsun onlar kenidin kurtarmışta senimi kurtaracak
lamekan

Re: Bektasiler Alevileri karanliga sürüklüyor ( resim )

Mesaj gönderen lamekan »

şükür biz imamlarin yolunu yürütüyoruz. biz elbette insana secde ederiz. boş duvara secde et dur bunun putperestlikten farkı ne. yaradan kur'an'ın da diyor ki "ben size şah damarınızdan daha yakınım" bu ne demek ben sizin gönül evinizdeyim. demek ki ben insanda tecelli eden yaradana secde ederim. kabe dediğin yer bugün hala putperesliğin merkezi, peygamber döneminde düzelmiş fakat yine aynısı. hacca gidenler putperestler gibi şeytan taşlıyor. ibrahimin taş evine secde ediyor. oysa kabeye yönelmenin sebebini anlasanız yine özde insana secde olduğunu anlarsınız ama sizlerin anlaması için beynindeki örümcek ağlarınıı temizlemesi lazım. ene'l hakk şerbetinden içmesi vahdet-i vücut hakikatına varması lazım.
Hasan Akça

lamekan yazdı:şükür biz imamlarin yolunu yürütüyoruz. biz elbette insana secde ederiz. boş duvara secde et dur bunun putperestlikten farkı ne. yaradan kur'an'ın da diyor ki "ben size şah damarınızdan daha yakınım" bu ne demek ben sizin gönül evinizdeyim. demek ki ben insanda tecelli eden yaradana secde ederim. kabe dediğin yer bugün hala putperesliğin merkezi, peygamber döneminde düzelmiş fakat yine aynısı. hacca gidenler putperestler gibi şeytan taşlıyor. ibrahimin taş evine secde ediyor. oysa kabeye yönelmenin sebebini anlasanız yine özde insana secde olduğunu anlarsınız ama sizlerin anlaması için beynindeki örümcek ağlarınıı temizlemesi lazım. ene'l hakk şerbetinden içmesi vahdet-i vücut hakikatına varması lazım.
laf ebeliğini bırak Hz.Alinin kıblesine dön,12 imamların kıble kabul ettiği yere dön,
sebatayist bektaşilerin zehirlerini aklından çıkar yoksa helak olursun
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

lemekan

Gercektende Zir Cahilmisin yoksa kasitlimi yaziyorsun ?
Kabenin degerini bilmeyen ve hice sayan biri, Degil Alevi Müslüman dahi olabilirmi ?
Imamlarimizin hangisi insana Secde etmis kanit getirebilirmisin ? oysaki Her Masum Imamlarimizi Hac,a gidip Kabeye yüz sürmüslerdir Namaz klimislardir Allaha (yaradana) Secde etmislerdir ,Sen ise insana secde ederim diyorsun ve Imamlarimizin yaptiklarini hice sayiyorsun , Allaha Secde etmek gücünüzemi gidiyor ? Insana secde ederiz diyorsaniz Yezidede Secde edersiniz Muaviyeyede , vs sünki onlarda yaradilis olarak insanlardi degilmi ?! zaten Cemevlerinde Zamanin Yezitlerine , Muaviyelerine Hizmet eden Sebatayist Bektasilere illah gibi davranip secde etmiyormusnuz ?! Bu Alevilik degil, Resmen Bektasiliktir.. Modern Putperestliktir ! Canli Putlara secde edip Sömürülmektir ! Dedeyim ,Babayim diyen Nedi-ü belirsiz kisilere Firavunlara Nemrutlara Secde eder gibi Secde etmek Alevilik degildir ! INSANA SECDE ETMEK INSANLIK ICIN ZILLETTIR ! Bu ise Peygamber (saa) ve Imam Ali (as) yolundan uzaktir ! Sen ve senin gibiler sadece kendinizi avutup kandiriyorsunuz ! Siz bunlari idrak edemiyecek kadar Seytanlarinizin önünde secdeye variyor, Allaha isyan ediyorsunuz ! Ehli Beyte ise ihanet ! Siz bu görüslemi Alevi oldugunuzu idia ediyorsunuz ?
Sarhos ve Ayas Dede ,Babalariniz ,yani önder bildiginiz Sebatayist Bektasileriniz Sizleri ne hale getirmisler oratdadir ! Siz önce icinizdeki Seytanlari yikin ve Secde ettiginiz " insanlarin " Seytanliklarini görün !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
lamekan

Mesaj gönderen lamekan »

tüm siteyi inceledikten sonra dönecem size.:))))
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

lamekan yazdı:tüm siteyi inceledikten sonra dönecem size.:))))
inşallah 12 imamları hakkıyla tanımak sanada nasip olur
inş sende kurtuluş ehlinden olursun
inş pislik bektaşilerden kurtulup şerefli ve onurlu alevilerin içinde yerini alırsın
memet

Mesaj gönderen memet »

alone_man yazdı:
lamekan yazdı:tüm siteyi inceledikten sonra dönecem size.:))))
inşallah 12 imamları hakkıyla tanımak sanada nasip olur
inş sende kurtuluş ehlinden olursun
inş pislik bektaşilerden kurtulup şerefli ve onurlu alevilerin içinde yerini alırsın
bu nasıl bir duadır? önce güzel bir dua ediyorsun sonra veryansın. bektaşiler insan değilmi? yanlış yolda olmaları pislik olmalarını mı gerektirir kardeşim? nasıl bir zihniyet bu? bektaşiler şerefsiz ve onursuz mu? ne demek istiyorsunuz? böyle hakaret etmeye ne cesaretin var senin? bütün bektaşiler senden ahirette hesap isteyecek bu hakaretinden dolayı.ben bektaşi değilim aleviyim ama bu yapılan haksızlıktır.

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön