Bektasilerin Rockcu Takimi (Video)

AleviCaferi

Re: Bektasilerin Rockcu Takimi (Video)

Mesaj gönderen AleviCaferi »

birde şu resimlerini yayınladığınız mollalarmı çok alim?
Evet, kiskandinmi? 40-50 sene okul görmek nerdeeeee, birde sizin liderlerinizin(dedelerinizin) vaziyeti nerde. ILKOKUL LIDERLERI!!! :lol: :lol: :lol:
Artik 8 yil zorunlu olduguna göre orta okul liderleri olurlar. O da belki. :D
bu muta nikahı neyin nesidir?kuranda yeri varmı dır?
Yine vahabi agziyla konusuyorsun.

Bay Vahabi Junior, muta'ya gectigine göre damarinami bastik acaba diye düsünüyorum? :)

Muta ile bizi bozacagini saniyorsan, yaniliyorsun. Cünkü biz zaten muta'yi kabul ettik. Ama senin ve bazi sunnilerin beyninde olan mutayi degil. Muta bir ruhsattir. Yani illaki muta yapmak zorunda degilsin.
resimlerine bakınca çok mübarek adamlara benziyolar,seyit falan mı bunlar?
Herhalde yani. Sizinkiler gibi sahte seyit degil ya. :) :) :)
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
şahturna

Mesaj gönderen şahturna »

alevi caferi! demiş ki,40-50 sene okumak nerdeymiş?ben sana soruyorum o zaman,dünya
nın neresinde 40-50 senelik okullar var?senin adına okul dediklerin herhalde şii mollaların
yetiştiği medreseler galiba...uyduruk emevi şeriatının öğretildiği medreseler,pek mübarek
ayetullahlarınız,hüccetleriniz buralarda mı palazlanıyolar?mesela humeyni faşisti gibi...
mutayı elbet kabulleneceksin,senin ehlibeyt mektebi!nde var böyle işler...bunun ayrıca
bir ruhsat olduğunu yazmışsın,geçici zevklerin tatmini için galiba bu ruhsat, e tabi adamın
birinin canı hatun çekti diye günahamı girsin şimdi?basar bir muta nikahı şipşak hallediverir
işini,hem günaha da girmemiş olur,Allah da bu işten hoşnut olur????ne güzel dini hükümler
varmış yahu haberimiz yokmuş,çok cahil kaldık,olacak o kadar artık,adamlar 40-50 sene
okuyorlar üflüyorlar,bizim dedeler çok cahiller ama çok şükür biz onlardan ahlaktan başka
birşey öğrenmedik,eline diline ve tabi beline sahip ol işittik,öyle geçici zevklerimizi tatmin
yolu öğrenmedik...Allah hepsinden razı olsun,hizmetleri kabul-u makbul olsun...
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

dünya
nın neresinde 40-50 senelik okullar var?
O kadarini senin aklin almaz. Cünkü senin liderlerin bu zamana kadar besinci sinifi gecememis. Yani dogaldir sasirman. :wink:
uyduruk emevi şeriatının öğretildiği medreseler
Emevi seriatiyle bizim ne ilgimiz var anlayamadim. Bence sen onlara daha yakinsin. Cenazeniz onlar gibi kaldiriliyor. Evlenirken bile onlarin hocalari kiliyor nikahlarinizi. Artik gerisini sen düsün. :roll:
bunun ayrıca
bir ruhsat olduğunu yazmışsın
Evet öyle yazdim, kizin babasi razi olursa ve ikiside aralarinda anlasirsa, ücüncüye ne düser bilirsin herhalde.

Gelelim sizin durumunuza. Sizde helallar haramlar diye birsey yok. Cennete cehenneme de inanmiyorsunuz. Bu da demek oluyorki sizin kizlariniz günde 10 tane erkekle birlikte olsa bile onlara Allah tarafindan bir ceza yok.
Yurtdisinda zaten en yoldan cikmis olan kizlar, sizin bektasilerdir. Cagdas ayaklariyla yari ciplak ortalarda dolasiyorlar.
bizim dedeler çok cahiller
Bizde onu diyoruz ya iste. BESINCI SINIF!!! :lol:
biz onlardan ahlaktan başka
birşey öğrenmedik,eline diline ve tabi beline sahip ol işittik,öyle geçici zevklerimizi tatmin
yolu öğrenmedik...
Ben söyleyim ne ögrendiginizi. Sadece sözde kalmis el bel dil, as es is ve yerlerde surunmek, dedenin sagini solunu…. öpmek. Bu kadaaaaar. Al sana bektasilik.
Çin'de yasasaydiniz el bel dil yerine, çan çin çon olurdu herhalde. :lol:
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
şahturna

peki senin kızın olsa geçici uyduruk bir muta yapmasına razı olurmusun?belli ki razı olman
gerekir,itikadında bu var ne de olsa... :oops:
yarı açık gezen kızların hepsinin alevi olduğunu nereden çıkardın?tabi siz türbancı ve kara çarşafcısınız,irandaki kadın-kız ne varsa hepsinin hali meydanda, 5-6 yaşındaki küçü
cük kızlara bile türban çarşaf giydiren ve onlara bile yetişkin kadın gözüyle bakan sübyan
cı sapkın şeriat zihniyetinizde malum,emevi derken bunu kasdediyorum,sünniside aynı sizin
gibi kadınlara cinsel obje gibi bakan ,belden aşağısından başka bir dini olmayan yobaz ilkel
zihniyet...
zaten yarı çıplak kızlardan bahsettiğine göre,senin de aklın belden aşağıda,para ile fa
hişeliğin dinsel kılıfı olan mutayı savunup benimsemende senin ahlak seviyeni ortaya koyu
yor zaten,sünnide hüllecidir bilindiği gibi sende mutacısın,emevilerin hepsi böyle demek ki,
al birini vur ötekine :D :D
bizim hanefi cenazesi ile hiçbir ilgimiz olamaz,sağda solda imkansızlıktan bazı alevile
rin cenazesinde sünni hocalar gelsede bu durum istisnadır,alevi toplumunun tamamını bağ
lamaz,her yerde artık cemevleri yapılıyor ve bu cenazeler bizim inancımıza göre kaldırılıyor,
yakın bir zamanda tamamen böyle olacak,cımbızla iki örnek seçip sazanlık yapma bence...

iki alevi evlenirken asla sünni hocanın huzuruna da gitmez,biz resmi nikaha rağbet ederiz,
hacı hocayla zaten işimiz olmaz,uyduruk hoca nikahıyla da işimiz olmaz,sen bizi kendinizle
karıştırdın galiba,amma da sazanmışsın sen yahu :D :D :D
şahturna

ayrıca güya allaha secde edicem diye taş duvara dönüp tapınan,seccadeyi serip yerlerde
sürünen senmisin yoksa benmi? :roll: :roll: :D :D vah :::UYGUNSUZ:::vah!!!

FORUM KURALLARI-UYARI
Sayın şahturn. Lütfen, kurallara uyalım.
İlgili Madde: 7. Forum kullanıcılarını, doğrudan şahısları delilsiz yere aşağılamak, küçük düşürmek için başlık açmak, ileti yollamak yasaktır. Alaycı üslup kullanmak uygun karşılanmamaktadır.

Diğer kurallar için:

http://www.alevisesi.com/forum/viewtopi ... =77&t=2496
Ali

Mesaj gönderen Ali »

şahturna yazdı:peki senin kızın olsa geçici uyduruk bir muta yapmasına razı olurmusun?belli ki razı olman
gerekir,itikadında bu var ne de olsa... :oops:
yarı açık gezen kızların hepsinin alevi olduğunu nereden çıkardın?tabi siz türbancı ve kara çarşafcısınız,irandaki kadın-kız ne varsa hepsinin hali meydanda, 5-6 yaşındaki küçü
cük kızlara bile türban çarşaf giydiren ve onlara bile yetişkin kadın gözüyle bakan sübyan
cı sapkın şeriat zihniyetinizde malum,emevi derken bunu kasdediyorum,sünniside aynı sizin
gibi kadınlara cinsel obje gibi bakan ,belden aşağısından başka bir dini olmayan yobaz ilkel
zihniyet...
zaten yarı çıplak kızlardan bahsettiğine göre,senin de aklın belden aşağıda,para ile fa
hişeliğin dinsel kılıfı olan mutayı savunup benimsemende senin ahlak seviyeni ortaya koyu
yor zaten,sünnide hüllecidir bilindiği gibi sende mutacısın,emevilerin hepsi böyle demek ki,
al birini vur ötekine :D :D
bizim hanefi cenazesi ile hiçbir ilgimiz olamaz,sağda solda imkansızlıktan bazı alevile
rin cenazesinde sünni hocalar gelsede bu durum istisnadır,alevi toplumunun tamamını bağ
lamaz,her yerde artık cemevleri yapılıyor ve bu cenazeler bizim inancımıza göre kaldırılıyor,
yakın bir zamanda tamamen böyle olacak,cımbızla iki örnek seçip sazanlık yapma bence...

iki alevi evlenirken asla sünni hocanın huzuruna da gitmez,biz resmi nikaha rağbet ederiz,
hacı hocayla zaten işimiz olmaz,uyduruk hoca nikahıyla da işimiz olmaz,sen bizi kendinizle
karıştırdın galiba,amma da sazanmışsın sen yahu :D :D :D
yahu sen boşu boşuna savunuyosun kendini gerçi savunduğun nedir belli değilde, islam dininde nikah vardır bilmiyosan söyleyim ama sen resmi nikahı savunuyosun hacıyla hocayla imam nikahıyla işim olmaz diyosun senin yaptığın sadece resmiyette gözüken nikah. memur soruyor falanca kişi falanca kişiyi eş olarak kabul ediyomusun diye bumu nikah ? madem bu ozaman resmi nikaha ne gerek var evlenecekler neden resmiyete başvuruyorlar kendileri anlaşmışlar kağıda dökmeye ne gerek var ? anlayabiliyomusun pek zannetmiyorum ama. :wink: fakat islam dini diyorki resmi nikah geçerli sayılmaz, imam nikahı kıyılması lazım ha bu arada evlenecek kişilerin nikahını imam kıyması şartmı? değil kendileride kıyabilir.
Yarı çıplakların yarısından çoğu alevilerdir, sindiremiyosan o ayrı konu hayatta herşey senin kafana göre gitmiyor gerçekler acıdır :D bu arada bir sazan varsa oda sensin akıllı ol akıllı düşün derim.
Ali

Mesaj gönderen Ali »

şahturna yazdı:ayrıca güya allaha secde edicem diye taş duvara dönüp tapınan,seccadeyi serip yerlerde
sürünen senmisin yoksa benmi? :roll: :roll: :D :D vah zavallı putperest vah!!!
sen din nedir onu bilmiyosun gelip burda yalandan dolanladan konuşuyosun, hiç kuran'ın mealini okudunmu? okumamışsın yada işine gelmiyo yazdıklarına baksana namaz'ı bu kadar hafife alma. ahirette görücez kimin süründüğünü ozamanda ben sana gülerim :D :D :D
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Sahturna gibi Ateist Din Düsmani Selefi Siyonist düsüncesine sahip olan bir , Zavalli ile neyi tartisacagiz !!! Yolunu bir kere sasirmis ,Saldirmaktan ve ici cürük Progagandasindan baska yapacak neyi varki ?!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Yıllar önce Acmendilerin lideri "Sadece resmi nikah kıydıranların çocukları gayri Meşrudur." demişti.Rahmetli Erzurumlu Naim Hoca buna çok sert tepki göstereyek."Bunların yaptığı Müslümanlara iftiradır.Nikahta önemli olan o kişilerin evli olduklarının duyuyulması ve şahitlerdir." demişti.Hanefilikte nikahta nikahı herhangibi birinin kıydırması farz değildir.Farz olan iki şahittir.Ama usule göre yinede İslami bir nikahta kıydırmak gerekir.Zaten Halk arasında resmi nikaha sadece izinleme denir.

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön