Bektasilerin Rockcu Takimi (Video)

kızılbaş76

Re: Bektasilerin Rockcu Takimi (Video)

Mesaj gönderen kızılbaş76 »

bir alevi bir pisliğe pislik der...geri zekalı değiliz......ama bir millete , bir inanca,, bir mezhebe mikrop demeyiz....( biz yaratandan ötürü yaratılmışa saygımız vardır......cana saygımız vardırrr....çingene bile olsa..)
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

kızılbaş76 yazdı:bir alevi bir pisliğe pislik der...geri zekalı değiliz......ama bir millete , bir inanca,, bir mezhebe mikrop demeyiz....( biz yaratandan ötürü yaratılmışa saygımız vardır......cana saygımız vardırrr....çingene bile olsa..)

bizde yaratandan ötürü yalancılık yapan sahtekarların içyüzünü ortaya koyarız yaratan böyle istiyor
sahtekarların maskesini düşürün diyor
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

kızılbaş76 yazdı:bir alevi bir pisliğe pislik der...geri zekalı değiliz......ama bir millete , bir inanca,, bir mezhebe mikrop demeyiz....( biz yaratandan ötürü yaratılmışa saygımız vardır......cana saygımız vardırrr....çingene bile olsa..)
" Alevilik " Adina ozaman neden Vahabi-Selefi Zihiniyeti ile Siileri ( ALI TARAFTARLARINI ) Asagiliyorsunuz ,Aleviligi Siilikten ayirdiginiz yetmiyormus gibi, birde Ehli Beyt Inancina Salya sümük saldiriyorsunuz , sonrada Saygidan söz ediyorsunuz..
....( biz yaratandan ötürü yaratılmışa saygımız vardır......cana saygımız vardırrr....çingene bile olsa...
Ozaman Yezidede sayginiz var Muaviyeyede ..Kral Fahd , Ehud Omert, Netanyahu, Bush, Obama vs lerede sayginiz var demektir ..sünki onlarda Siilige karsi degilmi ?! Siz Bektasilerde ayni görüsü paylasiyorsunuz !! Sonrada Saygidan Hosgörüden bahsedip Sahtekarliginizi bu gibi Sözlerle kamufle etmeye calisiyorsunuz !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
kızılbaş76

ya ne iftiracı adamsın...ben bektaşi değil dersimli zazaca konuşan aleviyim.... bakın ben ne dedim hiç bir alevi hiç bir inanca , bir millete küfür etmez....ben hırsızlara,,,namussuzlara...yezit ve muaviyeye,,,amerikan emperyalizmine ve siyonistlere ,faşistlere,,,,sivasta insan yakan KANİÇİCİLERİNE demedim....hem onlarada bir alevi küfür etmez daha doğrusu KAFASI BİRAZCIK ÇALIŞAN ADEMOĞLU küfür etmez.......küfür etmek A-C-İ-Z-L-İ-K-T-İ-R..........bu lafımdan sonra beni yezitlikle suçlayacaksanız Allah :::UYGUNSUZ:::
kızılbaş76

siz şiiler hep aynı hatayı yapıyorsunuz.....aklınızla değil duygularınızla hareket ediyorsunuz.......güya siz şiiler imam hüseyinin kerbelada şehit olurken verdiğiniz sözü tutmayarak Hz. HÜSEYİN in şehit olmasına sebep olmuşsunuz...o yüzden Muharrem ayında kendinizi vicdan azabından dolayı zincirliyormuşsunuz.......artık zaman akıl zamanı....dönem bilim dönemi......haaa.. burdan bazıları diyecekki bak gördünmü işte imam Hüseyin in şahadetine dil uzatıyor.....bak yezit kılıklı adam neler söylüyor....bektaşi değil mi siyonist uşağı...Allahtan diyorummm ki böyle düşünüyorsanız başınıza bektaşi kadar taş düşsün....

UYARI- LÜTFE FORUM KURALLARINA DİKKAT EDELİM
İLGİ MADDE 5. Bir konu açtığınız zaman peşpeşe cevap vererek konuyu aktarmayınız. Tek cevapta yazacağınızı yazınız. Çok uzun yazılarınızda birden fazla cevaplama yapınız.
FORUM KURALLARI İÇİN TIKLATINIZ:

http://www.alevisesi.com/forum/viewtopi ... 746#p14746
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

kızılbaş can,
Şialarla ilgili yazdığınız ifadelerde kullandığınız kip mış miş olduğuna göre bu biliglerin kulaktan dolma bilgiler olduğu aşikar.
Şimdi İmam Hüseyin'e as binlerce mektup yollandığı kufelilerden bazılarının ihanet ettiği doğru. ancak buradaki emevi çarpıtmasını görmek lazım. emeviler ve takipçileri kendi cinayetlerini örtbas etmek için suçu Ali dostlarının üzerine atmak için çokça yalan uydurdılar. bunlardan biri de Şiilerin İmam'a ihanet etmesi ve bu yüzden kendilerine zincir vurması meselesidir.
İmam as'a gönderilen mektupların bir kısmı yezit tarafından yollatılmıştı ki İmam as'ı şehit edecek fırsat ortaya çıksın İmam Hüseyin Kerbelaya gelsin diye. Mektubu yollayanlardan bir kısmı ise kufede ya katledildi ya da hapsedildi. Yani Şialar İmam Hüseyin as'a ihanet falan etmediler.
Zincir ise, kerbeladan sonra esir edilen ehl-i beyt evlatlarının özellikle hz zeynep ile imam seccadın elleri ayakları zincirliyken İmam huseyin as'e ağıt yakarken o kollarındaki zincirlerle dövünmelerinin sembolüdür. Lütfen önyardılarımızı bir kenara bırakalım.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
kızılbaş76

islam da en büyük suçlardan biri cana ve de canlara karşı işlenen suçtur.....imam Hüseyin mekkeli ve şamlı zenginlerin kovuşturması yüzünden şehit oldu...şia demek taraf demektir....evet doğru....maalesef iktidar çatışmayıda beraber getirir.....Ehl-i Beyit' in iktidar olmak gibi bir gayesi yoktu...lakin mekkeli ( suud ailesi ) ve şamlı zenginleri para ve iktidar hırsı sarmıştı .....Hz . Muhammed Mustafa nın ailesinin soyunu kurutmak için yola çıktılar....fakat burada biz canlar tarihsel gelişimin kaçınılmaz sonuçları için vicdan azabına girmemeliyiz.....Ehli beyt gibi ( adil ve mazlumlar için yaşamalı )ve de ahlakımızdan ödün vermemeliyiz
şahturna

Mesaj gönderen şahturna »

çelişkiye bak,ne yani hz.zeynep ve imam zeynelabidin sizin gibi vücunu kanlar içinde bıraka
na kadar kendilerinimi dövdüler?güldürmeyin beni,saçmalamayın... :D :D
herşeye uyduruk bir cevabınız var,sanki yanındaydın onların...kufeli ceddinizin yaptığı iha
netleri aklayamazsınız asla,çünkü güneş balçıkla sıvanmaz...kufeliler ne kadar ehlibeyte sa
dık kalmışsa sizde o kadar sadıksınız,70 sene şah-ı merdana küfredilen camilere gidip mua
viyenin putperest adedi namazı kılanda siz değilmisiniz?yolunuz açık olsun kufeliler... :arrow:
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

şahturna yazdı:çelişkiye bak,ne yani hz.zeynep ve imam zeynelabidin sizin gibi vücunu kanlar içinde bıraka
na kadar kendilerinimi dövdüler?güldürmeyin beni,saçmalamayın... :D :D
herşeye uyduruk bir cevabınız var,sanki yanındaydın onların...kufeli ceddinizin yaptığı iha
netleri aklayamazsınız asla,çünkü güneş balçıkla sıvanmaz...kufeliler ne kadar ehlibeyte sa
dık kalmışsa sizde o kadar sadıksınız,70 sene şah-ı merdana küfredilen camilere gidip mua
viyenin putperest adedi namazı kılanda siz değilmisiniz?yolunuz açık olsun kufeliler... :arrow:
Bizler 10 Muharremede Imam Hüseyin (as) ve yarenleri icin Agitlar yakarken, Göz yaslari dökerken , Sizin gibi kokusmus ve Alevilik kisvesine bürünen Ateistlerde Saz Calip Semah dönüp Senlik yapip Asüre Tatlilari dagitarak güle oynaya Siyasilerle ,Yezit taraftarlari gibi egleniyorsunuz, ve bu Rezaletin adinada Matem diyorsunuz ,bunu her yil Görüyoruz !!! iste bu yaptiginiz Imam Hüseyine büyük bir küfürdür !! Namazi hice sayanlara Allah önünde Secde yerine , insana Secde ettirenlere Yaziklar olsun !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
kızılbaş76

şah turna öncelikle ben aleviyim şii değil...sadece tarihsel bir gerçeği yazdım...ben muharrem ayında kendimi zincire vurmam....

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön