Bektasilerin ikiyüzlülügü (Resim)

ali muhsin

Bektasilerin ikiyüzlülügü (Resim)

Mesaj gönderen ali muhsin »

Arkadaslar ufak bir aradan sonra sizlere yine bazi Resimler sunuyorum, göreceginiz Resimlerde kendilerini ( Alevi ) olarak tanimlayan sapkin Bektasi dedelerinin ikiyüzlülüklerini ortaya sunuyorum..

Resim

Bektasi tekkesi ,Disi görekemli ici cehaletle dolu bir tekke .

Resim

Alevilere önder diye tanitilan Bektasi baba ve dedeleri .

Resim

Buda bir bektasi dedesi ….bir yanlislik oldu bu kadar benzerlik olmaz kilik kiyafet bakimindan …. ama ne far eder ….

Resim

Bir Bektasi tekkesinde ve bir Bektasi babasini görebiliyorsunuz ,arkadaki bayrakar ise bektasilerin kimlerden destek aldigini ve kimlerin gölgesi altinda yasayip sonrada kendilerini ( Alevi ) olarak tanittiklarini görebiliyorsunuz ..bayraklar Amerika, Suudi (Vahabi) Arabistan, Fransa, Avrupa Toplulugu bayraklaridir. bu ülkeler ise Alevi Siilere asiri düsmandirlar ! ama bu ikiyüzlüler Alevilerin bilincsizliginden yararlanarak … Alevileri sadece Resimlerle kandirmakla yetinmiyor ……

Resim

Simdide putlarla heykelerle kandirmaya calisiyorlar !!! gördügünüz resim bir Bektasi Tekkesinde ,( Hasa) Imam Ali,nin heykelini temsil ediyormus digeri ise Haci Bektas ..iste Bektasilerin sapikligi ve Alevileri ,Alevilikten, Ehli Beyt Mektebinden uzaklastirmak icin simdide, yine Imam Ali ,ismini kulanarak Alevileri Budistlige sapkin dinlere sürüklemek istiyorlar ..Resimler devri bitmis simdide heykeler ile Aleviligi saptiriyorlar.!

Resim

Gördügünüz meshur Aslanli cesme ,Bektasiler bu cesme icin yiginla masal uydurmuslar ve Alevilere bu cesmeyi kutsal göstermislerdir …

Resim

Peki ama bu neyin nesi… aslanli cesmeler bitti, simdide kurbagli cesmler cikti ! Bektasiler kimlerin agzindan su iceceklerini sasirmislarki, bu sefer kurbaga cesmesini kutsal göstermeye calisiyorlar ..aslinda Bektasilerin hayvanlari kutsal göstermleleri ve onlarin ne kadar sapkin olduklarini gösteriyor ..güvercinler aslanlar simdide kurbaglar …iste Bektasi önderlerin saskin inancida budur Alevilleri Alevilikten cikarip Hindistan ve Asyadaki kisiler gibi Hayvanlarami taptirmak istiyorlar ? !

Resim

Arkaslar Bektasiler devamli sunu söylüyorlar „biz baris ve kardeslikten yanayiz kimseyi incitmeyiz ,bizde insan sevgisi hosgörüsü vardir „ ama su resimde bir Bektasi babasinin makinali tüfekle nasil hosgörülü olduklarini gösteriyor ..karincayi bile incitmediklerini ,insan sevgisinden dem vuran Bektasiler acaba zamaninda ellerine bu gibi silah alip, tam teskilat kimleri vurdular acaba …? Belkide ikrardan dönenleri vurmuslardir …simdi kendileri degil usaklarini kiskirtiyorlar …!

Resim

Sonra bir köseye cekilip keyf sigaralarini bira ve ickilerini yudumlayarak Amerikan - Suudi Arabistan(Vahabi )bayraklarinin gölgesinde altinda yasayip, kiskirtiklari kisileri uzaktan gözetliyorlar

Resim

Sonrada bisey olmamis gibi yan gel keyfim yat ..Iste Bu Resme Dikkat edin !!! Yanindaki ayakta duran kisi ise bir semboldur.. yani Bektasilik sömürü düzenine usaklik eden kisilerin sembolüdür bu ..!!! Alevilik Bektasilik diyenler bu Resimden Ibret alsinlarki sizleride böyle Usak Hizmetci gibi kulaniyorlar !!

Resim

Bir Bektasi dedesi ve müridi bir yatirda ..Dikkat ederseniz eller carpik olarak omuzlardadir ve bu bir Semboldür ….kimlerin Sembolü oldugu ise acikca asagidaki Resim acikliyor !

Resim

Bu resim bir Mason Seromonisini Ayinidir, Sembolik olaral Masonlarda ellerini carpik olarak omuzlarina koyorlar !

Resim

Resim

Tüm bunlara ragmen Birde utanmadan arlanmadan Amerikan Sebatyist Bektasi Dedeler Balkanlardan gelib Ülkemizde Munafiklarla birlikte olup kenilerini Alevi olarak Alevilere tanitiyorlar..!

Carpik ve sapik bir inanca sahip olan Bektasi Dedeleri ,Alevileri nasil ve hangi yolla ve hangi sinsilikle kandircaklarinin Planlarini ciziyorlar … Balkanlarda Bektasi tekklerinde Amerikan ,Suudi ,Fransiz ,Avrupa Bayraklarinda gecilmeyen Bektasi Tekkelerine kimler yardim ediyor artik gözler önündedir .!!! .ama Ülkemizde Corum Ehli Beyt Camiisini Imanli Alevilerin tüm zorluklara ragmen kendi imkanlari ile kurmus olan Camiiyi Ehli Beyt Mektebini, hazmedemiyen Bektasi önderlerinin ülkemizde binlerce Cemevleri var, Balkanlardaki Bektasilere basta Ehli Beyt Düsmanlari olan Amerika .Suudi Vahabi Arabistan gibi ülkeler yardim ettgini acikca gösteriyor …Peki Ülkemizdeki Bektasiler kimlerden yardim aliyor dersiniz.. ?? orasinida siz düsünün artik..sünki Hersey artik gözle görünecek kadar ortadadir !!!
En son ali muhsin tarafından 12 Eyl 2008, 00:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.
KARAPAPAK MURAT

Mesaj gönderen KARAPAPAK MURAT »

ali muhsin kardeş resimler iyi-güzel. balkan bektaşilerinin İslamdan uzak yaşamlarını ele almışsın ancak bazı yerlerde saçmalamışsın.

bir insanın elinde silah olması hemen o kişiyi katil mi gösterir bu bir pozda olabilir yahut o dönemde yaşanan çatışmalarda kendilerini korumakta olabilir. dünyada birçok silahlı Şii grup var ancak Hz.Ali'ye benzeyen heykel yapmak ise balkan bektaşilerinin sinsi bir oyunu. Hristiyanları müslüman yapmak için İslam-i değerleri ayaklar altına alıyorlar putlara sarılıyorlar. ama çeşmeden su içmenin kötü bir yanı yok bence. Iraktada Hz.Ali'nin evinde kuyu var müminler o kuyudan su içerler şifa niyetine. sende pek keramet inancı yok ya neyse!

yalnız bektaşilere hala sabetayist demeni pek anlayamıyorum. bektaşi tarikatının tarihine baktığımızda içine masonların girdiği be bektaşiliği bulandırdığı bir gerçek ancak bu müslümanların birbirine yahudi demesi almış başını gidiyor. Sünniler şiilere, senin gibilerde bektaşilere yahudi diyorda bunun sonu nereye varacak? yahudi kelimesini bir yana bıraksak ve somutlaşsak iyi olur.

yalnız birşeyi anlayamadım. Çorum alevileri böyle bir cami yapmayı sabırsızlıklamı bekliyor ve teoman şahin hemen imdada mı yetişiyor?

günümüzde alevilere deseniz gelin cami yapalım kaç alevi destek verir? üstelik çorum cemaatinin en az yarısı azeri alevilerinden oluşuyor. biraz daha gerçekçi bilgiler ver heyecana kapılma. Unutma milyonlarca aleviye dolaylı olarak MASON diyorsun.

ilk bayraklar ABD ve suudi bayraklarıylı sonra bayrak sayısı artttııııı?????
şüphelendim photo-shop olabilir diye ama doğruda olabilir. ABD yada birbaşkası bektaşilere maddi destek verir mi ondan emin değilim ama yıllarca özellikle 80 öncesindeki sünni siyasal partilere destek verip bizzat cıa ajanlarının maraş,çorum gibi katliamları hazırladığı bir gerçek ABD ve AB nin ne tarafta olacağı şüpheli. Suudiler ise vahhabidir neden bektaşiler vahhabi olmuyorlar bunun cevabını verir misin ?
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

KARAPAPAK MURAT yazdı:
günümüzde alevilere deseniz gelin cami yapalım kaç alevi destek verir? üstelik çorum cemaatinin en az yarısı azeri alevilerinden oluşuyor..... Unutma milyonlarca aleviye dolaylı olarak MASON diyorsun.

[/i]
KArapapak efendi
Aslında şu adama cevap yazmayım diyorum ama öyle kaşınıyorsunki ve insanlara öylesine çarpık yalan dolan bilgiler veriyorsun ki mecbur kalıyorum,her yamuğunu ortaya koydukça büyük bir arsızlıkla(sana bu yakıştırmayı yapan iyi bulmuş) yeniden başka kapıdan yeni bir yalanla ortaya çıkıyorsun.Her sebatayist saldırıda ortaya çıkıp savunma yapmaya çalışıyorsun keşke asıl kimliğini açıklasan da ne olduğunu daha iyi anla sak,eminim bu noktada fırtık bir yanın var.
biz masonlara mason diyoruz yarası olan gocunuyor değilmi?
12 imam yolunda cami,mescid ve namaz temeldir bunu kafana sok,
bu noktada asla taviz verilemez bunu da kafana sok,
biz insanlar bizim peşimizde koşsun diye bu yola çıkmadık biz doğrular aşikar olsun derdindeyiz bunu da kafana sok,
Yalanların ikiyüzlülüğün pişkinlik ve arsızlığın artık hat safhaya çıktı bunun tüm site sakinlerince bilindiğini de kafana sok.yani bu sitede herhangi bir etkin olacağını hiç düşünme ve git Bektaşilerle geleceğini kur,mahşerde onlarla haşredilirsin inş.
Şimdi son fitneni cevabını verelim ama biliyoruzki yeni bir fitneyle yeniden ortaya çıkacaksın,çünkü sende bilimsel ciddiyet ve utanmanın zerresi yok.
Çorum ehli beyt cami kurucuları arasında ,cemaati arasında hiç Azeri yok bunu söyleme nedenin biz Alevilerin kendi başımıza böyle bir şey yapamayacağımızı ima edip hareketi küçümsemen bunu anlıyoruz çünkü senin kalbin ancak böyle fitnelere açık.
Ha camide Azeri olsaydı ne olurdu?hiçbir zararı olmazdı dahası faydası olurdu,memnunda olurduk zira onlarda yüzyıllardır aynı fıkhı inancı taşıyorlar,onlarda aynen bizim gibi caferidirler birçok Azeri alim aydın dostumuzda var her zaman haberleşiyoruz ama ne yazık ki bildiğimiz kadarıyla çorumda Azeri yaşamıyor ,aslında bu çokta önemli bir konu değil ama öylesine kaşındın ki yazmak zorunda kaldım.
ali muhsin

Murat bey

Halen Sebatyist Bektasilerin Avkatligini yapiyorsun hersey gözle göründügü halde ,Gözlerine inanmak istemiyorsun, bir taraftan evet dogrudur diyorsun fakat diger taraftanda Aba altindan Sopa göstermeye devam ediyorsun .Her Resmede bir bahane uyudurp halen Bektasiligi koruyorsun... bunuda yok efendim Hz.Alinide kuyusu var diyerek üstünü kapatiyorsun ,Imam Aliye ait Kuyu vardir ama hayavanlarin agzindan cikmiyor..Bekasiligi korumak icin Imam Ali (as) mi kalkan olarak cikma karsimiza ..Silah meselesine gelince Tarih Boyunca "Baris Hosgörü Insan sevgisi "laflari ile Alevileri kandirdilar, Bektasi dedesinin elineki Silah ise onlarin aslinda dedikleri gibi olmadiklarini gösteriyor..bunuda Siilerle kiyaslayip üstünü kapatiyorsun ..Ben Burda Bektasilerin müritlerini kiskirtip bir Bazilarini ikradan döndü diye hastahanelik ediklerini ve Cinayet dahi islettiklerini bilirim ..kalmiski Bektasilerde insan sevigisi hos görü olacak ??? ..zaten sanal Alemdede sizin gibileri üzerimize saliyorlar.. Bektasilerin silahlari bugün silah degil Saf ve Cahil Genclerdir sünki Gencleri kiskirtanda kendileridir "gerici ,yobaz ,iranci Alevi degil Siidirler,Bektasi tanimiyorlar "deyip Tefrikcilik yapanda kendileridir .Ehli Beyt Mektebine ve gerceklere tahamül edemeyip Bu Mektebe ve Alevi Siilere düsman olanda kendileridir !! hersey ortada ! ama siz inanmak istemiyrsunuz oda bizim sorunumuz degil !!

Birda Laflarina Dikkat etmeni öneriyorum ...Kelime oyunlari ile Benim Alevileri Mason olarak sucladigmi söylüyorsun ikili oynama .Ben ,Alevilik adina Bektasi Dedelerin Babalarin Sebatayist olduklarini söylüyorum ve Alevilerin bu Satilmislarin Amerikan ,Suudi Vahabilerin Usaklarinin Kontrollü altinda oldugunu yaziyorum ..saman altindan su yürütemeyin !

Ayrica Corum Ehli Beyt Camisi ayaktadir ve Aleviler amaclarina ulasmislardir ve her gecen gün Bektsilik Sömürü düzeninden kurtulmayada devam ediyorlar ve uyanmayada devam ediyorlar ..Ayrica Corum nere Azerbaycan bölgesi nere ? Corum Ehli Beyt Camiisine sen hic gittinmi acaba ? ben gittim ve oranin Cemaati Öz ve Öz Alevidirler gitmediginiz icin uydurmayin ..Insallah Corum gibi Türkiyemizin her bölgesinde Böyle Alevi Camileri olacak insallah ! Teoman Sahin gibi bizde elimizden geleni yapip Bektasilerin pencesinde bulunan Alevileri uyandirmaya devam edecegiz, tabiki sizin gibiler ayagimiza köstek olmassa ..hem diyelim Azeri oldu ne uyduracaksiniz ozaman ...?

Bayraklara gelince sana simdi misal vereiym Kosovo Bagimsizligini ilan etti ve ordada Bektasiler ön saftadir .. Haber Resimlerine baktigimda Her Kosovolunun ellerine Amerikan bayarklari var Duvarlarda Fransa Amerika ingiliz Avurpa birligi bayraklarini cizerek Tessekür ediyorlar , zaten Bektasi Tekklerinde bu bayraklardan gecilmediginide yazmis ve Resimle ortaya koymusuzdur bunlar Ruhlarini Seytana pazarlamislardir ,bunu Fotomontajlada alakasida yoktur ..git birde kendin gör !

Bugün Amerika Vahabiler Bektasilere acikca yardim ediyorlar ki Berlinde Adlon otelerinde gizli Görüsmeler yaparak Alevileri sistematik olarak Sii Düsmani yapmaya gayret gösteriyorlar ..Merdan Hocamizin Yazisini okuyun ! birde Arnavut Bektasi Sitelerini gezin bakalim Dost sitelerde kimler var.. Vahabi sayflari ilk sirada geliyor ..Bunlarin Alevilikle ne Alakalari var ...amaclari zaten belli !

birde sunu dikkat ettim ortaya bir konu atiyorsun her kapiya girip ayri ayri konular yaziyorsun Birini Birbirine Düsürüp geri cekiliyorsun sonra izliyorsun hic citin cikmiyor ..ama Bektasilerin kirli camasilarini ortaya döktügümüzde hemen onlarin Avkatlik Cübbesini giyiyor ve savunmasinida hemen yapiyorsun ,hop oturup hop kalkiyorsun..Zorla seni inandiracak degiliz, ama gercekci ol bir kerede, bir öyle bir böyle olma ..sana göre bizim yazdiklarimiz gösterdiklerimiz hepsi ifitira degilmi ...
KARAPAPAK MURAT

Musa Özateş yazdı:
KARAPAPAK MURAT yazdı:
[/i]

Çorum ehli beyt cami kurucuları arasında ,cemaati arasında hiç Azeri yok bunu söyleme nedenin biz Alevilerin kendi başımıza böyle bir şey yapamayacağımızı ima edip hareketi küçümsemen bunu anlıyoruz çünkü senin kalbin ancak böyle fitnelere açık.
Ha camide Azeri olsaydı ne olurdu?hiçbir zararı olmazdı dahası faydası olurdu,memnunda olurduk zira onlarda yüzyıllardır aynı fıkhı inancı taşıyorlar,onlarda aynen bizim gibi caferidirler birçok Azeri alim aydın dostumuzda var her zaman haberleşiyoruz ama ne yazık ki bildiğimiz kadarıyla çorumda Azeri yaşamıyor ,aslında bu çokta önemli bir konu değil ama öylesine kaşındın ki yazmak zorunda kaldım.
musa bey anlama yetinizi bana karşı göstermiş olduğunuz sinirsel tepkilerle yitirdiğinizi anladım. yahu camii resimlerinde bayanlar arasında çarşaf giyen var. nasıl oluyorda azeri yok diyorsunuz. sizde benim gibi Alevisiniz ve Alevi-bektaşi toplumu günümüzde çarşaf giymez daha farklı örtünür ama çarşaf-türban alevi kadınlarında yoktur. ( olsada birşey) çıkmazdı)

Ali muhsin denilen şahıs hala çapıtmalarına ve iftiralarına sizinle el ele vererek devam ediyor. şimdi ben elime silah alsam fotoğraf çektirsem katil mi oluyorum acaba? Bektaşileri katil gibi gösteriyor ama diğer Şii gruplar sanki eli boş duruyor. kimse beni yönlendiremez. elbette dediğiniz gibi cami,mescid, ezan bizimdir ama tarihsel bağlarımızı çürüterek geçmişine dönük bir ALEVİLİK yaratmaya çalışıyorsunuz. Hacı bektaş veli ve bektaşilik hususunda yorumsal konuşuyorsunuz asli deliller yoktur. makalatı velayetnameyi 2.bayezid yazdırdı diyorsunuz ama içinde sünniliği bulamıyoruz yok eğer onlar yazsaydı bunda 2.bayezidin çıkarı ne olurdu? 2. bayezid yazdıysa yine hacı bektaşın sünni olduğuna delil olamaz. Sağlıcakla kalasınız
ali muhsin

by Murat
Kecilerin inatci oldugnu bilirim ama ,siz onlardan betersiniz ,biz ne acikliyoruz sen ne diyorsun .Her delilere Her görüntülere bahaneler uyduruyor cevaplardan kaciyor Her Gercege ( Iftira ) Diyorsun,sonrada israci Beton inadinla Bektasiligi ilede temize cikarmaya calisiyorsun ..Dolambacli yollardan kendini gizleyip ,Alevi Toplumunun icine giren Osmanli Tarikati Bektasilik denen Kanser Tümörünün oyunlarini görmezcelikten geliyorsun, Biz neler cikariyoruz ortaya, sen ise israrla Perdelemeye calisiyorsun ..eger Bektasilige bu kadar merakliysan git Bektasi sitelerine orda sacmaliklarini anlat !! Halen anlamis degilsin, Bizler Bektasilige Rest cekiyoruz ve Aleviligin Bektasilikle alakalari olmadiginin Altini Ciziyoruz ..sen ise ikili tavrinla Israr ediyorsun, Alevilik adina Türk islam Fasizm Sentesini savunuyorsun ..Seni en cok rahatsiz eden bir Bektasinin Elinde Silah olmasi Resmini hazmedememen ..evet bende tekar ediyorum eskiden ellerine Silah alan bektasileri simdi "insan sevgisi ,hosgörü,Karincayi incitemyiz "safsatalarla Diktatörlüklerini Gizliyorlar ..ama simdiki zamanda Cahil Gencleri öne sürerek, Cinayet Dahi isletirebiliyorlar ben Buna Sahit olan birisiyim... ya sen ? sünki Bektasiler Devamli olarak saf ve Genc olan kisileri öne sürer ,kendileri geri cekilip AKP.Sebatayist,Ataist,Semanist,Fetullahcilar vs Simide Siyonistlere ayit Berlindeki Adlon Otelerinde Amerika ile Alevileri Satarlar ...bunlarin Camasirlari gün isigina cikardigimiz an ,hemen her delikten bahaneler uydurarak, bu Satilmis Köle Zihniyetli Bektasileri (Alevilik) adini kulanarak , bizlere Melek göstermeye ugrasiyorsun ..Aleviler, Bektasilerin Diktatörlügünden elbet birgün kurtulacak , Sebatayist Bektasileri savunmaniz aslinda sizin son cirpinisinizi gösteriyor ....oyun oynamaktan vazgecin gercek kimlignizi bize aciklayin..
Musa Özateş

KARAPAPAK MURAT yazdı:
Musa Özateş yazdı:
KARAPAPAK MURAT yazdı:
[/i]

musa bey anlama yetinizi bana karşı göstermiş olduğunuz sinirsel tepkilerle yitirdiğinizi anladım. yahu camii resimlerinde bayanlar arasında çarşaf giyen var. nasıl oluyorda azeri yok diyorsunuz. sizde benim gibi Alevisiniz ve Alevi-bektaşi toplumu günümüzde çarşaf giymez daha farklı örtünür ama çarşaf-türban alevi kadınlarında yoktur. ( olsada birşey) çıkmazdı)
Karapapak efendi!
Anlama kıtlığı meselesini okuyucuya bırakalım olurmu?hatta yüzsüzlüğü,pişkinliği arsızlığı da okuyucuya bırakalım anlaştık mı?Halk hakem olsun.
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

KARAPAPAK MURAT yazdı: Suudiler ise vahhabidir neden bektaşiler vahhabi olmuyorlar bunun cevabını verir misin ?
Wahhabilerin en belirgin özellikleri, şiaya ve şiilere karşı şiddetli düşmanlık beslemeleridir.

Bektaşilerin çıkıpta biz wahhabiyiz demelerine ne gerek var?

Şia düşmanlığı konusunda onlardan aşağı kalır bir tarafları mı var sanki?

Adları şu olmuş bu olmuş ne fark eder ? Şia düşmanlığında amaçları da, söylemleri de, eylemleri de aynı. Al birini vur ötekine..

Kime ne anlatıyorsam....
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
KARAPAPAK MURAT

ali muhsin beyin söylediklerine sadece şunu diyorum. 800 yıllık Alevi-bektaşi birliğini hiçkimse bozamadı. bu uğurda canlar verildi,sürgünler yapıldı,hakaretler edildi ama aleviler asla bu yoldan dönmediler. ancak senin gibiler hevalarına kapılıp böyle geçmişine saldırabilir. musa bey ise sorumdan kaçmış sözde halkın arasına sığınıyor. bir daha soruyorum Musa bey

eğer cemaatin hepsi çorumun yerli alevisiyse neden çarşaflı kadınlar var?
Musa Özateş

KARAPAPAK MURAT yazdı:ali muhsin beyin söylediklerine sadece şunu diyorum. 800 yıllık Alevi-bektaşi birliğini hiçkimse bozamadı. bu uğurda canlar verildi,sürgünler yapıldı,hakaretler edildi ama aleviler asla bu yoldan dönmediler. ancak senin gibiler hevalarına kapılıp böyle geçmişine saldırabilir. musa bey ise sorumdan kaçmış sözde halkın arasına sığınıyor. bir daha soruyorum Musa bey

eğer cemaatin hepsi çorumun yerli alevisiyse neden çarşaflı kadınlar var?
yahu sen ne dnglk adamsın
sana burda alevi ve baktaşi kelimelerinin yanyana kullanma tarihinin ittihatçılarla başladığı söyleniyor sen 800 yıldan bahsediyorsun kaynak istemiyorum çünkü öyle alışkanlıkların yok sallamayı marifet sanıyorsun salla bakalım
behey dnglk o resimler özel aşura gününe aittir ve insanlara siyah yada tonlarında giymeleri söylendi hatta bu basına bile verildi
ve ehli beyt cemaatinde birçok bayan çarşaf ta kullanırlar ve bunlar alevidir ama senin aklın buna ermez ve hepside çorumun yerli alevisidir umarım isim adres istemezsin.çünkü o kadar aklı kıtsın ki halen inat bile edebilirsin.zaten KUran ve Ehli beyt nuru apaçık ortada dururken bektaşiliğe senin gibi takıntılı olanların aklıda kalbide biraz kıttır.

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön