Nakşi-Bektaşileri

ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

murat pasa gercek degidin savsatalarin palavalarinin hic bir mantiksal aciklamasi olmadigi gibi, laf kalabaligi icerisinde kendini hakli göstermeye calisiyorsun ,Haci Bektasin Güvercin oldugu masallarina inanan birine zaten Gercek Delile ve kaynaklar da kar etmez ki, Pir Sultan Abdalin Sir oldugunuda inanan birinede artik diyecek birseyde kalmiyor ..Alevileri zaten senin gibiler taslar ormanlar magralar güvercin hikayelerle böyle avutmuslardir ..cahil desem cahilde degilsin hatta cahil bile senden akilli düsünür .Pir Sultan Abdalin Osmanlilar tarafindan asilmasini inkar ediyor ve su gerekceyle "Pir Sultan Abdal Sir oldu" diyerek Aslinda Osmanli hükümadarlarinida böyle korudugunu gösteriyor.. Hizir pasaya Hinzir deyip diger taraftanda "...Sir oldu "kelimesi ile Hinizr pasalarida koruyabiliyorsun bu ikiyüzlüklerin nereye kadar gidecek ... bizlere örtülü Fasizmini savunma .halen israr edip inat Politkasi sürdürüyorsun ki, bu sende bir hastalik olmus ! güvercin masallarini sirra kadem basti savsatalari ile Alevileri böyle kandiramasin.. cocuklar bile bu hikayeleri biliyor ..cocukmu kandiriyorsun ..yüzsüzlügünü ve ikiyüzlülügünü bize dolayli yolardan maal etme ..Batili Hak olarak gösterip israr etme diyecegim ama buda sana kar etmez ..beynin kilitenmis senin , Alevilere Alevi dili ile konusup Sacma sapan görüslerinle, Sebatyist Bektasileri savunman bir tarafa, simdide "Pir sultan AbdalSir oldu " diyerek Osmanliyi korumanda oluyor ..Cocukmu kandiriyorsun ... küflenmis sorularin cürütüldügü halde ..yok efendim ben size cevap verdim diyrek üst cikmaya calisiyorsun BETON inadi iste buna denir ..hastasiniz kardesim .yenilmeme komplekslerin var senin ..yazik sana yani..her yazin senin kimligini ortaya cikrdaidigi gibi, her yazindada rezil olup polemiklere kapiliyorsun ..

sana yoladigim yazilari tek tek cevabla demistim ama nerde o kabiliyet, hepsi senin icin 1 soru imis öylese Salamaya devam ... ve bir kac kelime oyunlari ile cevapladigni zanetmissin, iste sinsilikte burda degilmi ..Alevi toplumu zaten sizin gibilerin yüzünden sömürülümstür ..baktiniz Aleviler uyanma noktasinda , varinizla yogunuzla tüm sacma savasatalarinizla Alevileri ,Bektasi tekklerine baglama güvercin Sir gibi hikayelerle tekrar sömürü düzenin pencsine atmak istiyorsunuz ..bugüne kadar yazdigin inat dolu yazilarinda bunu gösteriyor ..dedim ya ,git bektasi sitelerinde Güvercin magra hikayelerini best taslar hikayelerini anlat onlar böyle hikayelere bayilirlar ,ama burdakileri kandiramazsin ..enerijini bosa harcama ..cevpalri yine kopyalamiyorum sünki Bizim Tezlerimizi cürütecek kabilyetin yok ..yapabilecegin tek careyide ancak saldirmak polemik yolarini aramak ..Tezlerin coktan cürütülmüstür istersen birde sen göz at bakalim ..
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

KARAPAPAK MURAT yazdı:benim hiçbir sözüm çürütülememiştir ancak siz bataklığa saplanmışsınız çırpınıyorsunuz.

burada asıl çırpınan sensin ne için ve neden burada çünkü kalbinde eğrilik var bir kere inat ettin devam ediyorsun samim olsaydı5n bektaşi sitelerine gidip hacı bektaş şiidir hadi sbizde şii olun derdin ama bunu yapmıyorsun ve bizim sitede bizimle cedelleşiyorsun çünkü nefsin yalan dolanda olduğunu biliyor sorunun budur.

ben iddiamı yazdım kaynağınıda verdim ama sen iftira,karalama,ikileme gibi sözlü taktiklerle biryere varmaya çalışıyorsun.

üç beş aydır sana cevap yazıyoruz ama o kadar arsızsınki halen odunumun parası diye tuturuyorsun

ama geçmişini öğrenmek istiyorsan ve ben Aleviyim diyorsan bunları bileceksin evladınada öğreteceksin.
biz anadolu tarihindeki geçmişi öğrendik ve BATIL TÜM UNSURLARI ATTIK YERİNE KURAN VE EHLİ BEYTİ KOYDUK AMA BUNU SENİN KALBİN HAZMEDEMEDİĞİ İÇİN SALDIRIP DURUYORSUN,ayrıca tümünü (bektaş musa,kaygusuz sana verdik bıraktık daha ne istiyorsun?bunalırn hepsi senin olsun dedik hatta onlarla haşredilesin diye dua bile ediyoruz daha napalım?
Bektaşilerin sahtekarlıklarını gösteriyorsun peki aferin sana. peki bundan başka yapabildiğin ne? sadece boşluk. bana geçen 27 soru yazmışsın hepsi birbirinin aynası. 27 soru aslen 1 soru ediyor bu kadar kendini yırtma.

bravo vinzipli düşündüğün belli oluyor bunca soruyu es geçip birtek soruya sığdırmak ancak senin gibi 12 imam düşüncesini hazmedemeyenlerin işidir.

şu soruyorsun özetle: OSMANLI HACIBEKTAŞ'I YÜCELTİYORDA PİR SULTAN'I NEDEN ASIYOR? bu önemli bir soru.
CEVAP=
Osmanlı hacı bektaş veliyi sevmiştir-saymıştır bunun için bektaşi tarikatını kurmuştur. çünkü Şii kızılbaşları kontrol altına almak ve onların itikadlarını bektaşilik aracıyla çürütmek. burada devreye balım sultan ve sersem ali baba giriyor. ancak pir sultanı osmanlı asmıyor böyle bir fermanda mevcut değil. pir sultanı yine sivas-hafikli bir Kızılbaş olan Hı(n)zır paşa asmaya teşebbüs ediyor ancak pir sultan abdal sır oluyor. bu olaylar zincirinin hiçbiri kimseyi sünni gösteremez. zaten sen bana 5 kaynak getirirsen ben sana en az 80 kaynak veriririm ama siz kendiniz çeliyorsunuz.

behey kalas şiileri sürekli asıp kesen katleden bunu politika yapan bir güç onlar yaşasın gelişsin diye siyaset izlermi ne denetimi adam yıllarca asıp kesmek için her bahaneyi üretmiş senin tarih bakışında kalbin gibi eğri ama anlamayacaksın napalım.
pir sultanın sır olduğunu düşenecek kadar angutsun zaten sen bektaşın güvercin masalınada inanıyorsun ne beklenirki?

Makalatı 2.bayezid yazdırdı içine kerametler doldurdu makaltta ebubekir baş parmak ömer orta parmak gibi şeyler yazıyor o halde hacıbektaş sünnidir. gibi aşırı saçma bir yazı.

bu sefer ben sorayım :

1-makalata kerametler koydurup hacıbektaşı yüceltmenin 2.beyazıda veya osmanlıya faydası nedir?
2-makalatı osmanlı yazdıysa 3 halifeyi yine osmanlı övüyor demektir bu. peki hacıbektaşın sünni olduğu nerden çıkıyor?
3- osmanlı bektaşiliği sünni görüyorsa neden tarikata hanefi mezhebi hakim olamıyor?
v.s v.s v.s gibi sorular
bre adam osmanlının 2.bayezidi bunu sadece sünni bektaş için yapmadı tüm yatır türbeler için bu politikayı uyguladı kendisine yakın bulduğu tüm eski mezarları ihya etti onardı korudu parayla tarih yazdırdı sonuçta kendiside hem veli hem sofu diye bilindi iktidarını bu manevi lakaplarla sürdürdü ama nerde sende bunu anlayacak akıl fikir versin makalatta dörtlü halife düzeni övüldüğüne göre bunu yazan sünni olmuş olmuyormu? daüha nice kanıt bunduk okusana makalat bölümünde,
hanefi mezhebi hemen heryere yayılmadıki onun yayılmasıda uzun süreç aldı hem biz bektaş sünnidir dedik hanefidir demedikki?beyinsiz okusana,bölümleri hanefilik asıl yayılmasını cumhuriyett döneminde yaptı ama buna senin aklın ermez
KARAPAPAK MURAT

Mesaj gönderen KARAPAPAK MURAT »

ali muhsin yazdı:murat pasa gercek degidin savsatalarin palavalarinin hic bir mantiksal aciklamasi olmadigi gibi, laf kalabaligi icerisinde kendini hakli göstermeye calisiyorsun ,Haci Bektasin Güvercin oldugu masallarina inanan birine zaten Gercek Delile ve kaynaklar da kar etmez ki, Pir Sultan Abdalin Sir oldugunuda inanan birinede artik diyecek birseyde kalmiyor ..Alevileri zaten senin gibiler taslar ormanlar magralar güvercin hikayelerle böyle avutmuslardir ...Pir Sultan Abdalin Osmanlilar tarafindan asilmasini inkar ediyor ve su gerekceyle "Pir Sultan Abdal Sir oldu" diyerek Aslinda Osmanli hükümadarlarinida böyle korudugunu gösteriyor.. Hizir pasaya Hinzir deyip diger taraftanda ..
inat inat inat maaşallah asrın inadını ve iftiralarını dizerek büyük rekora koşmaktasın devam et bakalım. asıl laf kalabalıklığını sen yapıyorsun. sorduğum 2 tane sorudan dahi korkuyorsun ve hemen ani saldırıya geçiyorsun. hatta Pir sultan abdalın ölümü hakkında ferman ver dedim veremedim çünkü böyle ferman yok. pir sultanı yine Alevi dönmesi hınzır paşa asmaya teşebbüs etmiştir kaynaklar bunu gösteriyor. pir sultan abdalın bana kabrinide gösteremezsin çünkü kendisi iranda hakka yürümüştür. eğer sende keramet inancı yoksa miraç mucizesi, kerbela günü 2 güneşin doğması, Hz.Musanın denizi yarmasıda ( haşa) senin nazarında masaldır sanırım. ben hiçbirşeyi inkar etmiyorum ama sen sadece lafla yürümeye çalışıyorsun.

beş taşlar olayına inanmıyorsun peki Hz.Resulullah(s.a.a) yürürken ona taşların ve ağaçların salat ve selam ettiklerinede mi inanmıyorsun? güvercin kılığına girmek her erin başına gelmez. Hacı bektaş veli pirlerin piridir. cümle anadolu ve balkan evliyaları ona bağlanmıştır kendine gel
Musa Özateş

KARAPAPAK MURAT yazdı:
ali muhsin yazdı:..
inat inat inat maaşallah asrın inadını ve iftiralarını dizerek büyük rekora koşmaktasın devam et bakalım. asıl laf kalabalıklığını sen yapıyorsun. sorduğum 2 tane sorudan dahi korkuyorsun ve hemen ani saldırıya geçiyorsun. hatta Pir sultan abdalın ölümü hakkında ferman ver dedim veremedim çünkü böyle ferman yok. pir sultanı yine Alevi dönmesi hınzır paşa asmaya teşebbüs etmiştir kaynaklar bunu gösteriyor. pir sultan abdalın bana kabrinide gösteremezsin çünkü kendisi iranda hakka yürümüştür. eğer sende keramet inancı yoksa miraç mucizesi, kerbela günü 2 güneşin doğması, Hz.Musanın denizi yarmasıda ( haşa) senin nazarında masaldır sanırım. ben hiçbirşeyi inkar etmiyorum ama sen sadece lafla yürümeye çalışıyorsun.

beş taşlar olayına inanmıyorsun peki Hz.Resulullah(s.a.a) yürürken ona taşların ve ağaçların salat ve selam ettiklerinede mi inanmıyorsun? güvercin kılığına girmek her erin başına gelmez. Hacı bektaş veli pirlerin piridir. cümle anadolu ve balkan evliyaları ona bağlanmıştır kendine gel

beştaşlara inanan ,bektaşın güvercin olduğuna inanan bir saftirik ile neyi tartışıyoruzki?
ha birde uyanıklık yyapıp bu saçmalıklarını peygamberlerin mucizelerinin arkasına bile saklamaya çalışıyor,bazen saftirik bazen köylü kurnazı yani ikiyüzlü ilginç bir denek
KARAPAPAK MURAT

Mesaj gönderen KARAPAPAK MURAT »

Musa Özateş yazdı:
KARAPAPAK MURAT yazdı:
beştaşlara inanan ,bektaşın güvercin olduğuna inanan bir saftirik ile neyi tartışıyoruzki?
ha birde uyanıklık yyapıp bu saçmalıklarını peygamberlerin mucizelerinin arkasına bile saklamaya çalışıyor,bazen saftirik bazen köylü kurnazı yani ikiyüzlü ilginç bir denek
ikiyüzlü cümlesini aynen size iade ediyorum musa bey. uyanıklık yapıp bana saldıracağınıza yazdıklarıma cevap verin ama nerde sizde o bilgi. dinimizde mucizeye ve keramete inanmayan münafıktır eğer sizde inanmıyorsanız gerisini siz bilirsiniz.
Musa Özateş

KARAPAPAK MURAT yazdı:
Musa Özateş yazdı:
KARAPAPAK MURAT yazdı:
ikiyüzlü cümlesini aynen size iade ediyorum musa bey. uyanıklık yapıp bana saldıracağınıza yazdıklarıma cevap verin ama nerde sizde o bilgi. dinimizde mucizeye ve keramete inanmayan münafıktır eğer sizde inanmıyorsanız gerisini siz bilirsiniz.
oha artık çüşş yani
bektaşın mucize yaptığına inanacak kadarda aştın sınırları
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

KARAPAPAK MURAT yazdı:
beş taşlar olayına inanmıyorsun peki
.......... güvercin kılığına girmek her erin başına gelmez. Hacı bektaş veli pirlerin piridir. cümle anadolu ve balkan evliyaları ona bağlanmıştır kendine gel.........

..... uyanıklık yapıp bana saldıracağınıza yazdıklarıma cevap verin ama nerde sizde o bilgi. dinimizde mucizeye ve keramete inanmayan münafıktır eğer sizde inanmıyorsanız gerisini siz bilirsiniz.

Madem güvercin masallarina bes taslar hikaysesine inaniyorsun ve bizimde zorla inanmamizi istiyorsun ,ozaman sende David Coperfield,lere Hudini,lere inan. onlarda keramet sahibi degilmi senin icin ..hatta utanmasan bu hikayelerinle Süpermenlerede Spider men lerede inan diceksin ..zira Süpermende ucuyor degilmi hatta daglari yerinden oynatiyor , keramete bak sen , hele digeri ellerinden örümcek aglari cikariyor ..buda keramet degilmi sence ? yakinda bunlarada inanin yoksa Munafik olursunuz dersin ...mesele ucmaksa ozaman Pilotlarda keramet sahibi deglimi ,baksana tonla agirligi ucurabiliyorlar adida THY ...oda yetmezse yakinda yunanlilarin Herkulesinede inanin, Adromeda ,Zeus , falan sünki onlarda keramet sahibi diceksin nerdeyse ..ha Bektasilerin masallarina inanmissin, ha bu sacmaliklara ve bu sacmaliklarina inanmayan Munafik oluyor öylemi ts ts ts ...yazik sana vallah ,,ile son söz senin olacak galib geleceksin öylemi .. kompleksli olmanla beraber türlü yüzlerinde var tüm munafiklara tas cikarcak birisisin yani ....hadi diyleim tamam hah, kazandin ...bektasa güvercinlere inaniyoruz yakinda bende Red Bull icer ucarim ..ancak taslarla konusamam sen varsin sünki , farkiniz yok ,sünki senin gibi tas kalblileri konusturmakta kerematlerdendir ..birde üstüne huu cekelim tam tatmin olursun...oldumu murat pasa..ne yapmamizi bekliyorsun pes deyip senin sirvalarina eyvallah cekmemizimi ..sormasi ayip olmasin kac yasindasin ? aklini degil yasini soruyorum sünki sende akil ne gezer ...

Not;.Alinti yazisinda Peygamber ile ilgili yazini sildim ,sünki Bektasi Yalan ve hurafelerini Peygamberle kiyaslayip Batili hak göstermeye hakkin yok !!
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

KARAPAPAK MURAT yazdı:eğer sende keramet inancı yoksa miraç mucizesi, kerbela günü 2 güneşin doğması, Hz.Musanın denizi yarmasıda ( haşa) senin nazarında masaldır sanırım.

beş taşlar olayına inanmıyorsun peki Hz.Resulullah(s.a.a) yürürken ona taşların ve ağaçların salat ve selam ettiklerinede mi inanmıyorsun? güvercin kılığına girmek her erin başına gelmez.

KEÇİ İNADI

İki arkadaş ava gitmişler.Uzaktan bir karartı gördüklerinde biri :
-“O kargadır” demiş.
Öteki bunu kabul etmeyerek onun keçi olduğunu söylemiş.
İkisi de kendi görüşünde ısrar etmişler. O karartıya yaklaşıp onun bir karga olduğunu ve korkudan kalkıp uçuverdiğini görünce, karga olduğunu söyleyen:
-“Ben sana onun karga olduğunu söylemedim mi ? Şimdi inandın mı bana ?” deyince, öteki yine kendi görüşünde ısrar ederek:
-“Sübhanallah, keçi de uçuyormuş demek ki" diye cevap vermiş!!
-------------------
By.karapapak, sen bu keçi inadından ne zaman vazgeçeceksin?
Mucize sadece peygamberlere özgüdür, artık dünyada hiç kimse mucize gösteremez ve Peygamberlerin (a) mucizelerine inanmayanlar kafirlerdir, tamam.bunda şüphe yok.
Peki keramete inanmayanların münafık oldukları fetvasını!! nerenden uyduruyorsun ?
Saçma-sapan bektaşi hurafelerine inatla delil getirmek için, mucize ve keramet kavramlarını sanki aynı şeymiş gibi gösterirken yada birbirine karıştırırken, ne kadar büyük bir vebal yüklendiğinin farkındamısın ?
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
deua

Re: Nakşi-Bektaşileri

Mesaj gönderen deua »

mucizeyi peygamber mi gösterdi bu fizik kurallarını yok sayan peygamber miydi yoksa o herşeye gücü yeten yaradan mı o ne isterse o olur peygamber efendimizle mucize bitmiştir demek yanlış olabilir her şeye gücü yeten yaradanım bir yunus bir hacı bektaş bir balım sultan bir abdal musa bir pir sultan abdal gönderir bu erenler başlıbaşına bir mucizedir ne kuş olup uçmalarına ne birilerine mucize göstermelerine gerek vardır. musa peygamberi büyük yapan kızıldenizi yarmasımıdır yada isa peygamberi ölüyü diriltmesi suyun üstünde yürümesi mi bunlar olmasaydı inanmayacak mıydık biz insanız bir söz yeter bazısına BAZISINA KIZILDENİZİ YARSANDA BOŞ ONLAR ALTINLARINI ERİTEREK YİNE YAPAR BİR PUT VE TAPAR TANRI DEYU ...

nuriye akçay babannemdi 22 ocak 2011 cumartesi günü hakkın rahmetine kavuştu toprağı bol olsun çok şey öğrendim ondan ne var ki öğrenecek daha çok şeyim vardı ne yazık ki yarım kaldı.
sözüm bu yolun yolcularına ne kadar okursanız okuyun varsa hala bir babanne, annane, dede öğrenin geçmişinizi.
yarın hakikatten geç olabilir ve hiç bi kitap yazmaz SANA AİT OLAN BİR GEÇMİŞİ tüm yaradılanlara tüm erenlere sevgilerle
ufuk akçay
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Re: Nakşi-Bektaşileri

Mesaj gönderen Big Boss »

deua yazdı:
nuriye akçay babannemdi 22 ocak 2011 cumartesi günü hakkın rahmetine kavuştu toprağı bol olsun çok şey öğrendim ondan ne var ki öğrenecek daha çok şeyim vardı ne yazık ki yarım kaldı.
sözüm bu yolun yolcularına ne kadar okursanız okuyun varsa hala bir babanne, annane, dede öğrenin geçmişinizi.

ufuk akçay

ufuk can
lütfen
öğrenme sürecine 12 imamlarıda dahil et
hatta asıl öğretmenin olması gereken kişiler 12 imamlardır

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön