Bektasilerin icyüzü Vahabiliktir ! (resim)

ali muhsin

Bektasilerin icyüzü Vahabiliktir ! (resim)

Mesaj gönderen ali muhsin »

Arkadaslar bildiginiz gibi ,Alevilerin uyanmamasi icin ellerinden geleni yapan Bektasiler Tipki Vahabiler gibi Siilige yani ( Ali Taraftarligina ) karsidirlar ,kendilerinin ( Bektasiler ) acikca Sii olmadiklarini ve Siilige karsi olduklarini ve bunuda söyleyerek gercekte Alevi olmadiklarini acikca ifade ediyorlar ,ve sürekli olarak Aleviligi Siilikten ayirarak, Alevilerin ( Sii ) olmadiklarini ve böylelikle Aleviligi kulanarak Bektasiligin carpik görüslerini ön safta tutarak ,Alevileri Ehli Beyt Mektebinden uzaklastirmaya calisiyorlar !!! ,ayni zamanda bu Görüslerine dayanarak Basta Amerika ,Israil vede Suudi ( Vahabi ) Arabistandanda her Türlü yardim aliyorlar ..iste benim gözümdeki ORJINAL Bektasi önderleri !!!! resimdeki Surat ( Mahluk ) bir Vahabi müftüsüne ayittir ve "Siilerin kafir " olduklarini ve " Imamlarimizin Türbelerinin tahrip olmasinin Caiz " oldugu Fetvasini veren kisidir ,yani bunlar nasil Siilige ( Ali Taraftarligina Alevilere Caferilige ) karsi iseler Bektasilerde Vahabilerle ayni görüsü paylasiyorlar ...!!!

Resim

Not; bu Resim Fotomantajdir !!!
Zülfükaaar

Mesaj gönderen Zülfükaaar »

Vahabilik ile aleviliği nasıl bir tutarsın şaşıyorum sana doğrusu !
Bu arada resimde kullandığın "Hü" kelimesi Allah (c.c.) anlamındadır. Böylesine fitne dolu bir resmide ancak yezit hazırlardı sanıyorum...

Nedir bu Alevi-Bektaşi düşmanlığın anlamakta zorluk çekiyorum. Sunni veya Şafi meshebinde olanlar bile senin gibi yapmıyor. Ayıp Ya!

Hz. Ali (R.A.) , mubarek bedenini namaz kılarken arkadan kalleşçe hançerleyeni bile af eylemiş ve ona kötü muamele yapılmaması konusunda emretmişken , sen Ya Allah , Ya Muhammed , Ya Ali ! diyerek cem eden , Bektaşileri tasavvuf yönü biraz ağır bastı diye yezitlikle , vahabilikle nasıl suçlarsın. O zaman Hacı bektaşı Veliyede ,Mevlanayada , Yunus Emreyede , Pir Sultanada yezid diyelim vahabi diyelim... Olurmu hiç ! Bu saydıklarımın hepsi Allah(c.c.) aşkı ile yanmış , yaşamlarıyla örnek olmuş insanlar değilmi? Asıl bu zad'lara böyle hitapta bulunmak ancak vahabilerin , yezidilerin aklına gelir. Bence biran önce bu yanlıştan dön ! İslamın hoşgörüsüyle insanlara yaklaş , Ehlilbeyt'in mubarek yaşamlarında bu hoşgörünün nasıl olduğu hakkında çok güzel örnekler vardır. Bunlardan ders al!
Fatır Suresi 5. Ayet :Ey insanlar, hiç şüphesiz Allah'ın va'di haktır; öyleyse dünya hayatı sizi
aldatmasın ve aldatıcı(lar) da, sizi Allah ile (Allah'ın adını kullanarak)
aldatmasın.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Zülfükaaar yazdı:Vahabilik ile aleviliği nasıl bir tutarsın şaşıyorum sana doğrusu !
Bu arada resimde kullandığın "Hü" kelimesi Allah (c.c.) anlamındadır. Böylesine fitne dolu bir resmide ancak yezit hazırlardı sanıyorum...

Nedir bu Alevi-Bektaşi düşmanlığın anlamakta zorluk çekiyorum. Sunni veya Şafi meshebinde olanlar bile senin gibi yapmıyor. Ayıp Ya!

Hz. Ali (R.A.) , mubarek bedenini namaz kılarken arkadan kalleşçe hançerleyeni bile af eylemiş ve ona kötü muamele yapılmaması konusunda emretmişken , sen Ya Allah , Ya Muhammed , Ya Ali ! diyerek cem eden , Bektaşileri tasavvuf yönü biraz ağır bastı diye yezitlikle , vahabilikle nasıl suçlarsın. O zaman Hacı bektaşı Veliyede ,Mevlanayada , Yunus Emreyede , Pir Sultanada yezid diyelim vahabi diyelim... Olurmu hiç ! Bu saydıklarımın hepsi Allah(c.c.) aşkı ile yanmış , yaşamlarıyla örnek olmuş insanlar değilmi? Asıl bu zad'lara böyle hitapta bulunmak ancak vahabilerin , yezidilerin aklına gelir. Bence biran önce bu yanlıştan dön ! İslamın hoşgörüsüyle insanlara yaklaş , Ehlilbeyt'in mubarek yaşamlarında bu hoşgörünün nasıl olduğu hakkında çok güzel örnekler vardır. Bunlardan ders al!
sen burda Sinsi bir oyun oynuyorsun ! Aleviligi asla Vahabilikte Ayni tutmadigimi herkes görüyor ama sen göremeyip salliyorsun ! Vahabilikle Bektasiligin ayni olduguna idia ediyor ve imzami atiyorum !! sünki ikiside Siiilige ( Ali Taraftarligina Düsmadirlar karsidirlar ) Sapla samani birbirine karistircak kadar Cahil ve Ahmkasin ! Bektasiler bugün Amerika Israil Vahabiler tarafindan Destekleniyor ve Alevileri Asimilede Bektasiler kulaniliyor bu Resim ise Bektasilgin icyüzünü ortaya koyuyor bundanda ancak senin gibiler rahatsiz olur ,Biz Bektasi Degil Aleviyiz Caferiyiz Siiyiz ! ama asla Dönek Sebatayist Siyonizmin usaklari olan Osmanlinin üretigi Bektsiler degiliz .burda sinsice yaklasmanin bir anlami yok ..ayrica Alevi olduguna inanmiyorum nik adin zülfikar ama dikkat et seni kesmesin !!
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Zülfükaaar yazdı:Vahabilik ile aleviliği nasıl bir tutarsın şaşıyorum sana doğrusu !
!

olayı neden çarpıtıyorsun ?
vahabilik bektaşilikle eşit tutuluyor çünkü ikiside şiilik düşmanı bir yapıda bulunuyor,ortak yönleri bu
zaten bu belirtiliyor ama sen alevilik diye yazıyorsun oysa biz bektaşilik diyoruz alevilik izzetli ve şerefli bir yoldur bektaşilik ise rezil ve sinsi bir yoldur sanırım seninlede işimiz var sebatayist bektaşilirle aynı yöntemi kullanıyorsun onlarda her türlü kavramı çarpıtmaya çok meraklıdırlar
Zülfükaaar

Bakın dil düşüncenin aynasıdır. İnsanlar nasıl düşünürse öyle konuşurlar. Yazılarınızda kullandığınız dil , hiç hoş bir dil değil insanlara hakaret etmekten vazgeçin! Benim Alevi olduğuma inanmadığını söylüyorsun! Benim ne olduğumu hamd olsun Rabbim biliyor...Bu saçma sözün aslında benim hiç umrumda değil , burda bunu söylememin sebebide başkalarınıda bu yalana ortak etmemen içindir.

Bu arada Bektaşinin Sabeyatist olduğunu söylüyorsun bu mümkün değil çünkü :

Gerçek ismi, Seyyid Muhammed bin İbrahim Ata olan , Hacı Bektaş-ı Veli Horasan'ın Nişabûr şehrinde 1281 senesinde doğdu. 1338 senesinde vefat etti.

Sabetay Sevi is 1626’da İzmir’de yahudi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. ve 1676 yılında Arnavutluk'a sürgünde öldü.

Yani cahil kardeşim Hacı Bektaşı Veli vefat ettikten 288 yıl sonra sabetay sevi doğmuştur. 39. yaşının eşiğinde yoğun bir mistisizme saplandı. Toplumu kurtarabilecek ilâhi bir güce sahip olduğunu söylemeye başladı ve 31 Mayıs 1665 tarihinde Mesih olduğunu ilân etti. Yani 39. yaşını milad alırsak Hacı Bektaşı Veli vefat ettikten sonra 327 yıl sonra Sabetay Sevi hain faaliyetlerine başlamıştır. Yani Hacı Bektaşı Velinin Sabetayist olması söz konusu bile değildir.

Gelelim Vahabiliğe ;

Vehhabilik, 1703’te Uyeyne’de doğup, 1787’de Riyad’da ölen ve Hanbelî Mezhebini İbn-i Teymiye ve İbn-i Kayyim el-Cevziyye’nin yorumuyla ifrat ölçüsünde yaşayan Muhammed İbn-i Abdulvehhab’ın fikirleri etrafında oluşan inanç ve siyaset hareketidir. Necid’de doğmuş, Arabistan’da etkili olmuştur. Günümüzde Suudi Arabistan’ın resmî mezhebi hükmündedir.

Suudi Arabistan’ın resmi mezhebi olan Vahhabiliğin kurucusu Şeyh Muhammed bin Abdülvahhab’ın Yahudi asıllı olduğu açıklandı

Amerikan Washington Post gazetesi, ABD Savunma Bakanlığı’nın Saddam Hüseyin dönemi arşivleri üzerinde yaptığı askeri istihbarat çalışması sırasında elde edilen bir belgeye ulaştı. Buna göre, Vahhabiliğin kurucusu olan Şeyh Muhammed bin Abdülvahhab’ın dedesi, Bursalı bir Yahudi’ydi.
Tercüme edilen Irak istihbarat raporlarına göre, Şeyh Abdülvahhab’ın dedesinin adı Süleyman değil, Şulman’dı. 16. yüzyılda Bursa’da yaşayan Yahudi bir tüccar olan Şulman, daha sonra Şam’a taşındı, sakal bıraktı, Müslüman sarığı sardı; ancak büyücü olduğu suçlamasıyla bu Osmanlı şehrinden kovuldu.
Bu kadar açıklama yeterli sanırım gelelim konumuza ;

Hacı Bektaşı Veli 1338 de vefat etmiştir. Muhammed İbn-i Abdulvehhab (Vahabiliğin Kurucusu) 1703 yılında doğmuştur. Yani Hacı Bektaşı Veli vefat ettikten 365 yıl sonra doğmuştur.

Yani anlıyıcağınız bir şeyleri idda ederken biraz okumak araştırmak lazım böyle iftira ederek olmuyor bu işler...
Fatır Suresi 5. Ayet :Ey insanlar, hiç şüphesiz Allah'ın va'di haktır; öyleyse dünya hayatı sizi
aldatmasın.
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

Zülfükaaar yazdı:...Bu arada Bektaşinin Sabeyatist olduğunu söylüyorsun bu mümkün değil çünkü :
............
Yani anlıyıcağınız bir şeyleri idda ederken biraz okumak araştırmak lazım böyle iftira ederek olmuyor bu işler...
Yahu bektaşa sabateist dediğimizi de nerden çıkarıyorsun ? Kim dedi? nerde dedi?
Bizim söylediğimiz bektaşın sünni tarikatçı olduğudur. Ve günümüz bektaşileri özellikle son yüzyılda tamamen sabateistlerin etki alanına ve kontrolüne girmişlerdir. Onlar kendi amaçları doğrultusunda bektaşileri istedikleri gibi manipüle ediyorlar.
Günümüzde vahhabiler sabateistler ve bektaşiler Aleviliğe ve Şiiliğe karşı aynı teori ve pratikleri ortaya koyuyorlar.
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
Zülfükaaar

Hayır ! Bektaşi tarikatı sunni bir tarikat değildir. Bununla ilgili tek bir somut delil gösteremezsiniz. Sunacaklarınız hiçbirinin sağlam bir dayanağı yoktur. Ama şunu diyebilirizki ; Bektaşi dernek ve federasyonları şuan 12 eylül öncesi Marksist-Leninistlerinin ve bugünün ateistlerinin elindedir. ve kendi siyasi çıkarları doğrultusunda alevi - bektaşi toplumunu kullanmaktadırlar. Asıl sorun ve revizyon bundan kaynaklanmaktadır.
aldatmasın.
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

Hacı bektaşın sünniliği konusunda formun (Alevilikte önemli konular) ve (bektaşilik) bölümlerinde yığınla yazı ve kanıtlar vardır. Okumanızı ve özellikle (bir alevi) can ın yazılarını dikkatli okuyup doğru analizler yapmanızı öneririm.
Hacı bektaşın Sünniliği ile günümüz bektaşi federasyonlarının ataistlerin elinde olması ayrı konulardır. Karıştırmayın lütfen..
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

Zülfükaaar yazdı: ..

Kod: Tümünü seç

Bakın dil düşüncenin aynasıdır. İnsanlar nasıl düşünürse öyle konuşurlar. Yazılarınızda kullandığınız dil , hiç hoş bir dil değil insanlara hakaret etmekten vazgeçin! Benim Alevi olduğuma inanmadığını söylüyorsun! Benim ne olduğumu hamd olsun Rabbim biliyor...Bu saçma sözün aslında benim hiç umrumda değil , burda bunu söylememin sebebide başkalarınıda bu yalana ortak etmemen içindir. 
Burası sanal alem olduğu için Senin kimliğinle değil taşıdığın fikirlerle öncelikli olarak ilgileniyoruz.ve yeni geldiğin için öncelikle muhatap alıyoruz yoksa inat ve ısrarını gördüğümüzde fikrininde önemi kalmayacak ,taasuptan doğmalardan arınmayan fikirlerle biryere gidilemez çünkü;

Bu arada Bektaşinin Sabeyatist olduğunu söylüyorsun bu mümkün değil çünkü :
Gerçek ismi, Seyyid Muhammed bin İbrahim Ata olan , Hacı Bektaş-ı Veli Horasan'ın Nişabûr şehrinde 1281 senesinde doğdu. 1338 senesinde  vefat etti.

Bektaşın soyu bölümünde ve reddiye bölümünde gerçek isminin ne olduğunu kanıtlıyoruz hiçbir kaynakta seyiyt Muhammed bin İbrahim ata diye yazmıyor ayrıca 1271 yılında öydüğünü tüm ciddi araştırmacılar artık kabul ettiler yani yanılan sensin,araştır ve düşün

Sabetay Sevi is 1626’da İzmir’de yahudi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. ve 1676 yılında Arnavutluk'a sürgünde öldü.

Yani cahil kardeşim Hacı Bektaşı Veli vefat ettikten 288 yıl sonra sabetay sevi doğmuştur.  39. yaşının eşiğinde yoğun bir mistisizme saplandı. Toplumu kurtarabilecek ilâhi bir güce sahip olduğunu söylemeye başladı ve 31 Mayıs 1665 tarihinde Mesih olduğunu ilân etti. Yani 39. yaşını milad alırsak Hacı Bektaşı Veli vefat ettikten sonra 327 yıl sonra Sabetay Sevi hain faaliyetlerine başlamıştır. Yani Hacı Bektaşı Velinin Sabetayist olması söz konusu bile değildir.
Eğer seni ciddiye almamızı istiyorsan ciddi şeyler yaz ciddi oku ciddi düşün burada kimse bektaşa sebatayist demiyor,Bektaşiliğin 1826 dan sonra sebatayist etkiye girdiğini söylüyoruz .

Gelelim Vahabiliğe ;

Vehhabilik, 1703’te Uyeyne’de doğup, 1787’de Riyad’da ölen ve Hanbelî Mezhebini İbn-i Teymiye ve İbn-i Kayyim el-Cevziyye’nin yorumuyla ifrat ölçüsünde yaşayan Muhammed İbn-i Abdulvehhab’ın fikirleri etrafında oluşan inanç ve siyaset hareketidir. Necid’de doğmuş, Arabistan’da etkili olmuştur. Günümüzde Suudi Arabistan’ın resmî mezhebi hükmündedir.

Suudi Arabistan’ın resmi mezhebi olan Vahhabiliğin kurucusu Şeyh Muhammed bin Abdülvahhab’ın Yahudi asıllı olduğu açıklandı

Bektaşilikle vahabilik bağı kurmuyoruz sadece onların ikisininde şiaya düşman olma noktasında hemfikir olduğunu ve bugün işbirliği yaptıklarını söylüyoruz ,yine ya anlamıyor ya yanlış anlıyorsun

Hacı Bektaşı Veli 1338 de vefat etmiştir. Muhammed İbn-i Abdulvehhab (Vahabiliğin Kurucusu) 1703 yılında doğmuştur. Yani Hacı Bektaşı Veli vefat ettikten 365 yıl sonra doğmuştur.
Yani anlıyıcağınız bir şeyleri idda ederken biraz okumak araştırmak lazım böyle iftira ederek olmuyor bu işler.
Evet okumak ve düşünmek lazım kim sana vahabiliğin kurucusu ile bektaşın bir araya geldiğini söyledi yada yazdı? Yazdıklarımızı iyi oku...
Zülfükaaar

Bakın bunları neden yazdığımı hayla anlamıyorsunuz. Bektaşiler sabetayist ve vahabi etkisi altındadır derken burda genelleme yapıyorsunuz. Ben bu genellemelerden büyük rahatsızlık duyuyorum. Kimdir kardeşim sabeyatist veya vahabi isim verin belge koyun bunu herkes bilsin. Ama bektaşiler şöyledir böyledir demeyin. isim verin gösterin kim bunlar öğrenelim. İnanın şuan ateist sahte bektaşi yöneticileri ile şuan her yerde mücadele ediyorum. Kimseden lafımı esirgemiyorum doğru bildiğim yoldan zerre şaşmıyorum. Şuan bir çok dernek,kuruluş ve hatta Hacı Bektaşı Veli Dergahı , Şahkulu Sultan Dergahı , Karacaahmet sultan dergahında insanların beynine o ateist zihinlerin uydurduğu sapık fikirler aktarılıyor. Neymiş 4 kapı 40 makam yok efendim haşa Allah(c.c.) Hz. Ali (R.A.)'ın bedeninde vücut bulmuş yok efendim Hz. Ali(R.A.) Atatürkün bedeninde yeniden dünyaya gelmiş türlü türlü safsatalar bu hurafelerden arındırmak gerekli aleviliği zaten tanıdığım hiçbir bektaşi ocağına mensup insanlar biz bektaşiyiz demiyorki hepsi biz aleviyiz diyor. zaten şuan ne tarikat nede dergah sözkonusudur. Ama sorun kendini bektaşi ocağının devamıymış gibi gösteren kısmen eski marksist-leninist bugünün ateistleridir. Bu demek değildirki onların etkisinde kalmış kendi ibadethaneleri olmadığından bu sapkınların bulunduğu mekanlara sığınan alevi toplumunun onları aleviliğin öğreticisi olarak görmeleri onlara mecburen uymaları onlarında ateist olduğu anlamına gelmez onlar bu hak yolu düşmanları tarafından kandırılanlardır. O yüzden koskoca bir toplumu suçlamayın. Bunun yerine o hainleri ismen teşhir edin insanları uyandırın. Ben bunu anlatmak istiyorum sizlere...
aldatmasın.

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön