Iste Bektasi, Diyanet Isbirligi ( Resim )

ali muhsin

Re: Iste Bektasi, Diyanet Isbirligi ( Resim )

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bizleri Ajanlikla bilmem falancalikla suclayan Bektasiler,nedense nerde Emevi Zihniyeti tasiyan kisiler varsa onlara söz hakki verip 10 Muharremde Corba Bayrami yapiyorlar.O kasabaya giden Cahil Alevi Toplumunuda canatda keklik olarak görüp sömürmeye devam ediyorlar .bu gibi olaylari kamufle etmek icin Hakki Savunan Gercek Alevilere karsida Karalama kampanyalari yapiyorlar.iste Bektasi ikiyüzlülügün temelindede bu yatmaktadir !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

nE derlerse desinler kİm ne yapmışsa yapsın..ancak şu iyi bilinmelidirki asla Şİİ VE SÜNNİ KARDEŞ OLAMAZ..SON YILLARDA VAHDET DİYE BİR ŞEY ORTAYA ATMIŞLAR..NE VAHDETİ BENİM AK DEDİĞİME SEN KARA DİYOSAN BURADA VAHDET OLMAZ..BANA GÖRE VAHDET KADAR SAÇMA İÇİ BOŞ BİŞEY YOK...BUNU SAVUNAN VE UYGULAYAN İNSANLARDA EMİNİMKİ SİYASET YAPIYORLARDIR..YA ARKADAŞLAR EĞER BİRAZ ARAŞTIRIRSANIZ Allah AŞKINA TEK BİŞEY BİLE AYNI DEĞİL BU İNSANLARLA... NAMAZ AYRI ,ORUÇ AYRI,TAFSİR AYRI, SAHABELER AYRI,ABDEST AYRI, YA ARKADAŞLAR BAKIN FATİHA SÜRESİNİ BİLE SÜNNİLER FARKLI OKUYOR Şİİ LER YANİ BİZLER FARKLI OKUYORUZ...BİZ SÜERİN SONUNDA VELEZZAAALİN DİYORUZ SÜNNİLER İSE VELEDDAAAALİN DİYOR...BUNE YA HER ŞEY FARKLI... BİZİM DÜŞMANLARIMIZI SEVEN EHLİ BEYT AS A ZÜLM EDEN İNSANLARIN PEŞİNDEN HALİFE DİYE SAHABE DİYE GİDEN BİR ZİHNİYET KUSURA BAKMAYIN SİZİN NEYİNİZ OLUR BİLMEM AMA BENİM HİÇ BİR ŞEYİM OLAMAZ.. BAKIN HERŞEY NAMAZ ORUÇ HAC ZEKAT DEĞİLDİR..BU KONUDA PEYGAMBER EFENDİMİZ SAA İN ÇOK GÜZEL BİR HADİSİ VARDIR:

Bir gün Hz. Resul-ü Ekrem (s.a.a) sahabesine şöyle bir sordu; İmanın en sağlam kulpu nedir? Sahabe; Allah ve Resul-ü daha iyi bilir, diye cevab verdiler. Daha sonra sahabeler den kimisi, imanın en sağlam kulpunun namaz olduğunu, kimisi zekât vermek, kimisi oruç tutmak, kimisi hacca ve umreye gitmek, kimisi de cihat etmek olduğunu söylediler. Bunları duyan Hz. Resul-ü Ekrem (s.a.a) şöyle buyurdular; Sizin söylemiş olduğunuz şeylerin hepsinin fazileti ve ilahi nazarda bir değeri vardır. Ama imanın en sağlam kulpu söylemiş olduğunuz şeyler değildir. Bunun üzerine sahabe, ey Allah’ın Resul-ü öyleyse siz söyleyiniz imanın en sağlam kulpu nedir dediler. Hz Resul-ü Ekrem (s.a.a) şöyle buyurdular; İmanın en sağlam kulpu Allah için sevmek, Allah için buğz etmektir. Usul-u Kafi, c.3- Kenz-ul Ummal, c.15, h.43525

VE Hz. İmam Ali (a.s) şöyle buyuruyor; Sakın Allah’ın düşmanlarını sevmeyesiniz, sevginizi Allah’ın dostlarının dışındakilere haslaştırmayasınız. Zira kim hangi kavmi severse onunla haşr olacaktır..

BUNUDA HERKES BİLİYORKİ EHLİ BEYTİ SEVMEK ALLAHI SEVMEKTİR ONA BUĞZ ETMEK Allah BUĞZ ETMEKTİR..

HZ.ALİ AS NE DE GÜZEL DEMİŞ.. HERKES SEVDİĞİYLE HAŞR OLUNACAKTIR..Allah BİZLERE EHLİ BEYYTİ HAKKIYLA SEVMEYİ YA YAŞAMAYI NASİP EDER İNŞALLAH... Kİ İNŞALLAH BİZLER SEVDİKLERİMİZ YANİ EHLİ BEYT AS İLE HAŞR EDER...EHLİ BEYTİ SEVMEK FARZ AMA DİYERLRİNİ SEVMEK DEĞİL.... DİYERLERİNİDE ARTIK SEVDİKLERİ MUAVİYE YEZİT EBU SÜFYAN VAHŞİ .EBU BEKİR ÖMER OSMAN AYŞE BUNLARLA İNŞALLAH HAŞR EDER...

SELAMETLEE..
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

subay76 yazdı:nE derlerse desinler kİm ne yapmışsa yapsın..ancak şu iyi bilinmelidirki asla Şİİ VE SÜNNİ KARDEŞ OLAMAZ..SON YILLARDA VAHDET DİYE BİR ŞEY ORTAYA ATMIŞLAR..NE VAHDETİ BENİM AK DEDİĞİME SEN KARA DİYOSAN BURADA VAHDET OLMAZ..BANA GÖRE VAHDET KADAR SAÇMA İÇİ BOŞ BİŞEY YOK...BUNU SAVUNAN VE UYGULAYAN İNSANLARDA EMİNİMKİ SİYASET YAPIYORLARDIR..YA ARKADAŞLAR EĞER BİRAZ ARAŞTIRIRSANIZ Allah AŞKINA TEK BİŞEY BİLE AYNI DEĞİL BU İNSANLARLA... NAMAZ AYRI ,ORUÇ AYRI,TAFSİR AYRI, SAHABELER AYRI,ABDEST AYRI, YA ARKADAŞLAR BAKIN FATİHA SÜRESİNİ BİLE SÜNNİLER FARKLI OKUYOR Şİİ LER YANİ BİZLER FARKLI OKUYORUZ..

Subay can
Vahdet esas olarak her konuda aynı düşünenler arasında değil farklı düşünenler arasında yapılır vahdet belli bir amaç uğrunda hoşgörmeyi katlanmayı gerektirir
Hz.Ali hakkı gasp edildiği halde onlara yardımcı oldu çünkü belli bir hedefi vardı İslamın yeşermesini yayılmasını istiyordu kan dökülmesin bu amaca zarar verilmesin istiyordu
Vahdet ortak noktalarda birleşme ortak hedefte birleşmek adına yapılır Allah rızası için yapılır Kıblemiz kitabımız resulümüz aynı dinimiz aynı olan sünnilerle vahdete karşı çıkmak demek müslümanların iç savaşa sürüklenmesini istemek demektir bunu dünyada isteyen güçlere hizmet etmek demektir
barış dini olan islamı savaş dinine kılıç dinine çevirmek demektir saltanatçı osmanlı gibi düşünmek demektir
sizin ortaya koyduğunuz mantık harici vahabi selefi gibi akımların düşüncesidir Alevi inancında hoşgörü temel esastır barışı korumak temel amaçtır çünkü barış dini olan islam barış ortamında yeşerir yayılır bu yüzden batıl güçler fitneyi körüklküyorlar amaçları müslümanları birbirine düşürmek ve islamın daha geniş kitlelere gitmesini geciktirmektir
fikirlerinizi ciddi bir özeleştiriye tabi tutmanızı öneriyorum
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

sayın bir alevi dostum..ben her zaman nedediğimin farkındayım ve her zaman önce kendimi eleştirir daha sonra başkalarını eleştiren bir insanım..kalkıp benim düşünceme selefi vahabi düşüncesi demişsin..saygı duyarım herkesin kendine göre anlayış şekli vardır..bende diyorumki sizin bu söylemleriniz ehli sünnetin söylemlerine benzemekte ve o kadar hoşgörülü bir insansınızki herhalde vahdet uğruna bütün değerleri görmezden gelmişsiniz.. benim burada vurgulamak istediğim şey ise vahdetin tamamen boş olduğuyla ilgilidir.. sen diyosunki ortak değerlerimiz var Allah, resulu ,kuranı kerim vs vs.. peki sana şunu soruyum MUVAİYE HALİFE OLDUĞUNDA İNSANLARIN GÖZÜNDE NEYDİ? O İNSANLARIN GÖZÜNDE İSLAM HALİFESİYDİ..VE MUAVİYE GİDER MESCİTTE NAMAZ KILAR SONRADA AYNI MESCİTTE HZ.ALİ AS A VE KURANDA SEVİLMESİ FARZ KILINAN EHLİ BEYTE LANET OKUTUP KÜFÜR ETTİRİYORDU..PEYGAMBER HAKKINDA SAHTE HADİSLER UYDURUYORLARDI...ŞİMDİ MUAVİYEYLE HZ.ALİ AS VAHDET Mİ YAPTI.. ?MUAVİYEYİ BIRAKIN 3 HALİFEYİ ELE ALALIM..YAZMIŞSINIZKİ HZ.ALİ AS 3 HALİFE YE BİŞEY YAPMADI ONLARA YARDIMCI OLDU..SIRF KAN DÖKÜLMESİN DİYE.ŞİMDİ EER NECÜL BELAĞAYI OKURSAN ŞIKŞIKIYE HUTBESİNDE GÖRECEKSİN HZ.ALİ AS O ÜÇ HALİFE İÇİN HİLAFET İÇİN NELER SÖYLEMİŞ...ZATEN HZ.ALİ AS A DA YAKIŞAN BUYDU KALKIP SEN OZAMANIN ŞARTLARIYLA BU ZAMANIN ŞARTLARINI BİR TUTARSAN OLMAZ.. O ZAMAN İSLAMİYET DAHA YENİ YAYILMAYA BAŞLAMIŞ VE EĞER HZ.ALİ AS SAVAŞ AÇSAYDI ONLARA BİNLERCE İNSANIN KANI DÖKÜLECEKVE İSLAM DİYE BİŞEY KALMAYACAKTI...EĞER SEN HZ.ALİ AS INH YAPTIĞINA VAHDET DİYORSAN O SENİN SORUNUN...PEKİ HZ.FATIMA NEDEN VAHDET YAPMADI..ÖLENE KADAR EBUBEKİRE KÜS OLMADIMI , FEDEK OLAYI YÜZÜNDEN.... DAHA NELER VAR NELER.. İŞTE BAZILARI BU VAHDET ADI ALTINDA ÇEŞİTLİ DÜŞÜNCELERİ ÇEŞİTLİ FİKİRLERİ İNSANLARA EMPOZE EDEREK ONLARI İNANCINI YIPRATMIŞLARDIR..BAKIN SİZE BİR ÖRNEK VERİYİM..GEÇENLERDE İRANDA SAİD NURSİ ANMA SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİ..BURADA İRAN SENCE VAHDET Mİ YAPTI...KESİNLİKLE HAYIR BUNLARIN HEPSİ BİR SİYASET...EĞER SAİD NURSİNİN MEKTUBAT ESERİNİ OKUMUŞSAN ADAM ORADA AÇIKCA 4 MEZHEP İMAMINI EHLİ BEYTEN ÜSTÜN TUTUYOR ...BIRAKIN AYNI ESERDE İSE DİYORKİ EHLİ BEYT AS İMAMLARI HALİFE OLSAYDI BUNLAR DÜNYA MALINA MEYLE DER VE DİNİ VAZİFELERİNİ UNUTDULAR ANCAK EĞER ÖMER BİN ABDULAZİZ(EMEVİ HALİFESİ ) VE MEHDİ ABBAS(ABBASİ HALİFESİ) GİBİ İNSANLAR HALİFE OLDUKLARI HALDE DÜNYA MALINA MEYL ETMEZLERDİ...YANİ KALKIP EHLİ BEYT AS I BUNLARIN AYAĞININ ALTINA ATMIŞLARDIR...

ŞİMDİ SEN KALKIP BANA BUNLARI YAPAN KÖPEKLERLE VAHDET OLALIM DİYORSUN..İSTER VAHABİ DÜŞÜNCESİ İSTER SELEFİ SEN NE DERSEN DE BEN ASLA VAHDET TARAFTARI DEĞİLİM...VE BUNU HERZAMAN SÖYLERİM VAHDET İÇİ BOŞ SAFSATADAN BAŞKA BİŞEY DEĞİLDİR...

HA BURASI DOĞRUDUR DIŞARIYA KARŞI İSLAM DÜŞMANLARINA KARŞI BİR GÖZÜKMEK LAZIM.. ZATEN BUNUN ADI DA VAHDET SİYASET...

SELAM VE DUA İLE..
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

BİR ALEVİ DOSTUM..ŞU BAĞLANTIYI SENİNLE PAYLAŞMAYI UNUTTUM..

http://www.youtube.com/watch?v=fmj1RiRpzX8

ŞU BAĞLANTIYI TIKLA VE KÖPEKLERİN NE DEDİĞİNİ İZLE.. EĞER SEN BUNLARLA VAHDET YAPALIM DİYORSAN GİT YAP KOLAY GELSİN SANA..
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

subay76 yazdı: ŞİMDİ SEN KALKIP BANA BUNLARI YAPAN KÖPEKLERLE VAHDET OLALIM DİYORSUN..İSTER VAHABİ DÜŞÜNCESİ İSTER SELEFİ SEN NE DERSEN DE BEN ASLA VAHDET TARAFTARI DEĞİLİM...VE BUNU HERZAMAN SÖYLERİM VAHDET İÇİ BOŞ SAFSATADAN BAŞKA BİŞEY DEĞİLDİR...

HA BURASI DOĞRUDUR DIŞARIYA KARŞI İSLAM DÜŞMANLARINA KARŞI BİR GÖZÜKMEK LAZIM.. ZATEN BUNUN ADI DA VAHDET SİYASET...

SELAM VE DUA İLE..
biz bu anlayıştaki aleviler olarak sünnilerle barış içinde ortak vatanda ortak değerleri yaşamayı istiyoruz ve savunuyoruz tabi kendi değerlerimizdende vazgeçmeyerek ve bunun adına vahdet diyoruz sen siyaset de farketmez vahdet siyaseti diyelim kabul

sen vahdete karşısın anladık yani şunuda açıkça söyle tartışalım o zaman ne yapalım?
sünnilere savaşmı açalım silahlanıp dağamı çıkalım sünni işçileri işten atıp alışverişi komşuluğumu keselim ,sünni kiracımızı evden kovalım yada ev sahibimiz sünniyse evdenmi çıkalım ,tüm sünnilere küselimmi anadoluyumu terk edelim yada sünnilerimi kovalım iç savaşmı çıkaralım yani ne diyorsun? ne yapmamızı istiyorsun ,onlarında müslüman olduklarını bile bile sırf 12 imamlara inanmıyorlar diye onlara her türlü eziyetimi yapalım
madem vahdete barışa hoşgörüye bazen katlanmaya karşısın o halde tavsiyen nedir? sırf bize karşı çıkmakla olmaz ne yapacağımızda söylemelisin
ali muhsin

Vahdet konusunda herkesin ayri görüsü vardir .Subay canin dediklerine kismen katiliyorum ama bu demek degildirki ne Biralevi abimizin nede Hasan abimizin dediklerine karsiyim .Bende diyorumki Vahdet ancak ve ancak Kuran ve Ehli Beytin sancagi altinda olur,diger Vahdetler benim icin Yalan dolan cikar ve mefaat Vahdetir ! Bu sadece bir görüstür, Vahdet konusu samimi bir sekilde Münazara yapilarak görüsülebilir .Ama Bakin arkadaslar birazda gercekci olmamiz gerekir .Bu son zamanlarda Dünya karisiyor Örnegin bazi Haber Sitelerinde Iran hakkinda yayimlar haberler sunuluyor ,bu haberin yorumcularina baktigimizda hemen hemen genelde sirf " Siidir" diyerek iran hakkinda Elestirilerde bulunuluyor ,digeri kalkiyor "Siilere güvenilmez zira osmanli bunlara karsi savasmistir" flan filanlarla elestiriliyor,digeri kalkip " Iran kendini ne saniyor Amerika israil bunlari yok eder " diyerek sanki havalara ucuyorlar ama ayni taviri Iran degilde Suudi Arabistan yapmis olsaydi Süphesiz Alkis tutup sasali sözlerle göklere cikarirlardi ,ben böyle Mezhep Fasizanligi yapan iki üc Muaviye zinhinyeti tasiyan Capulcularla ayni safta Vahdet yapmam ! bir örnek daha verelim ..Sahsen sunu söyledigimde olmustu " Dünyada Amerikaya israile karsi en iyi Vahdet sergileyen "Sünni" Hamas ve Sii Lübnan Hizbullahidir " demistim ve Emeperiyalizme karsi Vahdetin böyle olmasi gerektigini savunmustum... Fakat Hamas Lideri Halid Mesal irana gittiginde ve Imam Humeyninin Mezarini ziyaret ettiginde Bazi Hamas Yetkilileri buna Siddetle karsi cikmis Mesali Topa tutmuslardi ve bu beni büyük bir hayal kirikligina ugratmisti ..demeki böyle Mezhep Fasizanlari ile Vahdet olmaz !!.tabiki Emeperiyalizme Tefrikcilere karsi birlik olmasi gerekilir ama bu son zamanlarda Bazilari El Kaide Taliban Suud Sepmatizanligi yaparak Siilere karsi Elestirilerde bulunup Topa tuttuklarina Sahit oluyoruz ..baska bir örnek daha veriyim ,her yil Ramazan Ayinin s6on Cumasinda Kudüs yürüsü tertipleniyor ,Soruyorum hangi Sünni Cemaati böyle yürüslere geliyor ? bende Sahsen böyle yürüsülere katildigim günler olmustu ve gelenlerin cogunun Sii olduklarini görmüstüm ve isterdimki Sünni Cemaatlerdenden böyle yürüslere gelenler olsun ,anacak maalesef böyle bir Yürüyüslerde Sünni Cemaatin olmamayisi ve Sirf SIILER Tertipliyor diye katilmamalaridir.Alman Tv,si bir Diyanet yetkilisine sordugunda Diyanet yetkililerin vermis oldugu cevap suydu " bu Yürüyüs Antizemitizimliktir ve tertipleynler Siidir " demislerdi ..simdi biz bu Cakallarla nasil "Vahdet" yapalim ? veyahutta Bazilari sözde "Vahdet " adina kendi Politik görüslerini siyasi görüslerini ön safta tutarak Vahdeti kullanarak kendi Reklamlarini yapiyorlar ,Vahdeti Siyasi bir arac Siyasi bir Partinin araci olarak kullaniyorlar ,böyleleriylemi Vahdet yapalim ? Bahreynde, Yemende, Irakta vs.. Siiler katledildiginde Sesleri sedalari cikmiyor,ama is Suriye denilince ayranlari kabaranlar var ! Bakiniz Irakta Sünni blok devamli Siilere karsi, karsi tutum sergiliyorlar oysaki bunlar düne kadar Saddamin gölgesi altinda olup onlarin korumasi altinda yasiyorlardi ,Saddam asildiginda Siilere Lanet yagdiranlarida gördük ! simdi ise ayni tavirlar degisik metotlarla Siilere karsi tutum sergiliyorlar, Istanbullarda Otelerde Sözde "Sii hilalini " engelemek icin Toplantilar gerceklestirip keni toplumlarini Siilere karsi kiskirtma kampanyalari yapiyorlar .maalesef bu tuzaklara düsen Mezhep fasizanligi yapanlar oltaya takiliyorlar sonra basiyorlar yaygarayi ..bakiniz 2006 Temmuz harbinde incirilikten israile tirlarla Bombalar verilip Güney Lübnandaki Siilerin üzerine atildiginda hangi Sünni kurulus buna karsi cikip " Ey Hükümet ordaki Mücahid Müslüman kardeslerimize karsi neden böyle yapip Israile Bombalar veriyorsunuz " diye tepki göstermislermidir ? Sahsen ben Rastlamadim ...Evet Bizler Ehli Beyt taraftarlari olarak kim olursa olsun Mazlumlar icin devamli onlarin yaninda olmusuzdur ve bunu yaparkende hic bir zaman Mezhepcilik yapmamisizdir .ama gelin görünki "Vahdet " adina Tefrikcilik yapan ve Vahdeti kendi cikarlari dogrultusunda kulanan Emevilerde coktur...!!! Elbette Vahdeti iyi kavramak lazim bunlari görmek lazim ..bende bunlara dayanarak Sözde "Vahdetin " Büyük bir Yalan olduguna inaniyorum ve diyorumki Vahdet ancak ve ancak Kuran ve Ehli Beyt Sancagi altinda olmasinin altini ciziyorum ! ve ayriyetten Samimi bir Sekilde kim olursa olsun Emeperiyalizme Zulümle karsi cikan herkesle Vahdet olunabilecegine inaniyorum.. bunun aksini yapip Vaheti kötüye kullananlara karsi oldugumu ve böyleleri ile Asla ve Asla Vahdetin olmayacaginida altini ciziyorum ...simdi birde su var Vahdet adina Tarihi gercklerin üstüne set cekmek Vahdet degil,Emevi zinhiyetine yalakaliktir . Ben demiyorum Silahlanalim komsularimiza ambargo koyalim Asla ...bu gibi konular Samimi bir sekilde güzel bir ortamda tartisilabileceginide dile getirmek istiyorum ,Tarih boyunca Bizler yeteri kadar Fedakarlik yapmisizdir,yapmayada haziriz ! ama karsimizdaki kisiler bu Fedakarligimiza karsi bize halen Emevi Zihniyeti ile yaklasirsa, Bu Vahdettende hayir gelmeyeceginide yazmak isterim ..Vahdet denilince iki kez düsünmek gerekir,bizler Muaviye Vahdetinden uzak durmamiz gerekir .. buda benim görüsüm .
------
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

hasan akça kardeşim.. dur hele bu ne şiddet bu ne celal..sana git sünni öldür mü dedim? dağamı çık dedim? birincisi ben burada sadece kendi fikrimi ortaya koydum.. sen katıl veya katılma senin paşa gönlün bilir...öncelikle sünniler ile bağları kesmek onlarla alış verişi kesmek yok kiracıysa çıkarmak vs vs vs yazdıkların şeylere gerek yok..bu durumda bizler peygamber efendimiz saa ve pak ehli beyt inin yolundan gideriz... ehli beyt as dan böyle bir hadis veya rivayet yoktur..sana kalkıp sünnileri öldürelim kılıçtan geçirelim de demiyorum..şimdi sünnilerle iyi ilişkiler kurmak başka onlarla savaşmak başka...şimdi ben sana soruyorum..hz.ali as ın hilafet hakkı gasb edildimi edilmedimi? hz.fatıma nın mirası elinden alınıp ona haksızlık edildimi edilmedimi.. ve daha bir çok şeyde HZ.ALİ AS NE YAPTI..? KALKIP ONLARLA SAVAŞTIMI?YOK HATTA 3 HALİFE BİLE ÇOK ŞEYDE HZ.ALİ AS A BAŞ VURMADAN BİR İŞ YAPMAMIŞLARDIR..O DÖNEMDE SANKİ DEVLET BAŞKANI HALİFELR ŞEYHÜLİSLAM İSE HZ.ALİ AS DI..ŞİMDİ HZ.ALİ AS IN ONLARLA BU DENLİ İLİŞKİDE BULUNMASI ONLARI ÇOK SEVMESİNDENMİ KAYNAKLANIYORDU? HAYIR EĞER ÖLE OLSAYDI NECÜL BELAĞA DA O MEŞUR ŞIKŞIKIYE HURBESİNDE BOĞAZIMDA KEMİK KALMIŞCASINA SABR ETTİM DEMEZDİ?

O KADAR ANLATILACAK KONU VARKİ BU VAHDET İLE İLGİLİ..MESELA AYNI VATANDA YAŞIYORUZ DİYOSUN ÖLE BÖLE DİYOSUN.. BİZZAT BEN SÜNNİ BİR KIZI İSTEDİM AMA SIRF AİLESİ Şİİ YİM DİYE KIZI BANA VERMEDİ..VE EĞER SÜNNİ HANEFİ OLURSAM KIZI BANA VERECEKLERİNİ SÖYLEDİLER..ŞİMDİ BEN EĞER SEN BUNA VAHDET DİYORSAN BEN VAHDET GÖREVİMİ YAPTIM AMA KARŞI TARAF İSE VAHDETİ BOZDU AYRIMCILIK YAPTI VE SIRF Şİİ YİM DİYE KIZI BANA VERMEDİLER.. EMİNİM AYNISINI ALEVİ VATANDAŞLARIMIZ DA YAPIYOR SÜNNİLERLE KIZ ALIP VERMEK İSTEMİYORLAR..

YA NEYSE KONU ÇOK UZADI BAŞKA YERLERE GİTTİ..KISACASI HERKESİN GÖRÜŞÜ KENDİNE HERKES NE DÜŞÜNMEK İSTERSE DÜŞÜNSÜN...BEN MEMUR BİR İNSANIM İŞ YERİNDE SAYISIZ SÜNNİ ARKADAŞIM VAR ARAMDA İYİ AMA KALKIP TA BAŞLARINI KESMİYORUM KILIÇTAN GEÇİRMİYORUM..BUNLAR FARKLI ŞEY DİN İSE FARKLI ŞEY...

SELAMETLE...
ali muhsin

Gercekci olursak Bizler gereken Vahdeti gösteriyoruz ama karsidaki Bazilari Mezhep Fasizanligi yaparsa Bizimde görevimiz bitiyor demektir ..Samimi olanlarla, Doguruya Dogru, yanlisa yanlis diyenlerle Vahdet olunabilir bunun disinda Asla ! Örnegin adamin bir gelecek yüzümüze karsi gülüp arkamizdan "Alevi ana baci tanimaz Siiler kafirdir " diyecek bizde Vahdet diye susacakmiyiz ? böyle olaylada bizzat ben Sahit oldum ..hikaya su ..Birkac Alevi Sünni - arkadas beraberdik .Alevi arkadas onlardan samimi bir sekilde ayrildi ve onlarda "Yolun acik olsun kardesim.." diyerek vedalastilar ,Benide kendilerinden biri olduklari zannetmis olacaklarki o Veda eden Alevi gencin arkasindan olmadik laflar söylediler, ben onlarin aciklik getirmesini istedim ve Aleviler hakkinda ne düsündüklerini ögrenmek istedim onlarda " yok Aleviler Ana Baci tanimazlar yok kökenleri Siidir Kafirdirler vs vs vs .." sonucta Alevi oldugumu söyleyince Essekten düsmüs karpuza döndüler ve onlarada sonucta gereken cevabi vermistim....simdi sormak gerekir Yüzümüze gülen arkamizdan kuyumuzu kazanlarla nasil bir "Vahdet" gerceklestirebiliriz ? Bu mümkünmüdür ? Asla ...!! AMA sunuda yazabilirim Benimde Sünni bir Arkadasim var aynisini onada dediklerinde O bu görüse Siddetle karsi cikmis ve onlarida adam akilli utandirmisti, iste böyleleriyle Vahdet yapilir ! Vahdet adina birilerini karalamak Vahdet degildir.Vahdet kardesliktir ! Vahdet adina Kalleslik yapanlarla Vahdet olunmaz !
------
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

sevgili ali muhsin abim,abim diyorum belkide benden yaşça büyüksün...şimdi forumda bir arkadaş yazmışki vahdet farklı düşünceye sahip insanlar arasında olur.. ali muhsin abim sende yazmışsınki doğru ya doğru yanlışa yanlış deseler o zaman vahdet olur.. ama sevgili abim işte sorun bu zaten.. onlar zaten o gözlerindeki at gözlüklerini çıkarmadan taassuptan uzaklaşmadan böyle devam ettikleri için ne vahdet olur nede başka bişey.. yazımın başındada yazdığım gibi benim ak dediğime o kara derse sana soruyorum abi bunlarlar nasıl vahdet olur..

ve yine ilk yazımdada yazdığım gibi vahdet adı altında insanlar karşı tarafa saçma sapan fikirler empoze ederek insaları kendi görüşlerinden uzaklaştırmışlardır...sonrada adam geliyor caferi şii arkadaşım bana hesap soruyor sen neden eli bağlı namaz kılmıyorsun, neden abdeste ayaklarını yıkamıyorsun, neden o ilk üç halifeyi sevmiyosun bu kadar sünni var dünyada ıonların hepsi yalancı biz şii lermi haklı ? bu anlattığım olay gerçekten benim başıma geldi..bir şii arkadaş geldi ve benimle bu konuda tartıştı... ben ne vahdet isterim nede başka bişey BİZ EHLİ BEYT AS IN YOLUNDA GİDELİM İNŞALLAH NE VAHDETE İHTİYAÇ VAR NEDE BAŞKA BİŞEYE...

selam ve dua ile..

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön