Iste Bektasi, Diyanet Isbirligi ( Resim )

Heidar

Re: Iste Bektasi, Diyanet Isbirligi ( Resim )

Mesaj gönderen Heidar »

Arkadaşlar biraz ilim peşinden gitseniz ? bilgi öğrenseniz din tartışsanız olmaz mı? bu sitede nerdeyse herşey siyaset olacak bu yanlış birşey.Siyaseti boşverin.
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Heidar yazdı:Arkadaşlar biraz ilim peşinden gitseniz ? bilgi öğrenseniz din tartışsanız olmaz mı? bu sitede nerdeyse herşey siyaset olacak bu yanlış birşey.Siyaseti boşverin.
dinde siyasette konuşuyoruz yazılanlar ortada forumu iyi inceleyin görürsünüz
Hasan Akça

3nokta yazdı:O resim ve benzerleri vahabi sitelerinde vardır. Ben şahsi davranıp sildim. Kişisel görüş olarak sildim. Arkadaşlarıma danışmadım. Uygun bulmadım. Hoş olmadığını düşündüm. Arkadaşlar evet derlerse tekrar o resmi bulup yüklerim. Sonra da yine cevabımızı veririz. Ama gerek var mı böyle bir şeye? Bizim böyle iftira dolu saldırlarla vakit harcamayıp, Ehl-i Beyt as'i anlatmaya, tanımaya çalışmamız vaktimizi daha verimli kullanmamız anlamına gelir diye düşünüyorum.
Ehli beyt yoluna karşı saldırı ha yazıyla ha resimle ha sahte bilgilerle ha yanlış çarpıtmalı yorumlarla yapılsın hiç farketmez buda mücadele edeceğimiz bir alandır siz silince yok olmayacakki
bizim vaktimiz gidecekse bu iftiralara cevapla da gitsin

üstelik cevapta vermiştim)))))
bence geri yüklensin (cevaplarımda tabi)
Heidar

Mesaj gönderen Heidar »

İşte bende onu diyorum...siyasete ne gerek var.Din konuşalım.Alevilik böyle yapa yapa siyasal birşey olacak yakında neredeyse...
Hasan Akça

Heidar yazdı:İşte bende onu diyorum...siyasete ne gerek var.Din konuşalım.Alevilik böyle yapa yapa siyasal birşey olacak yakında neredeyse...
hem bilime hem siyasete gerek var
ikiside olmalı
insanlar her ikisindede ilerlemelidir
ilmin siyasetyi siyasetinde ilmi olmalıdır
dozaj ayarlanabilir buda tercihe bağlıdır
Heidar

Mesaj gönderen Heidar »

Hmm tabi..sizin görüşünüzdür..Bence din ile siyaset birarada olmamalıdır.İkisindede ilerlenebilir tabi ama bu ikisi yan yana geldi mi pek güzel şeyler olmuyor maalesef.
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Heidar yazdı:Hmm tabi..sizin görüşünüzdür..Bence din ile siyaset birarada olmamalıdır.İkisindede ilerlenebilir tabi ama bu ikisi yan yana geldi mi pek güzel şeyler olmuyor maalesef.
bu birazda kişilerin niyetine bağlıdır
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Hasan Akça yazdı:
3nokta yazdı:O resim ve benzerleri vahabi sitelerinde vardır. Ben şahsi davranıp sildim. Kişisel görüş olarak sildim. Arkadaşlarıma danışmadım. Uygun bulmadım. Hoş olmadığını düşündüm. Arkadaşlar evet derlerse tekrar o resmi bulup yüklerim. Sonra da yine cevabımızı veririz. Ama gerek var mı böyle bir şeye? Bizim böyle iftira dolu saldırlarla vakit harcamayıp, Ehl-i Beyt as'i anlatmaya, tanımaya çalışmamız vaktimizi daha verimli kullanmamız anlamına gelir diye düşünüyorum.
Ehli beyt yoluna karşı saldırı ha yazıyla ha resimle ha sahte bilgilerle ha yanlış çarpıtmalı yorumlarla yapılsın hiç farketmez buda mücadele edeceğimiz bir alandır siz silince yok olmayacakki
bizim vaktimiz gidecekse bu iftiralara cevapla da gitsin

üstelik cevapta vermiştim)))))
bence geri yüklensin (cevaplarımda tabi)
Sanırım geri yüklenme ihtimali yok silinen mesajların. İsterseniz resmi bulup yükleyeyim siz yeniden cevap verin.
( Bu arada özür dilerim. Cevap verdiniz ben de sildim emekleriniz zayi oldu. Hakkınızı helal edin)
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

İşte Anadolu'nun hakaret cümleleri yazarak yüklediği resim.

images.jpg
images.jpg (10.96 KiB) 2110 kere görüntülendi
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Hasan Akça

3nokta yazdı:İşte Anadolu'nun hakaret cümleleri yazarak yüklediği resim.

images.jpg
Anadolu nickli kişi kötü bir insandı bir insane cahil olup bektaşi olabilir ama kötü olmak zorunda değildir buraya bu resimleri yükledi ve bunlar şudur budur diye hakaret etti halbuki bu resimleri açıklayın derdi tartışmaya açabilirdi açıklamada çok basitti ama kalbi kötü olanlara değil tabi biz yüzyıllarca mum söndü fesadıyla iftirasıyla karşı karşıya kaldık bu iftiraları yapanşların kalbi nasılsa bu adamında aynıdır

Bakın arkadaşlar
Bazı insanlar yanaktan öpüşerek selamlaşırlar
Bazıları yanak yanağa verirler öpüşmezler
Bazıları birbirine sarılır
Bazıları omuzlardan öper
Bazıları kafa tokuşturur
Bazıları birbirine dokunmadan saygıyla eğilirler (japonlar gibi)
Bazıları sadece el sıkışır
Hatta bazıları bunların hepsini birden yada birden fazlasınıda yapabilir hem sarılır hem öper hem el sıkışır yani o anki duruma karşıdakiyle dostluğa ve duyguya gore değişir
Eskimoların da burun buruna değdirerek selamlaştığını okumuştum
Belki başka yöntemlerde vardır bilmiyorum bunlar örftür adettir toplumdan topluma kişiden kişiye değişir
bu resimler anlıktır yani spontane olan şeylerdir ama bu adam sanki bu insanlar sürekli olarak birileriyle karşılaştığında aynı şeyi yapıyormuşlar gibi yansıtıyor
sanki bu adamlar hep böyle yapıyorlar mış gibi hakaret etmiş

yani kalbi bozuk adam kötü adamdır bir insane cahillikten bektaşi olabilir ama kötü olmak zorunda değildir ateist bile olsa insane kötü olmak zorunda değildir

bu nedenle bu şahsın kovulması iyi olmuş burada kötü kalpli insanlara yer vermeyelim
insanlar cahil olsun bektaşi olsun ne olursa olsun ama kötü olmasınlar kötü olmak başka şeydir

aslında bu adama hakettiği başka cevaplarda verilebilir ama aynı düzeye düşmek gerek
sabretmek daha iyi

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön