Bektaşilerin Önderleri, Pirleri!!!

kızılbaş76

Re: Bektaşilerin Önderleri, Pirleri!!!

Mesaj gönderen kızılbaş76 »

ne çarpıtması direk diyorum ki... biz aleviler hiç bir inanca , dine hakeret etmez...böyle durumda bizler insanlığımızdan utanırız...bu kendini bilmezlikliktir.....bunu yapan meclise alınmaz , ceme alınmaz,,,çünkü insanlığından şüphe duyarız
Ali

Mesaj gönderen Ali »

kızılbaş76 yazdı:bunu yapan meclise alınmaz , ceme alınmaz,,,çünkü insanlığından şüphe duyarız

hayırdır ceme insanlar girerken kalplerine bakabiliyormususnuz?
savcılıktan sabıka kaydımı istiyorsunuz
herkes elini kolunu saalllaya sallaya giriyor
kendinizi kandırmayın hatta bazen avrupada onbin kişilik spor salonlarında yapılıyor müslüman olmayanlar bile giriyor
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

biz aleviler hiç bir inanca , dine hakeret etmez
Tabii canim hic hakaret edermisiniz. :)

Namazla, camiyle ilgili bektasi fikralarini ne yapalim ozaman??? Orda hakaret dalga yok mu???
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
kızılbaş76

madde 1 ) Şu anda cem vakfının başında olduğu inanç sömürücü kişilerin yaptığı cem sadece folkloriktir.....siz şiiler bu vakfı ciddiye almayın herşeyi para için yapıyorlar....gerçekte cem e sadece yüz kızartıcı suç işlemeyen evliler katılır...bu da sadece köy kasabalarda olur ..şehirdekilerin henüz kimliği oturmuş değil........
kızılbaş76

madde 2 ) bi şii demişki hakaretin alasını siz aleviler yapıyor....bre siz şiiler seyyid nesimiyi bilirmisiniz......hani halepte derisi yüzülen.... kah çıkarım yer yüzüne seyrederim alemi ,kah inerim yer yüzüne seyreder alem beni....meyhanede bulduk bu biz kemali günah benim kime ne ...o yar benim kime ne......haydar haydar..... yani anlayana sivrisi...............anlamazsanız eğer biraz uğraşacağım demektir...........at gözlüklülere.
kızılbaş76

börkü osmanlıda kimler takar ?????? yav cevap verin ne oldu size.................*??? börklüce mustafa sünni midir....?*? lütfen cevap...............
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

kızılbaş76 yazdı:börkü osmanlıda kimler takar ?????? yav cevap verin ne oldu size.................*??? börklüce mustafa sünni midir....?*? lütfen cevap...............
börklücenin dinsel çizgisini bilmek mümkün değil çünkü kanıtı yok alevide sünnide diyemeyiz
seyyidhorasani

Mesaj gönderen seyyidhorasani »

Bektaşi babaları ile seyyid soyuna mensup Alevi dedelerinin karıştırılması büyük bir hatadır.Resimde ki kişi balkanlar'da bulunan bektaşi tarikatına mensup bir babadır.MEDET YA ALİ.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Yani ne demek istiyorsunuz? Bektaşilik ile Alevilik farklı şeyler midir?
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

1)Yalnızca Alevi olanlar.
2)Yalnızca Bektaşi olanlar.
3)Hem Alevi hemde Bektaşi olanlar.

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön