Bektasilerin Maskesini düsüren Video !!

ali muhsin

Bektasilerin Maskesini düsüren Video !!

Mesaj gönderen ali muhsin »

Arkadaslar Bugüne kadar Bektasilikle ilgili Yazili dayanaklarmiza hic bir Cevap veremeyenler Ekledigimiz Resimlerimizin karsisinda dahi Bir hayli Rahatsiz olanlar ve hatta Bektsiligin icyüzünü sergileyen Resimleri " Fake " yani Sahte olarak gören Bektasiligin Avukatligina soyunanlar , acaba asagidaki Video görüntüsüne ne Mazaretler uyduracaklar ...Programin adi " ipekyolu " ve konu Balkanlardaki Bektasilerdir ..Arkadaslar, Sunucu ve Bektasi Babasinin Reportajini Dikkatle dinleyiniz !!! Bektasiler Kendi agzlari ile Bazi konulara nasil deginiyorlar ..!! Ayrica Bazi Resimler eklemistik, örnegin...bir Bektasi Tekkesinin icinde bulunan ve Bektasilere Madi ve Manevi -Destek veren Amerika- Suudi Arabistan -AB gibi Devletlerin Bayraklarini Bektasi Tekkelerinde barindirdiklarini göstermistik ,ancak bazi Bektasiler bu Resimlerin " Fake " Yani Sahte oldugunu iler sürmüslerdi ..Video görüntüsünde 6 Dakika 30 Saniye sonra Bektasilerin kimlerden beslendigini Acikca kendi gözlerinizle göreceksiniz ..Cok ilginc ve carpici aciklamalar yapan Bektasilerin bir taraftan kendi itiraflarinada Sahit olacaksiniz ve hata sunucunun Sözlerinede dikkat etmenizi ve nasil Bektasilige sahip ciktiginada bu Görüntüde gözlerinizle göreceksiniz !! Söyledikleri Sözlere Cok Dikkat edinki ,Bektasilerin kim olduklarini ve nasil itiraf ettiklerini Duyup göreceksiniz ..Bize inanmayanlar (Alevilik Bektasiliktir ) deyipte Bektasiligin Avukatligina Soyunanlar, bakalim burda ne cikaracaklar...??! Yorumu Sizlere birakiyorum...

http://www.youtube.com/watch?v=zO4tYryDEp0[/youtube]
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ali muhsin

Re: Bektasilerin Maskesini düsüren Video !!

Görüntüden bazi Önemli Notlar ,Aneliz ve Tespitler ...

Sunucunun aciklamasinda Osmanli döneminde ,Bektasilierin ayakta durdugunu söylüyor ( Bektasilerde ise Hic itiraz yok !)

Bektasi Babasinin Söyledigi ilginc kelime sudur .." Bektasiligin Merkezi Arnavutluktur..( Hani Bektasiligin Merkezi Kirsehir , Haci Bektas Kasabasiydi.. )

Dervisin Aciklamasinda Türbenin Satin alindigini ve Satin alan kisinin bir KRAL olugunu ve Bunuda Bektasilere veridigini söylüyor..Bir Kral ?! Burda Düsünürsek acaba bu KRAL Suudi Kralida olabilirmi ..?! Bayarklarini Tekkelerinde barindirdiklarina göre ..!!!

Dikkat ederseniz " Haci Bektas Veli TÜRK oldugu icin..." diyor..oysaki Haci Bektasin "Seyyit" oldugunu idia eden Bektasiler bir Seyi unutmuslar .. Seyyitlerin Kökeni Arabtir !!

Bektasi Dervisinin bir aciklamsinda Misjonerlikten bahsediyor yani Bektasiligi yayginlastirmak icin kesis giysileri gibi giydiklerini ve Halka Bektasilik Misjonerligi yaptiklarini acikliyor .. (Osmanli Döneminde) SIMDI ISE ALEVILERIN ICINE SIZARAK BEKTASILIK MISJONERLIGI YAPMAKTALAR !! Aynen Kamelyon gibi !!

Bektasi Dervisinin bir ilginc aciklamasi ise sudur ..sunucu ona Bu Tekkenin kac yil oldugunu soruyor.. Dervis Tekkenin1538 yilinda kuruldugunu ve Tekkenin 450 yillik bir tarihi mazisi oldugunu acikliyor ve Devam ediyor ..BU TEKKENIN KURUCUSU OLAN SERSEM ALI DEDE DENILEN BIRININ OLDUGUNU VE ONUN OSMANLI PADISHLARINDAN KANUNI SULTAN SÜLEYMANIN " VEZIRI " OLDUGUNU VE SERVER ALI PASA (VEZIR) Denilen Sahsin BU TEKKEYI BEKTASILERE BIRAKIP KENDISININDE TASSAVVUF ILMINI ÖGRENMEK ICIN HACI BEKTASA GITTIGINI ACIKCA SÖYLÜYOR !!!! Fakat daha evel bir Kraldan bahsediyordu ..!!

Sunucu Soruyor " Ozaman Osmanli Dönemide hic bir Problem Cikmamis " diyor.. BEKTASI DEVRISI ISE ONAYLIYOR !!

Bektasi Dervisi Sunucuya bir Evi gösteriyor ve oranin "Bektasilerin " NAMAZ KILINAN YER OLDUGUNU SÖYLÜYOR !!! YANI NAMAZ !!!

Cok ilginctirki Bektasi Dervisi sunu diyor ..ALEVILERDE Cemevi, BIZDE Meydanevi var ..diyor yani Alevilerin aslinda Bektasi olmadigini agzindan kaciriyor " ONLAR - BIZLER " gibi ...

Bektasi Dervisi sunuda ekliyor "Biz ( Bektasilerde ) " NAMAZ " NIYAZ MUHABBET Var " diyor sonra Nasil oluyorsa Namazin Sir oldugunu ve sadece Bektasiler kilabilir diyor !! ..Hani Namaz yok Niyaz vardi ? Namazi Sanki Bektasiler Tapulamislar !!

Sunucu anlatiyor "OSMANLI DÖNEMINDE Diger insanlar gibi BEKTASILERDE RAHAT YASAMISLAR VE INANCLARINI RAHATCA YASAMA IMKANI BULMUSLAR " diyor ...hani Osmanli Bektasileri katletmisti ?

Video görüntüsünde Bektasi Tekkesinin icinde 6 Dakika 30 saniye sonra Amerikan, Suudi Arabistan ve AB Bayraklari Görüntüye geliyor ve üste Haci Bektasin Resmide eksik olmuyor ..tabiki Alevileri Avutamk icinde Birde Hz. Ali Resmide bulunduruluyor ! ..iste Bektasiler kimlerden Beslendiginide bu Görüntüde acik bir sekilde gösteriyor !!

6 Dakika 43 Saniye sonra tekrar yine Bayrakli olan yer görünüyor !!

Bektasi Babasi, Sersem Ali Babanin Türbesinin icine girerken ilginc bir hareket yapiyor... Dikkatle bakarsaniz , önce Kapiyi öpüyor ,yeri öpüyor Ve Ayaga kalkinca ELLERINI CARPIK BIR SEKILDE OMUZLARINA KOYOR ,KI.. BU HAREKETI MASONLARDA YAPIYOR !!!

Bektasi Dervisi HALIFELIK MAKAMINDAN Söz ediyor !! Dikkat etmisseniz ...

Cok ilginctir !!! 12 Halifeden ( 12 IMAMLARDAN DEGIL ) Söz ediliyor !! Ve Bunlarin BEKTASI HALIFELERI OLDUGUNDAN BAHSEDIYOR !!! Böylelikle Sersem Ali Babanin 12 inci Halife oldugunuda acikliyor ve 12 SAYISININ 12 IMAMLARLA alakasinin olmadigini bir nevi acikca itiraf ediyor !!!

Diger Bektasi Babasinin ismi Cok ilginctir EDMUND BABA !! Müslüman ismi degil !!

Bektasi Babasi olmak icin Halka Keramet göstermek Lazimmis ;)

------

Görüntüde Not ettigim bunlardir !...Cok ilginctirki, Kendilerini Sözde "Alevi önderleri" diye tanitan Bektasiler , bu Görüntünün basindan sonuna kadar , Ne 12 Imamlardan nede 12 Imam Düsüncesinden Hic bahsetmiyorlar !! Bazilari Düsünsünler diye yaziyorum !!

Alevilere bu Sahtekarlarin " Alevi önderleri " olduklarina inadirmalari icin Program yapimcilari Arif Sag,dan Deyisler sunmus ve Birde Hz. Ali Resmi eklemislerki, is Bir güzel Kamufle olsun ..Yani Bir Resim iki Deyisle Aleviler bu kadar kolay kandirilacagini Düsünmüsler harhalde ... Iste Bektasilerin Görüntüsü, Aciklamalari,ve Gercek Yüzleri Dillerinin altinda gizlidir !! kendi Agizlari ile nasil itiraf ettiklerini gördünüz !! Bu Aciklamalarina ve bu itiraflarina Dayanarak , Bektasileri Halen " Alevi önderleri" olarak gören kisilerinde Akllarina Sasmak gerektiginide yazmak isterim ...
------
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Bunlarda ickide serbest. :)
Bakiniz, bir sitede ne okumustum:
(Like many Ṣūfīs, the Bektashi were quite lax in observing daily Muslim laws, and women as well as men took part in ritual wine drinking and dancing during devotional ceremonies)

Yani:
Bircok sufiler gibi, bektasilerde islami kanunlari hafife aliyorlar, ve bayanlarda, erkekler gibi dini törenlerde sarap iciyor ve dans ediyorlar.

http://www.britannica.com/EBchecked/top ... 0/Bektashi

Ayrica birsey dikkatimi cekti.
Bunlar hocalara (asagilayici bir tavirla)sakalli derler. Videodaki adamin sakalina bakiniz.
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
mürteza

Mesaj gönderen mürteza »

videoya ulaşamadım can
ali muhsin

Youtube nin acildigini bir gazetede okumustum demeki halen yasak ..tahmin ettigim icin Video görüntüsünden Notlar edinmistim ..Arkadaslarimiz Youtubeye nasil girilir diye bir bilgi vermislerdi ..yine Youtubeye nasil girilir konusunda tekrar bilgi verirlerse digerleride bazi videolari görme imkani olur ..Simdi bilmiyorum GoogleVideo da Türkiyede yasakmi ?
------
ali muhsin

Arkadaslar Youtube Video görüntülerini görmek istiyorsaniz Google arama motorunda ..örnegin " Youtubeye nasil girilir " yazarsaniz , gereken bilgileri bulursunuz
------
mürteza

Mesaj gönderen mürteza »

ali muhsin abi videoyu o kadar güzel analiz etmişsinizki keyifle ve tebessümle okudum.halimize gülcekmiyim ağlığcakmıyım bilemedim.gerçekten balkanlardaki bektaşiler hristiyanlığa çok çok benziyorlar.osmanlının amacıda oydu saten.bektaşiliği kurdu balkanlara onlara benzer onların ibadetine uygun bir tarikat yolladı.halk bu bektaşiliği yakın olduğu için benimsedi.ardındanda yüzyıllar sonra orlara nakşibendi şeyhlerini yolladı.youtubede bektashi yazdığımızdada bir çok video çıkıyor.hatta makedon bi video var.baba tomorro yazdığımızda çıkıyor.o videoda tekkede yanılmıyorsam hz isa nın resimleri ve on iki imam demek istemiyorum oniki kişilerin resimleri var.işin kötüsüde bizim cahil halk baba keramet gösterir diye bu adamların kerametli olduğuna inanıp biat ediyorlar.sadece keramet olsun yeter.sizinle biraz dertleşiyim dedim.iyi günler :)
ali muhsin

18.12.2009 da TRT int de Balkanlardaki Bektasilerle ilgili bir Belgesel izledim ,fakat Tam olarak bastan izleyemedigim icin cogu konularida Not edemedim izlediklerimin Bazi konulari ancak not edebildim ..TRT int de olan Görünütülerde Bektasi Dede Babalarinin ilginc aciklamalarini Not ettim ..örnegin Taninmis bir Bektasi Babasi ,Sersem Ali Babanin,Osmanli Padisahi olan Kanuni Sultan Süleymanin Veziri oldugunu acikca söylüyor ..!! Diger bir konu ise 12 Sayisinin, 12 Bektasi Dede Babasini Simgeledigi aciklaniyor ..!!! Sirblarin Bir Bektasi Tekkesini Tahrip ettigini ve Cok Degerli kitablarinin yakildiklari söyleniyor ilginc olani bu Cok Degerli kitablarindan biride Osmanlica yazilan Bir kitab oldugu söyleniyor ( Bektasi Babasi Mumin Lama ) tarafindan söyleniyor !
Izledigim kadari ile Haci Bektas herzaman oldugu gibi Ön Safta tutularak Ehli Beytin önüne gecirilmeye calisiliyor ..Bir ilginc görüntü ise Bektasi Mahallesine girerken Lamba Diregine asili olan Bayraklar Dikkatime cekti Arnavut Bayragi , Türk Bayragi ve Alman Bayragi !
Görüntüde bir Ingiliz Bektasinin Konusmasida geciyor , kendisi Haci Bektasi Rüyasinda gördügünü ve Bektasilikten etkilendigini söylüyor ve orada Hizmet gördügünü acikliyor ..Bir Bektasi babasinin Aciklamasida sudur , kendilerinin Gizli ibadet ettiklerini ve Bu ibadetlere sadece ve sadece Seckin kisilerin girdiklerini ve Diger Taliblere O Ritüellere Girmemelerini ve onlara Yasak oldugunu acikliyorlar..! Tekklerinde Imamlarin Resimleride Dikkat cekiciydi , Imamlarin Resimlerini sadece Duvarlara asarak SÜNNI Tarikati kanunlarini uygulayarak vede Haci Bektasi Ön Safta Tutan Bektasilerin Görüntüleri Görülmekteydi ...Bu Aciklamalari Aneliz edenler Bektasilerin Aslinda kimlere Usaklik ettiklerini ve kimler olduklarini daha iyi anlayacaklardir ! Adamlar kendi Agizlari ile Pot kirip Gercek yüzlerinide Satir aralarinda Acikca göstermekteler !
Diger bir konu ise 73 Millete Saygi ile baktilarini Söylemeleriydi.... ( Tabiki Siiler haric )
------
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

ali muhsin yazdı:örnegin Taninmis bir Bektasi Babasi ,Sersem Ali Babanin,Osmanli Padisahi olan Kanuni Sultan Süleymanin Veziri oldugunu acikca söylüyor ..!! Sirblarin Bir Bektasi Tekkesini Tahrip ettigini ve Cok Degerli kitablarinin yakildiklari söyleniyor ilginc olani bu Cok Degerli kitablarindan biride Osmanlica yazilan Bir kitab oldugu söyleniyor ( Bektasi Babasi Mumin Lama ) tarafindan söyleniyor
O devir`de kitaplar tabi Osmanlıca yazılacaktı.Herhalde Göktürk Alfabesiyle yazılacak hali yoktu.Belki`de Osmanlıca`nın ne olduğunu bilmiyor.Osmanlıca denen şey Arap Alfabesi`nin Türkçeye uyarlanmış hali demektir.Yani Arap Arap Alfabesiyle Türkçe okuyup yazmak demektir.Ülkemiz`de Türk Dili ve Edebiyat ve Türkçe Öğretmenliği, Tarih ve hatta Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümlerinde hatta ve hatta Sosyal Bilimler Liselerin`de Osmanlıca Dersleri var.
ali muhsin

Ceri Efrendi

Anlamakmi istemiyorsun yoksa Aneliz kabiliyetinmi yok ? Bektasi Sersem Ali Babanin Osmanli veziri oldugunu, Bektasi Babasi kendi agiziyla söylüyor ! Osmanlinin Eserleri ve kitablarindan faydalandiklarini itiraf ediyor , bu durum gösteriyorki Bektasiler Tarih boyunca Alevi kani akitan Osmanlidan Beslendigini Acikca ortaya koyuyor ! Mesele Türcke Edebiyati dili falan degil , Anlamamisin ! Tabiki Hakaretinede hic sasmiyorum ! Ne oldugunu biliyorum zaten !!
------

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön