Bektaşilerin Çorum İmam Ali Mescidine İnternet Tepkileri

3nokta

Bektaşilerin Çorum İmam Ali Mescidine İnternet Tepkileri

Mesaj gönderen 3nokta »

http://www.zohreanaforum.com/alevi-orgu ... scidi.html
Yukarıdaki linkte konuyu açan kişi alevisesi.com'dan ilgili haberi kopyalamış ve inşaatın resimlerini de koymuş.
Ve gelen yorumlar:
Kıdemli Üye EhliBeyt:
şii mezhebi mensupları, yolda ortak nokta olan İmam Ali sevgisinde birleşen alevi canları kendi saflarına çekmeye çalışmaktadır.. .
Şahin Şah:
camii adini imam Ali olarak koyarak güya Alevileri camiiye cekip asimile etmek.Arkadasim cok resmini koymussun caminin bir tane koyman yeterli olurdu.Hic geregi yok.
Kıdemli üye ali kulu:
Bir söz var ya "senin yaptığını Çorum'lu bile yapmaz "diye olay aynen öyle olmuş(Çorumlula r alınmasın)

Madem yolunuzu uygulayacaksını z,camiyle ne işiniz var,mescidle ne işiniz var.Şahımerdan Ali camide degil o günkü adı DAMEVİ yani CEMEVi olan yerde şehit edilmiştir.
Madem ehlibeyt kültürünü yayma gibi bir amacınız var o halde doğru yayın,yanlış bilgilerle insanların kafalarında ikilik yaratıp,yolları ndan şaşırtmayın.
Forum Bağımlısı Garip:
Gözünüz aydın :
Bu gidişle , Artık, Dini İmani olmayan, Çorumlu, kalmayacak , )))) Ey cümmmel cemahat siz bu Çorumluları nasıl bilirdiniz.
Formu seven mehmeni60:
Bu dürüstlük değildir bu gerçeklikde değildir Ehlibeyit camisi yapıldı İmamALİ camisine başladılar bunlarda Ehlibeyitlerin Adı ile din sömürüsü yapılıyor başımızdakiler din ile dini sömürüsü yapıyorla bunlarda Ehlibeyit'in adlarını kullanıyorlardı r Herkes kafasına göre bir yol tutturmuş gidiyor nereye kadar giderse nereye kadar giderlerse.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
alone_man

Re: Bektaşilerin Çorum İmam Ali Mescidine İnternet Tepkileri

Mesaj gönderen alone_man »

çok cahiller
ne kadar çok cahilimiz var
daha Hz.Alinin yolunda cami ve namazmı var semahmı var bunu bile çözememişler
Hz.Alinin 12 imamların namaz ehli olduğunu mısırdaki sağır sultanlar duydu biliyorda bu saftirikler halen anlamamışlar birde aleviyiz diye geçiniyorlar
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

Tamamen kötüleme amaçlı mesnetsiz yazışmalar. Hz. Alinin ney uğruna canını verdiğinden, fedakarlıklarından bihaberler.

Hele şu DAMEVİ'ne çok güldüm :) Cemevinin eski fosil hali, mutasyona uğramamış hali Damevi demekki :D Sayelerinde daha çok şey öğreneceğiz anlaşılan :D
Resim
Resim
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

DAMEVİ'ne ben de çok güldüm. MEYDANEVİ kavramını duymuştum da DAMEVİ'ni ilk kez duyuyorum.
Bir bilgi daha aktarmak istiyorum: Bu yazışmaları yapanlar, kendini pir diye tanıtan Zöhre Ana isimli bir kadının talipleridir. Düşünceleri klasik Bektaşilikten öte değildir.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

meshedi313 yazdı:DAMEVİ'ne ben de çok güldüm. MEYDANEVİ kavramını duymuştum da DAMEVİ'ni ilk kez duyuyorum.
Bir bilgi daha aktarmak istiyorum: Bu yazışmaları yapanlar, kendini pir diye tanıtan Zöhre Ana isimli bir kadının talipleridir. Düşünceleri klasik Bektaşilikten öte değildir.
Şamanların ibadet yaptıkları yer MEYDAN 'dır.
Bu zamanla anadoluda MEYDANEVİ ne dönüştü.
Cumhuriyet döneminde CEMEVİ dediler.
Köylerde damlarda toplanırlardı ama DAMEVİ kelimesi kullanılmazdı şu aşamadan sonrada CEMEVİ kelimesi oturmuşken DAMEVİ kelimesi kullanılacak gibi değil.
Ama bunlar bektaşidir mutasyona uğrayarak ilerliyorlar ne zaman ne uyduracaklarıda pek belli olmaz))
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Gercek Hayatta oldugu gibi Sanal Alemlerde "Alevilik" adina Sayfalar acarak Alevileri Carpitan Samanistlerin vs lerin amacida budur ,her nerde olurlarsa olsun bunlarin ÖZ ALEVILERE KARSI yaptiklari Karalama Kampanyalari onlarin yakinda yok olacaklarini gösteriyor ! onlarin amaclari acikca bellidir ,onlar ancak kendi Sanal Alemlerinde öter baskalarini ise ( Gercekci olanlari ) Banlarlar , burda ise onlara Özgürlük verdigimiz halde, Yazmalarina izin verdigimiz halde, kanit Delill getirin dedigimiz halde , getiremedikleri gibi Gerceklere karsida ne kadar Pervasizca Ahlaksizca Hakaret ettiklerini Salladiklarini görüyoruz ,Ben bunlari Sudan cikmis baliga benzetiyorum zira cirpinmaktan baska yapacak birseyleri kalmamis, yakindada izgara olurlar !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Şahımmerdan

Mesaj gönderen Şahımmerdan »

Herkese merhaba,

İlk mesajda yer alan zohreanaforum.com'da yöneticilik yapmaktayım.

Bilgi eksikliğini gidermek için bu mesajı yazıyorum.

Konuyu açan kimdir tanımıyorum ama onun da bizi tanıdığını sanmıyorum. Çünkü bizler bu yola Muhammed Ali yolu olarak inanıyoruz. Muhammed Ali yoluna inanan ve kendini Ali evinde hissedenlere ise "Alevi" diyoruz.

Dolayısıyla tepki verenler bugünkü anlamda Bektaşilik yolunda olan insanlar değil. Biz Bektaşi değil Aleviyiz.

Konu başlığının değiştirilmesini istirham ederim:

"Zöhre Ana Forumda Çorum İmam Ali Mescidine Tepkiler"
"Alevilerin Çorum İmam Ali Mescidine İnternet Tepkileri"

şeklinde değiştirebiliriz.
Şahımmerdan

alone_man yazdı:çok cahiller
ne kadar çok cahilimiz var
daha Hz.Alinin yolunda cami ve namazmı var semahmı var bunu bile çözememişler
Hz.Alinin 12 imamların namaz ehli olduğunu mısırdaki sağır sultanlar duydu biliyorda bu saftirikler halen anlamamışlar birde aleviyiz diye geçiniyorlar
Bilgili ve yalnız arkadaşım,

Şu yorumlarındaki hakaretleri üzerime alarak diğer canlar adına tekrar sana iade ediyorum.

İslam hakkındaki herşeyi Emevi Saltanatı zamanında yeniden yazılan (yazdırılan) Kuran ve diğer kaynaklardan öğreniyorsunuz.

Bizler Aleviliği kitaplardan değil bizzat Haktan gelen Pirler, mürşitler, gerçeklerden öğreniyoruz.

çöllerde dolaşıp seraba bakma
Allah Allah deyu havaya bakma
talibi hak isen kitaba bakma
okumak bilirsen kuran sendedir

demiş bir ozanımız.

Kitaba bakarak inanç öğrenilmez. Hele hele kerbela katillerinin yazdırdığı tarihle müslüman olunmaz.

Bizler Ateistlerin furyası "Alisiz Aleviliğin" ya da şeriata yamanmaya çalışılan "Aleviliğin" karşısındayız.

Damevi konusunda ise sitemizde bilgiler bulabilirsiniz. Bu yol bize Muhammed Ali'den kaldı. Elbete onların zamanında cemevi de vardı semah da.

Ezberleriniz bozuluyor anlıyorum ama biraz araştırın olur mu?

kalın sağlıcakla...
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Sahimmerdan nikli kisi

Sizin yaptiginiz acikca Terbiyesizliktir ! ic müdahaledir ! önerdiginiz baslik ise Sizin gibilerin ne kadar Cahil ve Ahmakca Davrandiginizi ve Gercek Alevi Düsmani oldugunuzu acikca kanitliyor ! Forumunuzda, Öz ve Gercek benliklerini bulan Alevilere karsi yaptiginiz karalama Kampanyalarini Siddetle Lanetliyorum ...Zohre ana dediginiz Sahisin Cinlerle irtibatta oldugunu ve her Hafta Miraca gittigi söyleniyor ,Elime gecen Zore ana dedigniz kisinin Fotoraflarinda, Osmanli Evliyalarinin Türbelerini nasil ziyaret ettigini ve Ehli Beytle Alevilikle uzaktan yakindan alakasinin olmadigini Resimlerde acikca kanitliyor , kendisini "Mübarek ulu kisi " diye tanitanlar böyle Sarlatnalarin izinden gidenler bizlere Akil vermeye kalkismasinlar ..Dedeler Babalar Politikasi bittince Simdi karsimiza Analari cikarip Alevi Toplumunu Analik oyunlari ile carpitarak Bektasi Politikalari güden kisilersiniz..Forumunuzda Gercek Aleviligi karalayan sizler, kalkmis burda Biz Yöneticilere Büyük bir Yüzsüzlükle Birde Utanmadan öneri vermeniz Sizin gibilerin ne kadar Ahmakca vede Akilsizca Davrandiginizi göstermekle kalmayip, Sizde digerleri gibi Alevilik adina Aleviligi carpitarak Alevilere Camur atmak icin yaris yapmaktasiniz ,Dedeler Babalar Politklarina dayanarak Alevileri yillarca sömürdügünüz yetmemis gibi simdide Analikla karsimiza cikiyorsunuz yakinda dayilarinizlada karsimiza cikarsaniz hic sasmam . Siz önce Bize Akil vereceginize, Bize Camur atanlari önce yola getirin ve Gercek Aleviligin ne demek oldugunu arastirip, Aklinizida Sarlatanlara kiralamamanizi tavsiye ederim !

Zaten önerdiginiz Baslikta Sizin ne oldugunuz neci oldugunuz ortaya cikiyor !! Akliniz sira Nazikce Yazip arkadan hancerleme niyetindesin, ama burda Sökmez !!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Şahımmerdan

ali muhsin yazdı:

Sahimmerdan nikli kisi

Sizin yaptiginiz acikca Terbiyesizliktir ! ic müdahaledir ! önerdiginiz baslik ise Sizin gibilerin ne kadar Cahil ve Ahmakca Davrandiginizi ve Gercek Alevi Düsmani oldugunuzu acikca kanitliyor ! Forumunuzda, Öz ve Gercek benliklerini bulan Alevilere karsi yaptiginiz karalama Kampanyalarini Siddetle Lanetliyorum ...Zohre ana dediginiz Sahisin Cinlerle irtibatta oldugunu ve her Hafta Miraca gittigi söyleniyor ,Elime gecen Zore ana dedigniz kisinin Fotoraflarinda, Osmanli Evliyalarinin Türbelerini nasil ziyaret ettigini ve Ehli Beytle Alevilikle uzaktan yakindan alakasinin olmadigini Resimlerde acikca kanitliyor , kendisini "Mübarek ulu kisi " diye tanitanlar böyle Sarlatnalarin izinden gidenler bizlere Akil vermeye kalkismasinlar ..Dedeler Babalar Politikasi bittince Simdi karsimiza Analari cikarip Alevi Toplumunu Analik oyunlari ile carpitarak Bektasi Politikalari güden kisilersiniz..Forumunuzda Gercek Aleviligi karalayan sizler, kalkmis burda Biz Yöneticilere Büyük bir Yüzsüzlükle Birde Utanmadan öneri vermeniz Sizin gibilerin ne kadar Ahmakca vede Akilsizca Davrandiginizi göstermekle kalmayip, Sizde digerleri gibi Alevilik adina Aleviligi carpitarak Alevilere Camur atmak icin yaris yapmaktasiniz ,Dedeler Babalar Politklarina dayanarak Alevileri yillarca sömürdügünüz yetmemis gibi simdide Analikla karsimiza cikiyorsunuz yakinda dayilarinizlada karsimiza cikarsaniz hic sasmam . Siz önce Bize Akil vereceginize, Bize Camur atanlari önce yola getirin ve Gercek Aleviligin ne demek oldugunu arastirip, Aklinizida Sarlatanlara kiralamamanizi tavsiye ederim !

Zaten önerdiginiz Baslikta Sizin ne oldugunuz neci oldugunuz ortaya cikiyor !! Akliniz sira Nazikce Yazip arkadan hancerleme niyetindesin, ama burda Sökmez !!!
Ali muhsin nikli kişi, sakin ol hacı.

Tavsiyen için teşekkürler. Benim tavsiyem de Zöhre Ana'yı kulaktan dolma bilgilerle yaftalamayın, karalamayın, ayıptır.

NE miracı ne cini yav sizin beyniniz mi sulanmış. Çamur atanı gördüm de bu kadar sıçratanını görmedim.

Neyse canlar.

Biz konuyu forumumuza açtık. "Ehlibeyt forumda cami savunması" başlığıyla. gelmek isterseniz orda tartışırız.

Misafirperverliğinize teşekkürler.

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön