Bektaşilerin Çorum İmam Ali Mescidine İnternet Tepkileri

3nokta

Re: Bektaşilerin Çorum İmam Ali Mescidine İnternet Tepkileri

Mesaj gönderen 3nokta »

Ali yazdı:Ne Atatürk ne zöhre ana ne falan filan partinin lideri bunların hiçbirini takip etmemiz zorunlu değildir ve bunların 12 imamların önüne geçirilmeside doğru değildir çünkü bunlar zaten şefaate muhtaç kişilerdir nasıl bize şefaatçi olabilirler?

mahşerde bunlar kendilerini kurtardımı ki bizi kurtarabilsinler?

tamam seversin sayarsın itiraz etmem ama iş 12 imamlara gelince kimseyi onların önüne geçirmeye hakkınız yoktur
Ali kardeşim,
Adamların sitesini incelersen görürsün. Bir üye imzasında Zöhre dedikleri kişiyi Veli haşa Ali as'ı da Allah ilah etmişler.
Yani diyecek başka bir şey yok kardeş. Uzatmaya gerek yok. Buradan cevap yazarlarsa edeplice gelip yazsınlar. Bizim kapımız herkese açık. Ancak bizim de bir takım kurallarımız var bunlara riayet edecekler.
Biz inanıyoruz ve biliyoruz ki Ehl-i Beyt (as) 'ten başka kurtuluş gemisi yok.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Şahımmerdan

Mesaj gönderen Şahımmerdan »

Adına kurban Şahımerdan kardeşim,
Banlanmak konusunda önyargılı olduğumuz doğrudur. Çünkü biz bektaşi sitelerinde çok banlandık. O yüzden kendi forumlarımızı kurduk ve düşüncelerimizi buradan anlatıyoruz. Size bir çağrım var. Buyrun buradan anlatın sorularımıza buradan cevap verin ne dersiniz?

1. Sizin kaynaklarınız nelerdir?

2. 12 İmamları kimdir, onları hangi kaynaklardan tanıyorsunuz?
3. 12 İmam yolunda inanç ve ibadet esasları nelerdir? 12 İmam kaynaklarından delilleriyle yazar mısınız?
4. Zöhre Ana kimdir? Aleviyim diyen herkes ona uymak zorunda mıdır? Onu takip etmenin 12 İmam kaynaklarından delilleri nelerdir?
5. Zöhre Ana Hanımefendiyi takip etmek zorunlu mudur?
6. Onu takip etme konusundaki delilleriniz nelerdir?
Cevaplarınızı 12 İmam kaynakları çerçevesinde verirsenizz bizim için ancak kabul edici olur.
Selam olsun Ehl-i Beyt as dostlarına/takipçilerine.
Değerli kardeşim,

Zöhre Ana hiç kimseye gelin bana inanın demedi, demiyor.

Zöhre Ana hiç kimseden 3 kuruş para almamıştır.

Şu an sitenizde de açılan Zöhre Ana isimli konuya da çok şey yazmak isterdim ama bizler de aynen sizler gibi mesnetsiz suçlamalara bir yerden cevap verebilmek için bir forum kurduk ve cevaplarımızı burdan veriyoruz. Tam 4 yıl alevi sitelerinde Zöhre Ana'ya atılan iftiralara cevap verdik. Zöhre Ana benim akrabam değil, benim herhangi bir çıkarım yok, kendi halimde bir insanım, Zöhre Ana'nın paralı çalışanı falan değilim, O'nun kerametini gördüm ve sımsıkı sarıldım. Ben annemin hayatını O yüce Pire borçluyum. Bizim sitemizde yazan canların hepsni mutlaka Zöhre Ana'nın bir kerametini görmüş ve O'na bu yzden gönülden bağlılar. Biz boş bir yere inanan insanlar değliz. Ben üniversite mezunu bri gencim. Cahil ya da temyiz kudretine sahip olmayan bir insan değilim.

Söylenecek çok söz var ama sanal alemde ancak bu kadar.

Zöhre Ana hakkında açılan konu hakkında en temiz bilgiye işin kaynağından ulaşabilirsiniz.

Burdan yapacağınız suçlamalarla ilgili kanunlarla bağlı olduğunuzu hatırlatır (5651 sayılı kanun), saygılar sunarım.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

12 imam demek : Kırklar ceminde 12 hizmeti yürüten evliyalara denir.
12 İmam kurban olduğum masum pak Allah2ın velileri hakkında bu kadar mesnetsiz cahilce sözler sarf ediyorsunuz sonra da Alevilikten bahsediyorsunuz. Bu yazdıklarının 12 İmamlardan delillerini yaz. Çünkü ben sorularımı öyle sordum. Sorularımın hiçbirine cevap vermedin. Sadece biri hakkında kişisel görüş beyan ettin hiçbir delil yok. Biz 12 İmamlardan gelmeyen bilgilere itibar etmiyoruz. Kırklar diye bir şey yoktur. Uydurmadır. İspat edemezsin bunu.
Yol Muhammet Ali yoludur. Bu yolda Allah Muhammet Ali diyerek yürünür. 12 İMAM ANLAMI İLE CAMİİ İMAMLARINI KARIŞTIRMAMALIY IZ.
Biz "imam" ne demek sizden iyi biliyoruz rahat olun. Sözler sadece ağzınızda ve klavyenizde yaşantınızın hiçbir tarafı Ehl-i Beyt as ile alakadar değil. Siz Süheyla denilen bu kadını takip etemnin delilini sunu önce. (Olmayan delili nasıl sunacaklarsa)
"Ali çoktur, Şahı Merdan bulunmaz." buda kulağına küpe olsun.
Şüphesiz. Ben de diyorum ki bırakın sahte evliyaları da gerçek evliya Ali as'ı tanıyın. velayeti imamaeti tanıyın.
Sizin forumda yazmak zorunda değiliz bizim mekanımız belli yerimiz belli. Burdan oku kendi forumunda yaz. Nasıl olsa birbirimizin yazdığını okuyoruz.
Bir yere kadar sizin forumlarınıza bakarım. İşim gücüm yok sizi mi takip edeceğim. Cevap yazacaksan gel buradan yaz. Yazmayacaksan eyvallah.
Sayın Meshedi313

Bende sana bir soru sorayım , Bilmiyorsan cevaplamayabili rsin. Burda biz bilmediği için kimseyi ayıplamayız.

Kerbela olayı nasıl olmuştur ? Kerbela olayından önceki müslümanlık ile sonraki müslümanlık arasında fark varmıdır? Var ise nelerdir bu farklar, yok ise neden Kerbela olayı olmuştur
Aç alevisesi.com anasayfamızda Kerbela özel sayfamız var oradan bak. Kerbela iki satırla anlatılacak bir olay değildir. Kerbela'da katliam velayet nurunu söndürmeye yönelik bir katliamdır Allahın bize hediye ettiği Gadir Hum ışığını yok etmeye yönelik bir zulümdür.
. . .
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Şahımmerdan yazdı:
Adına kurban Şahımerdan kardeşim,
Banlanmak konusunda önyargılı olduğumuz doğrudur. Çünkü biz bektaşi sitelerinde çok banlandık. O yüzden kendi forumlarımızı kurduk ve düşüncelerimizi buradan anlatıyoruz. Size bir çağrım var. Buyrun buradan anlatın sorularımıza buradan cevap verin ne dersiniz?

1. Sizin kaynaklarınız nelerdir?

2. 12 İmamları kimdir, onları hangi kaynaklardan tanıyorsunuz?
3. 12 İmam yolunda inanç ve ibadet esasları nelerdir? 12 İmam kaynaklarından delilleriyle yazar mısınız?
4. Zöhre Ana kimdir? Aleviyim diyen herkes ona uymak zorunda mıdır? Onu takip etmenin 12 İmam kaynaklarından delilleri nelerdir?
5. Zöhre Ana Hanımefendiyi takip etmek zorunlu mudur?
6. Onu takip etme konusundaki delilleriniz nelerdir?
Cevaplarınızı 12 İmam kaynakları çerçevesinde verirsenizz bizim için ancak kabul edici olur.
Selam olsun Ehl-i Beyt as dostlarına/takipçilerine.
Değerli kardeşim,

Zöhre Ana hiç kimseye gelin bana inanın demedi, demiyor.

Zöhre Ana hiç kimseden 3 kuruş para almamıştır.

Şu an sitenizde de açılan Zöhre Ana isimli konuya da çok şey yazmak isterdim ama bizler de aynen sizler gibi mesnetsiz suçlamalara bir yerden cevap verebilmek için bir forum kurduk ve cevaplarımızı burdan veriyoruz. Tam 4 yıl alevi sitelerinde Zöhre Ana'ya atılan iftiralara cevap verdik. Zöhre Ana benim akrabam değil, benim herhangi bir çıkarım yok, kendi halimde bir insanım, Zöhre Ana'nın paralı çalışanı falan değilim, O'nun kerametini gördüm ve sımsıkı sarıldım. Ben annemin hayatını O yüce Pire borçluyum. Bizim sitemizde yazan canların hepsni mutlaka Zöhre Ana'nın bir kerametini görmüş ve O'na bu yzden gönülden bağlılar. Biz boş bir yere inanan insanlar değliz. Ben üniversite mezunu bri gencim. Cahil ya da temyiz kudretine sahip olmayan bir insan değilim.

Söylenecek çok söz var ama sanal alemde ancak bu kadar.

Zöhre Ana hakkında açılan konu hakkında en temiz bilgiye işin kaynağından ulaşabilirsiniz.

Burdan yapacağınız suçlamalarla ilgili kanunlarla bağlı olduğunuzu hatırlatır (5651 sayılı kanun), saygılar sunarım.
Biz hiçbir yerde suçlama yapmadık. Ayrıca o başlıktaki yazılar sizin forumlarınızdan ve başka forumlardan alıntılardır. Yapacak hiçbir şey yok. Biz de herkes gibi görüşümüzü beyan ediyoruz. Sizin düşüncelerinizin gerçek Alevilikle ilgisi olmadığını söylüyoruz. Kimseye küfür etmiyoruz. Forumların birçoğunda yazılan şeylerden yorum çıkarıyoruz. Bu ülkede kanun var ve herkes için var. Gerçekler sizi rahatsız mı ediyor. Bak kardeşim,
Biz Ehl-i Beyt as yolunu bilen tanıyan insanlarız onların dışındaki yollara itibar etmeyiz. O yüzden sizin bize bir tesiriniz olmaz. Başka yerlerde yapın reklamınızı.
. . .
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Şahımmerdan yazdı: Burdan yapacağınız suçlamalarla ilgili kanunlarla bağlı olduğunuzu hatırlatır (5651 sayılı kanun), saygılar sunarım.
Burası özgür bir sitedir
sorunlarımızı bizler kendi aramızda çözeriz
buna uymayan olursa bel altından vurmayız mahkemelere başvurmak kalleşlik gibidir çünkü sanal alemde fikri tartışmalar sanaldır
ama hatırlatayım mahkemelerden falanda korkmayız neyi niçin dediğimizi her yerdede savunuruz
yani tehditlerin bize sökmez
biz insanları mahşerle korkutuyoruz
eğer davana inanıyorsan sende öyle yap
yada ister öyle yap ister iböyle istediğin gibi yap bize sökmez
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

Musa Özateş yazdı:
Şahımmerdan yazdı: Burdan yapacağınız suçlamalarla ilgili kanunlarla bağlı olduğunuzu hatırlatır (5651 sayılı kanun), saygılar sunarım.
Burası özgür bir sitedir
buna uymayan olursa bel altından vurmayız mahkemelere başvurmak kalleşlik gibidir çünkü sanal alemde fikri tartışmalar sanaldır
ama hatırlatayım mahkemelerden falanda korkmayız neyi niçin dediğimizi her yerdede savunuruz

Musa can haklısın
bizim zamanımızda (yani çok eskilerde)
mahallede oynarken bazı çocuklar bazılarına şamar atarlar yada benzer yanlışlar yaparlardı ve onlarda gidip babalarına yada büyüklerine şikayet ederlerdi ve biz o kişileri aypılardık kınardık bizde bu şikayetleri kalleşçe bulurduk
yani bizim çocuk yaşta kavradığımız olayı bazıları büyümelerine rağmen kavrayamamış musa can
avukat gerekirse buradayım bilesin
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Mahkeme falan hikaye aklınca korkutmaya çalışıyor. Hamd olsun kalbimizde Ehl-i Beyt sevgisi var. Bizim böyle sanal sözlere karnımız tok. Kendi forumlarını da inceledim hakkımızda açılan tüm başlıklarda hakaretler var. O yüzden daha fazla uzatıp forumlarımızı meşgul etmeye gerek yok. Zira samimice sorduğum hiçbir soruya istediğimiz yöntemler ve kaynaklar çerçevesinde cevaplar sunamadılar. Sadece demagojik yazılar yazdılar. Allah herkesi sevdiğiyle haşretsin. Unutmayın kişi bu dünyada takip ettiğinin peşinden gidecektir ahirette.
Dahz önce de yazdım bu ülkede kanun var ama herkes için var!
. . .
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

biralevi yazdı:
Musa Özateş yazdı:
Burası özgür bir sitedir

Musa can haklısın
bizim zamanımızda (yani çok eskilerde)
mahallede oynarken bazı çocuklar bazılarına şamar atarlar yada benzer yanlışlar yaparlardı ve onlarda gidip babalarına yada büyüklerine şikayet ederlerdi ve biz o kişileri aypılardık kınardık bizde bu şikayetleri kalleşçe bulurduk
yani bizim çocuk yaşta kavradığımız olayı bazıları büyümelerine rağmen kavrayamamış musa can
avukat gerekirse buradayım bilesin
abi,
Hakikatleri söyeldik diye asacak değiller ya. Eğer kanunî bir suç işleyen birileri varsa bunların ta kendileridir. İnanç sömürücülüğü yapıyorlar.
. . .
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

biralevi yazdı: musa can
avukat gerekirse buradayım bilesin [/color]

ağacan teşekkür
zaten bu şahısın zöhre anaya olan inançları zayıf çünkü mahkemeye gitme fikri var
oysa anasına gidip beddua etmesini istemeliydi
demekki anasının nefesine pek güvenmiyor
bunu zöhre ana duysa bu adamı taliplikten atardı
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Sarlatanliklarini bir Kanunun maddesine saklanarak aba altindan sopa gösteriyorlar , bunlarla ortak noktayi bulmak mümkün degil ! Beyin hücreleri kilitlenmis ve Sarlatanlarada akillarini kiralamislar bunlar..Ülkemizde Sahtekarlik ve Dolandiricilik denen Suc maddeleride var degilmi.ayrica musa abimizin dedigine katiliyorum madem Zöhre analarinin nefesi kuvetliyse ozaman kanuna ne gerek var ? Zaten kadin kendini ilahlastirmis vaziyette ona baglanlarda adeta koyun gibiler !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön