Halife Padişahın Evli Kadını İstemesi

Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Aslında bizim tarihçimiz biraz cesur olsa doğmalardan kurtulsa Osmanlı padişahlarınında tıpkı şahlar krallar sultanlar gibi pislik insanlar olduğunu halk anlayacak ve bu adamlara özlem duymayacak bu adamlara özenen liderlere yüz vermeyecek ve yaşam daha güzelleşecek ama bir türlü bizim tarihçi buna cesaret edemiyor atalaraının dinini aşamıyor

Bugün 25.09.2011 habertürkte tarihçi MUrat bardakçı aktarıyor olay özetle şu

Tahhttaki padişah halife İbrahimdir
Halife padişah güzelliğini duyduğu osmanlı kumandanı İBŞİR PAŞANIN hanımını istiyor
Sivas valisi VARVAR Ali paşaya ferman gönderiyor

İBŞİR İN AVRADI ALINIP TEZ BANA GÖNDERİLE
Varvar Ali paşa osmanlıda pek az yöneticide olacak bir dirayetle

Bre ben pezevekmiyim bir müslüman ademin nikahlı avradını elinden alıp padişah bile olsa bir başka herife nasıl veririm?
deyip elçileri tekme tokat kovar sonucu kestirdiği içinde asker toplayıp tokata gider

Padişahta bunu isyan olarak algılar ve ASİYİ TEZ ZAMANDA YAKALAYIP TEPELEYİN diye
hemde komutanı İBŞİR PAŞAYA ferman gönderir

İbşir paşa 1648 de tokat civarında varvar ali paşayı yakalar ve idam ettir

Tarihçinin anlattığına göre kafası koparılmadan önce Varvar Ali ibşir paşaya şöyle söyler;

Ulan ben senin avradını ırzını korumak için isyan etmiştim senin gibi bir herifi benim üzerime musallat etmelerinin sebebi budur bilmiyormusun?BEni Allahın emrine karşı çıkmayıpta namusunu koruduğum içinmi katledeceksin pezevenk

Bugün bazı zihniyetlerce yere göğe sığdırılamayan osmanlıda böylesi insan haklarına islama aykırı yüzbinlerce olay var ama dedğimiz gibi korkak tarihçiler aktaramıyor ve zihniyette halen devam ediyor

aynı olayı siyasete uygulayın günümüzdede böyle siyaseten harcanan dürüst Ali paşalar olduğu gibi

İbrahimler ibşirler var olay sadece namusla ilgili değil geniş anlamda ahlakla ilgilidir ve osmanlı ahlaksız bir imparatorluktur ama bu yüzünü göstermek istemezler AMA BİLMİYORLARKİ ONLAR DA BU SUÇUN ORTAKLARI OLARAK HAŞREDİLECEKLER...............
ali muhsin

Re: Halife Padişahın Evli Kadını İstemesi

Mesaj gönderen ali muhsin »

Hasan Akça yazdı: Bugün bazı zihniyetlerce yere göğe sığdırılamayan osmanlıda böylesi insan haklarına islama aykırı yüzbinlerce olay var ama dedğimiz gibi korkak tarihçiler aktaramıyor ve zihniyette halen devam ediyor
...............
Neden Aciklamiyolar ? Sünki bunlarda Osmanli Sünni Mezhep Fasizanligi oldugu icindir ! Eger Osmanli iktidari yerine "Alevi" iktidari bunu yapmis olsaydi bakin bu Sözde "Tarihciler" Pitir Pitir herseyi ortaya koyarlardi..onun icindirki Osmanlinin Hatalarini Cinayetlerini Ahlaksizliklarini ortaya sunmaktan cekinenler devamli Osmanlinin Positif olaylarini yayinlamislardir,Osmanlinin Rezaletlerini aciklamak onlar icin Tabudur ...Böyle Zihniyete sahip olanlar, Mezhep Fasizanligini ön Plana tutan kisilerdir ! Örnegin , Bugünün ikitdari ne yapsa yapsin hangi ikiyüzlü Siyaseti izlesin Bazilarina göre bu Mübah ,iyi ve hos olarak görülmektedir ,yeterki kendi Mezhebinden ( Osmanli) Düsüncesinde olsun ,onlar icin fark etmez . Ama yine bunu "Alevi" biri yapmis olsaydi ayni kisiler yeri yerinden oynatirlardi ayaklanmalar isyanlar olurdu ama is kendi Mezhepdaslari olunca "Kötü cocuk,Ama yinede Bizim cocugumuz" imaji veriyorlar ! buda onlarin gerceklerle yüzlesmesini engeliyor ! Hal böyle oldukca körü körünede Alevifobileride oluyor !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Mesaj gönderen Big Boss »

kişi sevdiğiyle beraberdir ve tarihte bile kimi seversek bunun karşiılığı olacaktır o yüzden zalimleri savunurken severken dikkatli olmalıyız
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Siz daha hala Mezhepler çağın´da mı yaşıyorsunuz?
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Çeri yazdı:Siz daha hala Mezhepler çağın´da mı yaşıyorsunuz?
osmanlının mezhebiyle zihniyetini karıştırıyorsun biz zihniyetini eleştiriyoruz o zihniyet dini anlayışınada yansımış
saltanat yönetimi zihniyet bakımından zulme çok müsaittir

“Osmanlı'nın Gerçek Yüzü” sayfasına dön