Osmanlı'nın Gerçek Yüzü

N.K.Caferi
Konum: Gönlümüzde senin aşkından gayrısına yer yok. Toprağımız aşkınla yoğrulmuş, gayrısına yol yok .

Re: Osmanlı'nın Gerçek Yüzü

Mesaj gönderen N.K.Caferi »

biralevi yazdı:
hele yavuzdan hiç bahsetme sadece alevileri değil taa mısıra kadar gidip masum sünnileride katletmiştir cihan padişahı dediğin yavuzun öldürdüğü müslüman sayısı kafir sayısından çok daha fazladır
sana hadis diye yutturulan sözleri yada sana kahraman diye yutturulan insanları bağımsız gözle araştır ve hep şunu düşün
kayıtsız şartsız bu adamlarla haşrolunmak istermisin?
eğer şüphe duyarsan o insanları kendine örnek almaktan uzak dur....
"kayıtsız şartsız bu adamlarla haşrolunmak istermisin?
eğer şüphe duyarsan o insanları kendine örnek almaktan uzak dur. "

Çok güzel anlamlı ve uyarıcı bir söz Allah razı olsun abi .
Kimi sevdiğine kimi takip ettiğine kime dostluk beslediğine dikkat etmek gerekiyo ..kişi sevdikleriyle beraberdir . Onlarla haşrolacaktır.
Resim
Susmak, bazen cevabı yeterli kılar
En büyük gerçeğin sessizliği gibi
SUSMAK Bir mısrada halini arzetmek gibi..
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

Osmanlı konusunda hep kötü düşündüğümüz zannediliyor varsayılıyor
oyusa biz sadece gösterilmek istenmeyen bir yüz daha olduğuna dikkat çekmek istiyoruz
bardağın dolu tarafını zaten gösteriliyor
biz bardağın boş tarafı olduğuna dikkat çekiyoruz
demiyoruzki 600 yıl hep kötüydüler
demiyoruz ki her padişah tüm ömrü boyunca zalimlik yaptı
böyle demiyoruz
diyoruzki
körü körüne takip etmeyin siz müslümansınız mahşerde haşredilmek istemeyeceğiniz tereddüt ettiğiniz kişilere gözü kapalı bağlanmayın
ayrıca diyoruzki
Ey Müslümanlar
geçmişte atalarımızın yaptığı kötü çirkin işlerden uzak duralım ve bizler o işleri yapmayalım
bizler çıtayı daha yükseltelim
yeni kuracağımız dünyada insan hak ve özgürlükleri geçmiştekilerden daha ileri olsun
osmanlı eleştirisinde
maksadımız budur yoksa onların hükmünü zaten Allah verecektir iyi ve kötü ne yaptılarsa karşılıklarını alacaklardır
ama biz onların özellikle insan hakları konusunda yaptıkları ihlalleri yapmayalım
dediğimiz budur......
çokmu zor anlamak?
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Osmanlının her yaptığı doğru diyenmi var? :shock:
Tam tersine ders kitaplarında Osmanlı ve daha önceki Devletlerimiz hakkında çok az bilgi veriliyor.Hatta yanlış, iftira niteliğinde bilgiler veriliyor.
Sanat Tarihi Dersi de mecburi olmalı.
Aslında mevcut Tarih kitaplarında Kültür ve Uygarlık Tarihi hakkın da bilgiler var.Ama Üniversite Sınavlarında Kültür Uygarlık Tarihinden çok az soru çıktığı için üzerinde fazla durulmuyor.
Yani sizler bunları görmekten bile acizsiniz.

Sizlerin anlayışı niye böyle kıt?
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

Çeri yazdı:Osmanlının her yaptığı doğru diyenmi var? :shock:
Tam tersine ders kitaplarında Osmanlı ve daha önceki Devletlerimiz hakkında çok az bilgi veriliyor.Hatta yanlış, iftira niteliğinde bilgiler veriliyor.
Sanat Tarihi Dersi de mecburi olmalı.
Aslında mevcut Tarih kitaplarında Kültür ve Uygarlık Tarihi hakkın da bilgiler var.Ama Üniversite Sınavlarında Kültür Uygarlık Tarihinden çok az soru çıktığı için üzerinde fazla durulmuyor.
Yani sizler bunları görmekten bile acizsiniz.

Sizlerin anlayışı niye böyle kıt?
Yeni Osmanlı hayallerinden rahatsızız çünkü eskisinin sağlıklı analizi yapılmadı
cumhuriyet kuruldu ama osmanlıyla hesaplaşma yapılmadı birkaç sadrazam ve padişah suçlandı o kadar
Körükörüne tarihe bağlılıktan rahatsızız çünkü tarihten gelen yanlışların zaafların yaşamasını istemiyoruz
Bardağın boş tarafını görmemekte ısrar edenlerin varlığından rahatsızız çünkü geleceğimiz bu kişlerle birlikte dir aynı vatanda yaşıyoruz yaşayacağız görüş ve anlayış kıtlığı bizide rahatsız ediyor
sanat tarihi uygarlık tarihi falan filan bunlara yer verilmeyiş tabiki eksiklik ama bu konuyla ilghisi olmayan şeyler vede bu eksikliğin sorumlusuda biz aleviler değil bu ülkenin milli eğitim proğramını akedemik proğramını oluşturan zihniyettir
bunla konusunda bizi değil kendi çizginizdekileri eleştirmelisiniz
yani bunları ve fazlasını görüyoruz lakin egemenlik sizdedir buyrun yapın
sorun anlayış kıtlığı yada görmemek sorunu olsa bile bu konuda en masum ve mazlum toplum alevilerdir
anadoluyu ne osmanlı döneminde nede cumhuriyet döneminde aleviler hiç yönetmemiştir o halde sorun ve sıkıntı nedenlerini yönetenlerin zihniyetlerinde aramalısınız
bunu yapmaksızın bizim en masum eleştirilerimize bile anlayış kıtlığı yada benzer ifadelerle karşı çıkmanız gerçekliklerle uyuşmuyor bu tür karşı koymalarla
sorunları çözmez sadece kendinizi tatmin etmiş olursunuz
tarihin her boyutuyla hesaplaşın Kurandaki bunca öykü ve tarihi kıssa sayfa dolsun diye aktarılmıyor
osmanlı eleştirilerinden rahatsız olmak Kuranın sunduğu tarih felsefesinede açıkça aykırıdır
mehmet_14

Mesaj gönderen mehmet_14 »

Bakın arkadaşlar

Siz hadise yalandır diye niteleme cürretini kimden alıyorsunuz...

Bu cürret sizin işinize gelmememizden kaynaklanıyor....Arkadaş bana gülüyormuş....bende ağlamıyorum bende gülüyorum bişekilde merak etme...

Öncelikle bir arkadaşınız yazmışki şah ismail daha çocuktu nasıl yapabilir bir arkadaşınız da yazmışki şah da katildir yavuzda...inşallah farkındasınızdır kendi içinizde çeliiştiğinizin...Şah ismail hakkında yalan söyleniyor diyen arkadaşa diyorum o yazıyı bir okusun....
Öncelikle şunu söyliyim her hadis kitabında(sizin kaynak aldıklarınızda dahil) hepsinde peygamber efendimizin istanbul için söylediği bu söz yer alır yani doğrudur.Sizin yalan demenizin tek sebebi de işinize gelmemsinde kaynaklanır.

Gelelim osmanlıyı neden sevmediğinize...
Öncelikle HZ ALİ r.a cebrail şaşırdı HZ ALİ ye gelecekken muhammede geldi diyerek yada Muhammed kzını verdi peygamberliği aldı saçmalıklarıyla peygamber kabul ettirmye çalıştınız.ama bunu beceremdiniz.
Madem peygamber yapamdık tek halife olsun dediniz ve dört büyük halifelerden olan 3 ünü yok saydınız.Ebu bekiri osmanı ve ömeri yok saydınız.Sonra halifelik osmanlı dada olduğu için sıra osmanlıyı kötülemeye gelmişti.Tek amaç HZ ALİ r.a tek halife olarak kabul ettirmekti.

Siz O kadar peygamberden bahsederken onun sözünü nasıl yalanlarsınız.Gerçekten bu cürreti nerden buluyorsunuz.Ben size kaynakta sundum rica etsem kaynağıyla hadis numarası ile bu sözü yalanyalacak bir kaynak gösterebilirmisiniz.
Bakın arkadaşlar en başta eğer sizin inancınız gerçek olsaydı bu sitenin başında Ali yolundan değil Allah yolundan yada oda olmadı peygamber yolundan gitmek yazardı.

En başta şunu düşünün peygamber efendimiz sözü fatih üzerinden söylememiştir.İstanbul üzerinden söylemiştir.Ve peygamber efendimizin bu sözüne beyanen istanbul tam 29 kez kuşatılmış ama almak fatihe nasip olmuştur.Ve söz otomatikmen fatihe gitmiştir.Yani bu sözü nasıl yalanlayabiliyorsunuz.
Ben alevi değilim sülalemdede olduğunu sanmıyorum ama benim babannem HZ ALİ den bahsederken ağlayarak bahseder.Ama ÖMerden bahsederkende.Ben kimin ne olduğunu çok iyi biliyorum.Neye nasıl değer vereceğimi çok iyi biliyorum.Kimseyi ayırmıyorum.Örneğin Hz peygamberden sonra en büyük adalet sahibi yaratılmış olanların arasında HZ ÖMER dedir.Neden ÖMERİ tanımıyosunuz.

N.K caferi adlı arkadaşa söylemek istiyorum...

Şah ismailin ordusu çok mu inançlıydı.Sünnileri o katletmedide kim katletti buralrda bas bas bağırdığınız şey osmanlı alevileri kesmiş demek te şah ismaile gelince yok inançlıydı dinini bilirdi.İşinize gelen adam iyi gelmeyen adam kötü..Sizina adamlşarınız peygamber gibi bizim adamllarımız küfredenin önde gideni.Arkadaşlar kendiniz kandırmayın adam birde bnan tarhi bilgiden bahsetmiş saolsun ama yanlı bakan kim acab sen benim yazdıklarıma değilde kendi adamlarınızın yazdıklarınıza bak ilk önce senin dediğinin tersini o söylüyor.Umaraım anlamışsınızdır.Gerçi ne anlarsanız anlayın bağnaz bir düşünceniz var madem şahınızı seviyosunuz neden iranda değilsiniz de burdasınız .Arkadaş ne olursa olsun bu senin tarihindir.Şu an bu topraklardaysan OSMANLI sayesindedir.

Ayrıca ben Bir aracı ile değil HZ MUHAMMEDİ bizzat anllamaya çalışıyorum o yüzden sizden ayrılmak için müslümanım diyorum.
Kim neye inanırsa inanır ama lütfen bu konuda islami kuralların dışına çıkmayın osmanlıyı sevmezseni sevmeyin kimse sizi zorlayamaz ama bir insan tarihine bu kadar laf ederse o adamdan şüphe etmek kadar doğal bir şey yoktur.Arkadaşlar ben sizin gibi ne alevilerle bu kızlbaşlarla bu konuları tartıştım inançlarınızdaki sapkınlığı gördüm ben sizin giblerin ayeti reddettiğni gördüm hadisi reddetmeniz çok normal yani sizin hadisi yalanyalabilmeniz normal bir durum artık benim açımdan.Çok karşılaştım yani.
Deiğim gibi Din İlk öncelikle kurandan ve pygamberden öğrenilir.Size burda oturupta din anlatacak değilim.Buna değmezsiniz.Ama sizden ricam daha fazla küfre girmeyin peygamberi sevmezsen seni ALi bile kurtaramaz.Yaratılmışların en önünde MUHAMMED gelir.Eğer bu sizin için öenmlideğilse oda sizin inancınız benim yükümlülüğüm bunu size göstermekti.Size göre peygamber ali ve aynı zamnda size göre görülmeyene de inanılmaz yani Allah sözü sadece mecbur oluğunuz için var.Yoksa onunda olmağını biliyorum.
N.K.Caferi
Konum: Gönlümüzde senin aşkından gayrısına yer yok. Toprağımız aşkınla yoğrulmuş, gayrısına yol yok .

Sayın Mehmet Bey ;

Müslüman olan hiç kimse bir müslüman mazluma alevi sünni farketmez haksız yere kıyılmasına sesini çıkartmayıp ,bu olmalıydı hatta iyi oldu diye düşünemez (yüzyıllarca Ehli Beyt taraftarlarına şia ya yapılan haksızlıkları zulmü ve sonrasında devam eden alevilere yapılan kıyımlar hakkında neden konuşmuyorsunuz acaba Yavuz Sultan Selim ordusuyla anadoludan geçdigi yol uzerinde Sah Ismail Hayati yanlisi oldugunu ogrendigi yaklasik 40 000 bin Alevi turkmenide kiliçdan geçirir, kuyularda dumanlarla bogdurur. )
bir hesap var bu hesabın sorumluları kim olursa olsun hesabını Allah'a (c.c) verecektir . Ben kendi adıma tarihte yazılanları ekledim bi taraf başka yazıyo işine geldiği gibi bi taraf başka (Osmanlı Padişahlarının yanlışlarına gözlerini kapatıp yanlışa yanlış diyemeyen savunucuları) ayrıntılı yazmadım uzamasın diye hiç kimseyi savunmuyorum tarihe tarafsız bakıp tarihin yazdıklarını yazıyoruz amaç nedir niçindir yanında bulunan niye bulunmuştur araştıran bulur sadece inceleyin . hangi devirde kim olursa olsun sadece Makam uğruna ise bu ..dini , insanların inançlarını kullanarak mazlumların kıyımına neden olanlar zalimdir . Bunun yanında İslam için Allahın şeriati çerçevesinde zulme boyun eğmeyip baş kaldırıp önder olup Allahın dinini yaşatanlar başımızın üstündedir önderlerimizdir (Örnek Ayetullah Humeyni) sadece yanlı bakıyosunuz tarafsız bi şekilde tarih araştıran insan bütün delilleri inceler ve ona göre bi karara varır .. siz kendi bildiklerinizi yazıyosunuz bizde kendi bildiklerimizi doğruyu bulmak ve karar herkesin kendine aittir . Herkes inancında takip ettiğinde özgürdür ve inandığınıda savunur Bizim doğrumuz budur sizinki de kendi savunduğunuz ...arkadaşlarımın söylediklerine aynen katılıyorum bi çelişki yoktur . Bizim Takip ettiğimiz Rehberimiz bellidir Kur'an-ı Kerim Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.a) ve İmamlarımızdır (Allahın selamı hepsinin üzerine olsun ) Rabbim onların yolundan ayırmasın sevgi şefaatlerini nasip eylesin inşallah Rabbim rızasına erenlerden eylesin . ortada bir tarih var yaşananlar var Tarih ta baştan itibaren Efendimiz dönemenden sonraki dönemler tamamiyle delilleriyle incelenip gizli saklı bişey kalmaması gerekiyo yanlış olana inanır yanlış olanı savunur yanlış olanı takip ederseniz işte o zaman kazandığınızı sanıp kaybedersiniz .
Gelelim osmanlıyı neden sevmediğinize...
Öncelikle HZ ALİ r.a cebrail şaşırdı HZ ALİ ye gelecekken muhammede geldi diyerek yada Muhammed kzını verdi peygamberliği aldı saçmalıklarıyla peygamber kabul ettirmye çalıştınız.ama bunu beceremdiniz.
Madem peygamber yapamdık tek halife olsun dediniz ve dört büyük halifelerden olan 3 ünü yok saydınız.Ebu bekiri osmanı ve ömeri yok saydınız.Sonra halifelik osmanlı dada olduğu için sıra osmanlıyı kötülemeye gelmişti.Tek amaç HZ ALİ r.a tek halife olarak kabul ettirmekti.
Siz İmam Ali (a.s) ı onun makamını ve Ehli Beyt'le ilgili ayetleri neden sevildiğini bilmediğiniz yada kabul etmediğinizden dolayı ve Caferileri Ehli Beyt takipcilerini hiç tanımadığınızdan dicek bişey yok zaten bu konuda gerekli cevabı daha önce yazmıştım .
Sizin inandığınız size bizim inandığımız da bize .

Saygılarla
Resim
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

mehmet_14 yazdı: Gelelim osmanlıyı neden sevmediğinize...

bunu yazan birtek alevi kaynağı verebilirmisin? veremezsen iftiracı olmuş olursun yalancı olursun gıybet etmiş olursun buyur bekliyoruz kaynağını
mehmet_14

Mesaj gönderen mehmet_14 »

Bak arkadaş farkımız burda işte...Siz önce KURAN sonra peygamber ve imamlar diyorsunuz...Biz önce KURAN sonra peygamber SONRA imamlar yada halifeler diyoruz.Siz gibi peygamberle eşdeğer görmüyoruz.Tarihi bu şekilde algılamak sadece sizin işinize gelmemesindendir.
Bİr yahudiye bakın napılırsa yapılsın asla kendi tarihinden böylesi kötüleyici konuşmaz.Şunu unutmayın isyancılar her zaman her yerde zarara uğramıştır.Bir bakın kendinize bir hanefi bir şafi veya hanbeli meshebine mensup olanlar arasında bir çatışma yokken neden diğer meshepler sisinle çatışıyo neden fikirler ters düşüyo.4 meshep yalan söylüyoda sizin olmayan alevilik meshebinizmi herşeyin doğrusunu söylüyor.Benim binlerce arkadaşım var alevi ben alevilerin çok olduğu yerde yaşıyorum.Benim mücadelem sadece böyle sanal ortamda değil her yerde.En başta adamdan başlıyorum diyorumki müslümanmısın evet diyor peygamberin kim diyorum ali diyor.Bunu bana kaynakla diyorum cebrail şaşırdı diyor eğer bana bunu 1 kişi söylemiş olsaydı asla bunu kendime kaynak edinmezdim güler geçerdim.Ama kaç kişiye sorduysam aldığım cevaplar aynıydı.Sen bunu kaynak kabul et yada etme çok umrumda değil.AMa uydurmağımı bil ya sizin içinizde gerçekten alevileri bize kötü göstermeye çalışanlar var yada gerçekten böylesiniz.Adama diyorum namaz 5 vakittir hayır diyor 3 vakittir bu misal.He ayrıca 3 vakit olmasının sebebinide söylüyor.Nese konumuz bu değil.Arkadaş ben hafızım hangi ayet neyi işaret eder çok iyi bilirim.Senin okuduğun okul kadar ben din eğitimi aldım.(ama diyanet olduğu için size göre öenmli değil tabi).Biz sizmiyizki ayeti yada hadisi kabul etmiyecez yada sevmeyecez.Ben ehl-i beytide biliyorum Alİyide biliyorum herkesi biliyorum gerektiği zamanlar anıyorumda.Ama kimseyi peygamber seviyesine çıkarmıyorum.
Benim o koskocaman yazımda sadece işinize gelen tarfaları almış bana cevap vermişsiniz.Benim dediğim çelişkiyide anlamaışsın.Eğer 4 sayfanın 4 ünüde dikkatli bir şekilde okursan çelişkilerin farkına varırsın.

Size şu kadar söyliyim hanefi şafi alevi ne olursan ol...HZ MUHAMMED yolundan gitmektir.Eğer bunu ne için yazdığımı anlarsanız hatanızın nerde olduğunu zaten anlarsınız.

Madem siz bu kadar tarihi tarafsız inceleyebilecek kadar insansınız siz neden incelemediniz bize neden sizin inceledğiniz tarih olutulmuyor.Çünkü bir tarflardan uydurma sözleri yada olayları tarih diye kabul ediyosunuz.Dediğim gibi bütün tarihçiler hadisler yalan söylüyo maşallah siz peygamberler doğru söylüyorsunuz.

En başta hadisi yalanladığınız için sizinle daha fazla tartışmaya girip kendimi küçültmemem gerekiyodu ama yaptım bir hata işte.

Dua ile.
N.K.Caferi

mehmet_14 yazdı:Bak arkadaş farkımız burda işte...Siz önce KURAN sonra peygamber ve imamlar diyorsunuz...Biz önce KURAN sonra peygamber SONRA imamlar yada halifeler diyoruz.Siz gibi peygamberle eşdeğer görmüyoruz.Tarihi bu şekilde algılamak sadece sizin işinize gelmemesindendir.

4 meshep yalan söylüyoda sizin olmayan alevilik meshebinizmi herşeyin doğrusunu söylüyor.Benim binlerce arkadaşım var alevi ben alevilerin çok olduğu yerde yaşıyorum.Benim mücadelem sadece böyle sanal ortamda değil her yerde.En başta adamdan başlıyorum diyorumki müslümanmısın evet diyor peygamberin kim diyorum ali diyor.Bunu bana kaynakla diyorum cebrail şaşırdı diyor eğer bana bunu 1 kişi söylemiş olsaydı asla bunu kendime kaynak edinmezdim güler geçerdim.Ama kaç kişiye sorduysam aldığım cevaplar aynıydı.Sen bunu kaynak kabul et yada etme çok umrumda değil.AMa uydurmağımı bil ya sizin içinizde gerçekten alevileri bize kötü göstermeye çalışanlar var yada gerçekten böylesiniz.Adama diyorum namaz 5 vakittir hayır diyor 3 vakittir bu misal.He ayrıca 3 vakit olmasının sebebinide söylüyor.
Size şu kadar söyliyim hanefi şafi alevi ne olursan ol...HZ MUHAMMED yolundan gitmektir.Eğer bunu ne için yazdığımı anlarsanız hatanızın nerde olduğunu zaten anlarsınız.

Madem siz bu kadar tarihi tarafsız inceleyebilecek kadar insansınız siz neden incelemediniz bize neden sizin inceledğiniz tarih olutulmuyor.Çünkü bir tarflardan uydurma sözleri yada olayları tarih diye kabul ediyosunuz.Dediğim gibi bütün tarihçiler hadisler yalan söylüyo maşallah siz peygamberler doğru söylüyorsunuz.
:D birinci Paragrafa cevap ; Önce Kur'an-ı Kerim sonra Peygamberimiz ve imamlarımız ne demek acaba ... önce peygamberimiz ve demek (sonra) onun evlatları torunları olan imamlarımız demek ben Allahımın dinini Peygamberimin (s.a.a) tebligini ayakta tutmak adına bidatleri islama taşıyan günahkar yezide (l.a) biat etmeyen bu yolda şehadete ulaşan şehitler serveri cennet gençlerinin efendisi Peygamberimin kızının evladı İmam Hüseyin (a.s) ı yada ben ilmin şehriyim Ali onun kapısıdır kim şehre girmek isterse kapısından girsin . Ali'yi seven beni sever beni seven Allahı sever dedigi imam Ali (a.s)ı , insanlar hükümet halifelik derdindeyken tek amacı dinimiz için islam için makamda gözü olmayan zamanının en büyük medresesini kurarak 4000 i aşkın talebe yetiştiren İmam Cafer Sadık (a.s) a , ve Peygamberimin ilmini taşıyan diger bütün imamlarıma degil sizin 4 meshep dediginiz mesheplerin alimlerini takip edecez öyle mi ? (İslâm hukukunda şer'î hükümler kesin delillere yani açık ayet ve hadislere dayanır o zaman iştihata gerek var mı ?Peygamberimiz (s.a.a) "Allah'ın Kitabında bir hüküm bulamazsan?" "Rasulünün sünnetiyle" demiştir.Şianın Mücdehid imamları vardır her soruya yanıt verebilen oysa 4 meshep alimleri mevta) Ehli Beyte yaptıkları zulümleri hak olan ilahi makamlarından nasıl alıkoyduklarını sonrasında yaptıkları hunharca zalimce katletmeleri kapatmak için ve başta da onlar vardı dikkat edin hem baş olacaksınız ve hemde sonra gelecek müslümanlara kendinizi kötületecek şekilde deliller sunacaksınız bunu hangi mantık kabul edebilir ki .. elbette gerek zorla zulümle gerek parayla satın aldıkları insanlara kendilerini öven hadisler yazdırdılar ve günümüze kadar da geldi bunlar .. insanların önüne kondu ve kabul edildi tarihede bi güzel set çekildi .. herşeye Allahın takdiri gözüyle bakıldı . Tamam Allahın takdiri amenna amaa bu aynı zamanda Allahın imtihanı bunu sakın göz ardı etmeyin ..kim Peygamber yolunda .. Peygamberi seven yolunda olan onun sevdiklerinin haklarını gözetmezmiydi .. bırakın onu nasıl kıydılar nasıl zulmettiler . işte imtihanın sırrı da burada .. okuyun biraz Mehmet Bey önünüze konanla yetinmeyin . Benim Peygamberim varken ve onun masum pak ehli beyti evlatları torunları dururken ki onlar bir hadis nakletcekleri zaman babamdan oda babasından diyerek efendime kadar gider yani direk efendimden gelir ve kendi düzüncelerine göre iştihat ta yapmadılar Ömer gibi Ebu Hanefi gibi .. ve nübüvvet madeninin cevherleridir ilimden anlayan onlardaki ilmi görünce deryayı ve peygamber asaletini görür . Allah (c.c) Hüseyin (a.s) efendimin kanıyla Kur'anı korumuştur .emeviler uydurma hadisler kattılar ama Kur'anı bozamadılar . Birçok tarikat ve yol diye seçilen yollar içinde yaşayışlarında islamı bozmuştur .Onlar mallarını canlarını islam ayakta kalsın diye feda etmişlerdir .Kerbelayı bir makam mevki işi olarak göstermeye çalışıyorlar o tarihte olmuş bir olaydır biz uzak duralım yine bulaşmayalım deniyor . Tarihtir gelecege ışık tutan . Şu andaki bölünmüşlüğün sebebide kerbelanın sebebi ve amacının anlaşılmamasındadır anlaşılsaydı ne meshep ne tarikat kalırdı bir yerde bir yolda birleşilirdi . peygamberini tanıyan seven ehli beyte sahip çıkar ve takipcisi olur hiçmi kur'an okumaz anlamazsınız . islam dinini kullanıp saltanat sürmek isteyenlere lanet olsun islam dininde muaviyenin yaşamı yezidin yaşamı gibi bir yaşam yoktur .

yakın tarihe gelelim tarihi yazanlar kimlerdi acaba ? karşılaştırmayı size bırakıyorum .

bu linkede bi bakın lütfen delil çok diger başlıklarda yada kaynaklarımızda mevcuttur yer kaplamasın diye kısa tuttuk
ileti21556.html#p21556

birşey daha orda bahsetiğiniz sözleri kimden hangi cahilden aldınız bilmiyorum ama o sözleri gerçek sanıp caferilerin içine girip konuşup istişare etmeden kabullenmek de cahilliktir bence .Bi tanıyın araştırın önce ondan sonra fikirlerinizi savunun bu yaptıgınız gerçekten sizin ilminizi çok zayıf gösteriyo
En son N.K.Caferi tarafından 01 Oca 2011, 17:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 7 kere düzenlendi.
Resim
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

mehmet_14 yazdı:Bİr yahudiye bakın napılırsa yapılsın asla kendi tarihinden böylesi kötüleyici konuşmaz.

çünkü yahudi atalarının yoluna körü körüne gider ırjkçıdır kavmiyetçidir müslüman ise atalarının değil peygamberinin yoluna gider ve tarihten ibret alır

Şunu unutmayın isyancılar her zaman her yerde zarara uğramıştır.Bir bakın kendinize bir hanefi bir şafi veya hanbeli meshebine mensup olanlar arasında bir çatışma yokken

birinin helal dediğine diğerinin haram dediği onlarca örnek var araştır bak

peygamberin kim diyorum ali diyor.Bunu bana kaynakla diyorum cebrail şaşırdı diyor eğer bana bunu 1 kişi söylemiş olsaydı asla bunu kendime kaynak edinmezdim güler geçerdim.Ama kaç kişiye sorduysam aldığım cevaplar aynıydı.Sen bunu kaynak kabul et yada etme çok umrumda değil.AMa uydurmağımı bil

ya onun bunun cahilin cuhelanın söylediği kaynak olurmu bir ekole bu mal edilirmi?şiömdi ağaçlara çaput bağlayan sünnileri sana gösterip sünnilikte ağaçlara çaput bağlamak esastır desek olurmu? iftira olmazmı ayıp olmazmı? din eğitiminde sana kaynak nedir ne değildir öğretmedilermi?

.Arkadaş ben hafızım hangi ayet neyi işaret eder çok iyi bilirim.
ahzap33 te ki ehli beyt kimdir
şura 23 te sevilmesi emredilenler kimlerdir
ali imran 61 deki oğullarımız kadınlarımız nefislerimiz denilen kişiler kimlerdir bir araştır istersen

En başta hadisi yalanladığınız için sizinle daha fazla tartışmaya girip kendimi küçültmemem gerekiyodu ama yaptım bir hata işte.

müslümanların birbirleriyle istişare etmesi tartışması fikir alışverişi farzdır hata değildirDua ile.

“Osmanlı'nın Gerçek Yüzü” sayfasına dön