Kuranda Ben

Kilitli
PIRCAFERI

Kuranda Ben

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

Talak Suresi-11 : Bir elçi indirmiştir ki, iman edip hayra ve barışa yönelik işler sergileyenleri, karanlıklardan nura çıkarmak için Allah'ın ayetlerini açık-seçik okur. Allah'a inanıp hayra ve barışa yönelik işler yapanları Allah, altlarından ırmaklar akan cennetlere/bahçelere koyacaktır. Onlar orada sonsuza dek kalıcıdır. Allah böylesi için rızkı gerçekten güzelleştirmiştir.

Nisa Suresi -165 : Müjdeleyici ve uyarıcı resuller gönderdik ki, elçiler geldikten sonra insanların Allah'a karşı kanıtı olmasın. Allah Azîz'dir, Hakîm'dir.

Bakara Suresi -252 : İşte bunlar Allah'ın ayetleri. Onları sana hak olarak okuyoruz. Yemin olsun ki sen, gönderilen elçilerdensin.
alone_man

Re: Kuranda Ben

Mesaj gönderen alone_man »

PIRCAFERI yazdı:
.
kafayı çekip çekip buraya yazıyorsun
işin gücünde yok anlaşılan bak daha fazla avutamayız haberin olsun
AnadoluAlevisi

Mesaj gönderen AnadoluAlevisi »

alone_man yazdı: kafayı çekip çekip buraya yazıyorsun
işin gücünde yok anlaşılan bak daha fazla avutamayız haberin olsun
Sen utanmadan, hem de aynı çirkin üslubunla, daha yazıyor musun yahu!

Senin ve birçoğunuzun ("biralevi" abiniz dahil) uydurma, palavra, zan, yalan/iftiranızı "100% kesin" olarak ispatladık.

İşte iddianız, uydurmanız, palavranız, zannınız, yalan/iftiranız:

ileti22649.html#p22649

İşte iddianıza, uydurmanıza, palavranıza, zannınıza, yalan/iftiranıza "100% kesin" olarak ispatımız:

ileti22651.html#p22651

Yalancı/iftiracı olduğunuz "100% kesin" olarak ispatlı iken artık sizi ciddiye alan, size hemen inanan çıkmaz artık inşallah!

Halen de çıkarsa size inanan, sizin gibi olsun; size inanan, sizin olsun.
Makalat, Can Yay., s.44, 2007:
(a.s.) buyurdu: İçinizde iki emanet bırakıyorum yüce Tanrı'nın kitabı ve ailem Ehl-i Beyt'im, O halde eğer istiyorsanız ki Hak yolunda sağlıklı kalasınız, ilahi kitap ve nebiler sultanının (a.s.) evlatlarına tutunun.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Anadolu..

ayni yazilari kopyala yapistirmandan gina geldi .söyleyecek bir sözün yoksa susmani öneriyorum ..kopyala yapsitir sistemi ile cevap verdiginimi saniyorsun .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
PIRCAFERI

alone_man yazdı:bak daha fazla avutamayız haberin olsun

.

Sız bana ve toplumuma soyle diyorsunuz

13 : Küfre sapanlar kendi elcilerine şöyle dediler: "Ya tam bir biçimde bizim milletimize uyarsiniz yahut da sizi yurdumuzdan mutlaka çıkarırız." Rableri de onlara şunu vahyetti: "Zalimleri muhakkak helâk edeceğiz."

Yaratanda size delil vererek soyle dedi

4 :Biz, görevlendirdiğimiz her elçiyi ancak kendi toplumunun diliyle gönderdik ki, onlara açık-seçik beyanda bulunsun.

Sizde sunu bahane ettiniz !

10 Şöyle cevap verdiler: "Siz de bizim gibi birer insandan başka şey değilsiniz. Atalarımızın kulluk ettiklerinden bizi yüz geri çevirmek istiyorsunuz. Hadi açık bir kanıt getirin bize!"

Bizde size sunu dedik

11 : Elciler onlara dediler ki: "biz de sadece sizin gibi birer insanız, fakat Allah, kullarından dilediğine lütufta bulunur. Allah'ın izni olmadan bizim size bir kanıt getirmemiz haddimize değil. İnananlar yalnız Allah'a dayanıp güvensinler."

Allahda bana soyle dedi

7 : Eğer biz sana parşömen üzerine yazılı bir kitap göndermiş olsaydık, onlar da ona elleriyle dokunmuş olsalardı, o küfre batmışlar, hiç kuşkusuz şöyle deyivereceklerdi: "Bu, apaçık bir yalandan başka şey değildir."

Sonra siz o kadar delilden sonra sunu dediniz.

132 :Şunu da söylediler: "bizi büyülemek için, bize istediğin kadar ayet getir. Sana inanmayacağız."

32 :Şunu da söylemişlerdi: "Allahımız! Eğer bu, senin katından gelmiş gerçeğin kendisiyse, gökten üstümüze taş yağdır. Yahut bize korkunç bir azap musallat et."

Rabda uzgunlugumu gorup beni teselli amacli sunu dedi :cry:

33. Söylediklerinin seni kederlendirdiğini çok iyi biliyoruz. Gerçek şu ki, onlar seni yalanlamıyorlar; o zalimler Allah'ın ayetlerine karşı direnmekteler.

Sizde ileri giderek bana sunu demek istediniz !

91 Dediler ki: Söylediklerinin birçoğunu anlamıyoruz. Ve biz seni aramızda zayıf bir adam olarak görüyoruz. Hani kabilen olmasa, kafanı taşla ezivereceğiz. Senin bize karşı hiçbir üstünlüğün yok." :(

66 biz seni bir beyinsizliğe düşmüş görüyoruz ve kesinlikle yalancılardan olduğunu düşünüyoruz." :cry:

Bende cevaben sunu diyi verdim .

Ya ben Rabbimden gelen bir beyyine üzerindeysem; katından bana bir rahmet vermiş de o rahmet sizin gözlerinizden saklanmışsa! Siz ona tiksintiyle bakarken, biz sizi ona zorla mı ulaştıracağız?"

Sonra sizin buyukleriniz benle muhatap olup lafi suna getirdiler.

27 :Toplumunun küfre sapanlarından bir grup kodaman şöyle konuşmuştu: "bize göre sen, bizim gibi bir insandan başkası değilsin. Bakıyoruz sana, ayak takımımızın basit görüşlü insanlarından başkası ardına düşmüyorsun. Sizin bize hiçbir üstünlüğünüzün olduğuna inanmıyoruz. Aksine, sizi yalancılar sayıyoruz."

Sonra rab sunu soylememi buyurdu

161. De ki: "Beni, dosdoğru yola Rabbim iletmiştir. Güçlü, pürüzsüz bir dine

Ve size benim hakkimda su ogudu verdi

104. Gerçek şu ki, size Rabbinizden gönül gözleri gelmiştir. Kim görürse kendisi yararına, kim körlük ederse kendisi zararına

Sonra siz soylediklerime ofkelenerek bana allaha ortak kosan insanlardan deliller getirdiniz hadislerden bende size dedimki

80. Toplumu ona karşı çıkıp kanıt getirmeye kalkıştı. O dedi ki: "Allah hakkında benimle çekişiyor musunuz? Beni doğru yola O iletti. O'na ortak koştuğunuz şeylerden korkmam. Rabbimin dilediği dışında hiçbir şey olmaz. Rabbim bilgice herşeyi çepeçevre kuşatmıştır. Hâlâ öğüt almayacak mısınız?"

Sonra sizin yola gelmedigini goren Rab bana inanan topluluga soyle demistir hakkimda .

20. O kendilerine kitap verdiklerimiz var ya, onu, öz oğullarını tanıdıkları gibi tanıyıp bilirler. Ama öz benliklerini hüsrana uğratan bunlar, iman etmezler.

Sonra Rab bana guvence vererek sunu demistir

39 : bizim ayetlerimizi yalanlayanlar, karanlıklara gömülmüş sağır ve dilsizlerdir. Allah, dilediği/dileyen kişiyi şaşırtır, dilediğini/dileyeni de dosdoğru yol üzerine koyar.

55. İşte biz, ayetlerimizi bu şekilde ayrıntılı kılıyoruz ki, günaha sapmışların yolu açık-seçik ortaya çıksın/günaha sapmışların yolunu açık-seçik göresin!

Sonra sunu dememi emretti

66.De ki: "Ben size vekil değilim."
Ali

Mesaj gönderen Ali »

PIRCAFERI yazdı:

Sonra sunu dememi emretti

66.De ki: "Ben size vekil değilim."

bir tane aklı başında bektaşiyle tanışayım dişimi kırcam)))
PIRCAFERI

Ali yazdı: bir tane aklı başında bektaşiyle tanışayım dişimi kırcam)))
Bizi bu kadar kiskanmaniz neden ? cekememzlik neden ? Allahin ayetlerini buraya koydum diyemi deli oldum ? bundan dolayimi aklim basimdan cikti ???????

109- kitap'tan birçoğu, benliklerindeki kıskançlık yüzünden sizi, imanınızdan sonra kâfirler haline bir döndürebilseler diye yürekten istedi. Hem de gerçek kendilerine ayan-beyan olduktan sonra... Allah, buyruğunu getirinceye değin affedin, hoşgörün. Allah, her şeye gücü yetendir.

Size hosgorulu olmaya calisiyoruz belki donersiniz bize geri diye !!!

Takattan kesildim yoktur ilacim
Meger bize imdat Ali'den ola
Derdimin çaresi Ali sen yetis

Ali'ye ayan ki Hak için buldum
Gayretini güdüp kilicim çektim
Kuldan fayda yok imis bildim

Hakk'a dogru giden Hakk'a ulasti
Dünyaya her bakan kullarin sasti
Gezdim dört köseyi tesellüm düstü

Hayrola Yusuf'un düsünü gördüm
Özürüm niyazim Hüda'ya kildim
Mümkünüm kesildi Ali'ye yordum

Pir Sultan Abdal'im derdim bu imis
Müminin istegi iyi huy imis
Zahirde batinda yeten o imis

Pir Sultan Abdal
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

PIRCAFERI yazdı:
Ali yazdı: bir tane aklı başında bektaşiyle tanışayım dişimi kırcam)))
Bizi bu kadar kiskanmaniz neden ? cekememzlik neden ? Allahin ayetlerini buraya koydum diyemi deli oldum ? bundan dolayimi aklim basimdan cikti ???????

Allahın ayetlerini keyfine göre yorumlamak ve kullanmak deliliktende beterdir
alevisesi
İletişim:

Mesaj gönderen alevisesi »

Kendini Mehdi (a.s) zanneden "PIRCAFERI" :!:

Tekrar bu şekilde konu/lar açmanız halinde üyeliğiniz durdurulacaktır.
Konu kilitlenip "Geri Dönüşüm Kutusu" na gönderilmiştir.
Kilitli

“Geri Dönüşüm Kutusu” sayfasına dön