Alevi Sünni Filmi "Sakli Hayatlar"

Sinema sektörüne her geçen gün birbirinden güzel yapımlar ekleniyor...
Çeri

Re: Alevi Sünni Filmi "Sakli Hayatlar"

Mesaj gönderen Çeri »

İftira atma.Ramazan oruçunu birayla açma diye bir şey benim aklıma bile gelmez.Gerçekten oruç tutan hiç kimse öyle bir şey yapmaz.Ama bazı Arap ülkelerin´de iftarlar´da içki olduğunu duymuştum ama görmedim.

Biraz seviyeli ol.Gerçekleri görmeye çalış.Şu anda Türkiye´de ki Alevilerle aramızda hiç bir sorun yok.Hem bu dava Alevilerin´de davasıdır.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Çeri yazdı:İftira atma.Ramazan oruçunu birayla açma diye bir şey benim aklıma bile gelmez.Gerçekten oruç tutan hiç kimse öyle bir şey yapmaz.Ama bazı Arap ülkelerin´de iftarlar´da içki olduğunu duymuştum ama görmedim.

Biraz seviyeli ol.Gerçekleri görmeye çalış.Şu anda Türkiye´de ki Alevilerle aramızda hiç bir sorun yok.Hem bu dava Alevilerin´de davasıdır.
Ceri.. iftira atttigmi sana kim söyledi ? Birayla Oruc acma meselesi kulaktan dolma degil,bunu ben bizzat kendi gözlerimle gördüm ve daha neler gördük bir bilsen aklin hayalin dururdu, ama burda bazi seyler aciklanmaz ,yaptiklari bir digeri ,bir digeri ile tutusmuyor...bir defasinda,da Alman TV sinde Azerbaycandaki Ramazan iftarini göstermislerdi yere iftar icin birseyler koydular yemek falan ardinda birde ne göriyim sofranin her bir yerinde Vodka siseleri.... hatirliyorum Alman sunucu aynen sunu demisti " Bir Müslümanin orucunu Vodkayla acmasi oldukca ilginc vede sasirticidir " diye ,yani sadece bir Toplum degil bunu bazilarininda yaptiklarini görüyoruz, ben burda Bir ay Müslümanlik taslayan ve Bir ay sonra yemedikleri halt kalmayan kisileri cok görüyorum . Türkiyedeki Alevilerle elbete bir sorununuz olamaz zira sözde "ben Aleviyim" diyen Alevilerin icine sizan irkcilarda var ! zamaninda kanla baslamis simdide Sinsilikle Alevilere yaklastiklarini görüyoruz !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Ali

Mesaj gönderen Ali »

ali muhsin yazdı:
Ceri.. iftira atttigmi sana kim söyledi ? Birayla Oruc acma meselesi kulaktan dolma degil,bunu ben bizzat kendi gözlerimle gördüm ve daha neler gördük bir bilsen aklin hayalin dururdu,
insanların yanlışları o kişileri bağlar genelleme yapmak doğru değil tartışmanın bu boyutu anlamsız
ali muhsin

Ali can

Geneleme yapmiyorum ,ama bazilari nedense kendi kusurlarini kendi toplumunun hatalarini degilde devamli Alevilerde kusur arar olmuslar,sanki Hobi gibi .Alevilere camur atan iftiralarda bulunan kisilerin yapmadiklari Rezalet yok.Aslinda olay sudur Devamli Alevilere yüklenmek onlarda kusur aramak ve Alevilere ver yansin etmekle olmaz, bende Biz Alevilere bu camuru atan kisilerin nasil bir karekterde olduklarini aciklamak istiyorum. ..Hem Vahdet Bozulur diye korkma sakin :)))
------
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Yıllarca Kominist Rus eğemenlğin´de yaşıyan kardeşlerimizin bugün "Biz Müslümanız". demelerine bile şükretmeliyiz.
Türkiye´den gelip Çoçuklarına Kuran öğreten hocalara bile teşekkür hediyesi olarak Votka şişesi yollandığınıda duydum.Ameller niyetlere göredir.Bu tür durumlar´da itici olmamak lazım kucaklayıcı olunmalı.Belki bir-iki nesil bile böyle sürer ama onların çoçukları daha iyi olacaklardır.

Ben dikkat edersen Tam anlamıyla gusül abdesti almıyorlar dedim.Yani sadece belden aşağılarını yıkamalarını bile olumlu bir şey olarak saydım.

Ayrıca "Yerlerinden yurtlarından kovuluyorlar" deniyor.

Çorum mu daha önemli bir şehir yoksa İstanbul mu daha önemli bir şehir.Eğer bir şehir´de yaşamları tehlike ise Çorum´da yaşamalarımı tehlike yoksa İstanbul´da yaşamalarımı tehlike.
ali muhsin

Çeri yazdı:Yıllarca Kominist Rus eğemenlğin´de yaşıyan kardeşlerimizin bugün "Biz Müslümanız". demelerine bile şükretmeliyiz.
Türkiye´den gelip Çoçuklarına Kuran öğreten hocalara bile teşekkür hediyesi olarak Votka şişesi yollandığınıda duydum.Ameller niyetlere göredir.Bu tür durumlar´da itici olmamak lazım kucaklayıcı olunmalı.Belki bir-iki nesil bile böyle sürer ama onların çoçukları daha iyi olacaklardır.
tabiki ilerki yillarda söylede olur.. Raki sofralarinda Sarhos kisilerin ne dediklerini bilmeyen kisilerle ayni safta Namaz kilmak sonra Vodkali agizla kuran okumak gibi olaylarda olur , sonrada niyetler Ameller önemli denir olur biter ve bunada sükredelim öylemi ? ozaman baslangici sen yap derim ,git bir meyhaneye onlarla kucaklas iki yudum cek sonra Müslümaniz de, yapabilirmisin acaba ? ozaman Yezitten Muaviyeden Ne farkimiz olur....
Ben dikkat edersen Tam anlamıyla gusül abdesti almıyorlar dedim.Yani sadece belden aşağılarını yıkamalarını bile olumlu bir şey olarak saydım.
nerden biliyorsun almadiklarini gözlerinlemi gördün ? yoksa birilerindenmi DUY-mustun .ISIT- mistin ? ona kalirsa Bazilari hic almiyor hatta "Ben Allaha sadece inanirim digerlerinin...." diyen bir kisiyede rastlamistim ... bunu örnek olarak sunuyorum ,ama genelemede yapmiyorum ...

Ayrıca "Yerlerinden yurtlarından kovuluyorlar" deniyor.

Çorum mu daha önemli bir şehir yoksa İstanbul mu daha önemli bir şehir.Eğer bir şehir´de yaşamları tehlike ise Çorum´da yaşamalarımı tehlike yoksa İstanbul´da yaşamalarımı tehlike.
O yillarda Türkiyede Yasadigim icin Ailem zamaninda bizim güvenligimiz icin bizi Almaynaya getirmislerdi. yani tek Corum degil, bu katliamlar göcler diger illerdede olmustu,ozaman Alevilere karsi Etnik temizlik yönetmleri vardi, cogu Alevilerde kendi illerinden göc etmek zorunda kalmisti ve bazilarida o yillarda Alevi olduklarini dahi gizlemek zorunda kalmislardi ...bunlar nasil unutulur ?
------

“Vizyondaki Filmler ve Sinema” sayfasına dön