Siyasete atılmayı düşünenlere tavsiyeler !

alone_man

Siyasete atılmayı düşünenlere tavsiyeler !

Mesaj gönderen alone_man »

Ahmet hakan yazmış çok hoş bende aktarıyorum

BİR: Fazla dürüstsen, aracılık yaparken yüzün kızaracaksa, makamının havasını atamayacak denli mahcupsan bu iş sana göre değil... Hemen vazgeç...

İKİ: Birinin emri altına girmeyi kişiliğine yediremeyeceksen hemen kaç...
ÜÇ: Başarının yalakalık adı verilen bir kritere bağlı olduğu tuhaf bir alana adım atmış durumdasın... Yapısal açıdan uyum sağlayamayacaksan hemen uza...
DÖRT: Fikirlerini özgürce açıklamaya meraklıysan, bil ki fikirlerini özgürce açıklamanın en sakıncalı olduğu yere girmiş durumdasın... Yol yakınken hemen dön bence...
BEŞ: Disipline olamıyorsan, kafana göre takılıyorsan, bir de iş bitiremiyorsan muhteşem bir zarar seni bekliyor... Hemen karar verme, bir daha düşün istersen...
ALTI: Bundan sonra tek amacın yeniden seçilmek olacak... Bunun için de liderinin elinde “imamın elindeki ölü” gibi olman gerekecek... “N’ayır, n’olamaz” diyorsan hemen fırla...
YEDİ: Yükselirsen ayağından çekerler... Düşersen üstüne basarlar... Ortada kalırsan unutulursun... Vahşi bir ormana girdin... İyi bir avcı değilsen hemen “Hadi bana eyvallah” de...
SEKİZ: Parmak indirip kaldırma oyunlarıyla oyalanabileceğini düşünmüyorsan bu iş sana göre değil... Kaç hemen...
DOKUZ: Karşı partinin her yaptığına kötü derken, içinden “Ne yapıyorum ben yahu” diyeceksen asla huzur bulamazsın... Mutlu olmak için hemen müsaade iste...
ali muhsin

Re: Siyasete atılmayı düşünenlere tavsiyeler !

Mesaj gönderen ali muhsin »

Yani Dürüst insanlarin Siyasete acilamasi mümkün degil demeye geitiriyor
yani Siyasete atilmak isteyen biri ÖNCE RUHUNU AHIRETINI DÜNYAYA SATACAK, YALANCI ,SAHTEKAR,MATERIYALIST ,BOS VAADLER VERMEK ,GASPCI,INKARCI,SÖMÜRÜ DÜZENE USAKLIK ETMEK,ZALIMLERE BOYUN EGMEK ,ZAYFILARI EZMEK,IKIYÜZLÜ OLMAKLA olunuyormus demek ..Ülkemizdeki Siyaseticlerde hemen hemen hepsi böyledir !!

Bir Siyasetci Dürüst olursa vay basina gelenleri !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Burada kastedilen parti siyasetidir.Bana göre ise asıl siyaset dava-ülkü siyasetidir.Ama bazen onda bile malesef bu tür olumsuzluklarla muhatap olmak zorunda kalıyoruz.

Bir gün bir şeyh talebesine kendi yaptığı pekmezi pazarda satmasını söylemiş.Pekmez çok kaliteliymiş.Talebe pazarda akşama kadar dolaşmasına rağmen hiç kimseye pekmez satamamış.Talebe tekkeye dönünce şeyhine durumu anlatmış.Şeyhi talebesine pekmezin içine biraz su karıştırayak kalitesini bozmasını ve biraz daha pahalı bir fiyata satmayı denemesini söylemiş.Talebe şeyhinin dediklerini yapmış ama bu defa öğlen olmadan talebe pekmezin hepsini satmış.Talebe tekkeye dönüp durumu anlatmış ve büyük bir merakla bu durumun hikmetini sormuş.Şeyhide cevap olarak demişki; Senin ilk önce satmaya götürdüğün pekmez içine hiç hile karışmamış helal bir pekmezdi.Pazarda bu pekmezi alabilecek kadar helal para yoktu.İkinci götürdüğünde ise pekmezin helalliği bozulmuştu.O yüzden pekmezin hepsini daha öğlen olmadan satıp bitirdin.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bu hikaye bana Sener Sen,nin "Namuslu" Filmini hatirlatti ...önce Namuslu bir Muterberken yüzüne kimse bakmiyor,Ailesi dahi asagiliyor ,birgün Sirketi onu Bankadan Sirketin Paralarini almasini ve sirkete getirmesi icin görev veriyor, Fakat Namuslu Muteber Paralari Bankadan alip Sirkete gidecegi vakit iki kisi tarafindan soyuluyor ..Sirkete gidiyor Paralarin calindigini ve kendisinin hic bir sucunun olmadigini anltasada Arkadaslari onun Parayi caldigini ve Numara yaptigini söylüyorlar . Namuslu Muteberi öyle bir Posisyona getiriyorlarki .sonunda Adami Namusuz yapiyorlar ..Ailesi olan muteberin bir oglu Var , Namuslu iken Derslerine calismaz Dayisinin yaninda vakit öldürürdü, Babasi ( Sener Sen ) okumasini isterdi tabiki Namussuz olunca Sener Sen , ogluna su lafi söylüyor ..." Enayimisin be Oglum okuyupta Essek olacagina Baban gibi ... Baban gibi Hirsiz olki itibar göresin ..Cal , Cirp Keyfine bak .." diyor......... tabiki bu örnekti .. Simdi bazi Namussuz Siyasetcilerde böyledir ..aralarinda Dürüst bir Siyasetci olursa onuda kendileri gibi Namussuz yapiyorlar veya yapmaya calisiyorlar !!!

tabiki Filimde Sener Sen ogluna söyledigi söz ise izleyenlere kötü ama Düsündürücü bir Mesaj vermekte ..

Ayrica "Namuslu " Filimini izlemenizi tavsiye ederim cok Düsündürücü ve anlamli bir filim. :)
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Çeri yazdı:
Bir gün bir şeyh talebesine kendi yaptığı pekmezi pazarda satmasını söylemiş.Pekmez çok kaliteliymiş.Talebe pazarda akşama kadar dolaşmasına rağmen hiç kimseye pekmez satamamış.Talebe tekkeye dönünce şeyhine durumu anlatmış.Şeyhi talebesine pekmezin içine biraz su karıştırayak kalitesini bozmasını ve biraz daha pahalı bir fiyata satmayı denemesini söylemiş.Talebe şeyhinin dediklerini yapmış ama bu defa öğlen olmadan talebe pekmezin hepsini satmış.Talebe tekkeye dönüp durumu anlatmış ve büyük bir merakla bu durumun hikmetini sormuş.Şeyhide cevap olarak demişki; Senin ilk önce satmaya götürdüğün pekmez içine hiç hile karışmamış helal bir pekmezdi.Pazarda bu pekmezi alabilecek kadar helal para yoktu.İkinci götürdüğünde ise pekmezin helalliği bozulmuştu.O yüzden pekmezin hepsini daha öğlen olmadan satıp bitirdin.
Benim bu yazıyı okuduğum yer BBP`nin yayın organı olan bir haftalık gazeteydi.Tirajı sadece 800`dü.Bu yazıda anlatılan hikaye ile BBP`nin niçin fazla oy alamadığının açıklaması yapılıyordu.
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Çeri yazdı:
Çeri yazdı:
Benim bu yazıyı okuduğum yer BBP`nin yayın organı olan bir haftalık gazeteydi.Tirajı sadece 800`dü.Bu yazıda anlatılan hikaye ile BBP`nin niçin fazla oy alamadığının açıklaması yapılıyordu.
senin bu yaptığına siyasette çarpıtma demogoji yönlendirme sulandırma derler
İslamda ise hak sözü batıl niyetlerle kullanma denir
bbp 12 eylül öncesine ilşkin özeleştirisini yapmalı ve alevilerden helallik istemelidir.
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Musa Özateş yazdı:
Çeri yazdı:
Çeri yazdı:
senin bu yaptığına siyasette çarpıtma demogoji yönlendirme sulandırma derler
İslamda ise hak sözü batıl niyetlerle kullanma denir
bbp 12 eylül öncesine ilşkin özeleştirisini yapmalı ve alevilerden helallik istemelidir.
Niye hemen alınıyorsunuz?Benim kötü bir niyetim yok.Hatta sizlerle bir sır paylaştım.Benim partiyle martiyle bir ilgim yok.Ben kendi halinde sade bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım.Sadece bir yerde okuyup aklımda kalan bir şeyi sizlerle paylaştım.Bunda rahatsız olunacak ne var?Hem o parti 1993 yılında kurulmuş bir partidir.değil 70`li yıllar 90`lı yıllardaki çizgisiyle bile şimdiki çizgisi biraz farklılaşmıştır.Helalleşmede karşılıklı olur.

“İç Siyaset (Politika)” sayfasına dön