Cehennemden Gelen Sesler

Ekrem

Cehennemden Gelen Sesler

Mesaj gönderen Ekrem »

Arkadaslar, su seslere bir kulak verin bence, artik gercek mi uydurma mi bilemem, güncel bir haber degil ama, ilk defa rastladim ve ilginc oldugu icin sizlerle bir paylasayim dedim.

iste site, http://www.gizliilimler.tr.gg/Cehennemd ... Sesler.htm
ali muhsin

Re: Cehennemden Gelen Sesler

Mesaj gönderen ali muhsin »

Ekrem Can

Madem o sesleri kayd eden kisiler taaa Cehenemin Sesini duyorlar, neden birde kendileri oraya gidip Video görüntüsü yapmamislar ? demeki gitmeye korkmus olacaklarki sadece Seslerini cekmisler gözlerini kapatmislar :D Böyle seyler Teknik hilledir ,nasilki Hollywood Süpermeni ucuruyor, Teknik hilleleri kullaniyor buda böyledir,birisi bir korku filimlerinden bir sesi alip böyle bir icaat yapmis olamazmi ? Sahsen ben inanmiyorum .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Ekrem

Mesaj gönderen Ekrem »

Ali muhsin can, bir baska sitede ise söyle yazilmis, sadece önemli buldugum kücük bir bölümünü ekledim.

Daha önce ölen insanlar kabir hayatındadır. Faydan gelen sesler azap çekenlerin sesleri olmayabilir. Aslına bakarsanız magma bir cehennem. Biz cehennem üzerinde yaşıyoruz. Magma bir ateş ırmağı gibidir.

Mağmanın insan çığlığına benzeyen korkunç sesler çıkartması Ruslar`ın uydurması olabilir. Kuran’da hem Cehennem`in hem de Cehennem`e gönderilenlerin çıkaracağı seslerden bahsedilir. Söz konusu çığlıklar magmanın kendisinden çıkan sesler olabilir.

yazinin tamami http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=132340
En son Ekrem tarafından 18 Kas 2010, 00:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Ekrem can

Yanilmiyorsam bir Ayette Allah böyle Seyleri Dünyada ibret olsun diye gösterdigini okumustum mesela Magma Volkan Atesleri gibi , Imam Ali (as) min Ölülerle konustugunu bir hadiste okumustum ...ama Bazilari bunlardan faydalanarak insanlari Teknik hilelerle altatmak istediklerinide düsünmemiz gerekir. Bugün Fotoshoplar ve bazi Ses kayid veya Video Montaj teknikleri var örnegin degilmi.
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Özgür Arapoğlu

Mesaj gönderen Özgür Arapoğlu »

Arkadaşlar on iki imam inancına göre cehennem yaratılmıştır ama şimdiye kadar kimse cehenneme gitmemiştir. ölen insanlar berzah aleminde tutulmaktadırlar ve bu aleminde bazılarının düşündüğü gibi yerin altında olduğu ve o acayip seslerin oradan geldiği düşüncesi doğru değildir. İnsan öldükten sonra dünyada bedeni çürüyüp toprak oluyor ve ruha berzaha uygun bir beden giydiriliyor. Doğru hadiste kabir ya cennet bahçelerinden bir bahçedir veya cehennem kuyularından bir kuyudur deniyor ama bunda maksat ruhun kıyamete kadar kabirde gömüldüğü yer değildir. Belki kişinin ameline göre berzahtaki durumunu bildirmektedir. Berzah alemindeki beden de dünyadaki cismani bedenden daha latif olduğundan dolayı kabirle sınırlandırmak doğru değildir. Böyle şeyler ya insanları korkutmakk amacıyladır veya bilimselliği ön plana çıkarmaya çalışmaktır. On iki imamların hadislerinde ölümden sonraki hayat mükemmel bir şekilde açıklanmıştır. İnanan bir insan zanların veya varsayımların üzerinde durma yerine yakini ve güvenilir şeyleri öğenerek onlara amel etmelidir. İbret alınacak o kadar çok şey var ki biraz düşünsek dünyada cehennemi yaşayan bir çok kimse var. Allah sonumuzu hayır karar kılsın! Amin!
Ekrem

Mesaj gönderen Ekrem »

Özgür arapoglu can, beni ilgilendiren sadece bu sesin magma dan geliyor olabilmesidir, farkli frekansda farkli algilanabilir olmasidir, zaten eger haber dogruysa seslerin cehennemden geldigini idia edenler rus bilim adamlari oluyor, herhalde vodka ice ice kafayi siyirmislar.

“Serbest Kürsü” sayfasına dön