Şiilik ve Alevilik aynı mıdır?

Aleviliğin tanımı, tarifi temeliyle ilgili konuları burada paylaşabilirsiniz.
Hasan Akça

Re: Şiilik ve Alevilik aynı mıdır?

Mesaj gönderen Hasan Akça »

AnadoluAlevisi yazdı:Peki, bizlere dayatmaya çalıştığınız bugünkü Sünni/Şii usülü ezan, Sünni/Şii usülü abdest, Sünni/Şii usülü camii, Sünni/Şii usülü namaz, vs. uygulamalarınız “100% baştan sona, 100% sadece ve sadece böyle olsun” gibisinden “100% şekil, zaman, mekan”ı ile de birlikte “100% kesin” olarak yüce “Ehlibeyt”imizde var mı? Gösterebilir misin lütfen?

Saygılar ve sevgiler...
evet tabi namaz bölümünde kanıtları var
ehli beytten hadislerde var
onlardan gelen hadislerde
namaz nasıl kılınır hangi durumda ne okunur yolculukta nasıl kılınır hepsi var
mesela furü kafide tüm ayrıntılar var üstelik yazılı ilk kaynaklar orjinal arapça var
ama %100 değil 99 dur
yani seni ilgilendirmez)))))))
sen %100 bisatinin buyruğuna inan sanane ehli beyt imamlarından
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Israrla üslubumu korumaya gayret göstermeme rağmen muhatap aldığım kişi öyle davranmıyor. Onu daha önce uyarmış olmama rağmen hep aynı tavrı sergilemeye devam ediyor. Bu iletimde ona cevap vermek istemiyorum ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim: Sunnilerin namazı bizi ilgilendirmez. Biz Ehl-i Beyt as'ın takipçilerinden bahsediyoruz. İctihat ise güncel meselelerle ilgilidir. Bu konuları algılayabilmen için çok mesafe katetmen lazım. Namazı inkâr etmen ya da kabul etmenin bize bir faydası yok. Biz kendimizi biliyoruz sizi de biliyoruz. Kökenlerinizin nereden geldiğini neleri hedeflediğinizi de biliyoruz. Çelişkilerinizi ve düşüncelerinizn kofluğunu ispatladıkça, sizin düşüncelerinizin Ehl-i Beyt as ile ilgisi olmadığını ispatladıkça bu sefer de hakaret yolunuz seçiyorsunuz.
Yalancı, dayatmacı, zorba Sünni/Şii seni
Bir daha bize Sunni dersen ya da hakaret edersen forum kuralları gereği forumdan uzaklaştırılacaksın. Bu müeyyide forum kuralları gereğidir. Emin ol bu forumlarda kendi arkadaşlarımızdan ceza alıp forumdan uzaklaştırılanlar da olmuştur daha önce sana ya da düşüncelerine karşı bir yaptırım değildir bu. Tamamen üslubunla ilgilidir. Diğer arkadaşlarımın üsluplarıyla ilgili bir sorun varsa eğer sen tahrik etmeden sana hakaret edilmişse onlar için de gereği yapılacaktır.

Anadolu Alevisi rumuzlu Bektaşi kullanıcının "Kişileri hedef alan alaycı ve küçümseyici ifadelerinden, hakaretlerinden ötürü 3 gün; aynı şekilde davranması halinde ikinci ceza olarak 10 gün; en son olark da süresiz olarak forumdan uzaklaştırılmasını talep ediyorum, yönetici arkadaşların kanaatlerine bırakıyorum.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

3nokta yazdı: Anadolu Alevisi rumuzlu Bektaşi kullanıcının "Kişileri hedef alan alaycı ve küçümseyici ifadelerinden, hakaretlerinden ötürü 3 gün; aynı şekilde davranması halinde ikinci ceza olarak 10 gün; en son olark da süresiz olarak forumdan uzaklaştırılmasını talep ediyorum, yönetici arkadaşların kanaatlerine bırakıyorum.
üç güne %100 katılıyorum)))
AnadoluAlevisi

Mesaj gönderen AnadoluAlevisi »

alone_man yazdı: üç güne %100 katılıyorum)))
3nokta yazdı:Israrla üslubumu korumaya gayret göstermeme rağmen muhatap aldığım kişi öyle davranmıyor. Onu daha önce uyarmış olmama rağmen hep aynı tavrı sergilemeye devam ediyor. Bu iletimde ona cevap vermek istemiyorum ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim: Sunnilerin namazı bizi ilgilendirmez. Biz Ehl-i Beyt as'ın takipçilerinden bahsediyoruz. İctihat ise güncel meselelerle ilgilidir. Bu konuları algılayabilmen için çok mesafe katetmen lazım. Namazı inkâr etmen ya da kabul etmenin bize bir faydası yok. Biz kendimizi biliyoruz sizi de biliyoruz. Kökenlerinizin nereden geldiğini neleri hedeflediğinizi de biliyoruz. Çelişkilerinizi ve düşüncelerinizn kofluğunu ispatladıkça, sizin düşüncelerinizin Ehl-i Beyt as ile ilgisi olmadığını ispatladıkça bu sefer de hakaret yolunuz seçiyorsunuz.
Bir daha bize Sunni dersen ya da hakaret edersen forum kuralları gereği forumdan uzaklaştırılacaksın. Bu müeyyide forum kuralları gereğidir. Emin ol bu forumlarda kendi arkadaşlarımızdan ceza alıp forumdan uzaklaştırılanlar da olmuştur daha önce sana ya da düşüncelerine karşı bir yaptırım değildir bu. Tamamen üslubunla ilgilidir. Diğer arkadaşlarımın üsluplarıyla ilgili bir sorun varsa eğer sen tahrik etmeden sana hakaret edilmişse onlar için de gereği yapılacaktır.

Anadolu Alevisi rumuzlu Bektaşi kullanıcının "Kişileri hedef alan alaycı ve küçümseyici ifadelerinden, hakaretlerinden ötürü 3 gün; aynı şekilde davranması halinde ikinci ceza olarak 10 gün; en son olark da süresiz olarak forumdan uzaklaştırılmasını talep ediyorum, yönetici arkadaşların kanaatlerine bırakıyorum.
Sevgili can,

İnşallah bundan sonra üslubum olması gerektiği gibi olacak. Tabii bu size bağlı!
3nokta yazdı: Israrla üslubumu korumaya gayret göstermeme rağmen muhatap aldığım kişi öyle davranmıyor. Onu daha önce uyarmış olmama rağmen hep aynı tavrı sergilemeye devam ediyor. Bu iletimde ona cevap vermek istemiyorum ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim: Sunnilerin namazı bizi ilgilendirmez. Biz Ehl-i Beyt as'ın takipçilerinden bahsediyoruz. İctihat ise güncel meselelerle ilgilidir. Bu konuları algılayabilmen için çok mesafe katetmen lazım. Namazı inkâr etmen ya da kabul etmenin bize bir faydası yok. Biz kendimizi biliyoruz sizi de biliyoruz. Kökenlerinizin nereden geldiğini neleri hedeflediğinizi de biliyoruz. Çelişkilerinizi ve düşüncelerinizn kofluğunu ispatladıkça, sizin düşüncelerinizin Ehl-i Beyt as ile ilgisi olmadığını ispatladıkça bu sefer de hakaret yolunuz seçiyorsunuz.
Hep söylediğim gibi, üslubum üslubunuza göredir. Sizi size geri yansıtıyorum sadece. Daha önce de söyledim ve ben de hep uyardım sizleri, inkar etmezsin inşallah?

Bizi inkar etmekten vazgeçin artık, lütfen anlamaya çalışın bizleri; daha önce de hep anlatmaya çalıştığım gibi: Sünni'lerin ya da Şii'llerin namazları da bizi ilgilendirmez. Biz de sizlerin Ehl-i Beyt as'ın takipçileri olduğunuza inanmıyoruz. İctihat ise güncel meselelerle ilgilidir. Bu konuları, bizleri, her asırdaki içtihatlarımızı, vs. algılayabilmen için çok ama çok mesafe katetmeniz lazım. "Salat"ımız olan "Cem"imizi inkâr etmenizin ya da kabul etmenizin bize en ufak bir faydası yok. Biz kendimizi biliyoruz ve sizi de biliyoruz, şükürler olsun. Kökenlerinizin nereden geldiğini, neleri hedeflediğinizi de çok çok iyi biliyoruz. Çelişkilerinizi ve düşüncelerinizn kofluğunu hem de "100% kesin" olarak ispatladıkça, sizin düşüncelerinizin Ehl-i Beyt as ile en ufak bir ilgisi olmadığını hem de "100% kesin" olarak ispatladıkça bu sefer de hakaret yolunuzu seçiyorsunuz. Örnekleriniz bu ve başka birçok forum konusunda mevcuttur! İnkar etmezsin inşallah?

Bizler sizler gibi değiliz. Sizlerin ("biralevi" abiniz dahil) uydurma, palavra, zan, yalan/iftiranızı "100% kesin" olarak ispatladık. Lütfen en azından,

ileti22646.html#p22646

linkinden itibaren dünkü mesajlarımı çok dikkatlice okumanızı rica ediyorum.
3nokta yazdı:
Anadolu Alevilerinden (Kızılbaş, Bektaşi) olan "Kızılbaş"lardan olduğumu daha önce kaç defa ("velayet.com" dahil) söyledim, bana hitaplarınız konusunda da sizleri daha önce kaç defa uyardım.

Siz Şii'ler Sünni'lere (ezan, abdest, camii, namaz, vs. konularında) ne kadar benziyorsanız gerçekten biz "Kızılbaş"lar da Bektaşi canlarımıza (cemevi, Cem, saz, semah, vs. konularında) o kadar benzeriz; ama elbette ki "100% aynı" da değilizdir!

Sen ya da bir arkadaşın bir daha bana "Bektaşi" derseniz ya da hakaret ederseniz forum kurallarının gereği olarak onları da uzaklaştıracak mısın peki?

Madem öyle diyorsun, bundan sonra seni de "100% kesin" olarak göreceğiz inşallah: bakalım adaletin İmam Ali'ye mi yoksa Ömer'e mi benziyor!
3nokta yazdı: Anadolu Alevisi rumuzlu Bektaşi kullanıcının "Kişileri hedef alan alaycı ve küçümseyici ifadelerinden, hakaretlerinden ötürü 3 gün; aynı şekilde davranması halinde ikinci ceza olarak 10 gün; en son olark da süresiz olarak forumdan uzaklaştırılmasını talep ediyorum, yönetici arkadaşların kanaatlerine bırakıyorum.
alone_man yazdı: üç güne %100 katılıyorum)))
Bu "alone_man" takma adlı kişiyi tanıyor musun? Bu kişiyi yüz yüze görmüşlüğün, vs. var mıdır? Cemaatini, toplumunu, vs. iyice biliyor musun? Allah bilir, bizleri birbirimize düşürmeye, birbirimizden ayırmaya, bozgunculuk çıkarmaya çalışan şerci/fitnecinin biridir. Takma adı da ne size ne de bize benziyor zaten!

Yalan/iftirası "100% kesin" olarak ispatlanmış durumdadır. Allah bilir, İslam, müslüman bile değildir; çok dikkatli olmamız, uyanık olmamız lazım! Bu zatın, hem de senin uyarından sonra bugün,

ileti22683.html#p22683
ileti22682.html#p22682
ileti22681.html#p22681

linklerinde canlara (Bektaşi, Kızılbaş, vs.) ve değerlerimize (dedeler, bektaşi önderleri, bektaşiler, kaynaklarımız, inanç/ibadetlerimiz, vs.) yönelik olarak yazdıklarını uygun buluyor musun "3nokta" kardeş (yüce Allah'ın bu konudaki emrini de biliyor ve ona uyuyorsan eğer)?

Aynısı sana, sizlere (Şii, Caferi) ve değerlerinize (ezan, abdest, camii, namaz, müçtehitleriniz, taklit mercileriniz, vs.) yapılmış olsa ne yapardın acaba? O halde, lütfen gereğini yapabilir misin şimdi? Görebilir miyiz?

Adaletini gösterebilir misin bizlere: bakalım adaletin İmam Ali'ye mi yoksa Ömer'e mi benziyor, seni de görmüş, tanımış olalım böylece?

Ondan sonra, konumuza da kaldığımız yerden, gerektiği gibi, devam ederiz inşallah.

Saygılar ve sevgiler...
Makalat, Can Yay., s.44, 2007:
(a.s.) buyurdu: İçinizde iki emanet bırakıyorum yüce Tanrı'nın kitabı ve ailem Ehl-i Beyt'im, O halde eğer istiyorsanız ki Hak yolunda sağlıklı kalasınız, ilahi kitap ve nebiler sultanının (a.s.) evlatlarına tutunun.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Anadolu ...

bugüne kadar neyi savunup neyi ispat ettin-iz ? aciklamalarinin cogu Polemiklerden baska birsey degildir ! Suclamadir ,dalga gecmektir sen bunlarla neyi ispat ettigini saniyorsun ...uslubun halen ayni olduguna göre bizden ne gibi bir uslup bekliyorsun ? Sen Bize "Sii Sünnileri " diye yakistirmalarda bulunacaksin bizde sana eyvallah cekmemizimi bekliyorsun ? Görüyorumki Sorularimin hic birine Cevap vermemissin ..aksine yine kacamak yaparak kendini birseylerin ispat ettigini yazarak kaytarmaya calismissin ! kim kimi sucluyor ..( Anadolu...) ya gelince bizler Siz Bektasilerin uydurmalari gibi Alevileri Anadoluya haps etmiyoruz,Anadolu disindada Alevilerin, Ali izcilerinin oldugunuda hatirlatiyoruz ..bunu bilmem 100% anlayabilirmisin ? neyse ..sen benim sorularima Cevab ver bekliyorum ........
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Hasan Akça

anadolu efendi

şu elindeki makalatın hangi sayfasında hangi bölümlerde ehli beytin geçtiğini yazarmısın?
4 kapı kırk makam bölümlerinin hangisinde ehli beyt geçiyor yazarmısın ?
boş gevezelik istemiyorum misal deki
tarikatı anlatırken şu saffada şu cümleyle geçiyor falan gibi yaz
yani sayfa yazma konuyu yaz konunun hangi yerinde hangi cümleyle geçiyor bunu yaz
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

AnadoluAlevisi yazdı:
Bizler sizler gibi değiliz. Sizlerin ("biralevi" abiniz dahil) uydurma, palavra, zan, yalan/iftiranızı "100% kesin" olarak ispatladık. Lütfen en azından,

ileti22646.html#p22646

..
Kim palavracı kim değil devam edelim ama mümkünse kelime israfı yapmayın boş ve ilgisiz cümleler kurmayın Makalatta Ehli Beyt 12 imam kelimeleri geçmez demiştim sizde şöyle yazmışsınız

Can Yayınlarından çıkan "Makalat"ın (1. basım, Mayıs 2007) aşağıdaki sayfalarında "Ehlibeyt" kelimesini çok rahatlıkla görebilirsiniz (sayfa 9 ilk sayfası olup sayfa 44'te de "iki emanet: yüce Tanrı'nın kitabı ve ailem Ehlibeyt'im" kutsi hadisimiz apaçık yazılıdır mesela):9, 44, 60, 61.

yani 12 imam kelimesinin geçmediğini anlamışsınız tamam şimdi sizden ricam hangi sayfalarda olduğu deği ehli beyt kelimesinin l hangi bölümde ve nasıl geçtiğini aktarmanızdır, mesela deyinki tarikat bablarını sayarken şöyle diyor veya deyinki şeriat bablarında şöyle geçiyor bu şekilde o sayfalarda yazılan ve ehli, beytin geçtiği cümleleri buraya aktarın zor olmasa gerek ilimde ayıp olmaz hata yapan hatasını kabul etmek zorundadır yeterki demogoji yapmayın polemiklere dalmayın konu sadece makalatta ehli beytin geçtiği bölüm ve içinde ehli beyt geçen cümlenin kendisi olsun
Hasan Akça

biralevi yazdı:
yani 12 imam kelimesinin geçmediğini anlamışsınız
bunu bile anladığını hiç zannetmiyorum en azından %100 anlamamıştır)))
bunu bile kabul etmez
AnadoluAlevisi

Mesaj gönderen AnadoluAlevisi »

AnadoluAlevisi yazdı:"biralevi" demiş ki:
Gördüğüm kadarıyla kendi inandığın kaynaklar haricindekileri yada kendi inancın dışındakileri %100 eminlik testine tabi tutuyorsun ama aynı ölçüyü kendin için pek düşünmüyorsun haklısın çünkü %100 kıstası gerçekci yada doğru bir sağlay kıstas değildir ve zaten %100 emin olmayada gerek yoktur
...
yani %100 eminlik gerekmiyor şart değil vede zaten bu düzeyde inanç bizler için mümkünde değil.Sadece inanç değil bilim boyutundada %100 emin olmak gerekmiyor kuvvetle muhtemel olmak yetiyor
...
inanıyoruz ama kesin bir yakıynimiz yok,%100 değil gerekte yok
...
Hastaysak ve bize ilaç verilmişse bu %100 bizi iyileştirecek anlamına gelmesede o ilacı içeriz çünkü büyük olasılıkla o ilaç denenmiş ve %100 başarılı olmasada ihtimalen başarı oranı yüksektir ve kimse doktoruna %100 değilse bunu bana verme diyemez,
...
Hastaysak ve bize ilaç verilmişse bu %100 bizi iyileştirecek anlamına gelmesede o ilacı içeriz
...
En basit ameliyatta bile %100 güvence yoktur ama kimsede bunu bahane edip ameliyattan vazgeçemez,
%100 yüz mantığı sadece demogoji ve bilimden kaçıştır hiçkimse bu mantıkla yolculuk yapamaz zira kaza olasılığı her zaman vardır kimse daha yolun başındayken %100 hedefe giderim diyemez,
...
En basit ameliyatta bile %100 güvence yoktur ama kimsede bunu bahane edip ameliyattan vazgeçemez,
...
Şu an nelere inanıyorsan %100 mantığıyla inandığın şeyleri inkarda edebilirsin
...
İnanç lokal bir durumdur ve geçmişten bugüne sadece AN ‘ı ilgilendirir zira yarın hangi inançta olacağımız belli değildir değişkendir Peygamberimize ilk inananlardan çoğu Onun ölümünden sonra yoldan sapmışlardır,tersine örneklerde vardır Kerbelaya İmam Hüseyini öldürmeye gelen Hür de son anda dönmüş ve ilk şehitlerden olmuştur,
...
yarın hangi inançta olacağımız belli değildir değişkendir
...
Sonuca bağlarsak matematikteki olasılık ilmi hariç
%100 saplantısıyla yada kıstasıyla hiçbir yere gidemezsin,sadece kısır çekişmelerle vakit kaybedersin
Çocuklarımızı %100 iyi adamlar olsun diye değil bu umudu taşıyarak yetiştiriyoruz yani sayıları değil o anki kanıtları değerlendirip iyiniyetli iyimser olmalıyız
Ölçümüz o an ki kanıtlar ve iyiniyet olmalıdır,
...
Çocuklarımızı %100 iyi adamlar olsun diye değil bu umudu taşıyarak yetiştiriyoruz
...
%100 saplantısıyla yada kıstasıyla hiçbir yere gidemezsin
...
o anki kanıtları değerlendirip iyiniyetli iyimser olmalıyız
...
Canlar
Aranıza yada tartışmanıza katkı anlamında giriyorum
Forumda Hacı bektaşın yolu bölümünde kısaca değinmeye çalıştım
Makalat 'Sözler' isimli eserin Hacı bektaşa ait olduğu yönünde ilim dünyasında genel bir mutabakat var
Makalatın hemen tüm çevirilerini okudum bunların hiçbirisinde 'Ehli Beyt 'kelimesi yada 'Oniki imam kelimesi ' geçmez..
Zaten bu eser genel olarak sünni tasavvufi eser olup Yesevinin 'Fakrname' ile temelini attığı 4 kapı kırk makam anlayışını anlatmaya aktarmaya çalışır.
Belkide bu yüzden yesevi ile hacı bektaş arasına lokman parende isimli meçhul bir şahıs konularak bektaşi çizgisi yesevi çizgisine kadar götürülmüştür.
...
Makalatın hemen tüm çevirilerini okudum bunların hiçbirisinde 'Ehli Beyt 'kelimesi yada 'Oniki imam kelimesi ' geçmez..
...
makalat bizim eserimiz değildir berktaşilerin sahiplendiği bir eserdir
hemen tümünü okudum çünkü okumadığım bir çeviri daha olabilir
mesela can yayınlarını
gölpınarlı çevirisini
esat coşan hem tezini hem çevirisini
kültür bakanlığı çevirisini
ve bir kaç şahsi araştırmacıların çevirisini okudum
(konuyu özel araştırdığım için)
...
mesela can yayınlarını
...
Bu sizdeki %100 takıntısı neden kaynaklanıyor bilmiyorum ama bilimsel olmadığı kesin
...
mesela can yayınlarını
...
Can yayınlarının yayınladığı makalattada ehli beyt yada 12 imamlar kavramları geçmiyor .
...
her tezin aksini kanıtlamak en azından olasılık olarak mümkündür ancak günümüze kadar aksine delil getirenler henüz bu tezi çürütemediler bu nedenle şu an bu tespite inanıyorum,
aksine delil getirilirde tez ve tesbitlerimiz çürütülürse gerçeğe uyarız bilime uyarız
doğruya doğru deriz.......
Bizim inancımız doğmatik kalıplarla değil gerçeklerle ilgilidir

biz bugünde tüm dünyaya meydan okuyoruz diyoruz ki
...
aksine delil getirilirde tez ve tesbitlerimiz çürütülürse gerçeğe uyarız bilime uyarız
doğruya doğru deriz.......

...
o anki kanıtları değerlendirip iyiniyetli iyimser olmalıyız
biralevi yazdı:
AnadoluAlevisi yazdı:

ileti22646.html#p22646

..
Kim palavracı kim değil devam edelim ama mümkünse kelime israfı yapmayın boş ve ilgisiz cümleler kurmayın Makalatta Ehli Beyt 12 imam kelimeleri geçmez demiştim sizde şöyle yazmışsınız

Can Yayınlarından çıkan "Makalat"ın (1. basım, Mayıs 2007) aşağıdaki sayfalarında "Ehlibeyt" kelimesini çok rahatlıkla görebilirsiniz (sayfa 9 ilk sayfası olup sayfa 44'te de "iki emanet: yüce Tanrı'nın kitabı ve ailem Ehlibeyt'im" kutsi hadisimiz apaçık yazılıdır mesela):9, 44, 60, 61.

yani 12 imam kelimesinin geçmediğini anlamışsınız tamam şimdi sizden ricam hangi sayfalarda olduğu deği ehli beyt kelimesinin l hangi bölümde ve nasıl geçtiğini aktarmanızdır, mesela deyinki tarikat bablarını sayarken şöyle diyor veya deyinki şeriat bablarında şöyle geçiyor bu şekilde o sayfalarda yazılan ve ehli, beytin geçtiği cümleleri buraya aktarın zor olmasa gerek ilimde ayıp olmaz hata yapan hatasını kabul etmek zorundadır yeterki demogoji yapmayın polemiklere dalmayın konu sadece makalatta ehli beytin geçtiği bölüm ve içinde ehli beyt geçen cümlenin kendisi olsun
biralevi yazdı: Makalatın hemen tüm çevirilerini okudum bunların hiçbirisinde 'Ehli Beyt 'kelimesi yada 'Oniki imam kelimesi ' geçmez..
biralevi yazdı: Makalatın hemen tüm çevirilerini okudum bunların hiçbirisinde 'Ehli Beyt 'kelimesi yada 'Oniki imam kelimesi ' geçmez..
...
mesela can yayınlarını
...
Can yayınlarının yayınladığı makalattada ehli beyt yada 12 imamlar kavramları geçmiyor
biralevi yazdı: 'Ehli Beyt 'kelimesi yada 'Oniki imam kelimesi
...
mesela can yayınlarını
...
ehli beyt yada 12 imamlar kavramları
biralevi yazdı: yada
Sevgili can,

Can Yayınları "Makalat" (1. basım, Mayıs 2007):

http://www.idefix.com/kitap/makalat-hun ... 7HGX6E0ESY
http://www.canyayinlari.com.tr/index.ph ... t_id=29802

Okudunuz mu, okumadınız mı?
Elinizde var mı, yok mu?

Saygılar ve sevgiler...
Makalat, Can Yay., s.44, 2007:
(a.s.) buyurdu: İçinizde iki emanet bırakıyorum yüce Tanrı'nın kitabı ve ailem Ehl-i Beyt'im, O halde eğer istiyorsanız ki Hak yolunda sağlıklı kalasınız, ilahi kitap ve nebiler sultanının (a.s.) evlatlarına tutunun.
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

AnadoluAlevisi yazdı: Sevgili can,

Can Yayınları "Makalat" (1. basım, Mayıs 2007):

http://www.idefix.com/kitap/makalat-hun ... 7HGX6E0ESY
http://www.canyayinlari.com.tr/index.ph ... t_id=29802

Okudunuz mu, okumadınız mı?
Elinizde var mı, yok mu?

Saygılar ve sevgiler...
Bektaşi zihniyetini tanıdığım için size polemik yapmayın konuyu dağıtmayın laf ısrafı yapmayın deme gereği duymuştum
sorun benim bu resmini gösterdiğiniz kitapları okuyup okumamam değil sorun sizin okuyup içinde ehli beyt geçen bölümün ana başlığını ve cümleyi aktarmanızdır
aktardığınızda görüşümü tabiki yazacağım
gereksiz yazışmalarla konuyu boğmayın eğer kitaplar elinizde yoksa alın araştırın cevap verin bekleriz yeterki doğrular ortaya çıksın

“Aleviliğin Tanımı, Tarifi” sayfasına dön