Ehli-Beyt anası Fatıma anam

kara

Mesaj gönderen kara »

İslamın en güçlü yüce kadını
Üç Şeytan sevmezdi duysa adını

Dünya kurulmadan varidi cismin
Cennette yazılı o güzel ismin
Allahın katında asılı resmin

Resulü Erkemin öptüğü eli
Mis kokun esiyor cennetin yeli
Konuşan Kur’andır Allahın dili

Zalimler gelipte evini sardı
Tutupda kapıyı karnına vurdu
O zalimler senin ahını aldı

Zöhre yıldızı var senin anlında
İlimler Sultanı Ali yanında
Cennetin kapısı senin yolunda

Dünyada en üstün Ali’nin eşi
Ali’yi görünce tutuşur döşü
Sizi kıskananlar zalim beş kişi

Peygamber’in ali vasisi dendi
Üç zalim o anda dininden döndü
Döneklerden sonra zülümler gördü

Abdal Hüseyin’em kurbanım sana
Her kula nasip olsun böyle bir ana
Mücadele edeceyiz senin davana

Huseyin Kara
Resim
alibaran

Re: Ehli-Beyt anası Fatıma anam

Mesaj gönderen alibaran »

Allah Fatıma anamıza s.a rahmet etsin.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Ellerine Yüregine Saglik, Cok Güzel ve anlamli bir Siir olmus.bunu baska Sitelerde yazsaydin "Vahdeti bozuyorsun, Fitnecsin " diye Elestirirlerdi.Sunuda acikca yaziyim Bazi Sözde Sialar " Vahdete " asiri derecede önem verirler ve Hz. Fatima (as) ma yapilan zulümlere fazla deginmezler "Vahdet Bozulur "Korkusuyla bazi gerceklerin önüne set cekerler iste ben öyle Dönek Sözde Sialarin yüzüne tükürürüm !!!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
umitaktas

Mesaj gönderen umitaktas »

ali muhsin yazdı:Ellerine Yüregine Saglik, Cok Güzel ve anlamli bir Siir olmus.bunu baska Sitelerde yazsaydin "Vahdeti bozuyorsun, Fitnecsin " diye Elestirirlerdi.Sunuda acikca yaziyim Bazi Sözde Sialar " Vahdete " asiri derecede önem verirler ve Hz. Fatima (as) ma yapilan zulümlere fazla deginmezler "Vahdet Bozulur "Korkusuyla bazi gerceklerin önüne set cekerler iste ben öyle Dönek Sözde Sialarin yüzüne tükürürüm !!!!
sevgili kardeşim bizim alevilerin en cahili bile fatıma anamıza eziyet edenleri iyi bilir. yalnız bazı sünni din adamlarının da hakkını yemeyelim. mesela haydar baş bey fatıma anamıza zulmedenleri ifşa etmiştir. ancak gerçekleri açıklayan haydar baş sünni ruhban sınıfı tarafından afaroz edilmiştir. bunu bilelim diye yazdım.
kara

Mesaj gönderen kara »

ali muhsin yazdı:Ellerine Yüregine Saglik, Cok Güzel ve anlamli bir Siir olmus.bunu baska Sitelerde yazsaydin "Vahdeti bozuyorsun, Fitnecsin " diye Elestirirlerdi.Sunuda acikca yaziyim Bazi Sözde Sialar " Vahdete " asiri derecede önem verirler ve Hz. Fatima (as) ma yapilan zulümlere fazla deginmezler "Vahdet Bozulur "Korkusuyla bazi gerceklerin önüne set cekerler iste ben öyle Dönek Sözde Sialarin yüzüne tükürürüm !!!!

Bende senin gibi düşünerek Hiç birinin aklını benimsemiyorum Ben ne isem oyum kimsedende korkum yok Geçmişte olan zülumlerede göz yumacak niyetimde yok Ben elimden geleni yaparım Haksızların karşısındayım Ben vahdet filanda bozmuyorum
Hz Ali' nin sözünden bahsedeyim Nehc-ul Belagada şöyle diyor; Ehli Beyt Nuhun gemisine benzer Kim bindiyse kurtulmuştur Kim ayrı baş çektiyse helak olmuştur... Kim bize kılıcıyla diliyle yardım ederse o bizimle cennette aynı dercededir. Veya Kim bize kılıçla yardım etmez Diliyle yardım ederse O kişi cennette bizimle dir fakat bir derece farkla... Peki size soruyorum Bu hadise göre Bizler ehliBeytin hakkını savununca Vahdetmi bozmuş oluyoruz O zaman kapatalım ağzımızı Meydan onların diye çekilelim....Benim aklımda ne fitnecilik var nede ortalığı karıştırmak Zamanında O fitneciliği çıkaranların acısını yaşıyoruz Fitnecilik yapıyo diyenler zaten fitnedirler EhliBeytin Hakını arayarak ölenler 12 İmamlarmı fitneci 12 imamlar Hak için Kur'an için Haksızların karşısında oldukları için ölmedilermi Pirsultan abdallarmı fitneci daha bunun uğrunda adını bilmediğimiz binlerce ehlibeyt dostları ölenler var bunlardamı vahdet bozdular.... Saygılar...
Resim
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Kara Kardesim

Zaten bu gibi olaylari Bazilarina "neden bu gibi olaylari gün isigina cikarmiyorsunuz" dedigimizde Bizler, Fitneci Vahdeti bozan birer unsurlar olarak görülüyoruz.Almanyada onca toplantilara katildim Hz. Fatima (as) olayinda sanki hepsinin dili tutulumuscasina Gercekleri gizlemek icin yaris yaptiklarini gördüm " Aman aciklarsak diger kardeslerimiz gücenirler " düsüncesiyle Hz.Fatima (as) olayinin Perde arkasini aciklamakta güclük cekitklerini gördüm. Bazi Sitelerde bu olaylari acikladigimizda derhal fitnecilikte bozgunculukla damgalandigmiz günlerde oldu ve kendi kendime sordum bunlar ne bicim "Sia" diye Ümit can ,nin dedigi dogrudur En Cahil Alevimiz bile Hz.Fatima (as) Anamiza yapilan zulümleri bilir ve hic cekinmedende kimlerin O Mubaregi Sehid Ettiklerini acikca söylerler. Ama Bazilari varki Sözde "Ali Sialari" olduklarini idia ederler ama Korkakca davranarak Onun Mubarek Tertemiz Hanimini Sehid edenleri acik bir sekilde aciklamazlar .Sunuda yazmakta fayda vardir Tarihi gercekler aciklandiginda Tartisilir ve Münazara edilir ama Hakaret etmeden ,Haksiz kimse aciklanir, bu ise anlayan kisinin Vicdanina birakilir..Haydar Basa gelince kendisi bir Siyasi adamidir, zira Siyasiler kendilerine yandas kazanabilmeleri icin bazi olaylardan bahsedebilirler ve Sempati toplama arzusundalar ,zamaninda Erdogan,da Savas Ay Prgramina cikip " Eger Alevilik Aliyi Sevmekse, ben Aleviden daha Aleviyim " demisti .simdi iktidar oldu Alevileri Asimile icin Kollari sivadi .Haydar Bas Hz. Fatima (as) hakkinda bazi aciklamalar yapmis olabilir ama bunun ne kadar Samimi veya ne kadar aldatmaca oldugunu iyi analiz etmemiz gerekir. Bu son zamanlarda Birileri bazi konular acarak Alevileri Damardan vurmak istediklerini görüyoruz .Ama sunuda söyleyim Haydar Bas Bazi olaylari acikladi diye hemen onu Alevilerin Temzilcisi olarak görmekte mantiksizcadir !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Şiir, Ağıt ve Sinezenler” sayfasına dön