Aleviliği savunmak Akkiraza kaldıysa

Gündemdeki haber ve konular...
Ali

Mesaj gönderen Ali »

Kendi halinde türkü söyleyip duruyordu ve o güne kadarda bunun dışında hiçbir marifeti yoktu birden onu CHP milletvekili yaptılar
kadın kitap okumuyor olmalıki birkaç cümle peşpeşe kuramıyor ve eline bir yazılı metin verip piyasaya sürdüler sırf alevi kökenli diye oda sapır supur bir şeyler söyledi tayyibi yavuza benzetti dersimi hasır altı edip sivasa gaziye dikkati dağıttı
milletvekili olana kadarda alevilikle ilgili hiçbir savunusu olmamış eseri yok çabası yok sadece sesi güzel o kadar
bakın yanlış anlamayın kadın olduğu için değil kendini hiç yetiştirmeyen böylelerini vekil yaptıkları ve böyle sahneye sürdükleri için kızıyorum
aleviliği aavunmak böyle cahil cühelaya kaldıysa yandı gülüm keten helva
umitaktas

Re: Aleviliği savunmak Akkiraza kaldıysa

Mesaj gönderen umitaktas »

yahu birader boş konuşmak zorundamısınız. kadının açıklamalarından birşey anlamadığın belli oluyor. o da dersimde neler yaşandığını biliyor. tayyip tayfasının iki yüzlülüğünü eleştiriyor açıklamasında. daha bunu anlayamamışsın kalkmış başlık açıyorsun. sen kalkıp muaviye şeriatını savunanları eleştireceğine ehlibeyt yolunda türküleriyle hizmet eden birini eleştiriyorsun. kadın bugüne bugün dünya çapında sanatçı olmuş. onlar kemal bey olsun sabahat hanım olsun acıyı bal eylemiş insanlardır. kimseye kim tutmazlar. yeter birader yaraları kaşımayın artık.
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Ben kendisini seviyorum ve açıklamasında her hangi bir şey bulamadım. Tepki konusunda bir tek kişiye verilmeli başbakana.
Ali

Mesaj gönderen Ali »

umitaktas yazdı:yahu birader boş konuşmak zorundamısınız. kadının açıklamalarından birşey anlamadığın belli oluyor. o da dersimde neler yaşandığını biliyor. tayyip tayfasının iki yüzlülüğünü eleştiriyor açıklamasında. daha bunu anlayamamışsın kalkmış başlık açıyorsun. sen kalkıp muaviye şeriatını savunanları eleştireceğine ehlibeyt yolunda türküleriyle hizmet eden birini eleştiriyorsun. kadın bugüne bugün dünya çapında sanatçı olmuş. onlar kemal bey olsun sabahat hanım olsun acıyı bal eylemiş insanlardır. kimseye kim tutmazlar. yeter birader yaraları kaşımayın artık.
akkiraz dünya çapında bir sanatçımı?
Vekil olmayı hakeden alevilik yönünde veya demokrasi veya herhangi bir konuda çalışması başarısı eseri varmı?
çuvaldızı başkasına batırırken iğneyi kendisine kendi partisine batırmışmı?dersimi konuşacaksa kendi partisini eleştirsin bunu sivasla çorumla kamufle etmesin?
akp nin ikiyüzlü olması bununda kaypaklık yapmasını gerektirirmi dersim katliamını yapanlara bir sözü olmuşmu okuyun?
dersim konuşulacaksa sadece dersim konuşulsun konu dağıtılmasın bu kadın konuyu dağıttı tayyibi bulaştırarak gerçeği çarpıttı dersim başka konudur tayyibin ikiyüzlülüğü başka konudur

bunları bile anlamıyorsan ben napayım nasıl anlatayım başka balık baştan kokmuş
Ali

Mesaj gönderen Ali »

alevi99 yazdı:Ben kendisini seviyorum ve açıklamasında her hangi bir şey bulamadım. Tepki konusunda bir tek kişiye verilmeli başbakana.
kendisini sanatçı olarak sev itiraz etmem ama aleviliğin savunması bu kadına kalmaz kalmamalıdır hiçbir tarihi bilgisi olmayan analiz yeteneği olmayan bu kadıın eline kağıt tutuşturulup alevi temsilcisi olarak gösterilemez
maraş ve sivasın hesabını sorun sordunuzmu diye çıkıp konuştu

peki maraş katliamında iktidar kimdi CHP değilmi? ecevit değilmiydi?
peki sivasta iktidar ortağı SHP değilmiydi inönü b yardımcısı değilmiydi sivasa atanan vali shp kontenjanından atanan vali değilmiydi

bunların sorumlusunuda chp nin içinde aramalı özeleştiri yapmalıyken konuyu dağıtıp çarpıtıp AKP yi suçlaması da ayrıca ikiyüzlülük değilmi

bu tip insanları alevi savunucusu olarak kabul ederseniz ileride ne potlar kırıp ne çamlar devririler ne saçma fikirleri alevilik adına savunurlar görürsünüz
izleyin bakalım

“Güncel” sayfasına dön