Cemevinin perde arkası (mizahi senaryo)

ali muhsin

Cemevinin perde arkası (mizahi senaryo)

Mesaj gönderen ali muhsin »

yazı düzenlenmiştir ..

Cemevinde bir dede namzetli biri taliblerine talimat verir ve cemin nasıl olacaği hakkında bilgiler verir

Dede – bana bakın lan talibler, birazdan cem başlıyaçak misafirlerimiz gelecek yanlış bişey istemiyorum tamammi ..bana bak sazçı, sana bugün çok iş düşüyor, sazın tellerine tellerine öyle bir çalki milleti çoştur, biraz kuyruğum sıkışınça sazın tellerine iyi çal nolur nolmaz biri soru moru sorar, bende şiir gazel okurum sende sazla bastırısın tamamı ülen !

Süpürgeci – peki Osman abi biz ne yapaçağız ?

Dede –hööst, bana bak lan senin ağzını yırtarım kereste , bidaha beni adımla cağırma foyamızı meydanamı çıkaracaksın ..

Talib- Dede, biri geldi Diyanetten sizinle konuşmak istiyormuş …

Dede – kes be adam , kapa çeneni, kimse duymasın bu sözleri ha ..bana bakın ulan, böyle hatalar istemem cemde, tamami ? yoksa çıranızı yakarım ona göre ..şimdi… hüü deyinde içeri alın misafirmizi ..hüüüü erenler … ooo, merhaba mürşit Niyazi nasılsın mirim ?

Niyazi –iyiyim piro sağol , nasıl olalım işte bizde milletvekili adaylığımızı koyduk bu yıl. Şimdiden millet gelmeden anlaşalım dedikte , tabiki biraz yardıma ihityacım olacak dede ,al şu avansı anlarsınya…

Dede – sadakamı lan bu hı ? (Şlak ) beni bu Parayla satın alacağınımı zannettin ha ?

Niyazi – şey ..şey …dedem, bende zanetmiştim ki şey.. ıııhhh kusura bakma bende gidiyim yanlış anlaşıldım galiba …

Dede – ulan dur nereye gidiyosun ? biraz yaklaş yanıma …lan bu para az olduğu için kızdım sana, biraz daha verde halederim işini.merak etme .

Niyazi – hay Allah, bende başka bişey zannetim, gururlusunuz davanıza ve Alevilere saygılı oldunuz falan zanettim, anlaşmamızı bozdunuz zanettim..

Dede –anlaşmayı bozarmıyım hiç, aklımı peynir ekmeklemi yedim kerizmiyim ben...hem ne saygısı be adam, Aleviler benim koyunlarım gibidir benim gururum Paradan geçer .sen bana ver şu Paraları millet gelmeden , ben seni ermişte yaparim dede,de sen hiç merak etme, şimdi paraları çaktırmadan şu yan cebime koy, ben görmemiş oluyum ..hadi nazlanma koy koy ..afferim sana ..

Talib – Dede, Müşteriler şey yani .. Mürtiler geliyor !

Dede - herkes yerini alsın süpürgeçi sen kapıya git etrafı kolla . ulan sende aval aval suratıma bakacana al şu sazını şu köşeye git ..deyenekçi sopaçı ,sizde yerlerinizi alın bakalım ..ulan halen aval ,aval bakıyolar ya .. gözçü yapsana lan Duanı ..Niyazi effendi sende benim yanıma otur .. nerde lan benim koyun postum ..? 12 hizmet nerde ? donatın şu massayı çabuk , içkilerimizi ,demlerimizide hazırlayın…lan ne geri zekalısınız be , çalsana lan şu Sazı yavaş yavaş sende

( zıngır zıngır zınıgır )

Millet yavaş ,yavaş içeri girer, dede kapıçıya kızmaya başlar

Dede – ulan oğlum kapıçı, giriş Duasını okusana bendenmi bekliyorsunuz herseyi.. nefesimi boşunamı tüketiyim ,ben dedeyim önümde diz çöküp niyaz edeceksiniz bana ,dediklerimi yapın kerizler…

Kapıçı – Allah Allah , Allah Allah , hak kırklar hazır ola ,canlar safa tutula, parası olan girsin, olmayan ikaradan dönsün ,gerceğin demine hüüüü….

Gelenler içeri girer hepsi dedeye niyaz edip elini öperler, herbiri elinde bir miktar para ile dedeye sunarlar dede her seferinde

Dede –Affrerim benim evlatlarım, kırklar yardımcınız olsun verdiğiniz paralar cebime girsin …ııhmm şey yani… hak yoluna gitsin.. Afferim, Aferim benim müritlerim ..hüüüüü

Taliblerden biri – dedem benim param yok, ama cem yapmak istiyorum ..

Dede – ulan paran yokta nedemiye geldin buraya ? kapıçı at lan şunu dışarı .paran yoksa cemde yok sana ..parası olana ben cemde yaptırırım ona gülbeng veririm ,duasını okurum ,ben dedeyim sizin pirinizim..... seni düşkün ilan ettim, yıkıl git karşımdan …hadi canlar fazla konuşmaya gerek yok, başlayın dönmeye ..lan sazçı sende biraz canlı cal ,şu mereti
(zıngır zıngır zıngır ) dönün lan dönün, duramyin hak için dönün ..12 hizmet nerde..? nerde kaldı lan benim pir lokması ? getirin şu bizim kavrulmuş koyunları,kuzu çevirmesini , rakılarımızıda getirin dem niyetine içelim…erenler aşkına hüüüüü

Dedenin arkadaşı niyazi, dedeye yaklaşır ve der

Niyazi – dede sen burda böyle yapıyorsun ya, hiç sana itiraz eden olmazmı ? yani sana hayranım doğrusu, iyice akılarını beyinlerini ellerine almışsın dede ,işimizi gör diye sana boşuna para vermiyoruz değilmi, yıllardan beri bunları uyutup duruyorsun ya,benliklerini calıyorsun ya , helal olsun senin gibilere .. siz olmasanız biz nasıl meclise milletvekilli cıkarırız degilmi mirim...

Dede – dedim ya Niyazi , bunlar aynı benim koyunlarım gibi, ne söylersem inanirlar , karşı gelen olursa ikrardan döndü falan derim inanırlar, herkes arkamda olur,korkudan bişey söyleyemez yani.. biraz Ali, Hasan, Hüseyin deyinçe süt dökmüş kedilere benzerler bunlar …huahaaa haha… hadi Niyazi içelimde kendimzden gecelim dem niyetine huhahahahhaha ..sende çal lan şu sazı doğru dürüst ( zıngır zıngır zıngır )

Niyazi – Dede artık millet tam çoşmadan bizi tanıt artık ha, ne dersin ? daha belediyeye gideceğim …vekillik icin kayıt yaptıraçağım dede alnarsın ya ...

Dede – doğru söyledin üstad, milletvekilli olursan bizi göreçeğinden eminim neyse başlayalım … destuuuuur canlaaaarrr gerçeğin demenine hüüüüüü ….aziz canlar bu pir Niyazidir kendisi oçak başıdır ,Bektaş sülalesindendir .. kendisi sizin için milletvekili adaylığını koymuştur ve bize cemevi açaçaktır, paranızla beraber bu Niyazi cana oy veriniz, cemevlerimizi canlandıralım Canlar . Hünkar aşkına verin, vermeyen ikrardan döner ha , haberiniz olsun .. Allah Allah , Allah Allah , bir oy gitti bir oy geldi Hünkar yardımçımız ola, enayi oyları bizimle ola gerceğin demine hüüüü .hadi canlar dönmeye devam edin .behey sazcı sende vur sazın teline ( zıngır zıngır zıngır ) ..hadi sizde canlı canlı dönün.. dönsene lan talib, ne duruyorsun, daha canlı, daha canlı, hüüüüü dönün erenler aşkına ,bugün bize Pir geldi ..falan ,telli turnam telli şu telli turnam hüüüüü dost ….lan 12 hizmetler… nerde kaldı sizin hizmetiniz ,getirin şampanyaları kavurmaları, hak lokması olarak yiyelim dem niyetine icelim…

Niyazi, dedeye yine yaklaşır

Niyazi – Dede biraz fazla ileri gitmiyormuyuz ..millet şüphelenmezmi ?

Dede – yok mirim sen keyfine bak bunlar salağın teki, bak şimdi bi parça Et Fırlataçağım şu dönen adamın suratına, gıgı bile cıkmayaçak …hey sen….evet sen .. talip …al sana Pir Lokması ( Şlak) muhahhaha

Niyazi – ömürsün vallah dede... pes doğrusu..iyice taptırmışsın kendini...

Kapıçı,dedenin huzuruna gelir ve der

Kapıçı – dede dışarda acayip kılıklı kişiler geldi sizinle konuşmak istiyorlarmış, görüntülerine bakılırsa yabancı uyruklular galiba..

Dede – ne duruyson lan alsana içeri ..

Kapıçı – buyurun efendiler buyrun canlar….hüüüüü

Gelen Heyetler ayrı ayrı selam verip içeri girerler „ Hi“ „Şalom „ „ God Morning sir„ diyerek içeri girerler içerdeki taliblerin şaşkın bakışları onları biraz ürkütmüştür ve o, arada dedeye gelen heyetin arasında ufak bir diyalog kurulur heyetlerden biri Israilden diğeri Amerikadan ve diğeride Suudi Arabistandan gelirler

Siyonist Haham dedeye…

Haham – Şalom dede ..biz burda Alevilerin zır cahil olduklarını duyduk ,eee, sizinde bunları konrtoll etiklerinizi öğrendik ,eğer anlaşabilirsek Alevileri cikarımızça kulanır büyük israil kurmamıza yardımcı olurlar…

Dede – hmm ..anlaşmaya bağlı pekii…avans olarak kaç para verirsiniz .. biliyorsunuz bizimde kendimize göre hassiyetmiz var, demi yani

Haham – Okey dede siz hiç orasını düşünmeyin, siz alın şu 100 bin doları gerisi gelir, yeterki bu toplum uyanmasın, şaron aşkına...

Dede paraları görür görmez kendinden geçer ve hemen toparlanır

Dede- destuuuuur, hüüüüü erenler ..kes lan Sazcı . sizde dönmeyi bırakın ..ulu canlar, bu gördükleriniz kişiler sizleri şaşırtmasın sakın,.. bunlar yahudi Alevileri bizlerin canlarıdır ..bunlar buraya sizin cemalinizi görmeye gelmişler sizinle beraber Hünkar için cem yapacaklar ..canlar bu gördüğünüz Arab kıyafetli kişi geriçi değildir oda Vahabi Alevisidir oda sizin cemalinizi görmeye gelmiş ..şu diğeri ise Teksaslı Hırıstiyan Alevilerden bunlara inanın, bizim 72 millete saygınlığmızı unutmayın ..hadi şimdi dönün bakalım, ..lan Sazçı vur sazın teline ..( zıngır zıngır zıngır ) 12 hizmetler , getirin misafirlerimize yerli Yeni Rakılarıda Dem niyetine içelim,buyrun ağlar icin, icin bize döviz getirin …

Toplum İçerisinden biri bu görüntülere dayanamaz ve dedeye soru sorar ..

Meraklı–Dede, maruzatımı bağışlayın.. size birkac soru sorabilirmiyim ..?

Dede içinden „ haydaa buda nerden cıktı şimdi , inşallah sorular kolaydır „ diyerek sazcıya döner

Dede - bana bak lan sazçı, sorular zorsa Sazının sesini yüksek tut anladınmı „ der, ve konuşmasına müsade eder

Dede – evet talip sor bakalım sorularını…. hüüüü dost..

Meraklı – Dede, deminden beri sizi izliyorum yapmış olduğunuz ayin asla 12 imam düşünçesi ile bağdaşmıyor…!?

Dede –tövbe,tövbeee... sanane lan ister bağdaşsın, ister bağdaşmasın ,burda benim borum öter, sen irancı mısın be adam ..ben istedimmi bana niyaz ederler ,ben istedimmi,saldırıya gecerler….bizler zikir ehliyiz ,nefes bizdedir...

Meraklı – ben sadece soru sormak istiyorum bunun irancılıkla ne ilgisi var ?

Dede – tamam be, lafı gevelemede sor bakalım burda dedenin huzurunda ve kırklar meydanındasın…

Meraklı – madem öyle dede, ilk sorum bana kırk kişinin ismini sayarmısınız ?

Dede ne söyleyeceğini bilmez ve sonra

Dede – bak evladım, ya dost , kırkların isimleri sayılmaz, onlar sırra kadem basmışlardır, biz ise onları temsil ediyoruz hak için yiyip iciyoruz ..enel hak ola …..bak evladım, sizde dinleyin müritler talibler … sazçı kes lan şu zıngırtıyı sende dinle ….hüüüüü diyelim erenlere ….birgün kırklar ceminde Peygamber içeri girmek ister.. kırklar sorar sen kimsin ? O der ben Peygamberim ..kırklar,, bizim Peygambere ihtiyacımız yok, sen git ümmetine Peygamberlik yap, derler (bazıları hüüüüü çekerler) ..sonra yine gelir Peygamber ..kırklar meclisi yine sorar ,sen kimsin derler ..Peygamber ..Ben ..Beni Ademim der sonra kırklar meclisi onu iceri alırlar..ve sonra Balim Sultan hazretleri bir kasede şarab getirir ve herkes saz eşliğinde semah dönerler, kadınçık ana, sarı ismail hepsi imamlarla semah dönerler ..ne demiş aşık noksani .. “ kırklarda pirimi gördüm, dön babam dön pir aşkına ,semahda kırkları cağırdım, dön baba dönelim haci bektaşa gidelim „ işte.. bizde bunun için cem yapıp semah dönüyoruz ,işte anadolu Aleviliği Bektasiliğide budur !!

Maraklı – peki dede siz burda oturmuş tıka basa yemek yiyorsunuz para alıyorsunuz ,söylediklerinizin ve yaptıklarınızın 12 Imamlarla ne ilgisi var ? hangi kaynağa dayanıyorsunuz ? kırkların Imamlarla ne ilgisi var ? deliliniz nedir ?

Dede – evladım birinçisi .. Midemiz ve Cebimiz Boş olursa Imanımızda Boş olur ..bizler hak için dönüyoruz, Hak için yiyip içiyoruz , zaten onların isimleri bize yeter, ne gerek var kaynak maynak ..delil melil falanlara …sen gel hak yoluna geç Bektaşın yolunda erenlerle beraber ol..ya dost ,,

Meraklı – peki dede bunu hangi kitablar yazıyor .? bunun mantığı varmıdır ? bektaş böylemi yapın demiş ?

Dede – bizim kitablarımız yakılmıştır evladım ben süleyman aşiretinden ,arçelik ocağındanım ,atalarımız böyle yürüttü bizde onların yolunu sürüyoruz

Meraklı – belki atalarınız yanlış yoldaydı ..bizler 12 imam yolundanmı, yoksa atalarımızın gittiği yoldanmı hareket etmeliyiz ? oysaki İmamlarımız içkiyi bizlere haram kılmamışmıdır … ? siz ise burda içki içiyorsunuz...

Dede şaşırır ve biraz boçaladıktan sonra şiirle konuyu kapatmaya çalışır

Dede – bak evladım Balım Sultan Hazretleri ne demiş .“ telli turnam semah döndü kırklar melekler şahit oldu, abdal musa şarab getirdi ,içtik dem niyetine.... gerçeğin demine hüüüü ..seninki benden kara …“

Meraklı – dede bu benim soruma yanıt degilki…

Dede artık ne söyleyeceğini bilemez ve kendini kaybeder

Dede – lan git işine sen irancısın , bizler Şii değiliz ,yanlış kapı caldın, bizler Anadolu Alevileriyiz Bektaşiyiz hak erenlerindeniz..anladınmı ? diğerleri bizleri ilgilendirmez.

Meraklı – pekide dede, demin şu adamları, Hahamları, Amerikalıları Alevi diye bizlere tanıttın hatta şu Suudi Vahabiyi bile bizlere Alevi olarak tanıttın , ve 72 millete saygılı olduğunuzu söyledin . şimdi bana ve benim sorularımın karşısında hiddetleniyorsun o halde nasıl bir saygıdan söz ediyorsunuz ? başkaları bizi ilgilendirmez diyorsunuz bunların ise ne işi var ?

Dede sıkışmıstır ve yine careyi şiirlerde aramaya koyulmustur …

Dede-Balim Sultanim, Abdal Musalarım derki.. semah döndü arşda kırklar meydanında , yetiş ya Muhammed , yetiş ya Ali.. Hünkar Hacı Bektaş kuş oldu uştu güverçin donunda yetiş ya Muhammed yetiş ya Ali ..üzüm üzüme baka baka kararır gerçeğin demine … hüüüü canlar ..

Meraklı – dede ,bunlar kaçamak sözlerdir ..Şii değiliz diyorsunuz Şiiligin ne demek olduğunu gizliyorsunuz .. oysaki Şiilikte Alinin izinden gitmek değilmidir ..bunları sizde aslında biliyorsunuz ?! nicin inkar ediyorsnunuz...

Dede cevap veremeyince Vahabi Hoca araya girer

Vahabi – Alevilik asla Şiilik değildir, Şiiler mürtetdir Aleviliğe düşmandırlar, bizler Anadolu Erenlerini seviyoruz, Bektaşi inançına maddi ve manevi yardımlarda bulunuyor ,destek veriyoruz ,Şiilik ayri Alevilik ayrıdır ..sen keşke Suudi Arabistanda olsaydın görürdün gününü..sen mutlaka küfüre dönmüş bir Şiisin..Alevi Değilsin .. babam yezit bin abdül şimirde bunu söylemistir.

Dede biraz cesaretlendikten sonra

Dede – bak evladim 72 millete saygınlık budur işte ! bu vahabi bile bizleri destekliyor ,senin dediklerini Şiiler söylüyor bizler Şii değiliz iranci değiliz ..bizde namaz falan yok,halka namazı vardır ..Bektaşi Alevilik böyledir ..72 milleti bir görürüz… bizler anadolu erenlerin izinden gideriz,dört kapı,kırk makama bağlı zikir ehliyiz ..sen ne saçmalıyorsun be adam ...

Meraklı – dede, 72 milleten söz ediyorsunuz saygılı olduğunzu söylüyorsunuz peki Şiilerde 72 millet,den değilermi ? nicin onlara saygılı değilsiniz ? onlar Ehli Beyt aşıkları değilermi ? nicin Vahabiler gibi Şii düşmanlığı yapıyorsunuz ? . Anadolu Aleviliğinden söz ediyorsunuz peki.. siz demin şu ,Yahudi Alevilerinden ve Teksas Alevilerinden söz ettiniz bunların hangisi doğru ? siz bu görüşlerinizle Aleviliği parçalayıp ve çarpıtığınızın farkındamısınız ..? Alevileri niçin kavimiyetlere ayırıp sonrada Anadolu Alevilerinden söz ediyorsunuz ? niçin Alevileri,Alevilikle Alakaları olmayan kişilere baglıyorsunuz ? kırk kişilerin kimler olduğunu bilmediğiniz halde ,Alevileri nasıl olurda bugibi hikayelerle avutursunuz ? niçin Ehli Beyt Düşmanlarını neden Dost ,Dostlarınıda Alevilere düşman göstermeye çalışıyorsunuz ?

Dede kendini yine kaybeder

Dede – sen irancısın, Humeynicisin ,bizler Şii değiliz gerici yobaz değiliz, katliyamlara uğradık bektaşilik olmasaydı Alevilik olmazdı..ulan sazçı çalsana lan şu sazını ne söylemiştim sana ha ..Adam neler söylüyor sende mal gibi bakıyosun ..ulan sizde dönün dönsenize , ne bekliyorsunuz .. deyenekçi nerdesin sefil..? şunu dışarı atın kim soktu bu irancıyı aramıza , ikradan döndü Hacı Bektaşı inkar etti ,Alevi değildir..bu ! yezittir ! Bektaşilği kabul etmeyen zaten yezittir, ulu canlar hüüü...

Meraklı –oysaki Hacı Bektaş Sünni idi ve sizin yaptığınızı yapmadı,sünni olduğu halde oda namazını kılmıştır haçınna gitmiştir, bu kaynak ve delillerlede ispatlandıği halde , siz aksini yapıyor inkar ediyorsunuz ...niçin ? mahşerde nasıl cevap verçeksiniz ? Allahtan korkun..

Dede –seni yobaz seni..Hacı Bektaş nerde Sünni oluyor be.. gericiler yobazlar gibi konuşma, ne Allahıymış... ne Mahşeriymiş , ne Cenneti ,ne Cehennemiymiş , Cennete ,Cehennemde bu Dünyadadır..bizleri tabiyat ana yaratmıştır ..kabeymiş ,namazmış oruçmuş..bana bak sefil ...bizim kabemiz insandır.biz Bektaşilikte namaz yok niyaz vardır..herkes bana niyaz eder şünki ben pirim, dedeyim... anladınmı yobaz ,Alevilik bektaşilik budur !!!

Meraklı –oysaki kurani kerimde, Allah bizlerin ona sadece ona secde etmemizi buyuruyor ve inanmayanlara "Ben Cehennemi cin ve insanlarla dolduracağım " diyor

Dede –Senin bahsettigin Kuran eski çöl kanunudur ,değiştirilmiştir ,bizim Kuranımız, aha şu gördüğün Sazdır ..bizim Telli Kuranımızdır .. Siz Dinle kafayi yemişsiniz.. Din bir Ayfondur ! Hünkar Hacı Bektaş Velinin kerametine dahi inanmıyorsunuz.. güverçin donunda uçan Hacı Bektaştır ! Senin inandığın kişiler bu kerameti göstermişlermi sanki ? Hacı Bektaş kerametleri ile üstün değilmidir ? ..doğru değilmi talibler ..???

(bazıları) hüüüüü erenler aşkına derler

Meraklı – demekki Hacı Bektaşın güverçin hikayesine dayanarak onu 12 Imamlardan üstün gösteriyorsunuz öylemi…?

Dede – yav ne diyorsun be adam ,bizler 72 millete saygılıyız, her görüşe acığız,Hoşgörülüyüz, Anadolu Alevileriyiz Bektaşiyiz ,erenler bizimledir . bizim namaza ,oruca ihtiyacmız yoktur ! bizde yobazlar gibi Şiilere yönelmeyiz Irancı Arabçı gericiler değiliz ,bize kim yardım ederse onu baş taçı yaparız, 4 kapı kırk makamı bitirtik, bizim ne namaza nede oruça ihtiyacımız var..., Alevilik Bektaşilikte Budur .. Ulu Hünkarımız ne demiş ..”güvercin oldum semahta ,uçtum erenlerin başında önderi oldum, taşlar yoğurdum...kırklar meydanında gel bana bazı bazı “ bak, ....ne güzel söylemiş Ulu Hünkar , sen ise bunları inkar ediyorsun, Hacı Bektaşın Sünni olduğunu söylüyorsun ..ikrardan döndün ,senle konuşmak çaiz değildir , Senin Aleviliğin geçersiz, herşeyin geçersizdir, düşkünsün , atın lan şu irancıyı dışarı… öf bee…şu gerici yezitin yüzünden moralim iyice bozuldu ya …12 hizmet .. getirin şu bizim marmara şarabınıda dem niyetine içelim…

Meraklıyı dışarı attıktan sonra dede topluma döner saz eşliğinde onlara..

Dede – hüüüü canlar, erenlerin meydanıdır burası, 72 millete saygılıyız ,kırklar meydanında dönmeye devam edin, biz sizi zaten dönderiyoruz ! şu oturduğumuz posta sizin için yiyoruz, sizin için içiyoruz dem niyetine ….Allah Allah , Allah Allah , midemiz doldu cebimiz doldu canların kazancı bol ola ,bollukları bize vara .. eşeden köşeden gercçeğin demine hüüü çekelim , Hünkar yardımcımız 12 hizmetcilerimiz esirimiz ola hüüüü dost hüüü ,telli turnam telli

yine saz alemi başlar ve dede bazı müritlerini yanına cağırıp der…

Dede –ulan bana bakın deminki adamı bulun o, ikrardan döndü , sizin piriniz sizin dedeniz olan beni.. cümle alemde küçük düşüren, bu ikrardan dönen sefilin ağzını burnunu kırın, ben size gülbeng verdim duazı imam okudum , hadi Hünkar yardımçınız Balim Sultan, Abdal Musa sizinle olsun…

Ve sonra yanında oturan Niyazi dedeye yaklaşır ve sorar

Niyazi – dede, az daha foyan meydana çıkıyodu ya …

Dede – sorma ya..., ulan aha bu gericiler, böyle kişiler dalgamıza taş koyor ,Coğalmalarından korkuyoruz , ne güzel rakımzı içiyor midemizi dolduruyoruz, hikayelerle kandırıyoruz bu enayileri.. bunun gibi yobazar gelib keyfimizi kaçırıyorlar , hayret yani ..neyseki tam zamanında attım dışarı, şimdi Zaten birazdan Tibetten Dalay Lama buraya gelip şemanizmi anlataçak, bende para karşılığı Dalay Lama,nın Alevi olduğunu söyleyip, işte Alevilik Bektasilik inançı budur ! diyeceğim .. Zaten bu Alevilerde bu Cahillik oldukça herşeye inanırlar Niyaziciğim,, zaten birde ağzımdan
çıkan her kelime sanki bunlara fetva gibi geliyor bu koyunlara …çal oğlum çal ..eline kuvet ( zıngır,zıngır,zıngır)

Niyazi –marifetine bakılırsa dede, kaç para alıyorsun bu işten ? şimdi bana ayak yapma dede,burda biz bizeyiz…

Dede – ya ne demişler, enayiler olmazsa, uyanıklar aç kalır diye . Biz Bektaşiyiz ! Aleviler hem bizim hemde diğerlerinin garantisidir ! tarih boyunça onların sayesinde cebimiz ve midemiz doluyor ,devletten para alıp çıkarlarımızı koruyoruz. kimsede zaten bizlerin kim olduğunu bilmiyor, zaten sormayada cesaret edemiyorlar ,Bu koyunları öyle duruma getirdikki , ikrardan dönme korkusuyla yaşıyorlar bu Cemevinde …sende biliyorsunki ,asıl adımın Osman Abdulvahab olduğunu ve Diyanette yıllarca hizmet gördüğümü sonrada Diyanetten ayrılıp Sebatayist olduğumu kimse bilmez ..zaten bunlara …Elinize, Belinize Dilinize Hakim Olun, derim susarlar, iş böyle Niyaziciğim ..Aleviler olmasa Bektaşiler aç kalır. bu zır Cahillik bunlarda oldukça bizim sırtımız yere gelmez ! isteyene zaten pazarlıyoruz bunları, yeterki paralar konuşsun, menfaatimiz yaşasın , bazen kimi şehre ,kiminide dağlara yoluyoruz ,eee… işimiz bu Niyazi…bunlar uyanırsa biz ne yaparız demi...?! şu Sazin gözünü seveyim, işte bu Saz merakından Alevileri uyutuyoruz. bu Saz sayesinde Alevileri burda bulunduğun cemevinde Hipnotize ediyoruz ! onun için Şu gördüğün Saz ,Bizim icin Telli Kurandir ..ama bu saflar anlamzlar ,şünki akılları bizlerin elinde ... bunları yolmak istersen ,sende Dede ol, sende kazan Niyaziciğim, zaten kim olduğunu soran olmaz sana !

Hadi keyfimize bakalım !!!

.......................................

Işte Alevileri pençesinde tutan Bektaşilerin oyunuda bundan ibarettir ..Alevilerin maalesef şimdiki hali bu !!

“Cem, Semah ve Saz” sayfasına dön