Iste Bektasi, Diyanet Isbirligi ( Resim )

ali muhsin

Re: Iste Bektasi, Diyanet Isbirligi ( Resim )

Mesaj gönderen ali muhsin »

Subay Can

Her önümüze gelenlerle hemen Vahdet yapmamaliyiz,zira dedigimiz gibi Vahdeti kendi cikarlarinca kulanip kurnazlik yaparak Muaviye Vahdetini ön safta tutmak isteyenler var ,örnegin biri cikiyor sözde "Ehli Beyt Sepmozyomu" düzenliyor ama yine Kurnazlik yaparak Ehli Beyt Düsmanlarinida öve öve bitermiyor.gelde bunlarla Vahdet yap ?! Vahdete karsi degilim, ama bu Samimi bir sekilde omuz omuza birlik ve beraberlik icerisinde olursa ,kurnazlik sinsilik yapmadan olursa bu Vahdet olabilir. ama bu son zamanlarda Bazilari Vahdeti cikarlarinca kullanir olmuslar, iste ben Bu Vahdetten uzak oldugum gibi diger arkadaslariminda böyle bir Vahdetten uzak olduklarini tahmin ediyorum .yine yaziyorum... Vahdet Ancak ve Ancak Kuran ve Ehli Beytin Sancagi altinda olur ! Zira Peygamberimiz ( saa ) bize Kuran ve Ehli Beytini Kutsal Emantler olarak birakmistir...gerckeleri kavrayamayanlar ve bu konuda inat edenlerle Vahdet olacagini tahmin etmiyorum..Samimi vede gercekci olanlar haric .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

ALİ MUHSİN ABİM...bu konu hakkında artık yorum yapmak ihtiyacı hissetmiyorum , çünki gerçekten okumuş okumamış bilgisiz insanlar çıkıp burada bir şeyleri savunuyor ama neyse diyorum herkes kendisine...ama senin dediğin vahdet kesinlikle hayalden başka bişey değildir..çünki bizler kuran ve ehli beyt etrafında bu vahdet olsun diyoruz, diyerleri ehli beyt düşmanları atrafında olsun diyor... bu asla çözülemeyen bir kör düğüm misali sonsuza kadar böyle devam edecektir....

selam ve dua ilee ...
ali muhsin

Subay Can

Buradaki Arkadaslar Vahdetin Kuran ve Ehli Beyt Sancagi altinda olmasini istiyor,elbete bu dogrudur ama bazen "Vahdet" konusunda yanlis anlasilmalar olabiliyor, buda dogaldir.Temenni ediyoruzki Emeperiyalizme karsi tefrikcilere karsi samimi bir sekilde birlik ve beraberlik olunmalidir.Samimi olmayanlar yani daha evel bahsetigimiz gibi bazi kisilerle olunacaksa bunun bir degeri Yoktur demektir...sunuda yazmak gerekir,ki ayni görüsteyiz...Selametle
------
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

eyvallah abim sağol... Allah yolumuzu ve bahtımızı açık etsin sıratı mustakimden ayırmasın...
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

Bektaşiler, ne sünniligi kabul eder,ne Caferilik olarak bilinen Ehlibeyt yolunu...
zaten demiyorlarmı
Müslümanların cuma günü
Yahudilerin cumartesi günü
Hristiyanların pazar günü varsa
Bizimde perşembe akşamımız var ve ibadet günümüz perşembedir...

Anlaşılan bektaşiler farklı bir Din uydurma peşinde....

Zaten demiyorlar mı ,bizimle ,Şii lerin tek ortak noktası Tevella ve Teberra...
Uydurulan Din ancak böyle olur...
Şii likten Tevella ve Teberrayı alırlar..
Sünnilikten tasavvufi yorumları alırlar...
Şamanlıktan kendi edrafında dönmeyi alırlar...
Hiristiyanlıktan üç kollu şamdanı alırlar..
Yahudilikten Humanizmi alırlar....

olur aşure çorbası ,zaten AŞURA yıda aşure çorbası yapmadılar mı?
ali muhsin

Bugün yoldayken gözüme bir Afis carpti, Erzincanda Cemevi acmak icin Erzincanlilar tarafindan bir gece tertiplenecegi yaziyordu, yani Sazli sözlü Semahli bir gece ,Toplanan Paralarda ( Avrolarda) Erzincandaki sözde Cemevinin yapimina gidecekmis.kendi kendime düsündüm bunlar ( Bektasiler ) eski oyunlari tekrar oynayip Cemevi aciyoruz adina yine halki Sömürmekteler,zaten Hükümet Cemevleri acmak icin Alevileri Cemevlerine hapis edip Asimile etmek icin ugras vermiyormu, yani kesenin agzini acmiyormu ..eee bu gecede neyin nesi dedim ,ayrica Erzincanda acilmak istenilen Cemevi aslinda Erzincandaki Gercek Ehli Beyt Alevilerine karsi acilmak isteniyor,Alevilerin uyanmasini engelemek ve Erzincandaki Gercek Aleviligi savunan Kardeslerimize karsida bir nevi Cephe alip karalama Merkezi olarak faaliyete gecirilmek isteniyor ,zira her acilan Cemevleri ( Örgütevleri) Hakki Savunan Gercek Alevilere karsi bir saldiri merkezleridir.Zaten yöneticilerine baktigimizda hic birinin Alevilikle uzaktan yakindan alakalarinin olmadiginida görürüz .
------
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

Erzincanda bir Alevi cemaati faliyet gösteriyor....tesbitin dogru ...onlar şii biz Aleviyiz deyip,yine bektaşi usul ve erkanıyla fitne tohumlarını ekecekler...Hükümetler zaten cem evi için arsa,ekipman,nakit para veriyor...bu toplanan paralar nereye gidiyor??

Osmanlının hizmetkarlıgını yapıp şimdilerde yine bu hizmeti layıkıyla devam ettiren Bektaşilik ,vehabilik gibi Alevi düşmanlıgı yapmaya devam edecek...Yöneticeleri,Aleviler hariç her görüşten insanla iş birligi yapar...

zaten sünniler,bektaşiler,vehabiler falanlar filanlar el ele verip anadolu bektaşi görüşünü savunup gercek Aleviligi yok etmek için ugraşmıyorlarmı...biz Aleviler gercekleri anlatmak isteyince hepsi birden şiddetle bize karşı çıkıp susturmaya çalışmıyorlarmı...her şey ortada Bektaşilik 12 imam Ögretilerini baltalamak,asimile etmek,yozlaştırmak için yaşatılmış ve desteklenmiştir...
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Maalesef tespitleriniz doğru. :(
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ali muhsin

3nokta yazdı:Maalesef tespitleriniz doğru. :(
3nokta can

Bu Erzincandaki Cemevi Davasinda Almanyadaki Erzincanlilarinda ( Sende bende taniyoruz ) destegi oldugunu tahmin ediyorum,zira onlar Corum Ehli Beyt Vakfinin calismalarindan Tez ve Düsüncelerinden, Özeliklede Bektasilige karsi koymus olduklari Tavirlarindan dolayi bir hayli Rahatsizdirlar.Benzeri bir Vakfin Erzincanda,da olmasi onlari oldukca Rahatsiz etmis olabilirlerki Bize inat olsun diye Destekte vermis olabilirler.bana sorarsan onlarinda kesin destekleri vardir,gerekce olarak Bizlerin Bektasilige karsi koymus oldugumuz tavirlardir ,zira o tanidigimiz o ,kisiler Alevilikten cok Bektasiligi savunduklari gibi Corum Ehli Beyt Vakfinada oldukca Kin ve Nefret beslemekteler ayni Kin ve Nefret dolu tavirlarida Erzincandaki Gercek Aleviligi savunan ve Bektasiligi Red eden Aleviler icinde gecerlidir .Bundan evel Bazi Bektasi Yazarlarini karsimiza cikarmalarindada parmaklari oldugunu Tahmin ediyorum ....Bence öylelerini Ciddiye bile almaya degmez, Cemevlerinin acilma nedenlerinden biride Gercek Aleviligi savunan kisilerin hizini kesmektir. Polemiklerle karalama kampanyalariyla Bu kutsal Davaya engeller koymaktir ..Ama sonucta Toplum karar vermesi gerekir... Ya Bektasiligin Esiri olup Zillet icinde yasamaya devam ederler, yada Gercek Aleviligi ögrenip,Bektasiligin sömürü zincirlerini kirip, Bizimle beraber Bu Kutsal Mücadeleye katilirlar.... Bektasiler isterlerse Bize Karsi 100 bin Cemevleri acsinlar, Saz calip Semah dönsünler bu Bizim umurumuzda degil,Bizim bir tek Vakfimiz ve Camimizde cikan "Aliyenveliyullah"sesi onlarin 100 bin Cemevlerine Bedeldir !
------
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

İmam Zaman'ın (af) zuhru inşallah yakındır. O zaman göreceğiz bunların ahvalini, o zaman çıkacak ortaya ak ile kara!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön