Bektaşilik ve Ehl-i Sünnet

turab

Mesaj gönderen turab »

--------------------------------------------------------------------------------

BISMILLAH selam ehlibeyt dostlarina yaraticiyi Allah bilen dogayi degil. MUHAMMED i peygamber bilen ALI yi imam ve MUHAMMED in varisi bilen ve onun soyunu MASUM bilen ve gene asri saadet in hakemligini imam ALI ye birakan ama muaviyeyi yezidin babasi bilen hazreti hasanin katline vesile olan bizzat katlettiren zehirleten hazretle anlasmasini bozan sarapci oglu yezidi yerine halife ilan eden muaviyeyi. sirf samimiyetinden oturu sorgulayamayan sahihmi degilmi bu karmasada anlayamadigi benim ashabim yildizlar gibidir.hadisine mukabele edemeyen ah bir edebilse zaten tirnagindan sacina aslinda alevi sia kizilbas olan ehli sunnet kardeslerime de selam. ARKADASLAR adim saban anne ve babam sunni bende onlardan sunni olarak dogdum ama hamdolsun biraz okuyumaya calisip birazda aklimin muhakeme yetenegiyle ashabi kisa segaleyn hadisiyle gadir i kum vakasiyla imam alinin peygamber gozunde sen musanin yaninda harun ne ise sen de benim yanimda o sun demesiyle alevi itikadi icinde caferi mezhebi ile sereflendim bunlar benim kucucuk aklimla bana aleviligi getirdi.sukurler olsun belki ahirette tutunacagim kendimi savunacagim yegane tek dalim tutanagim tek secimim .ve her alevi tarifi yapilan ortamlarda gogsumu gererek oz aleviligi anadolu aleviliginden farkini dilim dondugunce ama kizmamaya calisarak hakaretler etmeden kufretmeden dilim dondugunce bildigim aleviligi mum sondurucu abdestsiz namazsiz orucsuz diye bilinen aslinda cebrailin yanlislikla degil kesin bir bilgiyle KURAN i hz MUHAMMED e getirdigini aslinda insanlarin aleviligi tanimadigini bilmedigini ayet ve kaynakli hadislerle bildigim kadariyla sunmaya calisiyorum.ABILER sizlere can kurban o kadar kendini yetistirmis abiler varki bu forumda kaynak kupu ne guzel gurur duydum.ben bundan boyle bu siteye bizim site diye hitab edecegim. ve bu bizim sitede ilk bektasi ekolunu alevilikle bagdastirmaya calisan ama cahil ama kitap yuklu bir esek mi bilemem eger o cahilse abiler siz ona biraz hakaretvari ve siddetli gidiyorsunuz o alevi forummudur nedir yoneticileri yaziyor usluba bak eger ben imama sia ya inanmasam. yazisirken secilen usluba yumsakbasliliga baksam onlarin sectigi ki inaniyorum siyaseten yapiyorlar iclerinde kin olmasina ragmen kendilerini dizginleyerek konusuyorlar bu bizim sitedeki tartismaci arkdaslara oranla daha yumsak bir uslupla yaziyorlar bence bu tercihi onlar yapinca siyaset politika olur ama biz ve bizim sitedeki kardeslerim yapinca inanin sunnetullah olur.birazdaha yumusakca kiskirtmalara daha basiretlice inadina sakin daha vakarli olsak bence imamlar oyle yapardi herhalde baksana imam cafer annesine iftira edene dahi hisimla yaklasmiyor ahirete allaha havale ediyor Allah sizden razi olsun Allah ilminizi artirsin kastim akil vemek degildi hakkinizi helal edin ama isin icinde alevilik olunca hersey guzel olmali.kardesler ordan birisi cikip ATEIST alevi olamazmi diyor arkadaslar bu soz batil kesin bu soruyu soran agizda batil kesin ama bu sorunun kasitli olduguda kesin bizi kufurlere hakaretlere zorlayan asagilik bir soru aman dikkat bence istenen cevapta de tahammul sinirini asmis hakaretli cevaplar Allah sizlerin yaninda.bazen sorulara verilen cevaplar ne kadar mantikli olersada kucucuk asagilayici bir soz nefsani davranmalara neden olabiliyor bence Allah bu yolda gonul verenleri imam huseyinle arkadas eder insallah ahirette

“Bektaşilik Nedir?” sayfasına dön