Hüseyin Kara Şiirleri

ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Hüseyin Kara Abimi ( Zamanimizin Pir Sultan Abdali ) ni Alnindan öpüyorum..Gercekten Muhtesem Siirler ,Halk ozanlari bu Siirlerden örnek alsinlar .
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

Eline diline yüreğine sağlık Hüseyin can.
Allah (cc) razı olsun. Allah sevdiklerinin hatırına bağışlasın seni.
Bu güzel şiirleri bizlerle paylaşman ne güzel.. tebrikler..
Allaha emanet olasın. Selam ve muhabbetle..
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

keşke halk ozanları hüseyin can kadar yürekli bilgili ve samimi olsalar çok şey değişirdi
ama ne yazıkki onlar bektaşilerin dedelerin peşinde uşaklık yapıp duruyorlar bu nedenlede pir sultandan başka tümünün isimleri tarihten siliniyor
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Allah razı olsun. Yüreğine sağlık abi.
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Kod: Tümünü seç

Zİyaretçi defterinden aktarıyorum

Mesaj Sahibi: Murat keçeci
sayın site ziyaretcileri ben o kadar şairlerin şiirlerini okudum hala okuyorum Buraya bir Hüseyin adında bir Bekdaşi düşmanı var bunun kadar bektaşiye atarak şiir yazan gözüme çarpmadı hatta sadece Bektaşiye değil sünnilerede çarpıyor yani bu kadarda olmaz Hatta Osmanlıya zamanında Pirsultan bile bu kadar atmamıştır Atsada eline hiç birşey geçmemiştir bunun eline ne geçeçek bimiyorum Belkide bana hak verirsiniz Aslında ayıp yapıyor herkesin bir inanci var inançlara saygı göstermek değilmidir Soruyorum size.....

sayın site ziyaretcileri ben o kadar şairlerin şiirlerini okudum hala okuyorum Buraya bir Hüseyin adında bir Bekdaşi düşmanı var bunun kadar bektaşiye atarak şiir yazan gözüme çarpmadı hatta sadece Bektaşiye değil sünnilerede çarpıyor yani bu kadarda olmaz Hatta Osmanlıya zamanında Pirsultan bile bu kadar atmamıştır Atsada eline hiç birşey geçmemiştir bunun eline ne geçeçek bimiyorum Belkide bana hak verirsiniz Aslında ayıp yapıyor herkesin bir inanci var inançlara saygı göstermek değilmidir Soruyorum size....

Murat can
soru sorman güzel ,sorgulayamanlardan korkmalıyız,onların aklı tutulmuştur bunlar tehlikelidir,
Sitemiz en üst düzeyde fikir özgürlüğünü savunuyor bu nedenle Hüseyin arkadaşın şiirlerine sansür hiç aklımızdan geçmez
Karşı eleştiri yazma hakkınız var şiirleri tek tek ele alıp karşı savunma yada eleştiri yazabilirsniz böylece insanlar mukayese etme olanağına sahip olurlar ,fikirsel tartışmaları bu tmele oturtmak zorundayız,esip gürleyip bağırıp çağırmak bugün kadar hiçbir sorunumuzu çözmedi bu tavrı gelenekselleştirerek ülkemizdeki dialog ve hoşgörülü eleştiri anlayışına katkıda bulunmalıyız,çünkü susturmak en basit en ilkel çözümdür.
Bektaşi eleştirilerine Bektaşilerin cevap vermesi için sitemiz onlara sonuna kadar açıktır isteyen her Bektaşi sitemize istediği cevabı yada karşı eleştiriyi yazar hakkıdır,yine Osmanlıyı savunanda savunmasını yazabilir Osmanlı övgüsünü yazabilir
Yine isteyen her Sünni istediği cevap hakkını sınırsız sayfayla kullanabilir hiç sorun değil önemli olan gerçekleri doğruları hep birlikte bulabilmektir,vahdete evet,hoşgörüye evet,ağır eleştiriye evet,karşı eleştiriye evet yani herkes içindekini dışarı vurabilmelidir biz sinsilikten saman altında su yürütmekten korkmalıyız açıklıktan değil,
Saygılı olmaya evet biz Sünni Müslümanları birçok konuda eleştiriyoruz ama asla onların din kardeşlerimiz olduğu gerçeğini unutmadık unutmayız bu ikisi farklı şeylerdir,aynı yaklaşımı gösteren hiçbir Sünni arkadaşada en küçük bir muhalefet etmeyiz sonuçta bu inançtır fikirdir terceh şansıdır ve herkes mahşerde tercihinin sonucuna katlanacaktır ama doğruyu birlikte arama ilkesini de yerleştirmek zorundayız,yanıldığımız noktalarda biz aleviler kendimizi düzelteceğiz yanıldığınız noktada siz Sünniler kendinizi düzelteceksiniz bu yüzden Müslümanlar bir tarağın dişleri gibidir birlikte doğruyu arama sorgulama konusunda ortak hareket edebilmeliyiz.Anlaşamazsakta herkes birbirine hoşgörülü merhametli davranmalıdır,
Bektaşiler konusunda da çekinme çünkü ortada böyle bir tarikat yok lideri yok oluşumu yok yani burada saygısızlık olmayan bir unsura yapıldığı için mağduru yoktur,varsa çıkar kendisi cevaplar,Bektaşilik kurumsal olarak değil fikirsel olarak yaşıyor ve bizde bu fikirleri Alevilerin içinden temizlemeye çalışıyoruz,yani bir tür ayıklama arınma temizlenme sürecindeyiz bu bizim doğal hakkımızdır ,
Bektaşilerin Kuran eksiktir,oruç namaz yoktur ,zahiri değil batıniyiz,hac yoktur ölüye değil diriye gideriz ,haram edilen içkiye içkiye sır edersen haram zır edersen helal ,islamın alevi yorumu dededir,cemdir ,sazdır semahtır türünden Bektaşilik saçmalıklarına izin verecek değiliz asıl saygısızlık bu fikirlerdir ama ne hikmetse bunlara değil bunlara karşı alevi halkımıza uyandırmaya çalışan bizlere tavır konuluyor,tuhaf değilmi?
Ayrıca Osmanlıyı severnlerde neden sevdiklerini buraya yazabilirler anlamaya çalışırız bir mahsuru yoktur ama kendinize şöyle sorun,
OSMANLI PADİŞAHLARIYLA MAHŞERDE HAŞREDİLMEK İSTERMİSİNİZ?
Eğer cevabınız evet ise bize amin demek düşer yok hayır diyorsanız,mahşerde birlikte olmayı istemediğiniz vefat etmiş insanlar için kendinizi bu kadar üzmeyin deriz...sadece açlıkla bencillikle değil
Cesaret ve hoşgörü eksikliğiylede alevisi sünnisi birlikte mücadele edebilmeliyiz,çarpıtan sapık düşüncelere karşı biz Müslümanlar cesaretle mücadele etmeli ama aramızdaki çelişkilere karşıda hoşgörülü olabilmeliyiz,

“Şiir, Ağıt ve Sinezenler” sayfasına dön