selamlar

Muhammed

Re: selamlar

Mesaj gönderen Muhammed »

Alevi şii yazdı:herkes ben ehli beyt'i a.s severim der ama sevmek velayet ve imametlerini tasdik etmek demektir kardeşlerim onutmayalım
Zaten meselemizde buradadır. Hani velayet? İmamete iman eden şahıs bariz belli olur.
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
mucteba22

Mesaj gönderen mucteba22 »

kardeşim iş konuşma yapmakla mı bitiyor.ola ki yaptılar zaten de yapmışlar.yani sen nasıl olurda inanırsın işte bende bunu anlamıyorummmm
İKİ TAŞ ARASINDA BİR DAL GELİNCİK GİBİ YALNIZIM
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Arkadaslar aslinda bazilari tarihi cok iyi okumus incelemislerdir, hatta yine bazilari gerici yobaz diyen kisiler dahi tarihi incelemislerdir.okumuslardir, nerde ve kimleri (hangi Saf Toplumu) nasil avutabiliriz ve hangi taktiklerle insanlari kendimize cekebiliriz diye ..Evet Bunlarin birde örnek aldiklari kisiler vardir bunlardan biride Muaviye (la) dir, sünki o tarihin en kurnaz en Seytani hillelerden faydalanan Sahsiyetsiz bir kisilige sahipti ..Bugün Muaviyeler yokmu sanki var , Daha düne kadar Ehli Beytin adini bile anmayan kisiler Simdi karsimiza Dr.Prof. unvanlariyla cikip Muaviye kurnazligi yapiyorlar.. Cikarlari icin Ehli Beyti Metü Sena ediyorlar ama bir yerdede Ehli Beyt Düsmanlarina Sahabedir Peygamber Dostlaridir diye siyrilip Kurnazlik yapiyorlar ..Her Tatli Söze kanmayin ..inancimizda Tevella ve Teberra hükümleri vardir , bu arastimacilar acaba bu hükümlere uyuyorlarmi ...."Aliyi Sevmek Alevilikse ben Aleviden daha Aleviyim" diyen biri vardi ...ama is Muaviyeye Lanet okumasina gelince Bocalayip Sahabedir diyebiliyorlar... iste bu gibi Seyler Muaviye Taktikleridir Muaviyenin Seytani hillelerini bugün Zamanin Muaviyleri kulaniyor ..unutmayalim bunlari ...
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Kullanıcı avatarı
mucteba22

kişi sevdikleriyle haşrolunurmuş.muaviyeyi seven acaba muaviye ve taraftarları ile haşrolunmak istermi.bence durum çok fenaaaa.biz muaviyeye ve taraftarlaına lanet ederiz.
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

mucteba22 yazdı:biraz siyasi olacak ama chp yide o zamn desteklesinler.-çok komik olurdu-
Burada ne demek istediğinizi anlayamadım.
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

mucteba22 yazdı:kardeşim iş konuşma yapmakla mı bitiyor.ola ki yaptılar zaten de yapmışlar.yani sen nasıl olurda inanırsın işte bende bunu anlamıyorummmm
Evet doğru aslında Sünni kökenli bir ailenin çocuğu olarak onlara tepki göstermem gerekirdi değilmi?Ama ben öyle yapmadım.Çünkü doğru olanı gerçek olanı aradım.Hatta İmamete kesin olarak inanmaya yani Şii-Caferi olmaya karar verdim.Ama Allaha çok şükürler olsun bütün Şiiler-Caferiler sizinki düşünmüyor.
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

çeri kardeşim sana katılıyorum.Allah yar ve yardımcımız olsun.ehli beyt a.s'dan ayrılmayız inşaallah.Allah bizi sırat el müstakim olan Ali a.s yolundan ayırmasın kardeşlerim :wink:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
Kullanıcı avatarı
mucteba22

eğer çeri senin söylediğin gibi yaşar nurui gibi şahsiyetler(!)güzel konuşuyorlarsa chpde cemevleri konuusnda güzel konuşuyor.alevi kardeşlerim diye hitabı oluyro deniz baykalın.yani arasından ne fark var.
hem dersine çalışmıyor hemde şişman herkesten:)))))

“Tanıyalım - Tanışalım” sayfasına dön