Cemevi Stratejimiz Nedir?

Hasan Akça

Re: Cemevi Stratejimiz Nedir?

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Hüseyni yazdı:
ama alevisesine geliyorum,böyle bir çalışma yapana,çakal,muaviye açılımcısı, gibi tabirler kullanılıyor.

.

Allah aşkına bu tür uslübü ali muhsinden başka benimseyen varmı? o arkadaşta yurtdışında yaşayan heyecanlı genç arkadaşlarımızdan birisi ve solcu ateist ve bektaşi olmadığını çözmüş yurtdışında alevi, kökenli nadir gençlerden birisi olduğu içinde yönetici yapılmış peki şimdi o böyle diyor diye alevisesi böyle diyor deme hakkın varmı
şimdi yarın ali muhsin namazı terk etse alevisesindekiler namaz kılmıyormu diyeceksin İNSAF
uslübu kötüdür ve kimse de bu uslüba onay vermiyor bu apaçık gözükürken alevisesi böyle şöyle demen haksızlık gibime geliyor
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Hüseyni yazdı:
bu insanlarla DİYALOGA geçmemiz gerekiyor.
diyalog içinde,davet etmek,davate icabet etmek gerekiyor.
en son bulundugum ilde,böyle bir şey düşünüldü.dendiki,

bir dernek açalım,dernek üyeleri,hepsi alevi olsun.
bektaşilere açılalım.onları cagıralım dersimize katılsın,yada bu dernekte,semah dönsün,bayanlar hariç tabi,bizde onların özel günlerine katılalım.
çok samimiceydi,art niyet yoktu.

bu dernek açılsaydı,ortaya çok güzel şeyler çıkabilirdi.fakat olumlu bakılmadı ,yanlışla dogruya varamayız dedik.

ama alevisesine geliyorum,böyle bir çalışma yapana,çakal,muaviye açılımcısı, gibi tabirler kullanılıyor.

bu konu gerçektende görüşülmeli.tüm dserneklerin sorunu bu.bu açılım konusu ciddi,ciddi tartışılmalı.
bencede tartışılmalı ama tutupta semahı cemi dedeyi meşrulaştırıcı iş olmaz adamlar zaten bunları 12 imam yolu diye yapıyorlar biz bu yanlışa çanak tutamayız
mesela namazı kabul edin kılıp kılmamak sizin sorununuzdur halka namazzı palavrasını bırakın diyemeyeceksek
semah kültürdür bunu ibadet olarak kabul etmeniz bidattır batıldır diyemeyeceksek
dedeleri ta baştan seyyit diye kabul etmeniz ayetin ruhuna ihanettir diyemezsek
kültürünüzü destekleyelim ama bunu dinsel alana taşımayın diyemeyeceksek
yada bu anlamlara gelecek tavırlar koyamayacaksak fesada ortak oluruz vebali vardır ve asla böyle dialoglar olmamalıdır biz bu konuyu aramızda çok tartıştık mesela biralevi abime cemevlerine gidebilirmiyim diye sorduğumda Hz.İbrahim kimliğiyle gidecek isen gidebilirsin demişti ilk aşamada çokta tepki çekmeyecek ama orada bulunanları düşündürecek sorular tavırlar koyacaksan git demişti
birisinde Hz.Ali namaz kılmıyormuydu dede diye sordum kılıyordu halka namazıydı deyince bunu hangi kaynaktan biliyoruz diye sordum o zamanda cemevinde sorguyu ben yaparım saygısızlık etme deyince ortamı terk ettim
benzer birçok olayı yaşayanlar var dialgda bunlara önem vermelidir
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Hüseyni

Tavsiyelerini öncelikle kendine sakla..Sahsen Azeri Cemaatinin icinde olmadan evelde bu Davanin Adamiydim ( Bu Dava Azerilerin Babalarininda Tapulu Mali degildir ) ....Ben o Cemaate ilk baslangiclarda Samimi bir sekilde girdigim olmustur.Onlardan ögrendigim tek sey, kendilerinin ne kadar ilce Fasisti olduklarini , Cikarcilikta Menafftcilikta Sinir tanimadiklarini "Caferilik Siilik" adina Irkci Osmanli Düsünceye hizmet ettiklerini ve iclerindeki gizli Alevilik Düsmanliginin var oldugunu ögrendim. !! Sen ise onlarin kapi kullugunu yapmaktasin Öyleki "Lider " dediginiz kisinin Süpürgeciligini yapip birde üste her yaptigi hatalara "Helal olsun " diyerek Yaptiklarini göz ardi ederek ufak defek bahanelerle Alevileride hadef almaktasiniz ! ..önemli olan bir konuda sudur .Ben burda Birilerini Elestirirken Sadece ve Sadece Tecrübelerime, Gördüklerime yasadiklarima dayanarak Elestiriyorum ve bu Elestirilerim sadece ve Sadece kendi Sahsimi baglar ! Oyaski Sizin icinizdeki Yandascilik, kayirmaci Siyasetiniz kin ve Nefret öyle ilerlemiski Özgündüz dediginiz kisiye ufak bir Elestiride bulunuldugunda Tüm Bu Siteyi yargilayip kendi Cifte Satndart Politikalarinizin önünüde perdelemeye calisiyorsunuz..Bu Sitedeki Yönetici Arkadslarimin benim görüsümde olmadiklarini biliyorum, bazen onlarin Elestirilerinede Saygiyla katlaniyorum ama sizin gibi Yandasci kisiler bazi Elestirilere dahi dayanamiyorsunuz ..ise sizin gibilerin karekteride budur !!! Herkesi Elestirirsiniz ama kendiniz Haksizda olsaniz kendinize Toz kondurmasiniz...hatirladigim kadari ile Bir Arkadas Sizin Azeri olmadiginizi yazmisti ve kendinizde Özgüdüzü savunmadiginizi beyan etmistiniz ama görüyorumki Dostlariniz Sizi iyice Asimile etmis olacaklarki Acilima Destek verenlere " Helal olsun " diyorsunuz...Bosuna demiyorum Arkadasim ..iste Siz ve Sizin gibiler budur !!!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

ali muhsin,damarına basınca nasılda ,iç yüzünü ortaya koyuyosun.
önüne gelene bir KURP takma hastalıgının ana sebebi,enaniyet oldugunu anlamak hiçte zor degil.

azeriler sana mektebi ögretti,onlar olmasaydı,yada kaderin onlarla seni buluşturmasaydı,hala saka suyu ve süpürgeye talim ediyor olacaktın.

azerilerle,aynı sofrayı,aynı mescidi,aynı ortamı paylaşıp,onlara dostca yaklaşıp,sonrada onların arkasından,olmadık laflar söyleyip,ahde vefa göstermeyen sen,şimdide bu sitedeki canlara mı kurp takmaya çalışıyorsun?

anadolu hakkında bilgin olmadıgı halde,yorum yazman gereksiz.burayı bizden başka kimse bilemez.

azerilere olan kinini,nefretini,evrensel Ehlibeyt hedeflerinin önüne geçirip,birlik ve beraberligi baltalıyorsun.

söyle kime çalışıyosun?

bölücü ve yıkıcı faliyetlerinden kimler payını alıyor?

bu sitedeye musallat olup,kimlerin davulunu çalıyosun?

bizim fitneci ve bozgunculuk yapanlarla,asla aynı yolda yürümeyecegimizi bilmelisin.

3 milyon caferiye ve alimlerine,çakal ,muaviyeciler,osmanlıcılar,faşistler diyerek,onların hepsini aynı torbaya doldurup,TOPTANCILIK yaparak asıl faşistligi yaptıgının ve veballerini aldıgının farkında degilmisin?

bu sitedeki,abilerin,kardeşlerin,seni defalarca uyarmasına ragmen,onları bişeye saymaman,saygısızlık yapman,dostluk ve kardeşlik duygularını törpülemen,kin ve nefret tohumlarını ekip,yeşertmeye çalışmanı görmezden gelemem.

asimile olmuşmusum:):)başka bi KURP takamadın mı:):)dogruyu söyleyince,olması gerekini yazınca,asimilemi olmuş oluyorum:):)fikirlerimi çürütemeyip,hakaret ve ithamlarda bulunup,beni hedef tahtasına oturtmaya çalışmanın,kime faydası var söyle?

alevileri hedef tahtasına koyuyormuşum:)::)benim çalışma alanım,alevilerdir.özel ilgi ve alaka beslerim.alevi soyylu ve alevi yollu oluşum,alevilere hizmet ve gönül birligi yapmayı hedef bilişimi kimse degiştiremez.

kapı kuluymuşum:):)kapının sdahibi özgündüz,bende onun kuluyum demek:):)

alime,çakal,muaviyeci,kufeli diyen birine,3 milyon insana,faşist,turancı demek, ve bu iddalara yada iftiralara karşı,böyle yapma,alimlere saygılı ol,3 milyon kişiye hakaretler yagdırıp,kin nefret tohumlarını ekme diyen biri ,özgündüüzn kapısının kulu oluyor:):) bu kadarda saldırganlaşacagını bilmiyordum:):)
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Hüseyni

Madem Calisma alanin "Alevilik" .Ohalde neden Baskalari icin bu kadar Enerjini bosuna harciyorsun ..Öylelerini Bu kadar koruduguna göre, Calisma alaninda Alevileri böyle (Turanci) Zihniyetin icine cekip kandirmakmidir ? Demek bölücüyüm , fitneciyim Baskalarinin Davulunu caliyormusum öylemi, zaten böyle durumlarda yalancilikta ifitra atmakta bir numarasiniz...! Sizin kuyruk aciniz Sadece Gercekci olanlara karsidir ! Sen Aleviler icin degil, ancak Alevilere Karsi calismalarin olur, senin amacin sadece Alevileri "Dostlarin" icin birer Basamak olarak kullandirmaktir ! Yoksa niye bu kadar yoruyorsun kendini ...Dostlarinada Toz kondurmuyorsun maasallah !

Simdi sorum su.. Siz ( Acilimcilari destekleyen Azeriler ve onlarin Avukatligi yapan isbirlikciler ) Bizden ne istiyorsunuz ? Ne Beklentileriniz var ? Ne yapmamizi istiyorsunuz ? Bak Arkadas.. Özgündüz Alim olmus, Ayatullah olmus, suymus buymus ,bu beni Sahsen hic iliglendirmez, Azerileri suraya buraya, bir arayami toplamis, Azeri irkciligimi yapmis, Osmanli Sempatizanimi olmus herneyse bunlarin hic biri beni ilgilendirmiyor ,Ama Biri cikar "Alim " sifatiyla biran Toplumun karsisina "Türkiye Caferileri Lideri" diye ortaya sunulursa buna öncelikle itirazimiz olur ,zira ona bu Ünvani verenler birkere Biz degiliz. Madem Azerileri biraraya Toplamis ve Azeri Milletine irkina öncelik tanimis, Torpil gecmis ozaman "Türkiye Azerileri Lideri " olabilirdi .. Bu hussusta kimsenin itirazida olmazdi ..

Simdi Dikkatlice oku ... Adam cikacak Asura Merasimlerinde Politkacilara Kerbela Davasini Siyasi bir arac olarak kullanmalarina müsade edecek , Salavatlarla kürsülere cikarilacak sonra birdahaki Merasimde Bu sefer Acilimcilara yine Kerbela olayini Siyasi bir arac olarak kullanmalarina göz yumacak ve yine Salavatlarla "Alevilige Siilige Caferilige" Düsman olanlari kürsülere cikartilacak, ardindan " Lider" dediginiz kisi Bu Merasimde Acikca Acilima Destek verip Alevilik konusunda Basbakani yine Bu Merasimde yaglayip ballayip Faruk Celik hakkinda " Sayin Basbakanim Alevileri Asimle Porjesinde Emaneti Ehline vermissiniz taktir ediyorum .....vs " imaji verecek, Ardinan izzettin Efendiyle Alevileri Bektasilere Yamalayip ,Alevileri böylece Caferilikten Siilikten izole edip Bektasi olarak tanittiracak sonrada "izzettin Hocamin her dediginin altina imazmi atiyorum .." deyip Bektasilere " Alevileri, Caferilikten Siilikten uzak tutunda ne olursa olsun " imajida verip anlamsa yapacak, onun ardindan Medyaya cikip koca Türkiyede ( Azeri irkciliginida öne sürerek ) Sadece 3 Milyon Caferi vardir diyerek Ceferilikte sanki Babalarinin Tapulariymis gibi " Caferilik Azerilerden sorulur " gibi onunda imajini verip digerleride böylelikle hice sayilacak öylemi ...

Bir ideolijinin Sempatizani olup AKP nin " Muaviye Acilimi " na Acikca Destek verecek, sonra gidecek CHP den Milletvekilli Cikaracak ve o Cikardigi Milletvekili Mecliste "Cemevi ibadethane olsun " diyecek ama her nedense Liderinizin veya korudugunuz kisi-lerin Sesi soluguda cikmayacak ( Sonra karsimiza cikip " Biz Elevilerle Gardasih " ) diyecekler ..yemezler artik !! ....simdi "Caferiyiz " diyen Osmanli Sepmatizanligini tasiyan biri-leri CHP ye, AKP ye Biat edecek Asimile Projelerine acikca Destek verecekler ..Bizde sanki hic birsey olmamis gibi " Kutlu olsun Ey Lider sen bu Acilima Destek vermekle Tüm Azerilerin ve Digerlerinin Mevlasi oldun " mu diyecegiz ..? Siz bizi ne Zannettiniz ? bunumu beklediniz bizden ? Veyahutta bu gibi Senaryolara karsi Sessiz kalip bir köseye cekilip Pismamizimi beklediniz ? Veyahutta Bazilari " Alevilerin basina vur ekmegini al,zaten Saftirikler Seslerini cikarmazlar " Düsüncesindemiydiniz ..Simdi birkac Aydin Alevi bu Senaryolara karsi Sesini cikardi diyemi hemen " Bozguncu Bölücü Fitneci " olabiliyor ? Veyahutta yok Efendim " kimin hesabina calisiyorsun,kimin Davulunu Caliyorsun " gibi sorular yöneltiliyor ? Sesimiz cikmasa en iyisi bizmi olacaktik ? tabi ya Ses cikarmayanlar Sizler icin Cantada keklik oluyor degilmi ?

Aranizda birekere " Dogruya Dogru, Egriye Ergri " diyen bir Tek Delikanli yok ! Bir tekiniz dahi kalkipta " Ey Aga sen su konuda Su hatayi yaptin.. " diyeniniz yok ,olsa bile Adam kendi basina buyruk ...Ve Siz öylelerini kutsuyorsunuz !!! iste Sizin gibiler Bunlari gözardi ederek, varsa yoksa " Lider" asagi " Lider" yukari diyerek Adama Dokunulmazlik verdiginiz gibi sanki ilah gibide tapip Toz kondurmaz hale gelmissiniz ...Ama is ufacik bir Elestiri oluncada, Hedef Hazir, Yalan Hazir, iftira Hazir ! Yeterki Lideriniz HAKSIZDA olsa Elestirmeye kimsenin hakki yok Düsüncesindesiniz....Simdi ben Sashen ve Sahsen bu gibi konulari göz önünde bulundurdugumda Büyüklerimin yerinde olsam Tüm iliskileri keserdim..Sünki Alevilerin Karsisina cikip "Bizler, Siz Elevilerle Gardasih " deyipte arkamizdan Tezgalar düzenleyenlerle ve Bu Tezgahlari Destekleyenlerle bizim zaten isimiz olmaz ...Böylelerindende bir beklentimizde olmaz... Dost, Düsman kendini belli ediyor ....... Geneleme konsuna gelince, buda Senin gibilerin sayesindede oluyor !!! Ayirca Onlari cok iyi tanidigimi defalarca yazmistim, Ben onlari öyle taniyor, öyle biliyorum .Gördüm ve Yasadim ... bu konuda ne söylersen benim icin hava gazi .istersen Baskasinin hesabina calisiyorsun de ister Bozguncu fitneci de, Umurumda degil .Ben kendimi Bildikten sonra ....herneyse ..Mühim olan kendi capimda onlari taniyorum ,Halinin Altina Sürükledikleri Cöpleri Biliyorum ..Bu konuda kimseye kulpta takmiyorum zira herseyleri ortadadir, Düsünceleri ,amaclari yapmak istedikleri oratdadir ! kulp takmayada gerek yok ! kendileri zaten kimlere sepmati duyduklarinida acikca ifade edebiliyorlar ! Sen zannetmeki Herbiri birer Melayike aralarinda Cakkallarinda oldugunu göremiyorsun veya görmek istemiyorsun, iste senin sorununda bu !!!! her ne kadar " Ben desteklemiyorum " desende bu gibilerini korumakla Safinida belli ediyorsun ! Kayirmaci Yandasci Siyasetiniz sizi ne hale getiriyor onuda görebiliyoruz ....
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Mesaj gönderen Big Boss »

Ali muhsin ve huseyni canlar yeter artık lütfen susun ikinizde ehli beyt dostusunuz bazı konularda anlaşamıyorsunuz tamam dediklerinizi anladık uzatmaya gerek yokki
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

ali muhsin

iki kitap okuyup,kendini alleme zannedip,alimlere bile dil uzatacak kadar ULULANMANIN seni çok kötü bir hale getirdigini ,yaptıgın yorumların,kimseye bir fayda saglanmadıgını,emperyalistlerin,siyonistlerin,selefilerin,terör örgütlerinin ,toplum içine ektigi nifak ve düşmanlık tohumlarının yeşrmesine katkıda bulundugunu,önüne gelene KURP takıp,kendi fikirlerini,empoze etmeye çalıştıgını görüyoruz.

sokaga çık,önüne çıkan ilk azeriyi öldür,kahraman ol.
onları faşislikle suçlayıp,TOPTANCILIK yaparak,asıl faşistligi sen yapıyorsun.
iki tane soytarı sana zarar vermiş diye,kalkıp,hepsi kötü,deyip,alimlere,mümin insanlara bile dil uzatıp,bide iyi yapıyorum diyosun.

Dünya Ehlibeyt birligini bozmak için sana da azerilerle,alevileri çatıştırma görevimi verdiler.
kimin davulunu çaldıgını soruyorum söylemiyorsun.söylemezsin tabi,.

özgündüz ve azerilerin yaptıgı seni ilgilendirmiyorsa,neden günlerdir,sızlanıp duruyorsun??
özgündüzün yaptıgı,şeyleri ,hata ,olarak görüyorsun.sana diyorumki,onun yaptıgı hataların,aynısını,anadoludaki derneklerde yapıyor.ama sen bu konuyu görmezden gelip,kasti olarak tabi,hala at gözlügünü çıkarmayı düşünmüyorsun.

çelişkiye bak.

özgündüz benim lideim degil diyosan,chp,akp,yada izzettinle olan diyalogu seni neden rahatsız ediyor.

alevi yapılanması,azeri statükosundan etkilenmemiştir.azeriler kendilerini ,Ehlibeyt mektebinin,türkiye temsilcisi olarak görmeleri,seni neden etkiliyor hala muaamma.

azeriler,türkiyede,360 camii,onlarca alim,yüzbinlerce insan, kaynagıyla ,zaten kendilerini ısbatlamışlar.

yani sen ne kadarda sızlansan,bu topluluk,dinsel,siyasal olarak güçlüler.

bu gücü,elbette kendi tabanından alan özgündüz,kendi tabanına döndürecek.vekilde çıkaracak,bakanda çıkaracak.

madem alevisin,alevi toplumunun hizmetkarısın.,sen kendi derdine yan.

alevilerde,yaşadıkları yerlere cami yapsın,onlarca alim yetiştirsin,aşura programlarında milyonlar lebbeyk ya Huseyin desin derdindeyiz.
ama biz hala,alevilerde ,caferidir diyoruz,dogrudurda,fakat ,neyse...
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Hüseyni yazdı:
azeriler,türkiyede,360 camii,onlarca alim,yüzbinlerce insan, kaynagıyla ,zaten kendilerini ısbatlamışlar.

yani sen ne kadarda sızlansan,bu topluluk,dinsel,siyasal olarak güçlüler....
Ali muhsinin azeri düşmanlığını anlayamadığım gibi Hüseyni seninde azeri hayranlığını anlayamıyorum benim bildiğim bir ırk toptan takvalı yada sapmış denilemez ve bir iki vekil çıkarmakta gücü göstermez mecliste her dönem 15-25 alevi kökenli vekil olur ama hepsi hava cıvadır bir iki azeri vekilde aynı şekilde hava cıvadır cami sayısı alim sayısıda güçle direk bence ilgili değil
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Big Boss yazdı:Ali muhsin ve huseyni canlar yeter artık lütfen susun ikinizde ehli beyt dostusunuz bazı konularda anlaşamıyorsunuz tamam dediklerinizi anladık uzatmaya gerek yokki
bende bu iki genç arkadaşın kişiselleştirdikleri tartışmalarını kınıyorum
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

abiler ve kardeşlerin ,bu yazışmalardan duydukları rahatsızlıgı dile getirmelerinden ötürü,artık cevap yazmayacagım bu konuya.

“Cem, Semah ve Saz” sayfasına dön