Cemevi Stratejimiz Nedir?

ali muhsin

Re: Cemevi Stratejimiz Nedir?

Mesaj gönderen ali muhsin »

Hüseyni.

irkci Fasizan Yandasci biri oldugunu ispat ettin sonuda Tebrikler ...

Bak Efendi... Bizler Delikanlica bazi olaylari Acik ve Net bir sekilde ortaya cikarip Bazi hatalari Elestiriyoruz,bu kim olursa olsun ! Siz ise Asagilik Komplekslerinize dayanarak Hakli olan Elestirilere Tahamül edemeyip Alcakca Adice Hakli Elestiri yapanlari Siyonistlikle Selefilikle Bozgunculukla sucluyorsunuz ,zaten Bu sizin mayanizda var olan birsey ( iftira ve Camur atmak ) senin bana ithamlarda bulunman seninde onlardan ( Siyonistlerden Selefilerden ) farkli oldugunu göstermiyor !!! Kedi bile ulasamadigi ete mundar dermis ki Sizinde yaptiginiz budur !! ve öyleki Lider deginiz kisinin yapmis oldugu hatalari göz göre göre ört bas ederek onada ilah gibi tapar olmussunuz ,yani utanmasaniz onun adina yeni Mezhep icaat edeceksiniz..Onlara "Acilimcilara Destek verenlerin" Avukatligini yapan ve Toz kondurmayan Senin gibi Kapi kölelerine diyecegim sudur ..git o Irkci Yandascilarina kankalarina söyle Bektasiler gibi onlarda Som Ellerini Alevilerden ceksinler...Arkadaslarin hatirina bende bu konuda seninle tartismayacagim ama karari Adil Düsünen gercek Delikanlilara birakiyorum ....ithamlarini ve Suclamalarinida sana aynen geri iade ediyorum ! ..Ben Sadece Adam olani Ciddiye alirim Senin Savundugun "Caferilik" adina irkci kisileri kaale bile almam isterse Ayatullah olsun. yeterki Bizlere Basamak olarak bakip yanimiza yaklasip sonrada ona buna Pazarlamasinlar ! Sizlerden gelecek yardimda Allahtan gelsin ,Bizden irak olunda......Ayrica Yazdiklarimin herzaman Arkasinda olup altinada büyük bir Gururla imzami atiyorum. ...Sen ise sadece ayni kelimeler yazmaya devam et... yok kulp takiyormusumda Adamlar kendisi diyor Osmaliya Turancilara hayraniz diye ..simdi soruyorum irkcilardan "Caferimi "olur "Sii" mi olur ..ben onlari Adam yurduna bile koymuyorum ki ..sen istedigini yaz !!!! Benim burda basim Dik arnim Ak Allah Sükür ..irkci düsünceye kul köle olupta kendilerini Dünyanin Merkezi olarak gören Egoistler düsünsün ! Yaptiklari beni ilgilendirmez demistim ama Bizleri Pazarlamaya devam ederlese tabiki Elestiriler yapariz diye defalarca söz etmistik ,Bizler Hakli Ekletiriler yaptigimiz icin Sizler bu konuda Rahatsizlik duyorsunuz ve o kisiyide acikca kutsuyorsunuz .Yazdiklarimizi carpitmaktanda utanmiyorsunuz ....yazik size !!!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ali muhsin

Musa Özateş yazdı:
Big Boss yazdı:Ali muhsin ve huseyni canlar yeter artık lütfen susun ikinizde ehli beyt dostusunuz bazı konularda anlaşamıyorsunuz tamam dediklerinizi anladık uzatmaya gerek yokki
bende bu iki genç arkadaşın kişiselleştirdikleri tartışmalarını kınıyorum
Musa abi

Aslinda Kinalinacak, Ayiplanacak birileri varsa oda Alevileri Acilimcilara Peskes cekip Bektasilere yamalayip Carpitanlardir ! Tamam Belki Uslubum uygun olmaya bilir kabul ediyorum ,Ama Allah icin, Bazi olaylari göz önünde bulundurarak Yazdiklarimda Zerre kadar Yanlislik varmi ? Yalan varmi ? Sallama varmi ? Soruyorum ....
------
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

ali muhsin yazdı:Hüseyni.

irkci Fasizan Yandasci

Siz ise Asagilik Komplekslerinize dayanarak

Alcakca Adice Hakli Elestiri yapanlari Siyonistlikle Selefilikle Bozgunculukla sucluyorsunuz ,

zaten Bu sizin mayanizda var olan birsey ( iftira ve Camur atmak ) senin bana ithamlarda bulunman seninde onlardan ( Siyonistlerden Selefilerden )

ilah gibi tapar olmussunuz

Senin gibi Kapi kölelerine diyecegim sudur ..

..Ben Sadece Adam olani Ciddiye alirim

Ayrica Yazdiklarimin herzaman Arkasinda olup altinada büyük bir Gururla imzami atiyorum. .

YORUM YAPMAYACAĞIM.....
ali muhsin

Musa Özateş yazdı:
ali muhsin yazdı:Hüseyni.

irkci Fasizan Yandasci

Siz ise Asagilik Komplekslerinize dayanarak

Alcakca Adice Hakli Elestiri yapanlari Siyonistlikle Selefilikle Bozgunculukla sucluyorsunuz ,

zaten Bu sizin mayanizda var olan birsey ( iftira ve Camur atmak ) senin bana ithamlarda bulunman seninde onlardan ( Siyonistlerden Selefilerden )

ilah gibi tapar olmussunuz

Senin gibi Kapi kölelerine diyecegim sudur ..

..Ben Sadece Adam olani Ciddiye alirim

Ayrica Yazdiklarimin herzaman Arkasinda olup altinada büyük bir Gururla imzami atiyorum. .

YORUM YAPMAYACAĞIM.....
Tamam buna Polemik diyebiliriz ama Yalanda degil ! Benim sormak istedigim bunlar degildi....
------
muhtar_sakafi

Mesaj gönderen muhtar_sakafi »

cem evlerine gidenlere ben kötü gözle bakmıyorum. çünki bu mazlum halk tek tercihli hayatı yaşıyorlar. içindeki maneviyatı dökecek, paylaşacak yer mekan arıyor bizim insanımız. biraz daha iyi niyetli olalım. böye sinirle yaftalamayla işler düzelmiyor. sen doğrusunu söyle örnek ol yeter. gidişat yanlış ancak realite böyle. biz tarihsel gerçeği öğrenmiş olabilirz yolu yordamı namazı orucu hak olduğuna iman getirmiş olabilirz. ancaaak şimdi bektaşi diye yaftaladığınız (tepedeki sinsilerden bahsetmiyorum) tabanda ki Alevilerin Ehl-i Beyt sevgisi cahil bırakılmışlarda olsalar sizden fazla olabilir..
nitekim bizde bir zamanlar cahil değilmiydik.. kibir şeytanın kurduğu sinsi bir tuzaktır. Allah (c.c.) hepimize selamet versin. Alçak gönüllülüğü dustur edinmek dileğiyle.
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

ali muhsin
yazmayayım diyorum ama hala,o EDEPSİZ VE AHLAKSIZ ,tavrını sürdürüp,bide altına imza atıyosun.

senin gibi,REHBERSİZ,zırvaların,Alimlere ÇAKAL demesinden belliki,hala irfani olarak yetişmemiş ve hala o eski fıtratını ,ulu orta sergileyip,agzından salyalar damlarcasına,Ehlibeyti savunup,YEZİDİ amellerle ,bedbaht olup iyice dibe vuruyorsun.

senin gibi bozguncuların,fitnecilerin ,Ehlibeyt ailesi içinde,oluşturmaya çalıştıgı,çatışmaların,küresel şer odaklarının,gönüllü askerligini yapmaya yeminli siz,teşeronların karşınızda dimdik duracagız.

selefilerin davulunu çalıp,Ehlibeyt Alimlerine bile ÇAKAL demenin,elbet bir cezası olacak.
kılavye başında yazdıkların,mahşerde karşına çıkacak.sivildede bu yaptıklarının cezasını çekeceksin.

ben bu fitne tohumuna diyorumki,özgündüz benim liderim degil,betonlaşmış kafa yapısı o kadar katıki,halen,sayıklayıp duruıyor.

ben bu fitne tohumuna diyorumki,özgündüzün yaptıklarını,ANADOLUDAKİ DERNEKLERDE yapıyor,bu beton kafalı hala ,Alevileri pazarlıyorsunuz diyor.

ben bu fitne tohumuna diyorumki,kaderin seni ,azerilerle karşılaştırmasaydı,hala,süpürgeye,saka suyuna talim ediyor olacaktın,bu beton kafalı,azerilerin topyekününe agza alınmayacak hakaretler ediyor.

ben b u fitne tohumuna diyorumki,azerilere olan kinin,evrensel Ehlibeyt mektebinin önüne geçmesin,bu beton kafalı diyorki ,,,siz azeriler...

ben bu fitne tohumuna diyorumki,sitedeki,abiler kardeşler ,ablalar,senin bu üslubundan rahatsız oluyor,bu beton kafalı diyorki,üslubumdan memnunun.

ben yazmayayım diyorum,sitedekilerin canını sıkmayayım diyorum,bu fitne tohumu,yeşermek için uygun ortam arıyor.
ali muhsin senin fitne tohumların bu sitede yeşermeyecek.

şimdi sitedeki canlara soruyorum

azeri alimlerinden olan,ali cafri,kadir akaras,musa aydın başta olmak üzere,diger azeri alimleri,bulundugunuz,ilde,yaptıgınız çalışmalara,yardım ediyor mu etmiyormu?

biliyorumki yardım ediyorlar.

o halde,ali muhsin rumuzundaki fitne tohumu,gözlerinizin önünde,Alimlere,ÇAKAL diyor ,almanyadan durup,kardeşi,kardeşe düşman etmeye çalışıyor ,bunun adınada devrimcilik,delikanlılık diyor...

bu kişi,agzından salyalar damlarcasına,yaptıgı,EDEPSİZLİKLERİN yanına kar kalacagını zannediyorsa yanılıyor.aynı sertlikle,cevabını misliyle alacaktır.
ali muhsin

muhtar_sakafi yazdı:cem evlerine gidenlere ben kötü gözle bakmıyorum. çünki bu mazlum halk tek tercihli hayatı yaşıyorlar. içindeki maneviyatı dökecek, paylaşacak yer mekan arıyor bizim insanımız. biraz daha iyi niyetli olalım. böye sinirle yaftalamayla işler düzelmiyor. sen doğrusunu söyle örnek ol yeter. gidişat yanlış ancak realite böyle. biz tarihsel gerçeği öğrenmiş olabilirz yolu yordamı namazı orucu hak olduğuna iman getirmiş olabilirz. ancaaak şimdi bektaşi diye yaftaladığınız (tepedeki sinsilerden bahsetmiyorum) tabanda ki Alevilerin Ehl-i Beyt sevgisi cahil bırakılmışlarda olsalar sizden fazla olabilir..
nitekim bizde bir zamanlar cahil değilmiydik.. kibir şeytanın kurduğu sinsi bir tuzaktır. Allah (c.c.) hepimize selamet versin. Alçak gönüllülüğü dustur edinmek dileğiyle.
Muhtar arkadas

Bende Sahsen Cemevlerinde Bektasiler tarafindan Rehin tutulan Mazlum Alevilere kötü gözle bakmiyorum,sünki onlar Sahibsizdir, Dislanmis Hor görülen sömürülen Mazlumlardir ..Sahsen bende Eskiden Bektasiydim, Ulusoylarin Sinasi koc gibileri bizzat yakindan görüp Genclik dönemimde ta ozamanlar onlarin Aleviligi carpitiklarina ve Alevileri Sömürdüklerinede Bizzat Sahit olmustum.. Yaptigim arstirmalar ve birakc önemli bilir kisi Büyüklerimin Abilerimin sayesinde Bektasiligin Alevilik olmadigina kanaat getirdim ,o Tarihten itibaren Alevileri bilinclendirmeyi kendime bir misoyn edindim ,burdaki diger arkadaslarim gibi ..bende eskiden Cemevlerine gittim oranin ic yüzünü gördüm Basta olan " Dedeyim Babayim " diyenlerin Sahtekarliklarina Sahit oldum ve bu Hussusta onlarida acikca Elestirdim oralardan ayrildiktan sonra Dikkat buyurursaniz sunu yazmissiniz ...." içindeki maneviyatı dökecek, paylaşacak yer mekan arıyor bizim insanımız " Bu olaylardan sonra bende mekan aradim ..Allah Sahidimdir Azeri Cemaatine hic bir ard ve kötü niyetim olmadan o mekana girdim onlardan Dostluk yakinlik kardeslik bekledim ama maalesef gördümki O Cemaatinde Bektasilerden farklari olmadiklarini ve hatta Alevi Toplumuna Komunist olarak baktiklarina ve dahasi o Cemaati yöneten Hocalarinin ne denli Milliyetcilik yapip Osmanli Sempatizani olduklarina ve o Düsüncelerini bizlere nasil asilamaya calistiklarina Bizzat Sahit oldum hatta sadece ben degil bazi Alevi Arkadaslarda vardi onlar dahi Sahittir ( isim versem Biralevi abimiz hepisini tanir ) ... Evet ...ordaki Cemaatte Alevi Toplumuna yukardan nasil Laama bakar gibi bakip Alevi genlcerinide Turancilik Probagandalari yaparak Cemaatlerinden nasil uzaklastidiklarinida biliriz... örnek veriyim ..Bir ara secimler vardi ve TV de yayinlaniyordu Bir Arakdasimiz MHP yi elestirdi vay senmisin elestiren Adamda ne Hainlik biraktilar nede baska birsey ve o Arkadas o Cemaate bir daha gelmedi ..böyle Senaryolarla Alevi genclerinide kendi Cemaatlerinden uzaklastirmis oldular ...aslinda cok seyler var ama neyse ...onun icin burdaki Bazi Arkadaslar beni anlayamaz, sünki yasayip olayi tüm ciplakligi ile görmemisler ..Bektasilerin ardina birde Bazilarinin acikca Alevi Toplumunu yanlis yöne yöneltiklerini görünce elbette Elestirilerim oluyor...birde Karsidaki kisiler Atese benzin dökünce is daha farkli oluyor ...! olay budur..ayrica Hüseyni denilen isbirlikci... Seni ciddiye almdigim gibi Ahmakca yazdgin yazilarada cevap vermek istemiyorum artik !!! kendi basini ye !!!!
------
ali muhsin

Hüseyni

Sen zannediyorsunki Ben burda mideden Salliyorum,körü körüne antipatim var,Masal hikaye anlatiyorum veyahutta cekememezlikten dolayi saniyorsun herneyse ..Bu Hususta Sahsen En büyük Yemini Etmeyede Hazirim !! Madem Sana veya Size göre Fitnecilik yapiyorum, Bozgunculuk yapiyorum senin nazarinda Fitne Tohumlari ekiyorum .Al sana bir firsat . Fitneci Bozguncu olan biri herhalde Büyük bir yemin teklifi etmez degilmi.... Ben gönülden Amin demeye hazirim !! Daha evelde burda senin gibi Düsünenlerlede Yemin Töreni etmis ve ben gönül rahatligi ile AMIN demistim !!! istersen sen Yemin et bende Amin deyim ! örnegin diyelimki " Allah Yalancilara Lanet etsin " .. Hem Burda sadece bu konuda Benimle tartisiyorsun Digelerini karistirmayada gerek yok.
------
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Aslında güzel ve önemli bir konu var ama
Ali muhsin ve hüseyninin kişiselleştirmesi hiç hoş olmuyor üstelik üslüplarıda giderek yozlaşıyor
konu başka yazdıklarınız bambaşka
lütfen ehli beyt aşkına artık kişisel alanda yazmayı bırakın
konuyu yazın
sanalda sinirlerime hakim olamadım diye birşey olmaz
inanın hoş görünmüyor vebale giriyorsunuz yazdıklarınızı Allah (cc) görüyor bunu unutmayın
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

muhtar_sakafi yazdı:cem evlerine gidenlere ben kötü gözle bakmıyorum. ...kibir şeytanın kurduğu sinsi bir tuzaktır. Allah (c.c.) hepimize selamet versin. Alçak gönüllülüğü dustur edinmek dileğiyle.
cemevlerine gidenler bizim insanlarımızdır vede burada kimse onlara kötü gözle bakmıyor ve onlara hakkı apaçık söyleyelim kıvırmayalım nasıl bir yanlış içinde olduklarını söyleyelim deniyor sinsize değil açıkça eleştirimizi ortaya koyalım deniyor denilen bu sanırım anlamamışsın anlamadığın için hakkı söyleyelim halkımıza lafını kibir olarak anlıyorsun hakkı söylemekle alçak gönüllülük başka şeylerdir

“Cem, Semah ve Saz” sayfasına dön