Kuran da Ebubekir (İddiası) :::Düzeltilmiş Başlık:::

alone_man

Re: Kuran da Ebubekir (İddiası) :::Düzeltilmiş Başlık:::

Mesaj gönderen alone_man »

yeshilyol yazdı:
alone_man yazdı:ayrıca peygambere yardımlarıda var savaşlara katılmışlar
Eee ne demiş atalarımız; Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez. nitekim öyle oldu...
yahu arkadaş ne kazı ne tavuğu
islamiyet yeni gelmiş inanan üç beş kişi var
nerden bilecekki islam çığ gibi yayılacak
sakiyfeyi taa o zamandan bilmesi mümkünmüki niyetini saklasınlar
kaz geleceği daha o yıllardan belli değildiki
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

yeshilyol yazdı:
alone_man yazdı: hilafeti alma çabası olamaz çünkü risalette var yani böyle bir düşünce akla aykırı
emin olun ben sizi anlayamıyorum, yani peygamberin hayatında risalet vardı da peygamber vefat ettikten 2 saat sonra risalet iptal mi oldu (haşa), madem risalet var ise neden peygamberin vefatından sonra risalete uymayarak hilafeti gaspettiler ? Böyle sakat mantıkla sorular sorulur mu? Siz sakife olayından önce hiç ebubekir ile avanelerinin hilafeti imam Ali'den almak için planlar yapmadıklarını mı sanıyorsunuz?
Peygamberin vefatından hemen sonra gelişen olayların nasıl geiştiğini düşünüyorsunuz?
Ömer" peygamber ölmedi, musa gibi rabbiyle görüşmeye gitti, bana peygamber öldürüldü diyeni kılıcımla öldürürüm" derken bu sözleri neden söylediğni düşünüyorsunuz?
Medineden uzakta bulunan ebubekir geri dönene kadar zaman kazanmak için değil mi? O anda İmam Ali a.s.a biat edilseydi ömer ve ebubekrin planları suya düşmeyecekmiydi?

Peki tebük dönüşü peygamberi öldürmek onların planı için daha uygun düşmez mi?
İktidar için onlara yüz vermeyen, hatta bir beraet suresini bile okutmayan bir peygamber onların hırslarını tatmin edebilir mi?

O peygamber ne zaman ölürse ölsün, hatta medine dışında ölürse ve meydan onlara kalırsa kolayca hilafeti ele geçirmezlermiydi?
Bu mesele ile alakalı kaynaklara göz atmanızı öneririm.
mantığınıza yenilmeyin.
müslümnanlığı kabul etmek başka şey iman sahibi olmak takvalı olmak başka şeydir
peygamberimiz tabiki durumlarını biliyordu ona görede davranmıştı
ama peygamber zamanı için çok fazla zorlama gerektiren yorumlar yapmanızında anlamı yok
AYRICA
nuseyri hazretlerinize bazı kaynaklarda yazılan şeyleri söylediğimizde bozulmayacakmısınız o halde biz vahdet anlamında bunları söylemez iken siz neden vahdeti bozmak için sünni müslümanların çok değer verdikleri kişileri böyle acımasız yorumlarla mahküm ediyorsunuz?
yoksa amacınız bağcı dövmekmi
şahsen ben ilk üç halifenin hiçbirisiyle mahşerde yanyana olmak haşredilmek istemem kimseyede tavsiye etmem ama bunu isteyenede artık karışmam haddide bilmek gerekir
şi,mdi biz müslümanlar bunca sorunumuz varken tüm enerjimizi halifeleri yargılamak içinmi kullanacağız
herkes zaten sözünü söylemiş çizgisini koymuş ısrar niye? zorlamak niye?
sizin amacınız nedir?
imamet bahsi zaten konuyu yeterince aydınlatmıyormu?
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

"vahdet" dediğiniz şeyi iyice algılayın. Hakikatları gizlemekse bu vahdet denilen şey bence hiç de doğru bir şey değil.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

3nokta yazdı:"vahdet" dediğiniz şeyi iyice algılayın. Hakikatları gizlemekse bu vahdet denilen şey bence hiç de doğru bir şey değil.
Görüsüne katiliyorum Vahdet adina Tarihi gercekleri gizleyenler " aman Vahdet bozulmasin sunu anlatmayalim sunu göz ardi edelimde diger kardeslerimiz gücenmesinler " diyen kisilerin samimi olduklarina asla inanmiyorum .Sözde Vahdet yapilacak diye Ehli Beytin Hakki ve Fazileti göz ardi edilemez Özelikle Hz. Fatima (as) mi Sehid edenler gizlenemez, Muaviyeyi Sama Vali yapipta Kerbela Cinayetinin Zeminini Hazirlayanlar göz ardi edilemez !! ..Sahsen düsünüyorum , Bazi kisilerin Islama neden girdikleri dahi Süphelidir !! Tarihi iyice inceleyip aneliz edersek Bu Sözde "Müslüman " olup Islama gecenlerin Bazilari " Birileri" ile ANLASMA gergince Sözde Islami kabul etmislerki Atalarinin initkamini alsinlar ...zaten Rssullulah (saa) den sonra Ehli Beyte karsi intikam alanlari Islam adina Atalarinin intikamini alanlari Tarihte görebiliyoruz !!! unutmayalimki Düne kadar Muaviyeler Yezitler vardi Bugün binlercesi var ve onlarin sinsi Siyasetlerini izleyen kisilerde var ..Ama Zamanin Alileri Hasanlari Hüseyinleri var oldukca zamanin Muaviyeleri Yezitleride Yok olmaya Mahkumdurlar !!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
yeshilyol

Mesaj gönderen yeshilyol »

alone_man yazdı:
yeshilyol yazdı:
alone_man yazdı:ayrıca peygambere yardımlarıda var savaşlara katılmışlar
Eee ne demiş atalarımız; Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez. nitekim öyle oldu...
yahu arkadaş ne kazı ne tavuğu
islamiyet yeni gelmiş inanan üç beş kişi var
nerden bilecekki islam çığ gibi yayılacak
sakiyfeyi taa o zamandan bilmesi mümkünmüki niyetini saklasınlar
kaz geleceği daha o yıllardan belli değildiki
İslamiyet yeni gelmiş ve inanan üç-beş kişi, doğru amenna AMA kim bu üç-beş kişi? Ebubekir ve ömer mi? islam tarihi okudunuzda mı konuşuyorsunuz, yoksa etrafta dolaşan söylentirlere göre mi konuşuyorsunuz?
Bisetin 3. senesinde peygamber efendimiz s.a.a. Dar-i Erkam denen evde Kuran eğitimi verirken oradaki bir kaç müslümanın adları arasında neden o ebubekir ve ömerin isimleri geçmiyor?
Çünkü daha müslüman olmamışlardı da ondan. işte o şahıslar islam yayılmadan evvel islama girmediler. resmi tarihin oyunlarına gelmeyin.
Hem içki yasaklandıktan sonra hatta medinede enes bin malik'in sakilik yaptığı bir mecliste içki içmelerine ve ebubekirin sarhoş olup peygamberimizi alaya almasına ve cahiliyye inançlarını övmelerine ne diyeceskin?
Bunu yapanlar onu da yapmazlar mı? Eskiden sünnilerle tartışırdık şimdi maşallah şiadan da avukatları çıkmaya başlamış, onlarla uğraşacağız. şimdi bu konuları açanlar bizi seyredip kıs kıs gülmekteler, hatta size minnettardırlar sayın alone_man.
yeshilyol

alone_man yazdı:müslümnanlığı kabul etmek başka şey iman sahibi olmak takvalı olmak başka şeydir
peygamberimiz tabiki durumlarını biliyordu ona görede davranmıştı
ama peygamber zamanı için çok fazla zorlama gerektiren yorumlar yapmanızında anlamı yok
yorumların neresi zorlama? İmam Mehdi a.s. bile bunlar iktidar hırsı ile müslüman oldu diye buyuracak, bunu da temellendirecek, kendi kaynakları onların erken müslümanlıklarını yalanlayacak, sonra da şiadan birileri çıkacak bu yorumlara zorlama diyecek. biz de onu ikna etmeye çalışacağız. o benim sorunum değil, taklit ettiğiniz müçtehide gidin sorun o size anlatır. ben size Allah birdir desem siz itiraz edeceksiniz çünkü ben nuseyri hazretleriyim.
alone_man yazdı:AYRICA
nuseyri hazretlerinize bazı kaynaklarda yazılan şeyleri söylediğimizde bozulmayacakmısınız o halde biz vahdet anlamında bunları söylemez iken siz neden vahdeti bozmak için sünni müslümanların çok değer verdikleri kişileri böyle acımasız yorumlarla mahküm ediyorsunuz?
Buyrun nuseyri hazretlerime ne diyecekseniz deyin. eğer kafanda benim inancım için kurgulamalar yapıp, onun üzerinden eleştirmeye kalkarsan kendi kendini düşürürsün. Bana vahdet anlamında söyleyemediğin şeyleri söyleyebilirsin, senin burada söyleyemediklerini başkaları söylüyor, ama rahatlayacaksan söylemekten çekinme vahdette bozulmaz. Çünkü bu vahdetin Allah rızası için yapılmaya çalışılan bir vahdet olmadığını siyasi çıkarlara endexli vahdet olduğunu biliyoruz. Vahdetçi kardeşlerimizin "ebubekre maneviyat atfeden" filistinlileri islam şehidi olarak kabul ettiklerini ve buna karşı gelenleri adeta tehdit ettiklerini biliyoruz. Bu yüzden kaynaklarda ne yazıyorsa lütfen buraya aktarın. ama unutmayın bizim asli kaynaklarımızın hiçbiri sizin buraya delil diye sunacaklarınız değildir.
Hem Allah şahidimdir, şianın oluşturmaya çalıştığı ve sünnilerin alay konusu oloan vahdeti bozmak veya ona herhangi bir zarar vermek gibi ne bir düşüncem ne de bir niyetim yoktur, ve bütün nusayrilere bu konuda kefil olurum. Bizim kimseyle işimiz olmaz, biz zamanın imamını ve devletini bekliyoruz, o gün diyeceklerimizi diyeceğiz inşallah. size vahdet yolunda üstün başarılar. Ama sizin vahdetiniz uğruna da münafıkların gerçek yüzünü sergilemekten çekinmeyiz, çünkü bu ibadetin yarısıdır. eğer sen burada bizden rahatsız oluyorsan bu forumdan uzaklaşmak zor değil. gider bu konuları sünni forumlarda tartışırız, bazı sünniler senden daha tahammüllü görünüyor.
alone_man yazdı:yoksa amacınız bağcı dövmekmi
bağcının kim olduğunu söylerseniz, size niyetimin ne olduğunu daha rahat söyleyebilirim. ben ortada bağcı falan göremedim de.
alone_man yazdı:şahsen ben ilk üç halifenin hiçbirisiyle mahşerde yanyana olmak haşredilmek istemem kimseyede tavsiye etmem
niyet kadar, ameller de önemlidir.

alone_man yazdı:haddide bilmek gerekir
derken? ebubekir hakkında konuşıurken mi haddimizi bileceğiz başka bir şey mi?
alone_man yazdı:şi,mdi biz müslümanlar bunca sorunumuz varken tüm enerjimizi halifeleri yargılamak içinmi kullanacağız
herkes zaten sözünü söylemiş çizgisini koymuş ısrar niye?

Biz Müslümanlar olarak tüm sorunlarımızın kaynağı sakifede hilafeti gaspeden o şahıslardır. bunu her müslümanın bilmesi gerekir.
ısrarımızın sizi rahatsız etmesini anlayamadım...

alone_man yazdı:sizin amacınız nedir?
Sizin amacınız nedir? zalimleri beraat ettirmek mi? ben inancımı sizin ölçülerinize göre mi belirleyecem? Ehlibeyti terkedip size mi uyacağım?
En son yeshilyol tarafından 09 Eyl 2010, 10:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Alone man ve Yeshilyol kardesler

Tartisiyormusnuz yoksa birbirinize Savasmi ilan ettiniz ? Biraz Sakin bir sekilde yazamazmisiniz ,nerdeyse birbirnize tekme tokat giriseceksiniz.gelirsem oraya simdi :D
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
yeshilyol

:) Ali muhsin kardeşim, ben bu noktaya varmak istemedim, o kardeşimiz beni o yöne çekiyor.
Muaviye

Mesaj gönderen Muaviye »

:::UYARI:::

Lütfen ilgili cevaplar yazınız. Forum kuralları gereği ilgisiz cevaplar habersiz silinebilir.

Yönetim 3nokta
aleviyyun

Mesaj gönderen aleviyyun »

Kardeşlik uğruna gerçekleri tartışmayalım mı yani?
Sırf karşı taraf üzülmesin diye sırf onları üzmemek adına gerçeği alevilerden mi gizleyelim? Bu foruma eğer günde 100 kişi giriyorsa bunların yüde 80 alevidir. burada o yüzde 80 ilgilendirecek konularda bilgi verilmeli ve tarihin tüm gerçekleri tartışılmalıdır. Bu benim şahsi görüşüm...
aleviyyun alevi bilgi kaynağı

“Kuran” sayfasına dön