Aleviliğin Günümüz Pratiğindeki Temel Çelişkisi

Aleviliğin tanımı, tarifi temeliyle ilgili konuları burada paylaşabilirsiniz.
Ali

Re: Re:Aleviliğin Günümüz Pratiğindeki Temel Çelişkisi

Mesaj gönderen Ali »

ALIBABA yazdı:
Musa Özateş yazdı:
meshedi313 yazdı:
evet asla cemevlerine gidip ibadet! yapanlara karışmayız yeterki bu yaptuklarını alevilik adına yapmasınlar
ama onlar kültürlerini saçmalıklarını din diye Hz.Alinin yolu diye sunuyorlar işte bu zamanda susanlar hain ve lanet şeytanın yolundadır
bir toplumun kaderiyle oynanmasına asla razı olmayız bu karışmak değil aydınlatmaktır.
Bana bak kardesim Biz 1000 seneden falzadir aleviyiz tamammi . O kultur sacmaligi dedigin senin yaptigin hatalari affedecek kadar olgunlasmis bir Allah dinidir .

Susanlar hain ve lanet seytanami ???? diyorum ya siz kuranda bahsedilen ayetteki sahsa inaniyorsunuz hani farkli dinlere burunup saldiran yok etme calismasi yapan seytan yanlilarina !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Seytan demiski rabbim yemin ederim senin kurdugun dogru yolun tam ortasina oturup kullarini yoldan cevirecegim sadik kullarin mustesna ??

Bak yukarda ettigin yemin aynen kurandakine benziyor . Birak bizi kendi halimizde bizim dinimiz bize sizin dininiz size siz bugun sia ,ehlibeyt diye aniliyorsunuz alevilik adi tasimakta nereden cikti ki bu isim sadece bize namaz kilmayanlara hastir .

sevgiler vatandas

Alibaba can
sanırım anlamıyorsun yada anlamazdan mı geliyorsun acaba?
biz kimsenin kültürüne yada kültürünü yaşatmasına karşı değiliz hatta destekleriz
ama kimsenin kendi kültürünü Hz.Ali ye yamamaya hakkı yoktur
12 imam yolunda cem semah dede baba yoktur ve siz kültürünüzü Hz.Alinin yolu gibi insanlara sunup aldatıyorsunuz
bizde aksini söylüyoruz tabiki size uyanlar size Hz.Aliye uyanlar da bizden yanadır
gece gündüz semah dön cem yap dedeye niyaz et bizi ilgilendirmez ama bunu 12 imamların yoluymuş gibi sunmaya hakkın yoktur
bu dünyada kimse birşey demez ama mahşerde onlarla yüzleşeceksin bunuda unutma
3nokta

Re: Aleviliğin Günümüz Pratiğindeki Temel Çelişkisi

Mesaj gönderen 3nokta »

YAptıklarınızın Alevilikle ilgisi yok. Aleviliğin kaynaklarıyla ilgisi yok. 12 İmamlarla Kuranla ilgisi yok. Bakın Bektaşî ismi tam da size göre. Israr etmeyin, bu ismi kullanın, sorun çözülsün.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

ali muhsin yazdı:
Seytan demiski rabbim yemin ederim senin kurdugun dogru yolun tam ortasina oturup kullarini yoldan cevirecegim sadik kullarin mustesna ??
Evet Allah böyle buyurmus .Yerine gelir Kurani tersler inkar edersiniz ama birde utanmadan Kurandan faydalanir, Bizi kuranla vurmaya calisirsiniz ..iste Allah Kurani kerimde Seytan hadisesini cok güzel bir sekilde örnek getirmis, Seytan ise Sizin gibileri kulanir olmus, 100 bin yilda gecse Sizin üretmis oldugunuz Alevilik bir adim dahi ilerlemez ,ilerlememiste !!! zira Aleviligi Tarih boyunca cikarlariniz icin kulanan Sizlersiniz !!!! Aleviyim deyipte Imam Ali (as) yasam bicimini inkar edenler asla Alevi olamaz !!!! Asil siz Bektasiler, Biz Alevileri Rahat birakinda Aleviligi Seytanin oyuncaklari olmaktan kurtaralim !!

Ne utanacigim sizden ? Kuran bizim kitabimiz . ister kabul et ister etme bu hic birsey degistirmez ?

Bizim icimizden aleviligi farkli yone cekmek isteyen baslarda olan sahislar elbette var ama bu kalkipta bum aleviligi baglamaz bektasilerin icinden kotu insan cikarci cikabilir bu tum bektasileride baglamaz kaldiki halk masumdur bilmez 12 imam askina giderler sizde anlayacak zihniyet nerede dostum cunku namzlan niyazlan dusunuyorsun !!!!!!

Sana sizn icinizden cikan dini kendi reyhlerine cikan mahlukatlari saysam elbette bu alevilikte yapilan sahtekarliklardan pek asagi yaniniz kalmaz ama ben kalkipta o bir iki cikarci insanlar yuzunden tum muslumanligi veya siiligi sunniligi yargilamiyorum elbet ama sizdeki anlayis tarzi pek dar kardesim cunku isi sadece bizdeki yapilan sahtekarliklara bakiyorsunuz kendi gozunuzdeki dikeni goremiyorsunuz ?

Evvela siz alevi degilsiniz sii siniz ? madem iranlilar gibi ehlibeyt yandasisin ve onlar gibi yasiyorsun o zaman siz siisiniz alevi degil alevilik sadece turkiyedeki pir sultan abdal ve bircok pirlerin izinden giden yoldan gelmistir .

Saygilar vatandas
ALIBABA

Re: Re:Aleviliğin Günümüz Pratiğindeki Temel Çelişkisi

Mesaj gönderen ALIBABA »

[/quote]

Alibaba can
sanırım anlamıyorsun yada anlamazdan mı geliyorsun acaba?
biz kimsenin kültürüne yada kültürünü yaşatmasına karşı değiliz hatta destekleriz
ama kimsenin kendi kültürünü Hz.Ali ye yamamaya hakkı yoktur
12 imam yolunda cem semah dede baba yoktur ve siz kültürünüzü Hz.Alinin yolu gibi insanlara sunup aldatıyorsunuz
bizde aksini söylüyoruz tabiki size uyanlar size Hz.Aliye uyanlar da bizden yanadır
gece gündüz semah dön cem yap dedeye niyaz et bizi ilgilendirmez ama bunu 12 imamların yoluymuş gibi sunmaya hakkın yoktur
bu dünyada kimse birşey demez ama mahşerde onlarla yüzleşeceksin bunuda unutma[/quote]

Birakin Allah askina bizim kulturumuz muhammedden gelmistir pirlerde daha farkli bir anlayis katmistir ve bugunku halimizi almisizdir . Siz daha hz huseyine yardim etmediniz diye dovunurken her sene zincirlerken kendinizi kirbaclarken biz o isimler ugrunda 1000 seneden fazla canlar verdik birde haddinizi asarak mahserle korkutmaya calisiyorsunuz ama nafide halen anlamiyorsunuz !!!!!!

Gidin bakalim arastirin acin kurani Allah katinda onun adina canini yitirenlermi daha degerli onun katinda yoksa 5 vakit namaz kilanmi ??????????????????

Namaz kilmiyoruz diye yezit taraftarlarini kendinize yandas bizi ise dusman olarak aldiniz yaniniza hz huseyinin emeklerinide siz boyle zayi edersiniz amacini bosa cikarirsiniz .

Siz uc kagitciliktan baska birsey degil yaptiginiz yeri gelir insan laila illah der se yurekten kurtulusa erer dersiniz sonrada yanida ketcabi , tuzu , marulu sart kosarsiniz ?

Bakalim allaha inanan sahabelere inanmadan uzaklastirmaya calisan sizlerin cezasi neler olacak Allah buyuktur hz huseyinide siz satmistiniz ?

Saygilar vatandas
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

3nokta yazdı:YAptıklarınızın Alevilikle ilgisi yok. Aleviliğin kaynaklarıyla ilgisi yok. 12 İmamlarla Kuranla ilgisi yok. Bakın Bektaşî ismi tam da size göre. Israr etmeyin, bu ismi kullanın, sorun çözülsün.

Ben artik sizinde allahada inandiginizdan supheliyim ? Hadi alevilik ismini kullanmadik diyelim ? Sonrada siirlerimizdeki ali muhammed ismine takarsiniz siz cunku kendi farkiniza varamadiniz siz siz musluman degil muslumanlik icinde belasiniz bence !!!!!!!!! Kendi istekleriniz o kadar kabarmiski karsidaki insanlarin duygu ve dusuncelerine zalimce davranacak kadar gadarlasmissiniz .

Ama ben genede allahtan size kulak goz vermesini diliyorum ama bununda ancak cani gonulden acik kalp gozu ile dinlerseniz olur sadece .

Sevgiler vatandas.
Ali

Mesaj gönderen Ali »

ALIBABA yazdı:
3nokta yazdı:YAptıklarınızın Alevilikle ilgisi yok. Aleviliğin kaynaklarıyla ilgisi yok. 12 İmamlarla Kuranla ilgisi yok. Bakın Bektaşî ismi tam da size göre. Israr etmeyin, bu ismi kullanın, sorun çözülsün.

Ben artik sizinde allahada inandiginizdan supheliyim ? Hadi alevilik ismini kullanmadik diyelim ? Sonrada siirlerimizdeki ali muhammed ismine takarsiniz siz cunku kendi farkiniza varamadiniz siz siz musluman degil muslumanlik icinde belasiniz bence !!!!!!!!! Kendi istekleriniz o kadar kabarmiski karsidaki insanlarin duygu ve dusuncelerine zalimce davranacak kadar gadarlasmissiniz .

Ama ben genede allahtan size kulak goz vermesini diliyorum ama bununda ancak cani gonulden acik kalp gozu ile dinlerseniz olur sadece .

Sevgiler vatandas.
biz kimseye kem gözle bakmıyoruz ve kimsenin inancına karışmıyoruz
yeterki yalanlarına 12 imamları alet etmesinler tek isteğimiz bu böyle yapsalar bektaşilerede hiçbir laf etmeyiz yeterki alevi halkımıza yalan söylemesinler
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

ALIBABA yazdı:

Sevgiler vatandas.
Demagoji yapmana gerek yok. kendini Alevi olarak isimlendiren birisinin Aleviliğin Ehl-i Beyt as'ın 12 İmamların öğretilerinden haberdar olması onlara inanması ve onların emrini yerine getirmeye gayret etmesi gerekmez mi?
Namazı, Ramazan orucunu, haccı zekatı, humusu bilmeden, cihat emri maruf nehyi münker tevella teberra bilinmeden ve bunlar uygulanmaya gayret edilmeden nasıl Alevi olunuyor?

Sen Ehl-i Beyt as'ın ne emrettiğini, nasıl yaşadığını öğretilerinin ne olduğunu bilyor musun?
İmam Ali as semah mı dönüyordu namaz mı kılıyordu? Muharrem orucunu mu tutuyordu yoksa Ramazan orucunu mu? Cemevine mi gidiyordu camiilere mescitlere mi?Sahi bu cemevi kavramının kaç yıllık mazisi var? Uydurup uydurup bu Alevi halkının önüne konulmuş bidatlerden kurtulun artık. Ehl-i Beyt as masum pak ilmiyle aydınlanın. kurtluş Kuran ve Ehl-i Beyt as çizgisinde.
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Ali Baba nikli Sahis

her yazinda Alevilik adina Sizin gibilerin Hakka karsi Gercek Alevilige karsi ne kadar kinli ve nefretle yaklastiginizi görüyoruz ...Bektasilere gelince tipki onlar gibi Sizde Daha neyin ne oldugunu bilkmeden Selefi ideolojilerinin arkasina saklanarak Aleviligi Siilikten ayirt ederek kimlere hizmet ettiginizi ortaya sunuyorsunuz ! Bugün Bektasilerin kimler Tarafindan maddi ve manevi destek aldiklarini Diyanet ile el ele, kol kola Alevileri Asimile yolunda Sinsice isbirligi yaptiklarini artik cümle alem duymus bilmisken Siz halen Utanmadan Bektasilerin öyle olmadiklarini yazip inkar ve yalan söylüyorsunuz !! Kuran Bizim demekle ne kadar celiskili oldugunuda ortaya koyup kendi kendinizi Rezil ediyorsunuz ...Madem Sahip cikiyorsunuz ohalde icindeki Emirleri neden inkar ediyorsunuz ? Siz Tipik Bektasiler SIKISINCA yerine gelir " elbette Kuran bizimdir " deyip halki avutuyorsunuz, ama yine yerine gelir " Kuran Degistirilmistir " deyip ikiyüzlü oldugunuzu tekrar ortaya sunuyorsunuz ... Tarih Boyunca Siz Bektasiler Alevilik adina kac Ailenin Yuvalarini dagitip ,kac Alevinin hakkini " Alevilik " adina gasp ederek kazanc sagladiklarinida Biz biliriz ....TV ler acmalar , Satin alinan Cemevleri,Alevilik adina hanlar Apartmanlar vs vs ..bunlar herhalde üc bes Alevinin verdigi bagslarla olmadi herhalde ...? Siz Bektasilere kimler yardim ediyor ortada ! hatta Suudi Müftüleri bile size yardim ederken onlara yaranmak ve onlara canak tutmak icin Siilige karsi gelmenizde elbette dogaldir !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

[/quote]

biz kimseye kem gözle bakmıyoruz ve kimsenin inancına karışmıyoruz
yeterki yalanlarına 12 imamları alet etmesinler tek isteğimiz bu böyle yapsalar bektaşilerede hiçbir laf etmeyiz yeterki alevi halkımıza yalan söylemesinler[/quote]

Nasil karismiyorsunuz ? Ya namaz kil onlar gibi yada 12 lari alet etmeyin diye sart kosan siz degilmisiniz ?

Baksana siz neden sunnilere gidip siz yezidide hz ettiginiz icin onu halife sectiginiz icin 12 imamlari birakiniz demiyorsunuz ?

Cunku ezmek icin bizi gucsuz buldunuz degilmi ? Disiniz kendiniz icinde gucsuz sandiklariniza geciyor degilmi ?

Allah yucedir gucludur mutlak hakimdir duyar !!!!!

Sevgiler vatandas
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Biz kimseye gelin namaz kılın demiyoruz. Kılmak isteyen kılar. Çarpıtma yapma. Ancak birisi çıkıp 12 İmam as adına bir yol sürdüğünü iddia ederse ve namazı inkar ederse elbetteki ona dur diyeceğiz. Biz insanların namaz kılıp kılmamasıyla değil, aleviyim diyenlerin namazı inkar edip etmemeleriyle ilgileniyoruz. Sanırım aradaki farkı kavrayacak kadar yetiniz vardır.
. . .

“Aleviliğin Tanımı, Tarifi” sayfasına dön