Reenkarnasyon olayı

Ölümden sonra tekrar dirilip, adaletin tecelli edilişi...
Hüseyni

Re: Reenkarnasyon olayı

Mesaj gönderen Hüseyni »

,,,,bana kuran yeter.....sözünü ilk söyleyen,hattabın oglu omardı...

24 sayfadır,kaçamak cevaplar vererek konuyu yürütüyosun...

başka işim yok,senin 1 paragrafta verecegin cevabı,ben 15 sayfayı okuyarak mı bulayım...

demogojiden başka bişi yok...
araf

Mesaj gönderen araf »

dedikodu falan değil. herkes biliyor nusayrilikte reenkarnasyon olduğunu. Kuranda ve on dört masumun hadislerinde böyle birşey yok. Ümmül kitab gibi uydurma kitaplardan hadis getirirseniz onu kabul etmeyiz. Milyonlarca alim yetişti, medreselerce onlarcı yıl emek ile ilim aldılar hiç birisi reenkarnasyon var demiyorda siz mi diyorsunuz.
aleviyyun

Mesaj gönderen aleviyyun »

Hüseyni yazdı:,,,,bana kuran yeter.....sözünü ilk söyleyen,hattabın oglu omardı...

24 sayfadır,kaçamak cevaplar vererek konuyu yürütüyosun...

başka işim yok,senin 1 paragrafta verecegin cevabı,ben 15 sayfayı okuyarak mı bulayım...

demogojiden başka bişi yok...
benim kuran bana yeter diye bir yazım varsa lütfen bu yazımı kopyalayıp gösteriniz...
sizin başka işiniz yok sanki benim benim hiç işim yok.... git yazıları oku öyle tartışmaya katıl... farumlarda bir munazara adabı vardır. önce konu içerisindeki mesajlar okunur sonra tartışmaya katılınır. siz ise bir bölümünü okudunuz sonrasını okumadığınızı kendiniz itiraf ettiniz. ve diyorsunuz ki başka işim mi yok... benimde başka işim mi yok saan özel cevap yazayım... git konuyu başından oku sonra gel sorunu sor....
aleviyyun alevi bilgi kaynağı
aleviyyun

Mesaj gönderen aleviyyun »

araf yazdı:dedikodu falan değil. herkes biliyor nusayrilikte reenkarnasyon olduğunu. Kuranda ve on dört masumun hadislerinde böyle birşey yok. Ümmül kitab gibi uydurma kitaplardan hadis getirirseniz onu kabul etmeyiz. Milyonlarca alim yetişti, medreselerce onlarcı yıl emek ile ilim aldılar hiç birisi reenkarnasyon var demiyorda siz mi diyorsunuz.
sayın araf yeniden doğuşla ilgili olan yazılarınıza değil Nusayriler başlığı altında arap alevilerinin inançlarını kastederek yazdığınız iftiralara tepki gösterildi....biz yeniden doğuşu burada savunuyoruz inkar etmiyoruz sizin yazdığınız gibi olmasa da evet yeniden doğuşa inanıyoruz.
bahsettiğiniz ümmül kitap bir ismaili inancının kitabıdır biz kitabın içerisinde yazılanları ( ki sadece inceledim okuma gereği bile hissetmedim) kabul etmiyoruz. Arap Aleviliğinden bahsediyoruz o yüzden yazacağınız yazılara dikkat edin ne ümmül kitap nede benzeri bizle alakası olmayan yada başkalarının hakkımızda yazdığı iftira dolu kitaplardan alıntılar almayınız.... milyonlarca alim yetiştiği doğrudur ama bu milyonlarca alim tek bir düşünce sisteminin tek bir ekolün yolcusu değildir. sizin ekolde yeniden doğuş yoktur ama arap Alevi ekolünde yeniden doğuş vardır. burada ben bizdeki yeniden doğuşu anlatıyorum. hintlilerdeki sistemden bahsetmiyorum hintlilerdeki sistemide gelip bana anlatmayın.

milyonlarca aliminizde hepsi aynı fikirde değiller. yeniden doğuşu kabul etmeye bilirler ama birbiri ile çeliştikleri konularda vardır. buda bizim ile o milyonlarınızla aramızdaki farktır.
aleviyyun alevi bilgi kaynağı
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

araf yazdı:dedikodu falan değil. herkes biliyor nusayrilikte reenkarnasyon olduğunu. Kuranda ve on dört masumun hadislerinde böyle birşey yok. Ümmül kitab gibi uydurma kitaplardan hadis getirirseniz onu kabul etmeyiz. Milyonlarca alim yetişti, medreselerce onlarcı yıl emek ile ilim aldılar hiç birisi reenkarnasyon var demiyorda siz mi diyorsunuz.
Prensip olarak size katılmıyorum. Doğru olmak az ya da çok olmakla ilgili değildir.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
araf

Mesaj gönderen araf »

Alevinin arabı kürdü türkü farsisimi olurmuş ? Alevi Hz Alinin yolundan giden demektir. Yani Hz Muhammedin ve 12 imamın yolundan giden demektir. Bu yol bellidir. Adıda ehlibeyt mektebidir. Bu mektebin içindeki inanışlar ortadadır. Bu mektebin fıkıhı dışındaki insanlar isterlerse binlerce yıl biz aliciyiz biz aleviyiz deseler boşunadır. Çünkü yol ortada. Kitabul mecmu nusayrilerin kutsal kitabı değil mi ? değil dersen siz nusayri değilsinizdir. O kitabda nusayriliğin inancı sureler şeklinde açıklanmıştır. nusayriliğe yada inancınıza lafım yok ama ehlibeyt mektebinde olmayan şeyleri oldurmaya çalışmak cahilliktir. Ayrıca yeniden doğuştan kastınız ne konu başlığı reenkarnasyon olayı ?
araf

Mesaj gönderen araf »

aleviyyun kardeş alevicanlar sitesinde şu yazı sana mı ait : "Bizler Alevi müslümanlar (Nusayriler - Arap Alevileri) olarak; öncelikle önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu demokratik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşamaktan son derece mutlu olan kendini bu ülkenin asli unsuru olarak gören vatan sevgisini ve ülkenin bölünmez bütünlüğü ilkesini gerektiğinde canı pahasına da olsa yaşayan savunan insanlarız.

İnanç olarakta; Kur'an-ı Kerim Sünnet-i Nebevi ve Ehlibeyt üçgeninde İslam'a imanla bağlıyız. Bunlara aykırılık teşkil eden tanımlamaları inancımıza değerlerimize müdahale ve saygısızlık olarak görüyor bu tür yaklaşımlardan nemalanmayı düşünenleri de Esefle kınadığımızı ilan ediyoruz."
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

aleviyyun

senin tek işin var,DEMEGOJİ yapmak...

üstü örtülü,Kuran bana yeter diyenlerdensin.

Aleviyim deyip,14 masumdan bir tek Hadis getiremiyosun,sonrada mantık yürütüyosun.

içi boş bir kavramı doldurmak için çırpınıp duruyosun...

yok efendim,hatayda,çocuklar yeniden dünyaya gelip,yeni bedenle yaşayıp,eski ailelerini hatırlıyormuş...

HODRİ MEYDAN

İYİ OKU

Hataya gelip,o çocukları görmek istiyorum...

bana özelden adres ve tarih ver o gün oraya gelip,örneklerini gözümle görecem...
araf

Mesaj gönderen araf »

Hüseyni yazdı:aleviyyun

senin tek işin var,DEMEGOJİ yapmak...

üstü örtülü,Kuran bana yeter diyenlerdensin.

Aleviyim deyip,14 masumdan bir tek Hadis getiremiyosun,sonrada mantık yürütüyosun.

içi boş bir kavramı doldurmak için çırpınıp duruyosun...

yok efendim,hatayda,çocuklar yeniden dünyaya gelip,yeni bedenle yaşayıp,eski ailelerini hatırlıyormuş...

HODRİ MEYDAN

İYİ OKU

Hataya gelip,o çocukları görmek istiyorum...

bana özelden adres ve tarih ver o gün oraya gelip,örneklerini gözümle görecem...
İnanamıyorum böylemi diyorlar. Bir ara tv de hataylı bi çocuk ben barışmançonun ruhuyum dedi. Hiç unutmuyorum her şeyinide biliyordu. Bu aleviyyun kardeş acaba cinlere inanıyor mu ?. Cinlerin 700 yıla kadar yaşadıklarını hatta şu anda sahabe ebu yusuf adında cin olduğunu bilmiyormu. İşte o cinlerin bazıları musallat oluyor aktarıyor bilgileri. Al sana reenkarnasyon.
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

araf

ben, aleviyyuna ,teklifimi sundum..

26 sayfadır,idda ettigi inancı,ısbatlamak için ona güzel bir fırsat...yok ısbatlayamazsa,vay onun haline....

realkarnasyon,nusayri alevilerde tabana yayılmış bir inançtır....kısmen anadolu bektaşilerindede var bu inanç...içi boştur,doldurmak için çırpınıp dururlar..

daha önemli konular varken,

mesala

yüzde 95 alevi oldugu hatayda,neden bir Ehlibeyt cami si yok ,bunu sorgulasın???hatayda askerdim,5 ay kaldım,az çok tanırım ....

“Ahiret (Mead) İnancı” sayfasına dön