Hacı Bektaş Veli Hazretleri Sünni değildir

Aleviliğin tanımı, tarifi temeliyle ilgili konuları burada paylaşabilirsiniz.
Hasan Akça

Re: Hacı Bektaş Veli Hazretleri Sünni değildir

Mesaj gönderen Hasan Akça »

alicandost yazdı:
:::UYGUNSUZ::: bana hakaret etmeyi sana kim emir verdi sonra sen kim oluyorsunda bana hakaret edip ceddlerimi küfür vari utanmaz laflar yazıyorsun. benim alim olmam veya olmaman sana ne?

defalarca sizden rica ettim hakaret içerikli yazılar yazmayın küfür etmeyin ama siz aynı tempolarla alevi bektaşı kızılbaşlara hakaret etmeye başladınız

isterseniz sizinle savaşmaya hazırım

senin gibi :::UYGUNSUZ::: korkanlar senin gibi olsun. eğer bu size yetmiyorsa daha kötüsünü yaparım haberin olsun.
sayın yöneticiler bu ehli beyt dostu kılığına girmiş muaviye soyunu artık susturmak zamanı gelmedi mi?
3nokta

Re: Hacı Bektaş Veli Hazretleri Sünni değildir

Mesaj gönderen 3nokta »

şahturna yazdı:meshedimisin nesin :::UYGUNSUZ::: da benim canımı sıkma,kim :::UYGUNSUZ::: Ali düşmanı?sen :::UYGUNSUZ::: alicandostun dediği gibi,ne delili getirdin,neyi çürüttün sen?Yunus kadar Hakk
tan yana bir nasibin varmı senin acaba?:::UYGUNSUZ::: ,sana iade ediyorum...
neymiş bektaşiler sünniymiş,hangi bektaşinin senin gibi namaz kıldığını gördün?hangi
kızılbaşın tarihte camiye girdiği görülmüş?bacak kadar çocuklar bile güler :::UYGUNSUZ::: size :D :D
neymiş,imam cafer mezhebiymiş,imam cafer ne zaman mezhep kurmuş?bu iftiradan
dolayı imam caferin yüzüne nasıl bakacaksınız?niye bu kadar kızıyosun yalanlarınızın deşif
re olmasına?hem hz.hünkarın adını ağzına almadan önce o ağzını çalkalayıver bi zahmet...
sen kimsin ki yunus emreyi ve hak erenleri tartışıp çamur atıyosun?hangi ilmin var,il
kel şeriat kafanızla batıni üstadları eleştirip yargılıyosunuz?elbet yüzyıllardır olduğu gibi bu
yolu(Hakk-Muhammed-Ali yolu)süreceğiz,zorunuza gitsede...sende al camini,namazını ve
hüccetlerini,mollalarını başına çal...
biz delil getirdik diyor,kuran ortada,ne delili getirdin?varsa yoksa rivayetler,hadisler ve
yığınla uydurma hikayeler...her zaman duyduğumuz hikayeler,namazın nerde kuranda diyo
ruz,efendim kuranda geçmez ama inanıyorsan hadisler var!!!ne delil ama,vay anasını sayın
seyirciler,bırakın bu işleri,yiyen varsa oralarda anlatın bu masalları...
lafa bak,alisiz,peygambersiz,kuransız alevilik,iftiraya bak,bak iyi dinle benim peygambe
rim 18 bin alemin Mustafasıdır,mürşidim ise Haydar-ı Kerrar olan Mürtezadır,yolum 12imam,
pir-i muganım erenlerin serçeşmesi hz.hünkardır ve ardılları horasan erenleridir,kalenderiler
dir ve babailerdir,anlatabildim mi?onun için iftira edip durma,asıl ne idüğü belli olmayanlar senin irandaki mollalarındır,:::UYGUNSUZ::: ,:::UYGUNSUZ::: ve :::UYGUNSUZ::: ,anlaştık mı canım???
iŞTE KARAKTERİNİ ORTAYA KOYDUN. ARTIK BARDAĞI TAŞIRDIN. SENİN GİBİ ŞARLATANLARLA UĞRAŞACAK VAKTİMİZ YOK.
BOŞ BOŞ YAZIYORSUN İŞTE... YOLUM ON İKİ İMAM YOLU DİYORSUN AMA TAKİP ETTİKLERİN KİM? İŞTE O PEİ SIRA YAZDIKLARINI HANGİ DELİL ÜZERİNE TAKİP ETTİĞİNİ İSPAT EDEMEZSİN.
Benim yunusla ya da bir başkasıyla sorunum yok. Ben onalrı kendime örnek almak onları takip etmek zorunda olmadığımızı yazdım. Peki neden bu kadar hiddetlendin? Acaba mat olma psikolojisinin gereği midir bu?
İran'daki ya da Irak'taki veyahut başka bir ülkedeki mollalar içinde seyyitler de var. Hani siz seyyitlere ayrı bir önem veriyordunuz onları takip etmek lazım diyordunuz? Gördük seyyitliğe ne kdar kıymet verdinizi?
Düşünceleriniz baştan sona çelişkilerle dolu. Ortaya safsatalardan başka hiçbir şey koyamamışken düşüncelerimizi yazdığımız onlarca bilimsel içeriğe rağmen bizim hiçbir delil sunmadığımızı iddia edemezsiniz.
Hadislerimizin belli bilimsel süreçler neticesinde kabul edildiğini defalarca ifade ettik. Oysa sizin ortaya kaynak diye sunacak hiçbir şeyiniz yok. Sunduklarınızın tutarlılığı hangi süreçten sonra ispatlandı? Yok.
Kuran'dan delil sunmanız muaviyenin kuran yapraklarını mızrak uçlarına takmasından farklı değil. Kuranda birçok mana olmasına rağmen hangi manaya hangi delille ulaştığınızı yazamyorsunuz. Sadece şahsi yorumlarınızı sunabilyorsunuz ki biz onların çelişkili taraflarını d defalarca sunduk.
Kısaca boş adamsınız boş laf ediyorsunuz. forumlarımızın gündemini de boş saçma sağan şeylerle meşgul ediyorsunuz. Yönetimimizin iyi niyetini sui istimal ediyorsunuz.
Kısaca forumlardan 20 günlüğüne daha uzaklaştırılacaksınız. Eğer bu ceza sonunda üslubunu koruyamazsanız süresiz olarak yasaklanacaksınız.
Şahturna isimli şahsa ve tüm kullanıcılarımıza duyurulur!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Kilitli

“Aleviliğin Tanımı, Tarifi” sayfasına dön