Başbakanın Aşura Törenine katılmasına ne diyorsunuz?

Gündemdeki haber ve konular...
Ali

Re: Başbakanın Aşura Törenine katılmasına ne diyorsunuz?

Mesaj gönderen Ali »

Çeri yazdı:Ayetullah Erdebili Hazretleri`de Recep Tayayip Erdoğana Aşura Törenine katıldığı için teşekkür,tebrik mektubu yazmış.
Demek ki İran`dan bakınca öyle gözüküyor.
bakışa göre değişir tabi
ama bundan sonuçlar çıkmaz
sadece o ana ilşkin tespittir
katılımcılara teşekkür etmek işte sadece budur durum
burdan başbakana övgüler çıkmaz
yada beğeni sadece bu durumla sınırlıdır
bunuda değişik boyutlara çekmemek gerekir
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Öncelikle Musa Özates abimin anlayisini Tebrik ediyorum ..
Arkadasin biri benim Ehliyetsiz biri oldugumu idia ediyor , ona soruyorum kendi Cemaatlerinizin icinde hic ehliyetsiz kisiler yokmu ? Dikkat etmisseniz Bizler Bektasilerin Alevilere yaptiklari oyunlari, Tezgahlari Elestirdigimizde ve Bazi Sözde Alevileri Elestirdigimizde Sizlerde bu tartismanin icine giriyorsunuz,ama hic bir yerde Size su denilmemistir " neden böyle yapiyorsunuz " ! Ama kendi özelestiriniz olmadan daima birilerini Elestirmeyi adet haline getirmis olacaksinizki Kendi aranizda olan Ehliyetsiz kisilere dahi Toz kondurmuyorsunuz ! Sahsen hic bir yerde okuyup isitmemisimki Sözde Samimi olan Bazi Azeri kesimi sunu desin " Evet Maalesef ve Maalesef Bizim cemaatimizde,de bazi irkci görüslü Osmanli MHP vs yanlilari vardir ve biz onlari kiniyoruz " dediklerini hic duymadim aksine kendilerinden biri Haksizda olsa Toz kondurulmuyor ,ama Bazilari Elestirilince Bize karsi hemen Cephe aliniyor demediklerini birakmiyorlar. Ben herzaman sözlerimin arkasinda olan biriyim mideden hele hic konusmam, Geneleme hele hic yapmamisimdir yapamamda ama suana kadar samimilere rastlamadim rastlayanlarida gördük tanidik ! yani eger sizler yazilarima karsi Samimi olsaydiniz Hemseherilik yandasligi yerine yapici bir sekilde yaklasirdiniz. Sözlerimde hic bir hakaret yoktur .Cemaatlerinizde Osmanli hayrani Ülkücü derneklerine üye olan yokmu ! yok diyorsaniz Yalan söylüyorsunuz demektir !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
mchtkrty

Mesaj gönderen mchtkrty »

Bu Konu amacını aştı eğer tartışacak düzgün bi konu açarsanız tartışırız düzgün ama gerçekten kimin ne dediği belli değil..

Kendimi tutmak için çok çaba harcadım ama bu kadar oldu bu söylenen laflara karşılıksız kalmak benim işim değil ama lafımı anlatamadığım zaman çileden çıkıyorum iftiralar hakaretler de cabası anlamsız şeyler oluyo...
velayet hak

Mesaj gönderen velayet hak »

ali muhsin yazdı:Öncelikle Musa Özates abimin anlayisini Tebrik ediyorum ..
Arkadasin biri benim Ehliyetsiz biri oldugumu idia ediyor , ona soruyorum kendi Cemaatlerinizin icinde hic ehliyetsiz kisiler yokmu ?
Bizim içimizde de az da olsa senin gibiler vardır maalesef.
ali muhsin yazdı:Dikkat etmisseniz Bizler Bektasilerin Alevilere yaptiklari oyunlari, Tezgahlari Elestirdigimizde ve Bazi Sözde Alevileri Elestirdigimizde Sizlerde bu tartismanin icine giriyorsunuz,ama hic bir yerde Size su denilmemistir " neden böyle yapiyorsunuz "
Hayır, eğer dikkat etmişseniz, şimdiye kadar sizin Bektaşilerle ilgili tartışmalarınıza hiç girmedik.
En azından ben girmedim. Madem sabırsız ve tahammülsüz birisin, o zaman bizden uzak dur, bizimle ilgili konulara girme. Bak, sen Azeriler böyledir şöyledir dediğinde, ben senin ne kadar kötü biri olduğunu düşünüyorum. Zira durup dururken hiç kimseyi öyle götürüp dışarı atmazlar, demek bir şeyler karıştırmışsın ki cevabını da öyle vermişler. Bu sitede yazdıklarından fitne kokusu geliyor dedim, gerçekten de öyledir. Senin gibileri gördükçe sitede bir şey yazmak hevesim kaçıyor. Birilerinin yanlış hareketini görüp bir cemaata pervasızca saldırabiliyorsun, aklın sıra da hakkı söylüyorsun! İşte senin gibiler aramızı açıyor maalesef.
ali muhsin yazdı:Ama kendi özelestiriniz olmadan daima birilerini Elestirmeyi adet haline getirmis olacaksinizki Kendi aranizda olan Ehliyetsiz kisilere dahi Toz kondurmuyorsunuz ! Sahsen hic bir yerde okuyup isitmemisimki Sözde Samimi olan Bazi Azeri kesimi sunu desin " Evet Maalesef ve Maalesef Bizim cemaatimizde,de bazi irkci görüslü Osmanli MHP vs yanlilari vardir ve biz onlari kiniyoruz " dediklerini hic duymadim aksine kendilerinden biri Haksizda olsa Toz kondurulmuyor ,ama Bazilari Elestirilince Bize karsi hemen Cephe aliniyor demediklerini birakmiyorlar.
Açıkça yalan konuşuyorsun. Demediğimizi ve eleştirmediğimizi nerden biliyorsun. Evet, maalesef ve maalesef bizim cemaatimizde de bazi irkci görüşlü Osmanli MHP vs yanlilari vardir ve biz onlari kiniyoruz. Razı oldun mu? Artık bu sözünü bir de takrarlama. Çünkü yalan konuşmuş oluyorsun.
ali muhsin yazdı:Ben herzaman sözlerimin arkasinda olan biriyim mideden hele hic konusmam, Geneleme hele hic yapmamisimdir yapamamda ama suana kadar samimilere rastlamadim rastlayanlarida gördük tanidik ! yani eger sizler yazilarima karsi Samimi olsaydiniz Hemseherilik yandasligi yerine yapici bir sekilde yaklasirdiniz. Sözlerimde hic bir hakaret yoktur .Cemaatlerinizde Osmanli hayrani Ülkücü derneklerine üye olan yokmu ! yok diyorsaniz Yalan söylüyorsunuz demektir !
Azeri ve Şia cemaati yalnızca oturduğun yerdekilerle sınırlı değil, Azeri alimi sizin Aşura merasimine her yıl cemaatiyle birlikte katılmıyor mu, bunları da mı samimi görmüyorsun, siteye astığınız resimleri de mi görmedin?! Sen bir moderatör olarak hakaretini yap, iftiralarda bulun ve sonra da "samimi olsaydınız hemşehirli yandaşlığı yerine yapıcı bir şekilde yaklaşırdınız" de!!
Sana her ne kadar yumuşak ve saygılı davranıyorsak sen o kadar sertleşiyor ve saygısızlık yapıyorsun. Bir de sözlerimde hiçbir hakaret yoktur diyorsun!! Yazılarını okuyanlar böyle olmadığını görüyor. Ya Bektaşilere saldırırsın ya da Azerilere...Senin bundan başka sitede yaptığın bir iş var mı?
"Hakkında söylenen sözler hususunda düşün; söyledikleri şeyleri kendinde bulur­san, (bil ki) söylenen hak söze karşı öfkelendiğinde Allah'ın gözünden düşmenin musibeti, seni kaygılandıran halkın gözünden düşmek musi­betinden daha büyüktür."
ali muhsin

Bakiniz Siz benimle berebermiydiniz ? yasadiklarima sahit oldunuzmu ? Eger ben Azerileri Elestiriyorsam bunuda geneleme olarak yapmiyorum ! bu konuda cogu yazilarimda devamli ( Bazilari Müstesnadir ) diye yazilarim olmustur ,ama sizin gibiler bunu anlayamaz ! Nerden biliyorsunuz birseyler karistirdigimi ? ordamiydiniz ? Nerden bileceksiniz ? Yillarca aralarinda yasadigimi ve onlarin hangi görüs ve fikirlere sahip olduklarini ve nasil hangi sistemle calistiklarini cok iyi bilirim ! Elestirmissem Avrupada yasayan Kesimi Elestirmisimdir ! Elestirmissem Ülkemizde Alevilere karsi Muaviye acilimlarini Destekleyenleri Elestirmisimdir !! halen anlamiyorsunuz ! Simdi Alevi kökenli biri oldugunuzu ve O Cemaatlere girdiginizi Düsünün Size "Namaz kilan kizil komunistler "denilse siz bundan razi olurmusunuz ? Veyahutta "Sizlerden" biri is yerlerinde Yemek molasinda Gencleri Toplayarak " Aslinda Aleviler bizden degildir ana baci tanimaz mum söndüroylar " demelerine razi olurmuydunuz ? Aleviligi müdafa ettiginiz icin Seni isten cikarmalarina Razi olurmuydunuz ? Tarih Boyunca Alevi kani akitan Osmanliya hayran olanlar ve Biz Alevileri kendi Camilerinin Bürolarina cekerek " Aslinda Osmanlida Aleviydi Sizde bizim gibi olun " demelerine Razi olurmuydunuz ? Alevileri Cikarlari icin Bir Aleviyi Alevilere karsi kullanmalarina razi olurmuydunuz ? ( Belgeler halen elimdedir ) onlarin yanlis tutumlarini Samimi bir sekilde elestirdiginiz icin Bazi yerlerde sirf Alevi oldugunuz icin Sizi linc etmek isteyip Alman Polisini Size karsi kiskirtmalarina ve oruclu halde iken Size Hakaret yagdirmalarina Razi olurmuydunuz ? Siz ne kadarda Söylerseniz " Osmanli MHP ülkücüler Alevi kani akitmislardir Lütfen bu tutumunuzdan vazgecin "derseniz Sizi Vatan hainligi ile Suclamalarina Razi olurmuydunuz ! Avrupada nasil bir seklide kazanclar elde ettiklerini ve bazi Kesimleri nasil kandirdiklarini ve Hakkimizi nasil Elimizden alip Dislanmaniza Razi olurmuydunuz ? Sizi Bazi kirici sözlerle Sirf Alevi kökenli oldugunuz icin Dislamalarina azarlamalarina önce 'Sizi kullanip sonra kirli bir mendil gibi atmalarina Razi olurmuydunuz ? Suclu olduklari halde Utanmadan arlanmadan Sucu Sizin üzerinize Toplu bir halde atip Size iftira atmalarina Razi olurmuydunuz ? Bazi Sanal Alemlerde bile Yezidi görüslü Osmanli Hayranlari ile birlikte olup Alevilere karsi Top yekün Saldirmalarina Razi olurmuyudunuz ? vs ...Evet Ben öyle kisileri Elestiriyorum ama herzaman genelemede yapmiyorum ..haa siz diyecerksinizki Alevilerdede öyleleri yokmu ? Merak etmeyin Sözde Alevi olupta onlarin zararinida görüp yasamisimdir ! Simdi siz kendinizi benim yerime koyun siz ne yapardiniz ! örnegin Siz yasadiklarinizi anlatinca bende size " Yalancisin Tefrik cikariyorsun " Desem Siz bundan Razi olurmusunuz ? Yazdiklarimin hic biri uydurma degildir, Allah Sahdim olsun Ben buradaki Toplumun Cilesini cok cekenlerdenim ! Tecrübe sahibi olanlardanim ! Ama arkadasin biri Basta sunu demisti " Akliniza sasiyorum " Sasilacak bisey yok aslinda, hersey ortadayken Sizin Yandaslik siyasetinize karsi böyle yazmak zorunda kaldim, ister buna siz Fitne deyin ister baska bisey ! Özelestiri yaparasaniz Dilinizin ucuyla yapmayin ! Yalan konustugumu idia etmen ise mantiksizdir ! zira bir diger Yazimda " Allah Yalancilara Lanet etsin " diyede yazmistim Degilmi ? bir insanin kendisini Müdafa etmesi ise Saldiri degildir !!! Siz ne kadar üstünü örtemye calissaniz bile Sahsen Sizin gibileri cok iyi taniyorum !!! Zira Sizin cizginizden sizin Siyasetinizin izinden giden olursa ondan iyisi olmaz ! yok eger Sizi Elestiren birileri olursa Tefrikcilik damgasinida hemen vurarsiniz ! Size bir örnek veriyim Cemaatinizdeyken Bazi Alevi gencleri geliyordu bir Arkadasim issiz kalmis ve yardima muhtacti Cemaate bunu biliyor ama yardim elini uzatmiyordu ,ama birgün Igdirdan gelen bir genc geldi oda diger Arkadas gibiydi ona ise her türlü yardimi yaptilar is verip Evini tuttular ,diger Alevi Arkadasim ise öyle kaldi .orda onlarin nasil bir yapiya sahip oldugunu anladim...Demeki dedim Yardima muhtac birine yardim etmenin sartlarida varmis dedim bu sartlar önce söyle siralaniyor " Azerimisin ? Siyasi görüsün bize uyormu ? Bizim gittigimiz Siyaseti izliyormusun ? Azeriysen igidrli veya karsi isen mesle yok " Simdi sen gel buna yalan iftira de ?!! ister Rahatsiz olun ister Yalanci ve Tefrikcilikle suclayin ...Sizde bu Yandaslik oldukca haksida olsa Yandasiniza Toz kondurmasiniz ! Simdi anladinizmi neden böyle ? Merak etmeyin Siz Cephe aldikca Cevabida gelir !!!
------
mchtkrty

Mesaj gönderen mchtkrty »

Bak neler yaşamışsın bilmiyorum dediklerine de inanıyorum ama bi yanlışlık var sen hangi toplumdan bahsediyosun İstanbulda olan toplumdan mı bunu anlamadım ben. Eğer böyleyse cevap vereyim..

Biz ne zaman topluca bi partiye oy verdik hatta biz topluca kendi belediye başkan adayımıza bile oy vermedik ki alamadık belediyeyi..
Mhp diyosun biz asla toplu olarak kimseye oy vermedik hatta sana da kendi bişeyimi söyleyeyim benim en nefret ettiğim ikinci parti mhp dir.
He ne zaman bi aleviyi dışladık toplum olarak ne zaman kimi dışladık..

Örneğin şu dediğin atölye meselesi birader aklın mantığın yatıyo mu buna adam atölye patronu yıllardır o işte çalışmış ve tek bildiği o iş onun yaptığını koca bir topluma mı mal edeceksin bunu yaparsan buda senin cahilliğin olur..

Biz aleviye ana bacı tanımaz mum söndürür mü dedik töbe de bu iftiranın aslı.. ispatları mı ;

1) Kendi çapımda herkese alevileri savundum bu mum söndü konusunda hatta aleviye bile aleviyi savundum.. (Bu haraket bu toplumun normal bir mensubu olarak yapıldı çünkü böyle biliyorum Alevileri namusuna herkes kadar düşkün olarak biliyorum öyle öğretildim ve eminim ki savundum)
BU BİREYSEL BİR HARAKET

2) Toplum Lideri her yerde bas bas bağırmadı mı Alevilere mum söndü yapıyo diyen iftiranın en büyüğünü yapıyo Aleviler en az sizin kadar namusuna düşkündür diye sünni toplumlarda bile yapmadı mı bu konuşmayı, televizyonlarda yapmadı mı?
BU DA TOPLUMSAL Bİ HARAKET

3) Evet o atölye sahibi seni dışlamış ve ya bi aleviyi dışlamış
BUDA ÇÜRÜK ELMA HARAKETİ

hangi haraketi dikkate alman gerek bunu mu e bunu alıyosan dikkate ben ne diyeyim sana 5 parmağın 5i de bir mi. Bunun yaptığı şeyden dolayı senin beni aleviden soğutman dışlaman o atölye sahibinden ne farkını bırakır.. Ben bundan bahsediyorum işte...
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Az gittik
Uz gittik
Bir de baktıkki bir arpa boyu yol gittik
mcarty ve ümit canlar
işte sizin birbirinize yazdıklarınız böyle bir şey
ali muhsin

alone man can

sen öyle diyorsun ama bazi konular karanlikta kalmamalidir insanlar tartisa tartisa belki ortak noktayi bulabilir ,tartisilan ne varsa tartilir bicilir benim görüsüm bu ...

Diger Arkadasa cevabim sudur. Ben genelde Avrupada Yasayan kisilerden bahsediyorum..Türkiyedekilerine gelince evet Bugün MHP ye oy vermiyor olabilirsiniz Zamaninda MHP kazansin diye hop otuturup hop kalkanlarida biliriz ( Avrupadaki Cemaatlerinizde oldugu gibi ) simdi ise AKP nin Acilim Potikilarini Detsekliyorsunuz. Sen MHP den nefret edebilirsin ozaman digerlerine bunu gidin anlatin Ehli Beyt Mektebinde irkciliga kavimiyetcilige yandasliga yer olmadigini anlatin ! Avrupada Genelde Aleviler dislaniyor , mum söndü iftirasina gelince dogrudur ! gözlerim gördü kulaklarim isitti ve ben onlari ( Söyleyenleri) Lanetledim ...atölyeden söz ediyorsunuz bende misal olarak Manavciliktan söz ediyim ..Bir Manavci dis görünümü iyi olan birine Elma satabilir ama alan kisi o Elmanin güzeligine kanarak o Elmayi isirir ve görürki disi güzel olan Elmanin icini kurt baglamis ,sen gelde simdi bu Manavciya güven güvenebilirmisin ? Ne demek istedigimi anlamissindir ?! ilginc bir olayda sudur Bugün Sözde Alevi Acilimlari diye biseyler var degilmi ..ne gariptirki 90 yillarda iki tarafta ( kevser - Zeynebiye Gruplarinin Bazi üst düzey "Alimleri" ) bu acilimlarin kapisini daha evel aralamislardi, Alevileri kendi Cemaatlerine kazandirip Tipki Bektasiler gibi onlari (Alevileri) Gözetim ve kontrol altina almak ve diger taraftan kendi siyasi düsüncelerini onlara asilamak istemislerdi ( Yine yaziyorum Calismalarinin Belgeleri halen suan elimdedir ) yine su örnegi verelim.. yoksa niye bir Cuma namazinda bir kac Aleviyi kendi Bürolarina cekerek ordaki Sözde Alim olan kisi " Osmanlida Aleviyidi gelin sizde bizim gibi olun... " demezdi herhalde, Cematlerinin bazilarininda bizlere ayni sözleri söylediklerinide hatirlatalim ...Bu gibi olaylari kimse bilmiyor ! Daha evel bu acilimi yapan Bazi Azeri kesimi olmustu,Simdi ayni acilimlari Hükümet yapiyor ve Bu Acilimi Destekleynler oluyor,cok ilginc degilmi ?! Aleviler üzerinde öyle cok oyunlar oynandiki Avrupadaki Aleviler bilincli olan kisiler bu oyuna gelmedikleri icin Dislandilar.. suan dahi öyle cok oyunlar varki Sizler bunun farkinda degilsiniz ! hatta sizi dahi Kullananlar var ! Lideriniz ise kas cikariyim derken göz cikariyor ,Samimi olsaydi Aleviligi Bektasilige musallat edip izzetin dogana Hocam diye hitab ederek Söylediklerinin altini cizmezdi ! Her Potikaci gibi oda ayni siyasiler gibi akli sira Sözde Alevileri korur görünüp Alevi Toplumunun agzina bal sürmeye calisip, sonrada Acilim kampanyasina Destek verip Acilimcilari Asura gününde metü sena ederek 3 milyondan bahsedip digerlerini hice saymazdi ,Bizde bunu bastan beri Elestiriyoruz ..Ve bu Bize karsi yapilan bir Cephedir !! Avrupadaki olaylardan haberdar olsaydiniz nasil koordineli bir sekilde calistiklarini ve kimlerle calistiklarini ve Özelikle yaziyorum yine Bazilarinin bu Davayi Siyasi ve Ticari bir arac haline getirdiklerini cözebilirdiniz ,Siz orda bende burdayim onun icin bazi konularda anlamadan dinlemeden Yalan iftira demeyiniz Duvarin arkasinda olan kisilerde var, birde onlara kulak verin ! ayrica genelemede yapmiyorum ama maalesef cogu iki görüslüdür !! Ayrintilarda coktur ! bunlari cözdügüm icin Burdaki Azeri kesimleri beni fazla Sevmezler. Nasilki Burda Bazi Bektasilerin Alevilere karsi oyun ve tazgahlarini cözmüssem Burda Bazi Azeri kesimlerinin Alevilere karsi oyunlarinida cözmüsümdür yoksa neden beni yok yere (Ramazan ayinda ) Linc etmeye kalkissinlar degilmi ! ayrica sadece o degil Sözde Aleviyim deyipte Bektasi Görüslü kisilerinde bazi Tehdit ve hakaretlerine maruz kaldigim ve Mahkemelik oldugum günlerde olmustur . inanmak zorunda degilsiniz. Söylediklerimin altini ciziyor ve yine özelikle yaziyorum Tüm azeri Toplumunun genelinide yargilamiyorum.Aralarinda saygi duydugum kisiler vardir ve onlari Elestidigim kisilerden beri tuttugumu bilin ...Simdi anladinmi Kardesim.
------
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

sen öyle diyorsun ama bazi konular karanlikta kalmamalidir insanlar tartisa tartisa belki ortak noktayi bulabilir
Hepimiz akli basinda insanlariz. Tabii ki herseyi konusabilmemiz gerek.
Avrupada Genelde Aleviler dislaniyor , mum söndü iftirasina gelince dogrudur ! gözlerim gördü kulaklarim isitti ve ben onlari ( Söyleyenleri) Lanetledim
Azerilerin aleviler icin böyle birsey söylemesi cok tuhaf, cünkü benim yasadigim yerdede tüm siiler icin söyleniyor bu iftiralar, azeriler dahil. Burda Iraklilarla konustum, ayni mum söndü iftirasi onlardada varmis. Bu iftiralar tüm Ali(AS) taraftarlarina yöneliktir. Yani bizlere bu iftiralari atan azeriler bilsinler ki, diger ülkelerdede aynisi onlar icinde söyleniyor.
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
ali muhsin

Benim tuhafima giden birkac olayda suydu ,bir Cuma Namazinda ( Tabiki Avrupada ) Azeri Camisinde Hoca Vaaz verirken su sözleri sölyediklerine sahit oldum " Eger 80 li yillarda Vatansever Miliyetci kardeslerimiz olmasaydi Türkiye Komunistlerin Elinde olurdu... " yani burda 80 li yillarda Ülkücülerin irkcilarin Alevilere karsi yapilan kanli katliamlarina acikca destek verdigine sahit oldum !! yani mesele komunistlik degil, laflarinin perde arkasinda irkciligi nasil desteklediklerini gördüm kimsede seslerini cikarmamisti ben ise adeta Sok olmustum . diger bir ilginc olayda birgün yine Camilerinin Cay bölümünde TV de bir gösteri bir Sov sunuluyordu Gösteride, igdirdan bir Adam Yola yatmis arabada üzerinden gececekti son anda adam arabanin geri cekilmesi icin isaret vermisti ,orda bulunan Hoca ile ben izliyordum,sonra ben Saka mahiyeti ile sunu demistim " Be adam Madem yapamiyorsun neden deniyorsun böyle seyleri " dedigim andan hemen sonra ordaki Hoca Sifatindaki kisi biran afallanarak hiddetlenerek aynen Sunu demisti " Sizinkilerde ( Aleviler ) Komunistir ! " sonra birgün Disarda Protesto yürüyüsleri vardi Sesler geliyordu bende oradaki bir Cemaat mensubuna sordum " yav disarda neler oluyor ? " oda bana aynen sunu demisti " Aleviler Komunistler Yürüyüs yapiyor ! " veya yine bir Vaazda "Alimleri" sunu demisti " Bizim (Azeri) Cemaatimiz kadar üstün bir Toplum yoktur ! Esi emsali bulunmaz " gibi sözlerinide sahit oldum ..Diger bir olayda Birgün Cuma namazi bir hayli gecikmisti Oranin Hocasida ayni zamanda gecikmisti ve sonra bir Alevi Vatandas Cuma Namazini kildirmak zorunda kalmisti , namazin arkasindan iceri giren Hoca ve bazilari asiri derecede o Alevi Vatandasa yüklenmis " Sen ne hakla Bize namaz kildiriyorsun ,bu yetkiyi sana kim verdi " O Vatandas ise bunu sadece Allah Rizasi icin yaptigini ve ise güce bazilarinin gecikmemesi icin kildirdigini ve bazilarindan izin aldigini söylesede yinede Asagilanmasina engel olamamisti kimseninde sesi cikmamisti ! sonra düsündüm Eger dedim Hocalari Sözde Alimleri böyle ise Cemaati nasildir diye ?! daha neler neler...Bu gibi olaylar yüzünden Bende dahil Bazi Alevi gencleri böylelikle orda fazla tutunamadilar ! bunu gibi nice olaylara Sahid oldum ..Sözde "Sii " olupta Alevileri Dislayip Hor görenlere ne demeli ? simdi bazilari yine bunun yalan veya iftira oldugunu yazacaklardir ! inanmak zorunlulugu yoktur ,Burda böyle Seylere karsi durdugum icinde Sevilmem zira birilerine yaranmak icinde yazmiyorum zaten !! Gercek neyse odur ! Bunlarda aslinda Düsünülecek Tuhaf olaylardir...Ama Geneleme olmamasi icin sunuda yazmak gerekir Arlarinda gercektende birkac kisi samimilerede rastladiysam onlarda Bize samimi olduklari icin Bazilari tarafindan Baski altinda oluklarinada Sahit oldum...Benim simdi anlatmak istedigim sudur , Nasilki Alevilerin iclerine Bektasilik Mikrobu girmisse Bazi Azerilerin iclerinede irkcilik Mikrobu bulasmistir ,Bizler Samimi olarak Tüm Bu Mikroblari Toplumumuzdan kurtarmak icin caba harcamaliyiz .Bazi konulari bunun icinde Elestirmek gerekir ,Bir Söz vardir "Dost Aci konusur ama Dogru konusur "diye ...artik gerisi Size kalmis .
------

“Güncel” sayfasına dön