Aziz Mahmut Hüdayi Hazretleri Kimdir?

Gündemdeki haber ve konular...
Hasan Akça

Re: Aziz Mahmut Hüdayi Hazretleri Kimdir?

Mesaj gönderen Hasan Akça »

SEYYİD HASAN yazdı:birde şunu sorayım sizlere 1400 senedir şia ekolunün islama ne katkısı olmuştur...şia ekolü derken ehlibeyt sevgisinden bahsetmiyoruz..zira ehlibeytin zürriyetinin geneli ehli sünnet üzere yani RESULULLAH(S.A.V.) sünneti seniyyesi üzerine istikamet ehli olmuştur...bunu ayrı bir yere koyalm.evet 1400 senedir
kaç tane gayrı müslimin hidayetine vesİle oldunuz kaç tane ülkenin islamla şereflenmesine vesile oldunuz?
yada Allah(C.C.) İÇİN İLAYI KELİMETULLAH DAVASI İÇİN KAÇ TANE ÜLKEYİ FETH EDİP İSLAMIN NURUNU
KITADAN KATAYA TAŞIDINIZ?yada haçlı ordusna karşı kaç tane neferiniz bu yolda feda olmuştur...

şükür biz aleviler olarak kimsenin ırzı namusu vatanıyla gasp işleriyle ilgilenmedik hep kalplere hükmetmeyi istedik tıpkı peygamberimizin yaptığı gibi bu yüzden siz islamı kılıç dini yaptınız biz ise merhamet dini yapmaya çalışıyoruz hemde senin gibilere rağmen

sizin tek derdinzi gayrı müslim değil MUHAMMED(S.A.V.)
ÜMMETİNİN kanını helal görmek olmuştur...haksız yere
hem SÜNNİ DİYE TARİH BOYUN CA MSÜLAMA KATLETTİNİZ

birileri seni fena dolduruyor sanırım etrafın hep yahudi dolu hiçbir din alimimiz müslüman kanına helal dememiş fetva vermemiştir fetva arıyorsan içine bak yavuzlara kanunilere fetva veren katiller sizin aranızdan çıktı alevi din alimleri asla sünni katline ferman vermediler birtane bile örnek veremezsin bir tane bile

BİR TARAFTANDA BATI DÜNYASININ İSLAMA KARŞI SOĞUK DURMASINA SEBEP OLARAK HİDAYETLERİNİN ÖNÜNE SET OLDUNUZ...GERÇİ BU EKOLÜN GEÇMİŞTEKİ VE GELECEKTEKİ TÜM FERTLERİ TOPLANSA BİR TEK BİR KİŞİNİN BİLE HİDAYET BULMASINA MANİ OLAMAZ.FAKAT ŞUAN BİLE BATI DÜNYASINDAKİ EHLİ KİTAP VEYA DİNİ OLMAYAN İNSANLAR SİZLERİN FİİLİYATLARINAZA BAKARAK İSLAMA KARŞI TARAF OLUYORLAR...ÇÜNKÜ İSLAM ONLARA VAHŞETİ ÇAĞRIŞTIRIYOR.EVET SORUYORUM SİZLERE ŞİMDİYE KADAR İSLAMIN DÜNYAYA YAYILMA MEVZUSUNDA SİZLERİN NE GİBİ BİR ETKİSİ OLMUŞTUR....?????

Kerbela yı öğren bu katkı ne anlama geliyor bunu öğren önce tabi sonrasına geliriz önce
orayı öğren
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

FAKAT ŞUAN BİLE BATI DÜNYASINDAKİ EHLİ KİTAP VEYA DİNİ OLMAYAN İNSANLAR SİZLERİN FİİLİYATLARINAZA BAKARAK İSLAMA KARŞI TARAF OLUYORLAR...ÇÜNKÜ İSLAM ONLARA VAHŞETİ ÇAĞRIŞTIRIYOR
Sen hangi gezegende yasiyorsun arkadas? Saddam Hüseyin sii mi? Bin Ladin sii mi? Batinin islamdan tiksinmelererinin sebebi sizsiniz. Sizin gibiler yüzünden islami yanlis taniyorlar. Islam düsmanlari hep sizin Sahih Buharinizi kullaniyorlar. Sen neden bahsediyorsun???
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
SEYYİD HASAN

Mesaj gönderen SEYYİD HASAN »

hasan akça benim muhattabım bu yazıda şia ekolünü benimseyenler sen değilisin yani aleviler değil,zaten
Allah YOLUNDA CİHAT ile başkalarının vatanını gasp ırzına düşmanlığı birbirinden ayıramayanlar sorunun muhattabı olacak potansiyele sahip değildir...ayrıca osmanlıda padişahları tahttan indirip boğanlar kendi şahsi çıkarları zarar görecek endişesiyle devletin modernize olmasına her defasında karşı çıkıp isyan başlatıp boyunuzun ölçüsünü aldıktan sonra;haksızken mazlum edebiyatı yapan siz değilmisiniz....her defasında saray basan sizler değilmisiniz...yerinde olsam yeniçerilerin(alevilerin) marifetlerini bir daha gözden geçiririm...kendi devletinize köstek olmada üzerinize yok doğrusu bu tarihtede böyleydi şimdide böyle...eskiden yeniçeri kisvesinde saray basarak hak arardınız şimdi ise tuncelide drsimde askere polise kurşun sıkarak hak arıyorsunuz;bırak şimdi bu dinin merhamet yönünü sovuuyoruz edebiyatını...eminim tuncelide yollara mayın döşeyenlerde senin gibi islamın merhamet yönünü baz alıyordur...sorum sana değil
anlayacağın..sorum şia ekolünü benimseyenlere...sorum hala eçerli cevap bekliyorum...
SEYYİD HASAN

ali caferi kardeş,türkiyede devrim muhafızları yok,müftüler imamlar var,ayrıca türkiyedeki müftüler ve imamların devrim muhafızları gibi başı açık gezenlerin yüzlerine jilet atma yetkileride yok...senin saddam dediğin zalimin tekiydi adamın ehli sünnet gibi bi takıntısıda yoktu.şiasınıda ezip geçiriyordu sünnisinide kürdünüde,ladin dediğinde amarikan uşağı vahabinin teki sen hala vahabilerin ehli sünnet olmadığının farkında değilsin galiba,bu dünyada yaşıyorsun ladini saddamı biliyorsun fakat daha bunların bizim akaidimize sahip olup olmadığından haberin yok...dünyaya bu kadar yabancı kalma...
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Ben bin ladine sunni demedim ki. Sen dedin ki: "EHLİ KİTAP VEYA DİNİ OLMAYAN İNSANLAR SİZLERİN FİİLİYATLARINAZA BAKARAK İSLAMA KARŞI TARAF OLUYORLAR"

Bende hayir dedim, bizlerle ilgisi yok. Islami kötü tanitan bin ladin gibiler ve saddam gibiler. Bunlarin ikiside bizden degil. ;)

Ayrica, Saddam bal gibide sunni idi. Neden isinize gelene sunni diyorsunuz isinize gelmeyene demiyorsunuz? Tuhafsiniz!

Hee sunuda söyleyim. Bati medyasina fazla takilma.
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

SEYYİD HASAN yazdı:hasan akça benim muhattabım bu yazıda şia ekolünü benimseyenler sen değilisin yani aleviler değil,

öyle kıvırmak yok biz aleviyiz şiayız kızılbaşız caferiyiz artık bunu sizlerinde öğrenme zamanı geldi üçkağıt açmak yok yahudi oyunu sergilemek yok

zaten
Allah YOLUNDA CİHAT ile başkalarının vatanını gasp ırzına düşmanlığı birbirinden ayıramayanlar sorunun muhattabı olacak potansiyele sahip değildir..

o zaman darül harp ile darül barış fıkhını öğren sonra tartışalım madem ayıramıyorsun önce öğren vede Allah yoluna cihad etti dediğin hangi önderleri tanıyorsun bize yaz maskeni düşürelim bakalım kimmiş Allah yoluna cihad etti dediğin padişahların tabi senin gibiler sorulara yanıt vermeyip daldah dala öjçarlar ya soruyoruz işte yukardada sordum kimmiş sünni katline ferman yazan Ali dostu alim diye bak kaçtın yanıt veremedin çünkü yok birde sen bana sor bakalım alevi katline ferman veren sünni dinciler kim diye bak kaç tane sayacaz

.ayrıca osmanlıda padişahları tahttan indirip boğanlar kendi şahsi çıkarları zarar görecek endişesiyle devletin modernize olmasına her defasında karşı çıkıp isyan başlatıp boyunuzun ölçüsünü aldıktan sonra;haksızken mazlum edebiyatı yapan siz değilmisiniz....

bir tane örnek ver bakalım osmanlıya isyan eden alevi kimmiş isyan sonucunda kaç osmanlı askerini öldürmüş bir tane örnek ver atalarına uyup sallayıp durma

her defasında saray basan sizler değilmisiniz...yerinde olsam yeniçerilerin(alevilerin) marifetlerini bir daha gözden geçiririm...

önce yeniçeriler sünnimi alevimi onu öğren

k
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Kendisinin Ehli Beyt "Soyudan" Geldigini idia eden Sözde "Seyyit " Hasan denilen Sahis

Görüyorumki Tarihte yaptiginiz Cuval dolu Pisliklerinizi Siritmiza dayamaya calisiyorsunuz ..Senin Soru diye niteledigin hersey Sacmaliktan karalama kampanyalarindan Yalanlardan ve iftiralardan ,Tefrikcilikten Fitnecilikten ibaretir ! Eger Ülkemiz ilerleyemiyorsa buda sizin gibi Ehli Beytin isimlerinden faydalanip Muaviye zihniyetini ön plana cikarip Halk arasinda "Müslümanlik" adina Tefrika cikarmak isteyenlerin sayesindedir !! Vahabileri bir taraftan Red ettigin görülsede aynen onlarin Zihniyeti dogrultusunda hareket ediyorsunuz ! Gecmiste oldugu gibi Bugünün Dünyasinda,da Müslümanlar arasinda Fitne ve Tefrika cikaranlarda Senin gibileridir ,Tarihe bir göz atarsaniz Hic bir Sii Alimi Sünniler hakkinda Ölüm Fetvalari vermemistir , bunu halen israrla aksini idia ediyorsan buyur kanit getir !!!! Yok getiremiyorsan Susmasini bil ! Evet ..Siz Sirtinizdaki bir cuval Pisliginizi üzerimize yükleyeceginize önce kendi Karanlik tarihinize bakin ! Emevilere Abbasilere Osmanlilara Bayezitlerinize ,Yavuzlariniza vs bakin ...daha evel yazdigim gibi Bugün Sizin gibiler Dünyanin neresinde olursa olsun Ehli Beyt mensuplarini "Bidat Ehlidir " diyerek kameralar karsisinda koyun gibi Kellelerini kesiyor veya yakin mesafeden " Allahu Ekber " diyerek kursun SIKIYORLAR ..Ensarul Sunna , Fethul Islam , Cundus Sam , El Kaide , Cundullah, vs vs ...gibi " Islam " adina kurulan Terrör Sebekeleri Sizin gibilerinden cikiyor !!! Alman ortadgu Arastirmacsi olan Peter Scholl Latour , bir TV aciklamasinda El Kaidenin ve ona bagli Örgütlerin Irakta Amerikan Askerlerinden cok Siileri katlediklerini aciklamstir , Bugün Pazar yerlerine , Camilere, Yollara,Mahallelere ,Sokaklara Bomba Koyup onca masum sivilin hayatina kast eden Herhalde Bizler degiliz ! Falanca kisiler , falanca Toplum " Bidat Ehlidir " deyipte canlarina kiyanlarda Bizler Degiliz ! Dünyadaki kanli olaylara bakarsaniz Eserlerinizide görürsünüz !!! Bu gibi olaylar Tarihte oldugu gibi ,Bugünde Sizin gibilerinden cikiyor !!! Siz bunlari Göremiyecek kadar Gözleriniz körlestigi gibi Birde Utanmadan nerdeyse Bizleri Satir aralarinda " Bidat Ehli " olarak Sucladiginiz yetmezmis gibi Birde Pkk Sempatizani yapmak icin Tefrika cikardiginizi Gözetlemekteyiz ..zira bir Toplumu kolayca suclamak ancak Sizin gibilerin isidir ! Sasmiyorum ...Bugün Siyonitsler Müslümanlarin arasina Ajanlarini sizdirarak Müslüman Kisvesine büründürerek Toplum icerisinde kargasa cikarmak icin Türlü Senaryolardan faydalaniyorlar ,Tipki sizin gibi !! Zira Sizin bu yaptiginiz Karalama Kampanyalari Dogurdan Amerikan Israil vede Islam Düsmanlarina acikca bir Hizmettir ..!!! Bizler Biliyoruzki Duyarli olan Sünniler asla Sizler gibi Düsünmüyor !!! Biz cok Fitnecilerle Sahterkarlarla , Yalancilarla vs ...karsilastik Allahin izni ile onlarin Maskelerini Düsürüp Halki Uyandirdik, Allahin izni ile Uyandirmayada devam edecegiz ! Simdi görüyoruzki ,Büyük bir Sinsilikle Senayorlar Düzenleyen Sizin gibiler " Ehli Beytin Soyundan geliyoruz" deyipte Salya Sümük Ehli Beyt Mensuplarina , Ehli Beyt Mekteblerine "Islam "adina "Ehli Beyt" adina Camur atar olmussunuz ...Buda Sizin gibilerin yeni oyunu olsa gerek ...Sizki Peygamber Emanetlerini Hice saymis Kafaniza göre bir " Islam " üretmissiniz ! Zarkawi , Saddam ,Bin Ladin, Gibilerinin eskiden " Sözde " Amerikaya israile karsi cikti diye Mitinglerde Fotoraflarini tasiyan Sizin gibiler, Simdi nasil oluyorda onlari Red ediyorsunuz , sonucta onlarda Sizler gibi düsünmüyormuydu ? Saddam Irakta Sünniden cok Sii Alimlerini Siileri katlediginde Sizin gibiler Saddamin Posterlerini tasiyordunuz , Asildigindada Siilere Lanet yagdiriyordunuz .Simdimi kötü oldu ..?! Sizler her ne kadar Saddam , Bin Ladin , Zarkawi gibilerini SUAN Red ettseniz bile Düsünce tarziniz Tipa Tip onlar gibidir ..!!! Simdi görüyoruzki Yapmis oldugunuz Tarihi hatalarinizi ört bas etmek icin sirtinizda tasidiginiz yükü Bizlere maal etmeye calisiyorsunuz ...Yakinda CIA nin MOSSADIN üretmis oldugu biri daha cikar ve Sözde Amerikaya Israile Lanet okursa Sizin gibiler yine koyun sürüsü gibi izinden gidersiniz ! Ve yine hayal kirikligina ugradiginizda Tekrar Hatanizi Bize yüklemeye calisirsiniz ..iste Siz Busunuz ..!!! Artik Ne yazacagini sasirmis vaziyette oldugun gibi, simdi Bizlere karsi Karalama Kampanyalari yaparak , Nerdeyse Bizlere " Ölüm Fetvasi " vereceksiniz ...ne derler " Hem Suclu , Hem Güclü " ...Sallamayi birakin ve Cuvaldizi önce kendinize batirin !!! Siyonist Medyanin Haberleri ile Beslenip Karsimiza Tefrikcilikle Cikmayin !!!

Ayrica Yeniceriler nezamandan beri "Alevidir " ? ....Paranoyik bir anlayisinizin oldugunuda yazabilirim .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Adı seyyid ameli emevi sn hasan bey,
İnanının bu böyle olmaz. Sizin abdest ayetiyle ilgili yorumlarınızın cevaplarını yazdık. Ama siz hâlâ aynı şeyleri tekrar ediyorsunuz. Eğer amacınız ....... yarıştırmaksa (tabiri caizse-özür diliyorum- teşbihte hata olmaz) bir şey elde etmemiz mümkün değil. Yok gerçekten araştırmak ve doğruyu bulmak için yazıyorsanız bu tavırla olmaz. Bakın abdest ayeti açıkça
yıkayın yüzünüzü ve ellerinizi dirseklere kadar , mest edin başınızı ve ayaklarınızı çıkıntılara kadar... diyor.
Allah aşkına sondaki ayaklar ifadesinin hemen yakınıdaki fiille alakasız olduğu en baştaki fiille ilgili olduğu düşüncesi tutarlı mı? İzahınız Arapça kurallarına aykırıdır. Elmizan tefsirine bakmanızı öneriyorum. Orada ayrıntılı deliller var.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
SEYYİD HASAN

3 nokta biz aynı şeyleri siz anlayana kadar yazmaya devam ederiz fakat sizde anlama melekesi yok...ne adımız seyyid nede amelimiz emevi...sadece kanımız seyyid adımız hasan...kaldıki emevilerin zulmü sadece
ehlibeyte olmamış dolayısıyla islam ümmetine zararı zulmü olmuştur...hadi islam uleması bu ayetin esrarını anlayamadı diyelim...RESULULLAH(S.A.V.) demi bu ayeti yanlış anlayıp uygulamada hata yaptı ve ayete yanlış yorum verdi...tabi en iyisini siz anlarsınız(neuzubillah). şimdilik bu kadar....
SEYYİD HASAN

hasan akça kardeş sana evvela dini kaynaklardan önce tarih kitaplarını ve tarihi öğrenmeni tavsiye ederim..islamın nurunun yayılmasına hizmet eden fetihlerde bulundunuzmu diye sordum,var diyemediniz.
çünkü tarihte öyle bir hizmetniz yok..müslümanlara köstek babında varmı?bittabiki sizin cihadınızda bu..
demişsinki yazında:''Allah yoluna cihad etti dediğin hangi önderleri tanıyorsun bize yaz maskeni düşürelim''

ben sana bu maslahatta şu cevabı veririm; afrikaya,avrupaya kuzey avrupaya islamı ;fetihleriyle kim müşerref kıldıysa o önderlerdir fethi hükümran...sence buralara fetihleriyle hangi ekol hizmet etti?

evet hasan akça bu sözlerde senin:''kimmiş sünni katline ferman yazan Ali dostu alim diye bak kaçtın yanıt veremedin çünkü yok'' senin heralde şia ekolünden haberin yok neyse bu mevzuatta yine sizin kaynaklarınızla delilleriyle seni bilgilendireyim:

'''şia ehlisünnetin mallarını ve kanlarını mubah sayar. Es-Sadûk, el-İllel’de, Davud b. Ferkad’a isnad ederek der ki: “Ebû Abdillah’a söyle dedim: “Nâsıbe (onlar Ehli Sünnet’e böyle derler) hakkında ne diyorsun?” dedi ki: “Kanı helaldir böylelikle senden korkar. Eğer kimse seni görmeden onlardan birinin üzerine duvar devirebilirsen veya denizde boğabilirsen bunu yap.” Dedim ki: “Onun malı hakkında ne dersin?” dedi ki: “Gücün yettiği kadarını al.( el-Mehâsinu’n-Nefsâniyye s.166) Başka bir rivayetlerinde, kendi doğumlarının dışında hiçbir doğanı temiz görmezler. Hasim el Bahranî, el-Burhan adlı tefsirinde, Meysem b. Yahya’dan o da Cafer b. Muhammed’den rivayet ediyor: “Hiçbir yeni doğan yoktur ki iblislerden bir iblis onun doğumunda hazır bulunmasın. Eğer doğan çocuğun bizim Sîamıza ait oldugunu öğrenirse şeytan uzaklaşır. Şîamızdan değilse şeytan Parmağını onun dübürüne sokar, zekerinden çıkarır. Eğer kız ise, parmağını fercine yerleştirir ve o facire olur. İste o anda çocuk annesinin karnından çıktığında şiddetle ağlar.( Hasim el-Behrânî; Tefsîru’l-Burhan (2/300). Bundan başka Kendi çocuklarının dışında kalan çocukları veledi zina sayarlar! Nitekim el-Kuleynî, er Ravdatun Mine’l-Kâfî adlı kitabında Ebû Hamza’dan, o da Ebû Cafer’den diyerek söyle nakleder: “Ona: “Bazı arkadaşlarımız muhaliflerine iftira atıyorlar” dedim. Bana: “Sussan iyi olur” dedi ve ekledi: “Vallahi ey Ebû Hamza! Şîamız dışında bütün insanlar fahişe çocuklarıdır.” (el-Kuleynî, er-Ravzatun Mine’l-Kâfî (8/285) ''''

elbetteki her iki taraftan gerek ehli sünnetten gerekse şiadan zalimler gürühu yada zalim yöneticiler çıkmış olabilir...hatta her iki taraftan birbirinin kanını akıtan şahıslara çoktur.bu yönetici bazındada olabilir.
fakat ehli sünnetin dini hiçbir kaynağında şiada olduğu gibi şiilerin kanının ve malının helal olması gibi bir durum söz konusu değildir...yukardaki delil ve kaynaklarda görüldüğü gibi böyle bir zihniyet sizlerde mevcuttur..bu şahsi fikir bazında değil dini itikat bazında szilerde mevcuttur...

“Güncel” sayfasına dön