Bektasilerin Rockcu Takimi (Video)

Thales

Re: Bektasilerin Rockcu Takimi (Video)

Mesaj gönderen Thales »

Musa Özateş yazdı:
Thales yazdı: daha sakin ve tatlı dille hallolur herşey inşallah...
thales can
sıradan bir bektaşi sitesine girip tatlı dille ikna etmeyi denermisin?
sonra bize izlenimlerini aktarırmısın?

bu senin için güzel bir örnek olur o zaman bizi daha iyi anlarsın
denemek isterdim ama mektebe yeni katıldım; onun için bilgim çok sınırlı bir düzeyde...
ama bana da kızmayın ben sadece iyi niyetli yaklaşmaya çalışıyorum candostlar...
caferîlik güzel bir yaşam (tamamen tadamasam da ) ve bundan kimsenin mahrum olmasını istemiyorum...
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Thales yazdı:
Musa Özateş yazdı:
Thales yazdı: daha sakin ve tatlı dille hallolur herşey inşallah...
thales can
sıradan bir bektaşi sitesine girip tatlı dille ikna etmeyi denermisin?
sonra bize izlenimlerini aktarırmısın?

bu senin için güzel bir örnek olur o zaman bizi daha iyi anlarsın
denemek isterdim ama mektebe yeni katıldım; onun için bilgim çok sınırlı bir düzeyde...
ama bana da kızmayın ben sadece iyi niyetli yaklaşmaya çalışıyorum candostlar...
caferîlik güzel bir yaşam (tamamen tadamasam da ) ve bundan kimsenin mahrum olmasını istemiyorum...
inan bizde istemiyoruz
hatta amerikalı israilli biri bile caferi olsa kucaklamaya hazırız
bektaşileride tabiki
ama ne yazıkki bu çok zorlu bir dönüşüm çok zor
bektaşilik mikrobunu yiyen birisinin dönüşümü çok çok çok zor bu yüzden halkımız o mikrobu yemesin istiyoruz
bu yüzden onları içimizden uzak tutmaya çalışıyoruz bir tür koruyucu sağlık önlemi gibi düşünün hasta olduktan sonra kurtuluş çok zor o yüzden hastalığı önlemeye çalışıyoruz
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

zaten halkımız aleviyiz derdi sonradan bunun yanına bektaşiliğide eklediler şimdi bizde bu mikrobu uzak tutmaya çalışıyoruz
12 imamların yolunu en öne çekmek istiyoruz bunun içinde açık açık mücadele ediyoruz bu iş sinsice gizlice olmaz
hakkı apaçık sunmak gerekir bozuldukları budur yoksa bizde nabza göre şerbet vermeyi biliriz
biliriz amma
hakkı söylemekten daha güzelide yoktur
bugün kızarlar ama yüz yıl sonra ne yaptığımızı herkes anlayacak
Kullanıcı avatarı
ruhullah

Mesaj gönderen ruhullah »

cemle bir dugun merasiminin arasındaki fark sudur dugun merasiminde dahada insanlar ozgurdur cunki dedesine rakı veya sarab veya esrar vermeden geleneklere uygun saz veya diger calgılar esliginde dans edilir oyun oynanır cemde ise sadece dedenin insiyatifinde kimin nasıl oynamsı gerekirse iyle oynanır ikiside oyundur kulturdur1826 yılından sonra 12 imamında isminin eklenmesi cemi mesru etmez dinsel olarak
ayrıca cem saman geleneklerinide icinde barındıran totemciligin kara bagrından cıkan mutluluk dansı olan semahım revize edilip islamı kılıflı halidirki
ordaki toplantıda bayagı cemin bir cesididir
kimse kusura kalmasın darılmasın alınmasın cem toplanmak demektir ordada toplanılmıstır
aksini iddia edenden sunu sorarlar 40lar uydurmasıyla hareketle osmanlının zoraki vergi memurları (dede veya dedebabalar) aracılıgıyla uydurdukları dini anlatmak isteyen varsa oda baska
kısa yazıyorum ama isteyenlere verilecek cok uzun vede kırıcı cevaplarım var ama korktugumdan degil hecalet ettigimden kısa yazıyorum buda boyle biline
cunki lekum diyne kum velyedin.....
şimdi bizim aramıza yola boyun veren gelsin,hakikatı dogruları gercekeleri bilen gelsin.
kişi halden anlayıca
dogruları dinleyince
üstüne yol ugrayınca
ayrılmayıp duran gelsin
kızılbaş76

Mesaj gönderen kızılbaş76 »

ha işte bu. bazılarınız anladı. alevi ayrı şii ayrı. tekrar diyorum kabul etsenizde etmesenizde biz caferiyiz. namazda kılarız 30 gün oruçta tutarız kıblemiz peygamberin yeri kabedir. fakkaaat sonrası önemli...işte o sonrası sizin algılamanız zor. sokratesi bilmek, aristoyu bilmek,platonu bilmek (evet platon dedim ), thalesi bilmek ( amcanın biri thales nickini kullanıyor ,acaba thalesi tanıyormu ? trakyalıdır kendisi ve materyalisttir )
kızılbaş76

biz aleviler niye halka namazı kılarız biliyormusunuz ( 3 vakitte kılarız , yeterki siz ajanlık yapmadan insanlara yaklaşın ) .niye ?.... bizler aynı zamanda İNSANA TAPARIZ. bakın bu alevi sırrıdır . tüm alevilerin sırrı . anadoludaki , balkanlardaki , suriyedeki , irandaki, azerbaycandaki, lübnandaki, yemendeki, türkistanki , işte biz aleviler siz şiilerden farkımız bu. tamam cem sadece anadoluda var , mesela suriyede yok. ama olsun onlarda sırr-ı hakikatin parçası insanı bilir.
kızılbaş76

bu arada ben sünni fıkhında namaz kılmasını biliyorum. ama kelime-i şahadette ALİYYUL VELİYULLAH ı ekliyorum. ama bizim kulvarımız şiilerden çok farklı. biliyorum ebu hanifenin hocası İMAM CAFER dir . buna rağmen ALİ HAYDAR ı ve 12 İMAMLARI seven ve gerçek müminleri şu anki mekke soylular sürgün etti cefa gösterdi. lanet olsun yazite lanet olsun muaviyeye lanet olsun onlara biat eden münafıklara. lanet olsun...asıl münafıklar iktidarlarda en basit suudlar
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

kızılbaş76 yazdı: tekrar diyorum kabul etsenizde etmesenizde biz caferiyiz. namazda kılarız 30 gün oruçta tutarız kıblemiz peygamberin yeri kabedir.

buraya kadar çok güzel her harfinde anlaştık

fakkaaat sonrası önemli...işte o sonrası sizin algılamanız zor.
ya niye anlamayalım bizde iyi kötü okuruz yazarız bak nette bile yazabiliyoruz

sokratesi bilmek, aristoyu bilmek,platonu bilmek (evet platon dedim ), thalesi bilmek ( amcanın biri thales nickini kullanıyor ,acaba thalesi tanıyormu ?

tamam bunlarıda tanıyalım öğrenelim ama 12 imamları tanıyıp öğrendikten sonra yani öncelikli olan Hz.Ali olsun
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

kızılbaş76 yazdı:bu arada ben sünni fıkhında namaz kılmasını biliyorum. ama kelime-i şahadette ALİYYUL VELİYULLAH ı ekliyorum. ama bizim kulvarımız şiilerden çok farklı. biliyorum ebu hanifenin hocası İMAM CAFER dir . buna rağmen ALİ HAYDAR ı ve 12 İMAMLARI seven ve gerçek müminleri şu anki mekke soylular sürgün etti cefa gösterdi. lanet olsun yazite lanet olsun muaviyeye lanet olsun onlara biat eden münafıklara. lanet olsun...asıl münafıklar iktidarlarda en basit suudlar

tamam tamam o zaman 12 imamların aldığı abdesti kıldığı namazıda öğrenmelisin mademki onlara değer veriyorsun fikirlerinede değer vermelisin
kızılbaş76

ne fikri birader (bıra ) 12 imamlar yoldur. yola can verirsin. fikir desen bende bol. hayatım romandır . nacizane bir mühendisim ,karl marx amcamdır. fikirde bileğim bükülmez. tasavvufta ,felsefede...işkence öğretmenimdir

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön