Yaşanmış gerçek bir olay (Akıllara ziyan bir kara mizah)

Kullanıcı avatarı
MERDAN

Yaşanmış gerçek bir olay (Akıllara ziyan bir kara mizah)

Mesaj gönderen MERDAN »

YAŞANMIŞ GERÇEK BİR OLAY..

Adamın biri arabasıyla giderken yolda bir yolcu alır arabaya..
adam arka tarafa biner.. Şoför :
- Eee hemşerim kimsin nereye gidersin ? der. Yolcu:
- Ben Azrailim.. canını almaya geldim der.
Şoför alaycı bir tavırla :
- Sen mi Azrailsin ? Yav senin gibi Azrail olur mu hiç ? der..
Yolcu sakin bir tavırla :
-Sen daha önce Azraili gördünmüde tarif ediyorsun? der...
ve ekler yolcu :
- İnanmadın bana öylemi ?
- İnanmadım tabii...
- O zaman.. 200 metre ileride bir adam daha alacaksın der..
Gerçekten de adamın dediği gibi şoför 200 metre ilerde bir yolcu daha alır..
Ama yolcu ön tarafa oturur.. olaylar bundan sonra daha da enteresanlaşır..
Şoför yanındakine :
- Eee sen kimsin nereye gidersin ? diye sorar.. Öndeki yolcu :
- Abi beni merkezde bir yerde indirirsen çok sevinirim.. adım felanca der..
Şoför :
- Yav baksana.. şu arkadaki adam bana Azrailim diyo.. görüyon mu şu herifi ?
Hem iyilik ediyoruz hemde dalga geçiyor benimle ya der..
Öndeki yolcu arkaya bakar.. ama kimse yoktur…
Öndeki :
- Abii arkada kimse yokki.....
Şoför hışımla arkaya bakar ve :
- Körmüsün ya arkada oturuyor ya işte der...
Öndeki arkaya bir daha bakar ve :
- Abi sen iyimisin.. yoksa benimle dalga mı geçiyorsun ? der...
Bu sefer arkadaki söze girer :
- Gördün mü ? der.. Öndeki beni ne duyabilir nede görebilir.. der
şoföre.
O anda şoförün dizlerinin bağı çözülür… beti benzi atar...
Arkadaki şoföre :
- Hadi bakalım der.. arabayı kenara çek.. 2 rekat namaz kıl.. canını alacam..
der... şöför ağlamaklı çaresiz bir şekilde arabayı kenara çeker ve iner
arabadan.. sonra...

Sonra ne olmuş biliyormusunuz ?
Adamlar arabayı aldığı gibi kaçmışlar..
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Muhteşemdi!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Yesevi

Re: Yaşanmış gerçek bir olay (Akıllara ziyan bir kara mizah)

Mesaj gönderen Yesevi »

O kadar çok Sırlar Dünyası vb. programlar yapılırsa böyle şeylerde olur.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Merdan Hocam hay Allah seninde güldürsün :D
bende heyecanli heycenali okuyordum ,Adami resmen kaziklamislar :D

Laf acilmisken bende yasadigim bir olayi anlatiyim Cok ilgin ce enteresn bir olaydi

Bir gün gec vakitte eve gidiyordum ,otobüse binecektim vakit bir hayli gec olunca dedim "neyse bende Metroya binerim " dedim indim metroya, Gec vakite metrolar gecte geliyor , bende oturup metroyu bekledim ,yanima bir Bayan oturdu elleri kollari bilezikler falan Dikkatimi Cekti ve kendi kendime dedim " Ya bu saate Yalni bir kadin ellerinde bilezik kolyeler Tehlikelidir soygun moygun olur falan " dedim ..."neyse " dedim kendi kendime Su Metro nerde kaldi diye ayagi kalkip karanlik tünelin icine baktim , "Bu Metro " dedim " Gelmez en iyisimi yürüyerek gidiyim ,hem havada cok güzel ,hava ala ala giderim " dedim

Metrodan cikacagim vakit Bayan bana " Hey nereye gidiyorsun ? ver bakalim bileziklerimi "dedi
Ben Saskin bir sekilde " Ya Hanimefendi ne bileziklerinden bahsediyorsunuz " dedim Bayan isarla Benim Caldigimi söyledi ,itisme kakisma oldu ve bana Bayan Tokat atti , bende dedim "Aslinda kadina el kalkmaz bunu polise bildirecegim "dedim Sonra kadin cantasindan kolyelerini buldu ve utancindan " Beyefendi ickiyi bu aksam fazla kacirmisim kendimde degildim lütfen Polis cagirmayin anlasalim "dedi bende dedim " Nasil " dedim.. Cantasindan 100 Euro kadar para cikardi ve dedi "Al Sunu olayi kapatalim Lütfen rica ediyorum Polis cagirmayin zaten burda kacak olarak geldim "dedi ben ise " bunu bana Tokat atmadan evel Düsünecektiniz " dedim oda "eger Az gelmisse bir 100 euro daha veriyim " dedi ben bunlari red ettikce kadin 450 euroya kadar cikti ...Disari cikmistik artik lambalarin önündeydik Tam Parayi aliyordumki, Bir Araba Deli gibi yanimizdan gecip Arabayi frenleyip durdu ..Arabadan iri yari bir Adam cikti bana Dogru geldi ve dedi " ulan sen kimsin Dostumdan Harac aliyorsun " diye ..yine saskina döndüm ne diyecegimi sasirdim ,olayi anlatiyim demeye kalmadi Adamdan bir Yumruk yedik yere Düsüp kendimi bir ara kaybetmisim kendime gelip hemen toparlandim ,Adam siddetle üzerime dogru geldi elinde bir bicak oldugunu gördüm bicagi üzerime dogru siddetle sallamaya basladi tam Batiracak öldüm demeye kalmadi ..Zil Calip uyanmisim baktim Saat 8 ze geliyor dedim "Ne rüyaydi be"
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Umit abi, tam heyecanlanmaya basladiydim. :D Cok güzeldi.

Merdan abi, sahaneydi. :) Ayrica bu hikaye 'Yasar ne yasar ne yasamaz' filminde var.
Hatta youtube'a tam o kisimida eklemisler, buyrun: http://www.youtube.com/watch?v=I5ScH5KQJqo
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

AleviCaferi yazdı:Umit abi, tam heyecanlanmaya basladiydim. :D Cok güzeldi.

Merdan abi, sahaneydi. :) Ayrica bu hikaye 'Yasar ne yasar ne yasamaz' filminde var.
Hatta youtube'a tam o kisimida eklemisler, buyrun: http://www.youtube.com/watch?v=I5ScH5KQJqo

Bu yazıyı aldığım yerde "yaşanmış gerçek bir olay" olduğu yazıyordu. Yani muhtemelen o üç kağıtçıların oyununa gelen madur bir taksi şöförü yazmıştır ilk başta heralde. Kimbilir belki de tamamen senaryo ve kurgusal bir durumdur bilemiyorum. Verdiğin linkteki -kara kaplı nizami- videosunu da şimdi yeni izledim. Evt aynı olay, ama biraz farklı anlatılmış.

Bir de şunu düşündüm: Olay gerçekten büyük bir zeka ürünü. Yani aslında toplumumuzda gerçekten çok zeki insanlarımız var. Ama keşke bu zekalarını böyle angarya şeytani işlerde değilde, Rahmanî yollarda kullansalardı. O takdirde çok daha güzel ve ilginç hayırlı gelişmelere vesile olabilirlerdi bu zekalarıyla değil mi?

Ali Muhsin can, Allah bir daha öyle rüyalar göstermesin sana inş. :( . Kötü rüya görüldüğünde yapılacak ilk iş, uyanır uyanmaz hemen güzelce bir abdest alıp, manen tüm kötülüklerin abdest suyuyla birlikte üzerimizden akıp gitmesini dilemektir. Ben öyle yapıyorum. :D
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)

“Mizah ve Eğlence” sayfasına dön