Asurada Gercek Alevilerin Matemi,Bektasilerin Bayrami (Resim

ali muhsin

Asurada Gercek Alevilerin Matemi,Bektasilerin Bayrami (Resim

Mesaj gönderen ali muhsin »

Degerli Arkadaslar Sizler icin birkac resimi gözler önüne seriyoruz, Görüntülerde Gercek Alevilerin agitlarini ve diger taraftan Bektasilerin Pencesinde ve sömürü düzeninin kontrolü altina bulunan Alevilerin arasindaki farkliliklari göreceksiniz ..bir taraftan 10 Muharrem Asura matem gününü ,Asure Bayrami yapanlar Kerbela olayini perdeleyen Bektasiler, diger taraftan Kerbela olayini yasayip agit yakan Gercek Alevileri göreceksiniz . Bu Görüntüleri görenler sunu demelidirki kim daha Alevilesiyor ? kim daha farkinda olmadan Yezitlesiyor ? kim Hüseyinci ve kim Yezidi görüse hizmet ediyor ..ve Kim Hüseyin (as) 10 Muharremde Yalniz birakip Asure tatlilari dagitip güle oynaya saz alemleri yapip ihanet ediyor ve kimler Hüseyin icin agit yakip gözyaslari ile Matemini tutuyor

önce Gercek ve Ali-Muhammedin Yetim evlatlarinin görüntülerini ve Gercek Alevilerin Corum Ehli Beyt Camiinde cekilen Fotoraflari sunuyoruz

Ehli Beyt icin dua eden Kerbela olayini o gün yasayanlar ve gözyasi döken Gercek Aleviler

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Gördügünüz gibi 10 Muharrem Asura gününde Gercek Alevilerin Ehli Beyt ve Imam Hüseyin icin agit yakarlarken ayni günde Ben "Aleviyim,Bektasiyim" diyenler Bektasilerin Tuzagina düsen Aleviler farkinda olmadan hangi zihniyete hizmet ettiklerinin farkindalarmi acaba ? 10 Muharremde güle oynaya " Asure Senlikleri " ile Asure tatlisi dagitarak ogün Bayrammis gibi saz esliginde semah dönerlerken hic Düsümüyorlarmiki, Imam Hüseyin(as) ogün Sehid olmaustur ...?! Dede Namzetleri Sebatayistler ise bu Kanli Kerbela olayini Cemevlerinde perdelerken, birde Utanmadan Arlanmadan kendilerinin nasil Alevi olduklarini söyleyebiliyorlar ... iste 10 Muharrem Asura Gününü Bayram eden Bektasi Zihniyeti

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Karar yine sizin Kim daha Alevilesiyor ve kim daha Emevilesiyor iste 10 Muharremde Gözyaslari ve agitlarla Dualarla Imam Hüseyini yasayanlar Kerbelayi yasayanlar , Diger taraftan Bayrammis gibi tatlilar dagitirip Bayram eden Emevi zihniyetli Bektasiler ..Bektasilerin etkisi altinda kalip bize saldiran kisiler bu resimleri kiyaslayip kendilerinin farkinda olmadan kimlere va hangi zihniyete hizmet ettiklerini anlamalidirlar ..umarizki kafalarinda birer soru isaretleri belirir ve anlarlar ...umarizki birgün kendilerini kandiran Ehli Beytten uzaklastiran Bu Zihniyetten Hesap sorarlar !!!
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

Allah razı olsun ali muhsin can. Çalışmalarını takdir ediyorum. Bakalım Bektaşilerden bu görüntülerden sonra en ufak bir savunma gelebilecekmi? :) Elleri mahkûm...
Resim
Resim
KARAPAPAK MURAT

Mesaj gönderen KARAPAPAK MURAT »

yahu elinizi vicdanınıza koyunda dilinize hakim olun. Ehl-i beyt aşıklarını aleviler ve bektaşiler olarak nasıl bölüyorsunuz? Aleviler matemdedirler bektaşiler bayramdadırlar v.s v.s palavralar sıkmayın çünkü 3-5 kişiden başka kimse bu lafları yemez yenecek cinstede değil zaten. Aleviyim deyip kendi değerlerinden uzaklaşmışsınız sadece. Alevilere dinimizin ve mezhebimizin hakikatlarını beyan etmeniz güzel ancak şuurluca saçmalıyorsunuz. hangi bektaşi nerede bayram yapmış Muhammed gardaş? bu resimlerde davul zurna halay horon göremedim? sizden olanı alevi olmayanı bektaşi sayıyorsanız sadece bir avuç alevi var bu ülkede o zaman. yaptığınız tamamen hurafe. evet camide toplanıp matemi yaşamak en doğrusu ama iftiraya sahtekarlığa yalancılığa gerek yok lütfen daha edepli yazılar yazınız.
Muhammed

KARAPAPAK MURAT! biz elimizi vicdanımızdan hiç ayırmıyoruzda, be mübarek sende biraz aklını çalıştır artık da gör gerçekleri. ne ehlibeyt aşığı ya... bektaşilerden ehlibeyt aşığımı olurmuş. senin aklın var fikrin var. İmam hüseyinin şehadeti için kutlama yapıp çorba, tatlı dağıtıyorlar sonrada ehlibeyt aşığı oluyorlar.

be adam, senin anan baban ölünce tatlılar yapıp kutlamamı yaparsın? soruyorum sana. Anam babam feda olsun huseynin kendini feda ettiği yola...

Asıl sen kendini aleviyim diye tanıtıyosun ha... yazık şu düşüncene!

senin gözün körmü yukarıdaki resimlerde çorbaları güler yüzle, eğlenerek dağıtan kim? işte onlar zamanın YEZİTLERİ...

senin eğlence düşüncen sadece davul zurnamıdır? sen nerede yaşıyorsun? marsta filanmı? eğer öyleyse bana fotoğraflarını gönderde marsı güzelce göreyim :D... o resimdekiler bal gibi eğlencedir, kutlamadır...

ve hatta...
birçok yerde şahit oldum. aşuranız mübarek, kutlu olsun laflarını, afişlerini... sen tabi at gözüyle bakarsan göremezsin bunları...

sen marsta hurafelerle yaşamaya alışmışsın galiba. camide matem yapmak en doğrusu değil, "tek doğru olandır". Muharrem ayı matem ayıdır, hüzün ayıdır. İmam Hüseyin haince şehid edilmiştir. hemde 6 aylık yavrusuyla, çocuklarıyla, ben nasıl böyle bir ayda çorba morba derdine düşerim!!!...

eli vicdana koymak böyledir.... Allah elimi vicdanımdan hiç ayırmasın inşallah.... (önceki yazım gayet edepliydi, sadece senin zoruna gitmiş doğruları duymak. anlaşılan çok kutlama yapıp, çorba içtin bu ayda.)
Resim
Resim
ali muhsin

sayin murat karapapak

Gözlerle görünen Seyleri ortaya koydumguz halde yinede bizleri yalancilikla suclamniz cok yersizdir ..yazikki siz sadece görmek istediginizi görüp, duymak istediginiz seylerin kurbani olmusunuz , ayrica O gün söyle disari cikip bir baksaydiniz 10 Muharem Asura gününde Bektasilerin Cemevlerinde "Asure senlikleri" uyguladiklari ve tam manasi ile bayram havasina cevirdikelerinide görebilirdiniz ..elinizi siz vicdaninza koyunda ve Allahtan korkun .. israrla ileki Bektasi sömürü düzenini Alevilik olarak Topluma lanse etmeyi birakin ... Resimler zaten herseyi acikliyor ve hersey ortada !! ama merak etmeyin birdahakine Video Görnütüleri ile ve hatta imkanim olursa 10 Muharrem Asura gününde Bektasilerin "Asure senliklerini" canli olarak sizlere sunmaya calisirim ..evet Bugün Bektasilerin ne olduklari ve hangi zihnieyte hizmet ettikleri bellidir ! Cemevlerinde güle oynaya 10 Muharrem Asura gününde Saz esliginde Semah dönderenler Bayram havasi icinde Tatli dagitiran Ve Alevileri 10 Muharremde Imam Hüseyinin Sahadet Gününde, Bektasi gelenekleri bu olaylari perdeleyenler Nasil Hüseyin asiklari olabilirler !? Yasantilarinin asla ve asla 12 Imam yassantisina uymadiklari gibi Ehli Beytin isimlerini sadece kamufle olarak kulanip ,Alevileri Yezitlestirmeye calisan bir Zihinet Nasil Hüseyin Dostlari olabilir !? ... tarih boyunca Alevilere yalanlari asilayan bektasilerin kirli camasirlarini ortaya koydumuz icin bizleri Israr ve Inatla vede göz göre, göre yalancilikla iftiracilikla suclamanizda tam manasi ile Mantiksizdir !! gerckleri gözler önüne serdigimiz halde ve bunlara Ragmen yinede Bektasilerin -Alevi oldugunu idia etemeniz Akila Mantiga sigmaz dereceddir ! Sitemizde Bektasilik hakkinda yazilari okuyup incelemeler yapasaydiniz, belki bazi gercekleri görebilirdiniz ..halen inat etmeniz faydasizdir.. Biz Bektsileri asla Alevi olarak degil , aksine Alevi düsmanlari olarak görüyoruz !

Biz Alevilerin Alevilesmesi icin gercekleri ortaya koydugumuzda ,Sizler Israr ve Büyük Inatla göz göre göre Alevilerin Alevilesmemesini istiyor ve Bketasilik denen batil inanci el atlindan Alevilere sunmaya Calisiyorsunuz ..yazilarinizi bazen zevkle okuyorum ama bu kadarida fazla..
KARAPAPAK MURAT

Mesaj gönderen KARAPAPAK MURAT »

acaba gelip benim oturduğum semtteki cemevine bir uğrasanız sizin dediğiniz o bektaşi halkı bir çekseniz nasıl gözyaşlarına boğulduklarını, nasıl bayıldıklarını, nasıl sinir krizleri geçirdiklerini yayınlasanız ( tabi işinize gelirse) o zaman hakikatı görürdünüz bayram mı matem mi? yoksa bu insanlar camide değilde cemevinde ağlıyorlar diye gözyaşları kabul olmaz mı? ben cemevlerini İslami bir yer olarak görmüyorum ama sizin yaptığınız gibi sahtekarlığada başvurmuyorum. hiçbir cemevinde muharremin 10.gününde aşura pişirilip verilmez 12.gün ya da 13.günden sonra dağıtılır. bir sıcak aş yiyen insanların yüzlerindeki hafif tebessümü bile bayram görüyorsanız biz hergün bayram yapıyoruz. Ben size bozulmamış bektaşilik hakkındada yazı gönderdim ama siz gözlerinizi kör ettiniz okumadınız. öyle her önüne gelenede bektaşi diyemezsiniz. bu yolun erkanı vardır düzeni vardır. bu erkana uymayan kişi bektaşi olamaz. hele hele alevileri yezitleştiriyorlar lafını sizin edebinizin durumu olarak algılıyorum. siz daha babalarınızın aklında yokken bizim pirlerimiz iyi yada kötü bu yolu sürdürdüler halkı ziyaret ettiler. eğer dedelerde olmasaydı cemler yapılmazdı halk iyice sünnileşirdi. bu halk boşuna mağaralarda bataklık kenarlarında yaşamadı. sünni olup saraylarda memurda olabilirlerdi ama siz geçmişinizi unutup aleviliği 1979 dan sonra ele almaya başlıyorsunuz. marağada elinizde sazdan ve 1-2 buyruktan başka birşey yokken acaba fıkhi bilgileri nasıl yaşatıp gelecek nesillere aktaracaktınız?
ali muhsin

Dedim ya Görmek istediginizin ve Duymak istediginizin kurbani olmussunuz ,sen burda olsaydin senle söyle bir cemevlerine gider gezdirirdim " eyvallah sahim eyvallah " türküleriyle geclimiyordu ve digeri ise umurundami hic iskabil kagitlarina dalmislardir (haci bektas kültür vakfi ) ve bazi burdaki Vakiflari sana gezdirirdim,ki ön taraf kumarhane arka oda Cemevi önce Sazla Sözle "ya Hüseyin" demelerini ve sürekli olarakta Bektasi öne sürmeleri ve aradan iki üc saat gectiginde tekrar iskambil kagitlarina daldiklarini gösterirdim sana ..Resimler hersey anlatikren halen israrla Bektasiligin carpik görüslerini ve onlarin Alevilere yillarca anlatiklari yalanlarini masallarini hikayelerini Hakli göstermeye calismanizda Sizin" saman altindan su yürütügünüzü " göstermis ve onlarin yalan üzerine kurulmus sömürü düzenini Alevilik diye anlatip cirpinmanizda Asil gizlediginiz görüsüde ortaya cikarmis ..10 Muharrem Asura gününde "Corba kültürünü" kimler cikardi dersiniz ? Misirda El Azhar Üniversitesine bir bakin.... 10 Muharrem Asura gününde Tatli dagitanlarmi Alevidir size göre ? kim kimi Yezitlestiriyor Kim AKP veya Fetullahcilarla ,Ilahiytacilarla masaya oturup Muharrem iftarina davet edip Para karsiligi anlasip Alevileri Satiyor ? Herhalde Biz degil ! Bu gibi Yorumlariniz ise Bektasilerin, Alevileri Nasil Satiklarini Perdelemek icindir !! . Eskidnen Cemevlerinde Alevilerin inancini sömürüp, Inkar yolunu secen Bektasi Dedeleri simdi Taktik degistirmislerdir !! sünki artik görüyolarki Aleviler uyaniyor .Bunu gören BektasilerTabiki Caresizlik icinde AKP ve Diger Partilerden Alevileri Cemevlerinde Mahkum etmek icin Yardim istiyorlar ! taktik degistirerek sözde uyum saglamaya calisip Sahte Gözyaslari ile Alevilerin Alevilesmemesi icin caba harcadiklarini göremiyormusunuz ?? Kim Sahtekar acaba ??!!! ..Saz ve Semah esliginde Dede dediginiz ilahiyatcilar, diyanetcilermi Hüseyini anlatir olmuslar ..? ..anlatiklariniza hic sasmadim dogursu .Yillarca Alevileri Büyük bir Sinsilikle, sansarlikla kandiran Bektasiler, Alevileri simdide bu gibi Isbirlikleri ile kandirmaya calisiyorlar ..oysaki kendileri 12 Imam Anlayisndan uzak oldugu gibi 12 Imamlarida sadece dillerinde dolastirip ,Alevi Toplumunu Yillarca Dikta ederek Kontroll etmislerdir ve simdi uyum saglamak ve Alevileri Cemevleride Daimi olarak haps etmek icin tabiki birkac Diyanet adamini el altindan Davet ederek Hatipoglularini getiririp Alevilere Dede ,dir diye yutururlar ..Sinsilikte kurnazlikta burdadir !! Sizde yutuyorsunuz veya yuturmaya calisiyorsunuz ..!! Ister Asuranin 12 ister 14 dü olsun Imam Hüseyinin Sahadetine gözyslarini tatlilarla cobalarla kutlamlarla karslik vemek, Alevilere ve Bu Davaya Ihanettir.. iste buda Sahtekarligin daniskasidirki Siz bunlari göremiyecek kadar Inatla bizlerin Sahtekar oldugnu savunuyorsun ..yayinlamis oldugumuz Onca Resimler Bektasiligin ve onlarin yalan ve Sömürü Düzenini ve onlarin Sahtekarligini Gözler önüne sermisken , Siz bunlari göremeyip, bize Sahtekar diyorsaniz .Bizde Sizin Sahte Alevilikle Yaklastiginizi ve Alevilik adina Bektasiligi savundugnuzu göstermis oldugunuzu söyleyebiliriz ..bir tarftan bektasiligi kabul etmediginizi sölyüyor fakat diger bir taraftandan onlarin Alevilere sundugu Yalanlari gün isigina cikradigimizda Bizler Sahtekarlikla itham ediyorsunuz... Hangi taraftasiniz anlasilmiyor ..Alevilimisiniz Sünnimisniz bilinmiyor ..Hakki kabul ediyorum diyorsunuz fakat Batilida savunmayida ihmal etmiyorsunuz ...Kim Sahtekarlik yapiyor bu durumda ?
Birakin Oyunu !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Aslında üstünde düşünülmesi gereken bir durum. Murat kardeş sanırım kafan biraz karışmış aşure çorbasıyla.
Çorba ile tatlı arasındaki fark:
Alimler şöyle söylüyorlar ki, Ehl-i beyt imamlarından gelen hadislere göre ihsan niyetiyle çorba yapılabilir. Ancak tatlı yapılamaz. Tatlı bayramın nişanesidir. Buradaki farkı iyice kavramak lazımdır.
Diğer bir husus: Aşure çorbası emevielrce uydurulmuştur. Bunu delilleriyle site içeriğinde görmen mümkündür tekrar yazmama gerek yok. Ancak bu gelenek Aleviler içine bir şekilde sokulmuştur. Aleviler içine sokulan Aşure geleneği Emevi zihniyetinde kutlama niyetli tatlı olarak nitelendirilebilir. Ancak Aşure'nın bu tatlı sıfatı Alevi gelenekte ihsan çorbası olarak değişmiştir. Eskiler bu çorbayı yaparken dağıtırken hep kuran okurlarmış ve dualar edip, yezitlere lanet okurlarmış.
Günümüzde ise muhalif gelenkete Aşure tatlısı geleneği iyice oturmaya ve kutlama pozisyonuna gelmeye başlamıştır. Alevilerin avamı ise hala eskisi gibi safi duygularla bunu yapıyorlar.
Şimdi size soruyorum bektaşiler namazı ramazan orucunu sunnilere muhalif olmak için bir kenara atarken neden aşure çorbası geleneğini muhalefet olsun diye bir kenara atmıyorlar. Atamzlar! İzin vermezler!
Tekrar ediyorum Aşure çorbası ihsan niyetiyle yapısa hiçbir sakıncası yok ancak bayram niyetiyle yapılan aşure tatlısını yapmak dağıtmak haramdır. günümüzde ise çok az bir kısım dışında bayram niyetli yapılıyor.
O halde Aşure çorbası farz değilken yapmayı verin ne olmuş. Sırf bayram niyetiyle yapanlardan farklı olmak için böyle yapılabilir. Ancak ihsan niyetiyle yapmanın sakındası yok hatta sevabı dahi vardır.
Eskiler gerçekten çok samimidirler ehli beyt davasında.
Ancak gençliğimizin başına örülmüş çoraplar yüzünden gençlrimiz cehalete mahkum yetişiyorlar.
Ehli beytten bihaber. Böyle bir gençlik
imam huseyn as'ın kıyamının mesajlarını bilmeyen bir gençlik, 12 imamları bilmeyen bir gençlik matem yapsa neye yarar. sadece geleneksel olmuş bir takım uygulamalar olur. Aşurada göz yaşı dökülmelidir elbette ama bu her şey değlidir. Kerbela kıyamının mahiyetini iyi kavramak gerekir.
Aşure çorbası da Nuh as'a atfedilerek yapılıp topluma yaygınlaştırıldığı için yas niyetiyle bile olsa yapılmasa daha iyi olur. Bayram niyetlisi zaten haramdır da ayrı mesele. ha adam ihsan niyetiyle aşure çorbasını yapıp dağıtsa bunu ne için yaptığını iyice vurgulasın ki gelecek kuşaklara aşure çorbasıyla ilgili karmakarışık olmuş bilgiler ulaşmasın. işin özü ulaşsın.
geleceğe aşure çorbası değil aşuranın kerbelanın mahiyetini taşıyalım!
Murtaza

Mesaj gönderen Murtaza »

Benim anlamadigim Su Asagidaki Resim ,Adamlar hem Asurada Ya Ali Basliklari takiyor birde Imam Hüseyinin katledildigi günde Asure tatlisi yiyorlar hemde saz calarak semah dönerek ,Bumu Yas ? Böylemi Ehli Beyte Dost olduklarini gösteriyorlar ..insaf ya

Resim
Muhammed

Murtaza yazdı:Benim anlamadigim Su Asagidaki Resim ,Adamlar hem Asurada Ya Ali Basliklari takiyor birde Imam Hüseyinin katledildigi günde Asure tatlisi yiyorlar hemde saz calarak semah dönerek ,Bumu Yas ? Böylemi Ehli Beyte Dost olduklarini gösteriyorlar ..insaf ya

Resim
Murtaza can,
biraz mantıklı olup, at gözüyle bakmadığımızda zaten bu gerçek anlaşılıyor. Sitede bazı virüsler bunu anlamamakta ısrar ediyor :D Allah onlara doğru yolu göstersin inşallah...
Resim
Resim

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön