Fetullah Gülen'in İran hakkındaki görüşleri

mucahid

Re: Fetullah Gülen'in İran hakkındaki görüşleri

Mesaj gönderen mucahid »

Şu Kur'an'daki 300 ayeti de bir sayıver bakiyim sen öyle havadan konuşacağına bir göreyim.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Mucahid efendi

Kafana göre Bizleri yargilamaya hakkin yok,yazdiklarin asilsiz kuru iftiralardan baska birsey degildir,Forumumuzu incelemeden arastirmadan Bizlere hakaret edip sucluyorsun.okadar Allaha inancin varsa gidip Ateistlere Samansitlerle ugrassaniza. Bizim gayemiz Amacimiz acik ve net bir sekilde ortadadir ! Bizler Kuran ve Ehli Beytin izcileriyiz ! Bizler bu Site kuruldu kurulali hic bir yerde Alevileri Dinsizletirme gayemiz olmadi, tam aksine Alevileri Ali gibi yasamalarini Peygamber ve onun tertemiz zürriyeti olan Masum Ehli Beytine uymalarini acikladik.ve sizin gibi Alevilik adina Alevi Düsmanligi yapanlarlada Mücadele ettik .Senin Mucahitligin Alevilik adina Alevilere saldirmaksa bosuna ugrsama, burda okadar Saf Alevi bulamassin, Ayrica istedigin kadar Kurani hatim et, istedigin kadar oku, AMA anlamadiktan sonra okudugun ne ise yarar. Ben Din Alimi degilim Hoca veya Bir yerin Imamlginida yapmiyorum ama Kurandada Ehli Beyte ayit Ayetleri inkarda etmiyorum, Senin gayen ise acik bir sekilde ortadadir ,Alevilige olan kinin ve nefretin yazilarinda acikca görülüyor. Bizler kendimizi tanittigimiz halde senin kafanda halen Alevifobisi var ..Asil Sizin gibiler Aevilik adina Alevileri Alevilikten uzaklasitiyorlar ,Senin Amacin Alevileri Selefilestirmketir ! yine Yaziyorum kesinlikle Alevi Degilsin .nedenmi.. Senin gibileri Biz cok iyi taniyoruz .onun icin Maskeni cikarda gercek kimliginle yaz !!! Sebatayistmisin Selefimisin acikla !! Ama Alevi oldugunu idia etme sünki Alevi degilsin ! Alevi olan senin gibi asla düsünmez !!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Ya Arkadaşım sen aleviliğin a sından hatta alevi ne demek olduğunu bilseydin burada kalkıp bizleri sorgulamaz ve hatta destek olurdun. Alevi olup namazını kılan oruç tutan insana saygı duyun. Hepinizin aklına saçma sapan bilgiler verdiler. Aleviler namaz kılmaz dediler yediniz . Peki cem evlerinde kılınan halka namazı neyin nesi ? Alevilerin namazı kılınmış dediler yediniz peki neden halka namazı ? Aleviler ramazanda oruç tutmaz dediler yediniz üç gün tutan aleviler var bir ay tutanda var. Abdest almaz dediler bazıları yedi ulan kuranı yorumlamak diyorsunuz peki orada abdest açıkça belirtilmiş daha neyin peşindesiniz sözüm sen ve senin gibi alevilere öncelikle neye inandığınızı bilin ben aleviyim ve aleviliğin ne demek olduğunu çok iyi bilirim. Kuran değiştirilmiş diyen bazı dedeler neden oradan ayet okuyor onuda anlamış değilim ama neyse uzatmanın bir anlamı yok.
SAYGILARIMLA

Not: bu konuda kendimi tutamıyorum eğer hatalı yazılarım ve konuşma tarzım varsa özür dilerim.
mucahid

Mesaj gönderen mucahid »

Alevi 99 benim dediklerim zaten o namaz kılana oruç tutana değildir. O Allah'ın kitabını düstür edinmiş Allah'a gönülden bağlı olana ben nasıl laf edebilirim ki... Sizce yazılarımdan bu mu anlaşılıyor. Saldırgan olan ben değilim bir kere bana yazılanlardan ve üzerime yakıştırılan bilmediğim akımlardan dolayı atılan iftiraların sahipleridir. Şimdi benim yazdığım yazılar zaten gerçek bir aleviyi değil, alevili hedef alan bazı kişileri ancak kzdırabilirdi.. Sizlerin destek lması gereken şeyleri yazdım ben. Kur'an'da Allah'ın temizlemek istediği bir hane halkına karşı kim nasıl dil uzatır. Ancak işte bana karşı gelenler o kişilerki benim onlar gibi söylediğim şeylere karşı çıkıyor ve Allah'ın ayetlerini bir türlü içlerine sindiremiyor. Zaten gözleri olan görecek bir baksalar aleviliğin gerçeğini ve içinde bulunduğu sorunlar görselerdi anlarlardı ancak onlar ki dinleri parça parça ettiler. Adam Ali peygamberlerin çoğundan üstündür diyor bir kişi ses çıkarmıyor içinizden.. bu mu alevilik yani sizce ?

Ali'ye bir kii nasıl peygamber gözüyle bakar hatta onu diğerlerinden üstün tutabilir. Lütfen yazılarımı en başından beri dikkat ile okuyun. biliyorum Ataların dinine tabi olanlar asla bu dinden kopamazlar ama Kur'an açın bakın ne diyor atalarının dinine tabi olanlar için.. Ya onlar hiç bir şeye akıl erdirememiş ve gerçeği de görememişse ? Bu kutuplaşmayı içinize sindirebiliyorsunuz işte sizler. Ve İslamdaki bu bölünmeye çanak tutarak bir de yanınızda ki Kur'ân dışı safsatalarla sevinip mutlu oluyorsunuz.. İşte diyorum ki Kur'an bu duruma hevesine uymak diyor. Yani aslında Kur'an dışı kaynaklara tabi olanlar Allah'ın dinini bırakıp başka yollara saparak zulme sapıyor. Allah Kur'an da her şeyin ölçüsünü belirlemişken, ve dini tamama erdirmişken sizler diğer bu imamları ve diğer kulları neden bu kadar kafaya takıyorsunuz. Allah size yetmiyor mu ki O'nun dışındaki şeyleri kendinize başka Öğreticiler ve koruyucular ediyorsunuz. Eğer alevilikten kastınız allah2a eş koşmaksa tabiki inkar ediyorum bu benim görevim Puta tapmak bana haramdır. Benim okumadığımı söylediğiniz şeyler kuran ayetlerimidir ki bu kadar önemsiyorsunuz ? Ben ayet diyorum siz bana kimin söylediği belirsiz Ali'nin ve Peygamberlerin Hadislerini ve kendinizce aliye atfettiğiniz değişik sözlerle kafanızı dolduruyorsunuz. Şimdi soruyorum sizce elindeki bilgi kaynağı olarak kim daha üstün ? Elimde Kur'an var sizinkinde neler var ki böyle kendinizden eminsiniz. Bir daha düşünmeye davet ediyorum.. Eğer Ali'yi peygamberlerden üstün tutmak şirk değilse şirk sizin tanımızla nasıl bir şeydir bir de sizler açıklayın o zaman .. Tek işiniz bana saldırmak dediklerime cevap veren yok ama dikkat ettiniz mi hiç bu duruma..
mucahid

Mesaj gönderen mucahid »

Ne olduğumu soran ve açıkla diyen arkadaşa : daha önce de neredeyse tüm yazılarımda ne olduğum yazıyor. Ben Allah'ı bir tanıyan Müslüman'ım. Ya anlayamıyorsunuz ya da anlamak istemiyorsunuz. İkisi de sizin bir iletişim problemi çekmekte olduğunuzu gösteriyor ki. Bence doğaldır, her şeyi ve hatta kendini dahi şucu bucuyum diye etiketleyen bir bakış açısıyla yaklaşmanın tipik sendromudur bu isnat ettiğiniz selefilik sabateistlik bunlar nedir açıkçası pek de iyi bilmem....Sizin bunlar bilmeniz benim ise bilmemem doğal bir durumdur. Gerçeği aramak için Allah'a ve elimizde bulunan indirdiği Kitab'a bakmak bana yetiyor tüm bu gerçeğe karşı kayıtsız kalışta sizi anlamakta ve hatta dışlamakta..

Ben dediğim gibi konuyu (benimle yazışanlar dahil olmak üzere) bu konuda bana karşı olan herkesi Allah'a havale ediyorum. sizlerde beni Allah'a havale ediniz ve sabrediniz. Hakem O'dur diyorum. O'ndan başka hakemler mi arayacağız yani değil mi ? Sonuç herkez tarafından en sonunda çok açık bir biçimde belli olacaktır. Allah' karşı yalan uydurandan daha zalim kim olabilir ayetini hatırlatmakla yetiyorum. Allah'a iman edip ben Müslüman'ım diyenden daha güzel sözlü kim olabilir ? Sizlerde aleviliği bir kültür olarak görmeli ve asla Kur'an hükümlerinden taviz vermemelisiniz. Yani herşey Tevhid esasına dayanıyor. bu esasta Allah dışında herşey yaratıktır ve o kişiler ve sistemler asla Kur'an dışında yeni bir hüküm ortaya koyma hakları yoktur. Bu hak sadece ve sadece Allah'a aittir. Yani Ne Ali ne de Muhammed Resul Nebi kendi sözleri ile Kur'an dışında bir kural kaide koyamazlar. Zaten böyle bir şeyde yapmadılar bunu uyduranlar onlardan sora gelen nesil.. Bu konuda dini yok etmek için başlayan seferberliği halen sünniler başarıyla kendi adlarına yapıyorlar, Kur'an dışı tüm kaynaklara başvuruyorlar. Hadis ve fıkıh gibi. Sözde din büyükleri içtihatlarda bulunuyor ve hatta ferman yayınlıyorlar. Şimdi bunlara benzer şeyleri bazı kimseler çıkıp alevilik diye kuran dışı örfü töreyi adeti islam adında alevilik gibi yorumluyor ve Buna Aliyi de alet ediyor. Ali'nin bir yolu varsa Allah yoludur. Bu yolda ne imamlar vardır ne Alinin kendisi.. Ali'den birşey öğrenmek isteyen ona sesli kuran falan demez. Ali'yi azıcık bilen ona peygamberlerden üstündür diyerek hem iftira hem de açık bir günah yüklenmez ulu orta. Benim düşmanlığım aleviliğe değil şirkin her türünedir. Şirkten uzak durmayı seçmek sizin elinizde. Bu Ali isminine verilen Anlam haddinden fazla. Allah ile daha fazla meşkul olunması ve nefsin hakimiyetinden kurtulmak için verilen çabanın artması için, odaklandığınız şeyi, yani Ali'yi Allah ile aradan kaldırın diyorum. Ali böyle yapıyordu size tavsiye ederim...
mucahid

Mesaj gönderen mucahid »

adsmert01 yazdı:Mücahid Kuranda İmam Ali (a.s) olmadığını bilerek mi söylüyorsun yoksa öylemi okuyorsun?300e yakın ayet sadece onun için nazil olmuştur.Allahın evinde dünyaya gelme konusunda tek olmasıyla,diğer peygamberlerden üstün olmasıyla,konuşan Kuran olmasıyla o öyle geçilebilcek biri değildir.Dinin kemali onun velayetidir.Allah seni ıslah eylesin
Bu yukarıda yazılanlara neden bir kişiden itiraz gelmedi ? Sizler alevilik diye bana islamın yozlaştırılmış bir versiyonunu mu öneriyorsunuz ? hadi size ve atalarınıza yutturmuşlar bu batıl dini.. sizin bu inanışlarınız Alevilik değildir, sapkın bir islam bozması hurafelerdir. alevilik adı alında ritüeller yapmak Kur'an dışı olan ister sünnet deyin ister 12 imam yolu deyin batıldır ve Allah'a teslimiyetle uzaktan yakından ilgili değildir. Ha kültürümüzü dine kattık diyorsanız evet o zaman kabul ederim o zaman sizlerin alevilik anlayışı da ortaya çıkmış olur. İşte bu islam olmaz diyorum. Anlamak isteyene tabiki.. Ben kimseye bir şey empoze etmek istemiyorum. sizin hakaretlerinizden, aşağılamalarınızdan, yakıştırma ve iftiralarınızdan da Allah'a sığınırım. Sonuçta bunlardan dolayı Allah hesap soracaktır size.
Ali Tek demiş, Tek olan Allah'tır bunu sen böye söyle kendin için. 300 yakın ayet Ali için nazil olduğunuda nereden uydurdun ? Delillerini söyle ve 300 ayeti de söyle, hangi peygamberlerden üstünmüş biz peygamberleri birbirinden üstün tutamayız Allah bunu emreder Kur'anda.. dinin velayeti falan yoktur, Peygamber son nebidir. o öldüktan sonra Nebilik velayetle devam etmez. Böyle bir saçmalık olabilir mi ? Allah'ın kitabında böyle bir hüküm mü var ? Allah dilediğini seçer sizler ise seçemezsiniz. Allah'ın evinde doğmak ne demek, Ali'nin nerede doğduğunu siz nereden biliyorsunuz. Allah'ın evi Kabede hem de öyle mi ? Bakın Ali'yi ilahlaştırmak ile büyük bir iftira yüklenmiş olmuyor mu bu yazıyı yazan ve böyle düşünen herkes ? Allah benden başka ilah yok dini yalnız Bana halis kılarak iman et diyorken üstelik.. araya aracılar koymak ve Allah dışında veli yok diyen kur'an a sırf ters davranmak için mi başka Veliler ediniyorsunuz yani.. Anlamsız bu tartışmayı sürdürmeye niyetim kalmadı açıkçası. Herkes tam olarak ne demek istediyse sanırım söylemiştir. Tartışmayı uzatmak yersiz ve gereksizdir zira Benim dinim bana sizinkisi sizedir.. Hayret verici olan ise gerçten hakkı bir kişi bile tanımadı..
umitaktas

Mesaj gönderen umitaktas »

Ehlibeyt hakkında inen ayetler Kuran-ı Kerim’in dörtte birini teşkil eder(İbn Asakir, Savaik, fasıl 3,bab 9 s.76)
umitaktas

Ehlibeytle ilgili Kuranda geçen ayetler:

1)Ebrar ayetleri(İnsan Suresi,5-12)

2)Topluca Allah’ın ipine sımsıkı yapışın(Ali İmran, 103)
İmam Caferi sadık “Topluca Allah’ın ipine sımsıkı yapışın” ayetiyle ilgili olarak “Allah’ın ipi biziz” buyurmaktadır.(Hasais’ul-Vahy’il-Mubin, s.183;Tusi, el-Emali,c.1,s.278)
İmam Rıza ise, babası kanalıyla Hz Ali’den şöyle rivayet etmektedir;”Resulüllah buyurdu ki; kurtuluş gemisine binmek, Allah’ın ipine yapışmak isteyen Ali’yi sevsin ve onun evlatlarından olan hidayetçileri izlesin”(Şevahid’ut-Tenzil, c.1,s.168)

3)Ey İnananlar! Allah’tan korkun, doğrularla beraber olun.(Tevbe, 19)
Abdullah b.Ömer bu ayetle ilgili şunu söylüyor: Doğrular olarak Muhammed ve ehlibeyti kastedilmiştir.(İbn-i Şehraşub,Menakıb-ü Ali bin Ebi Talib,c.3,s.11)

4)Bilmiyorsanız zikir ehline sorun(Nahl,43)
İmam Ali Buyurdu ki, zikir ehli biziz, Yüce Allah kitabında bizi kastetmiştir.(Taberi, Tefsir,c.14,s.108,Hasais’ül Vahy’il-Mubin, s.229)

5)Sen ancak bir uyarıcısın, her toplumun ise bir yol göstericisi vardır.(Rad,7)
İmam Muhammed Bakır bu hususta şöyle diyor:Uyarıcı Resulullahtır. Yol gösterici ise Ali’dir ve onun ardından birbirinden gelen vasilerdir.(Usul’ül-Kafi, c.1,s.191,192)

6)Onun tevilini Allah ve ilimde ileri gidenlerden başka kimse bilemez.(Ali İmran,7)
İmam Cafer Sadık buyuruyor ki, ”İlimde ileri gidenler, Emir’ül mü’minin Ali ve ondam sonraki imamlardır.( Usul’ül-Kafi, c.1,s.213)

7)Şüphesiz budur benim doğru yolum, onu takip edin(Enam,153)

Onlar, Allah’ın kendilerine nimetini lütfettiği peygamberler, Sıddıklar, şehitler ve Salihlerle beraber olan kimselerdir.(Nisa,69)

9)Bizim yarattığımız insanlardan bir ümmet vardır ki, rehberlik ederler ve hak ile hüküm verirler.(Araf,181)

10)İman edip salih amel işleyenler, işte onlar insanların en hayırlısıdır.(Beyyine ,7)

11)Bir kısım insanlar da vardır kiAllah’ın rızası uğruna, canlarını onun uğrunda feda ederler.(Bakara, 207)

12)Mallarını gece ve gündüz, gizli ve aşikar hayra harcayanlar vardır ki, onların Rableri katında ecirleri mahfuzdur(Bakara, 274)
umitaktas

arkadaşlar mücahid'i fazlaca ciddiye almayın, yazdıklarının ilmi bir kıymeti yoktur. adam ehlibeyti tanımıyor. kuran'ı bilmiyor. yukarıda alıntı yaptığım ayetlerin kendileriyle alakalı olduğunu sanıyor. aslında sadece mücahid değil, fetullahçısından tut züppeli hocaya hep aynı terane. ne diyorlar. işte bu ayet bize işaret ediyor. hiç unutmam feto tayfası," o evlerde gece gündüz Allah'ın adı anılır" ayetini kendilerine yontmuşlardı. bilseler ki o ayetin ehlibeyt hakkında inmiş olduğunu. kendi sefil yaşamlarını meşru yapmak için kuran'a bile iftira atmaktan çekinmeyen kezzap ve sırtlan sürüleriyle dolmuş malesef Türkiye.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Mucahid efendi

kim dedi sana Bizler (HASA) Allahin veya Peygamberin önüne Aliyi getiriyoruz aklindan zorunuzmu var ? Peygamber (saa) min bir Hadisini hatirlatiyim " Ben Size iki Paha bicilmez Emanet birakiyorum biri Allahin kitabi Kuran ve digeri Benim itretim olan Ehli Beytimdir ,bunlara sarildiginiz müddetce asla sapikliga düsmesiniz " ...Senin yaptigin aynen suna benziyor hani Peygamber (saa) ölüm döseginde iken sunu demisti " bana bir kagit ve kalem getirinki benden sonra asla Sapikliga düsmeyin " bu sözden sonra biri cikmisti hani ve sunu demisti " Peygamber sayikliyor...ya Resulullah vasiyet yazmana gerek yok, bize sadece Kuran yeter .." demisti bu olay gerek Ehli Sünnet ve Sia kitaplarinda gecer ..senin yaptigin o kisinin yaptigi gibidir ..Kurana sözde sarilip Ehli Beyti ise inkar ediyorsun ve kendini bu düsüncenle "Alevi " olarak tanitiyorsun oysaki yine yaziyorum kesinlikle Alevi degilsin ! sen kendini " Müslümanim " diye tanitiyor ama Peygamber Ehli Beytini hice sayarak onlari inkar ederek Peygamber (saa) min Sözlerine karsi cikiyorsun ..Bak Efendi Bizler Gulatci falan degiliz ,Bizler Peygamberin Vasiyetini yerine getiren ve Onun bizlere birakmis oldugu iki Emanete ( Kuran ve Ehli Beytine ) yürekten sarilanlardaniz ,ama sen bunlari cözememissin .Ehli Beyti inkar edenler ise ya Münafiktir yada Yezidi görüse bagli Selefilerdir ! Biz ise onlardan beriyiz !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“İç Siyaset (Politika)” sayfasına dön