Iste Bektasi, Diyanet Isbirligi ( Resim )

Zülfükaaar

Mesaj gönderen Zülfükaaar »

Bakın Ali Muhsin bey,

Hala , Alah(c.c)'ın peygamberlerinden olan Hz. Süleymana ait olan mührü , Siyonist-israil ile aynı kefeye koyuyorsunuz. Bir sabetayizm tutturmuş gidiyorsunuz. bakalım sonu nereye varıcak.... Benimle uğraşmak yerine magazin yönünüzü düzeltseniz daha iyi olacak.
Fatır Suresi 5. Ayet :Ey insanlar, hiç şüphesiz Allah'ın va'di haktır; öyleyse dünya hayatı sizi
aldatmasın ve aldatıcı(lar) da, sizi Allah ile (Allah'ın adını kullanarak)
aldatmasın.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Sizde Bizimle ugrasacaginiza Bektasileri yola getirinde görelim .
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Zülfükaaar yazdı:Bakın Ali Muhsin bey,

Hala , Alah(c.c)'ın peygamberlerinden olan Hz. Süleymana ait olan mührü , Siyonist-israil ile aynı kefeye koyuyorsunuz. Bir sabetayizm tutturmuş gidiyorsunuz. bakalım sonu nereye varıcak.... Benimle uğraşmak yerine magazin yönünüzü düzeltseniz daha iyi olacak.
inat bir vatandaş daha ve hala o mührün siyonizmin simgesi olarak kullanıldığını kabul etmiyor ,ha oduna anlatmışsın ha böyle tiplere
Zülfükaaar

Yanlız adam bak yine aynı hataya düşüyorsun. Üslubunu birdaha gözden geçir. Bu türden diyaloglara verileck bir cevabım yoktur. Bu şekilde devam edersen. Seni yok sayarım yazdığın söylediğin hiçbir şeye inanmam ve cevap vermem.
Fatır Suresi 5. Ayet :Ey insanlar, hiç şüphesiz Allah'ın va'di haktır; öyleyse dünya hayatı sizi
aldatmasın.
ali muhsin

Alone man

Duydun degilmi ? seni yok sayacakmis yani Dedigini kabul etmessen Ikrardan dönersin aman dikkat et :D
Zülfükaaar

Muhsin bey , Paparazilikte üstünüze yok. Yine Manşetten konuşmaya başladınız.... :!:
aldatmasın.
ali muhsin

Zülfükaaar yazdı:Muhsin bey , Paparazilikte üstünüze yok. Yine Manşetten konuşmaya başladınız.... :!:
Seni Ciddiye almiyorum ! ama sunu diyebilirimki, Halk bizi böyle seviyor :D
ali muhsin

Re: Iste Bektasi, Diyanet Isbirligi ( Resim )

Konu hakkinda bir Resim daha yayinliyorum..Asagidaki Resimde Bektasilerin ,Alevileri Asimile etmek icin kimler araciligi ile ve kimlerin emri altina hareket ettiklerinide görebilirsiniz iste Resim ... Bu Görüsmeden Sonra "Alevi Acilimi" diye Alevileri, Bektasilikle Asimile etmeye calisanlari görebiliyormusunuz...

Resim

Not : Konunun icerigi icin Bas Sayfaya dönemnizi tavisye ederim
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
HamCan

Mesaj gönderen HamCan »

ali muhsin yazdı:Not : Konunun icerigi icin Bas Sayfaya dönemnizi tavisye ederim
Tüm okuyan sevgili canlara ve özellikle buradaki üye arkadaşlara da öncelikle "selamlar" (bundan sonra her mesajıma "selam" girişiyle başladığım varsayılsın dileğiyle),

Forumunuzu bir süredir takip ediyorum ve forumunuzdaki ilk mesajımdır. Niyetim asla kimseyi kırmak, incitmek, aşağılamak, alt etmek, vs. değildir. Umarım/dilerim asla birbirimizi kırmayız, incitmeyiz de (ve lakaplar da takmayız, alay/hakaretler de etmeyiz ve en ufak bir saygısızlık, sevgisizlik, hoşgörüsüzlük, anlayışsızlık, tahammülsüzlüklerde de bulunmayız.). Ve hep bu şekilde de devam ederiz inşallah. Belki de güzel bir dostluk/yakınlaşma doğar aramızda (ki Allah şahit ben hep Şii'leri, Caferi'leri biz Anadolu Alevilerinden, kendimizden; en azından bize Sünni'lerden çok daha yakınlar, diye bilirdim doğrusu).

Arkadaşlar, okuduğum bazı haber sitelerinde ben de birkaç görüntüye/resme denk gelmiştim. Bu konuyu okuyunca aklıma geldiler ve ekleyeyim dedim.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Elbette, istedikten sonra, bu resimlerin altına ben de istediğim her türlü yorumu, açıklamayı, vs. yazabilirim. Örneğin, Bektaşiliğe ve Bektaşilere yukarıda yapılan ithamların aynısını resimlerin altına İran ve İran Şii/Caferi'leri için yazdığımı düşünün. Oysa ki, tüm resimleri aldığım yerler var ve hakikat/gerçekler de oradadır. O yerlerin linklerini şimdilik vermiyorum, sonra yazacağım.

Ayrıca, her milletin, inancın, dinin iyileri de vardır kötüleri de. Bunun da bilincinde bir can, ve eğer ki kabul ederseniz ibadeti "Cem" olan ve Hz. Ehlibeyt, Hz. 12 İmam ile birlikte Hz. Hünkar Hacı Bektaş Veli'ye ve tüm diğer ulularımıza da sonsuz saygı ve sevgisi olan bir kardeşiniz, olarak,

Şimdilik bu resimler hakkında ki yorumlarınızı, düşüncelerinizi, sizde oluşturduğu izlenimlerinizi alabilir miyim, rica edebilir miyim?

Not: Yorumumu 1-2 defa gözden geçirdim. Kırıcı, incitici değil gibi (sanırım "kul hakkı"na giriyor). Eğer öyle ise lütfen uyarın, cahilliğime verin ve şimdiden özürler de dilerim. Forumlarda yazışmaya pek alışkın değilim!

Saygılar ve sevgilerimle...
ali muhsin

Arkadasim Biz ne Anlatmaya calisiyoruz Sen hangi Alanlari getiriyorsun ...

1) Erdogan -Ahmedinejad görüsmeleri Siyasidir ,iki Devlet adamin ve Disisleri bakanlarinin yani iki Müslüman ülkenin Görüsmeleri iki ülkenin Ticari ilim Teknik alanlarinda gelistirmek icin yapilan görüsmelerdir..

Erdoganin Sözde "Alevi önderleri" yani Bektasilerle görüsmesi ise, Ne Teknikle ne ilimle nede bilimle alaksi olmadigi gibi Erdoganin Alevileri, Bektasilik yolu ile Asilime etmeye calsitigini Görmekteyiz..Bugün Bektasilerle ister gizli ister acik olarak görüsmeleri Alevileri "Alevi Acilimi " Diye Asimile etmek isediklerini acik ve net bir sekildede göremekteyiz ! örnegin AKP ve Digerleri kac Cemevleri actigina Dikkat ediniz !!!..Konunun Farkliligini anltamak icin yaziyorum ..yani Kafaniza göre Düsünmeden herhangi bir resmi ortaya koyarak kiyas yapmaniz Bence Manitksizdir..Ayrica Biz Irandan veya Erdogan -Ahmedinejad Görüsmelerinden veya Disisleri Baknlarinin görüsmlerinden bahsetmedik !
konuyu yukarda arz ettim ..
Ancak sunuda belirtmekte fayda var gerek AKP olsun ve gerekse digeleri olsun, Aleviler konusunda bazi Acilimlar yapmlari Siyasi Degil, Muaviye Kurnazligidir ! Alevileri Asimile etmek icin bir harekettir ..! Siz kalkmis Bunlarin üzerini kapatmak gayesinde oldugunuzu göstermek gibi tavir takinarak , isin icine yine Irani karstirmissiniz ...Arkadasim Konu Iran -Türkiye , Erdogan - Ahmedinejad Görüsmesi degil , Bektasilerin Aleviler üzerinde uyguladigi oyunlara isarettir ..Görüslerinizi yazarken Konu basligina Dikkat ediniz !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön