Iste Bektasi, Diyanet Isbirligi ( Resim )

alone_man

Re: Iste Bektasi, Diyanet Isbirligi ( Resim )

Mesaj gönderen alone_man »

HamCan yazdı:İsterseniz birkaç isim verin hep beraber bir araştıralım, deneyelim. İsterseniz "Ali Hamaney" için araştırmaya şimdiden başlayayım. Ne dersiniz?
Ham can
ne diyorsun? ne amaçlıyorsun? neyi ima ediyorsan vazgeçte açık açık söyle yada göster yada her ne peşindeysen buyur söyle böyle imalarla kamuflajlarla idare etme mademki konuya girdin tam gir ve tezin ne ise söylede bizde ona göre kabulmü edeceğiz karşımı çıkacağız bilelim
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

HamCan yazdı:
ali muhsin yazdı:Hamcan

Resimleri genelde Googleden buluyorum ,o Resme Tiklayinca O Resmin Hangi Sayfada oldugunu görüyorum fakat bazen Siteler Inglizce veya Arnavutca vs cikiyor yani bazen Türkce Sitelerinde bulamadigimiz Resimler Yabanci kanalli sitelerden bulup tedarik edebiliyoruz, buda ismizi kolaylastiriyor ..kaynak vermek tabiki iyidir, O konuda Haklisiniz
Sevgili can,

Çok teşekkür ediyorum. Ve şimdiden çok özürler de diliyorum muhtemel (bilmeyerekten olan) kusurlarım için!
ali muhsin yazdı:kisacasi sizin ne demek istediginizi anladim...Burda eklenen Resimlerin nerden geldigini bilmek isteyen Arkadaslar Google Bektashi veya Bektasi veyahutta American Bektashi yazarlarsa Resimleride nerden alinti yapildigini ve bu Resimlerin Bazi Bektasi Sitelerinden direk olarak Aldigimizi ve Bektasilerin gercek yüzlerini ortaya böylikle cikardigmizi görürler .
Tam olarak, resim/görüntüleri aldığınız link/kaynak'ları da (bizzat kendiniz bulup biz okurlarla) paylaşırsanız çok daha doğru olacaktır diye düşünüyorum ("Arnavutça", "İngilizce", vs. dil önemli değil!). Böylece, bir de bizler (bizzat kendimiz) görelim bakalım olayın/işin aslı/gerçeği neymiş, ne değilmiş!

İsterseniz, ondan sonra da hakkımdaki "soru/merak/iddia/zan"larınıza geçeriz. Şu aşamada, link/kaynak'ları bekliyorum.

Saygılar ve sevgilerimle...
Can Ali Hameni dini açıdan bir liderdir ama aynı zamanda siyasi bir liderdir. Bu çerçevede bakacak olursanız söylemek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Hamcan

Resmin kaynagini Sormustunuz, bende Örnek olarak bir Sitenin linkini veriyorum Sitenin Alt kisimlarindan bir Resim ,Bektasi Tekkesinin icinde bir Bektasi Babasinin hemen yan tarafinda olan Amerikan, Suudi Arabistan ( Vahabiler) , Fransiz ve AB Bayraklarini ( Hepsi Ehli Beyt Düsmanlari ) görebilirsiniz ve gercekte Bektasilerin kimlere hizmet ettigini ve kimler tarafindan emir alip Alevileri Sistemik bir sekilde Asimele etmeye calistiklarini görebilirsiniz, Resmide ordan almistim iciniz rahat etsin diye Linkide sunuyorum ..arzu derseniz birde siz Arastirin ve konu hakinda baglanti kurmaya calisin , Samimiyseniz eger ..iste link

http://images.google.de/imgres?imgurl=h ... start%3D20
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
HamCan

Mesaj gönderen HamCan »

meshedi313 yazdı:Can Ali Hameni dini açıdan bir liderdir ama aynı zamanda siyasi bir liderdir. Bu çerçevede bakacak olursanız söylemek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.
Sevgili can,

Neticede, sayın “Ali Hamaney” bir “dini önder” midir değil midir? Cevap: Evet, bir “dini önder”dir. Değil mi?

Belki bu forum konumuzun ilk mesajında verilen kişiler de, eğer gerçekten Bektaşi "inanç önderi" iseler tabii, Bektaşilerin “hem dini hem de siyasi önder”idir can? Eğer öyle ise, Bektaşiler için de sorun olmaz o zaman, değil mi?

O resimlerin link/kaynak'ları da bir gelsin bakalım, görür/tanır/öğreniriz kimmiş tüm o insanlar? Neresiymiş orası? Ve ne için oradalarmış? Ne konuşmuşlar/yapmışlar/etmişler, vs., vs.?

Dediğim gibi, eğer isterseniz, mahsuru da yoksa, saygın birkaç "sadece dini önder”inizin ismini de bir verin! Bakalım, onların da benzer resim/görüntülerini bulabilecek miyiz?

HamCan

Mesaj gönderen HamCan »

ali muhsin yazdı:Hamcan

Resmin kaynagini Sormustunuz, bende Örnek olarak bir Sitenin linkini veriyorum Sitenin Alt kisimlarindan bir Resim ,Bektasi Tekkesinin icinde bir Bektasi Babasinin hemen yan tarafinda olan Amerikan, Suudi Arabistan ( Vahabiler) , Fransiz ve AB Bayraklarini ( Hepsi Ehli Beyt Düsmanlari ) görebilirsiniz ve gercekte Bektasilerin kimlere hizmet ettigini ve kimler tarafindan emir alip Alevileri Sistemik bir sekilde Asimele etmeye calistiklarini görebilirsiniz, Resmide ordan almistim iciniz rahat etsin diye Linkide sunuyorum ..arzu derseniz birde siz Arastirin ve konu hakinda baglanti kurmaya calisin , Samimiyseniz eger ..iste link

http://images.google.de/imgres?imgurl=h ... start%3D20
Sevgili can,

“Örnek” link/kaynak için çok teşekkür ediyorum. (Ancak, bu forum konumuzda yer almayan) Bir resmin kaynak/link'ini vermişsiniz.

Sizden, bu forum konumuzdaki tüm resimlerin kaynak/link'lerini da “mutlaka” teker teker vermenizi bekliyorum.

Verdiğiniz “örnek” kaynak/link için, ilgili forum konusundan devam edeceğim. İlgili forum konusunda görüşmek dileğiyle.

Bu forum konumuzdan da devam etmek için ise lütfen bu forum konumuzdaki tüm resimlerin kaynak/link'lerini de teker teker (bir an önce bulup) “mutlaka” veriniz. Lütfen, unutmayalım, araya kaynamasın (şahsen/kendi adıma mutlaka “görmek/emin olmak” istiyorum!)!

ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Hamcan

aklinizi Bloke etmeyi birakin ..Size Örnek olarak bir Link verdim O Resmin Orjinal oldugunu acikladim ve hatta Google girip birde kendinizin arastimanizi önerdiysemde , yine Siz israla diretiyor Resmin Kaynaklarini aciklmamami istiyorsunuzki ,bu konuda size daha evelde aciklik getirmistim ,ister bir resmin kaynagi olsun veya olmasin sonuc olarak Fotoraflarda görülenler herseyi anlatiyormu, anlatmiyormu iste Püf noktasida budur ..örnegin Bir Fotoarfta Misir Din Alimi Tanatavi bir Toplantida Simon Perezle Tokalasiyor ,Tantavi bunu Red ediyor ve kisa bir zamdan yine ayni kisilerin Tokalastigi bir Resmi cikiyor ve Tantavi bunu inkar edemiyor ..simdi bu Resimleri gören Tantavi hayranlari yinede Tanatviyi Temize cikarmak icin, Resim kaynaginimi isteyecekler ?! Bugün Bektasilerin, Amerikanin, AB nin Suudilerin hizmetinde olduklarini Acikca gösterdigi halde, Siz israrla gercekleri kavramakta Zorlaniyor ,Gözle gürünen Bir Delili görmemekte israr edip Resim kaynagindanmi bahsediyorsunuz yoksa banami öyle geliyor ?!..ayrica verdigim linkteki Resminde konuyla alakali olmadigini yazarak yine Aklinizi ve Beyninizi Bloke etmekle verdigim bu Örnek linkteki RESMI dahi hicemi saymissiniz ?! Sizin Bektasilerin Yapmis olduklari Sahtekarliklari göremzlikten gelmeye calistiginizi hisediyorum yoksa banami öyle geliyor acaba..??!

Onca Resim Sunuldu ve bazi Arkdaslarimizin Resimlerin linklerini dahi verdi, Ingilizcesi olan Bazi Arkadaslarimiz yine Bazi önemli noktalari dahi Tercüme ettiler ..bunlara ragmen yine bu kadar direnmeniz, Resimleri kamufle etmek icin Link istemeniz sizin bu konulara ( Resimdeki görünütlere) inanmak istemeyisinizimi gösteriyor ?!..Resimlerde Bektasilerin kimlerden besledigini ve kimlere Usaklik edip Alevileri nasil ve kimlerin Emri altida Asimile etmek istedikleri Acik ve Net bir Sekilde ortadadir !! fakat bunada Siz Kabulenemiyor ve Resimlerin Fotomontaj oldugunu idia ederek Bektasilerin kirli Camasirlarini ufak defek isteklerle kapatmak isteyisinizin arzusunda oldugunuzu görür gibiyim ...yine o okadar merak ediyorsaniz Googlede arama motoruna " Bektasi, Bektashi , American Bektashi,Kosovo Bektashi veya Macedonia Bektashi vs " gibi Seyler yazarsaniz Sunmus oldugumuz Resimleride Bazi Bektasi Sitelerinde direk olarak görebilir ve merakinizida böylelikle kendiniz giderebilirsiniz ...ayrica Forumumuzu Daha genis bir capta incelerseniz Resimler hakindada bilgi edinebilirsiniz ...Tekrar yaziyorum Bu gibi Resimleri Yabanci kanalli Bektasi Sitelerindede görebilirsiniz... Googlede zahmet edip Arastirip birde kendiniz görürseniz israci bir tavirdanda böylelikle vazgececeginizi umuyorum ..Yoksa biz burda keyfimizce herhangi bir Resim koyup insan yargilmiyoruz ...Gercekleri gün isigina cikarmak icin Resimlerle dahi kanit ve Belgeler sunuyoruz ...Biz ipculari veriyoruz Aratsirmak isteyen herkes kendi capindada arastirma yapabilir, gercekleri kendi gözleri ile görebilir ..bilmem anlatabilmmi .

Sundan Emin olun,ki biz burda Yalan birsey Yazip Halki Kandirmiyoruz !!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
HamCan

Mesaj gönderen HamCan »

Sevgili canlar,

İşte 3. resim:

Resim

İşte linki/kaynağı: TIKLAYIN: 3. Resim

İşte link/kaynak içeriği:
http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=356168 yazdı:İŞTE AHMEDİNEJAD'IN CUMA NAMAZI GÖRÜNTÜLERİ!..
İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Cuma namazını Sultanahmet Camii'nde kıldı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı bölgede Ahmedinejad'ı yakından görmek isteyen vatandaşlar hem cami imamı, hem de polisi kızdırdı.
16 Ağustos 2008 Cumartesi 07:11
İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Cuma namazını Sultanahmet Camii'nde kıldı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı bölgede Ahmedinejad'ı yakından görmek isteyen vatandaşlar hem cami imamı, hem de polisi kızdırdı.

İran Cumhurbaşkanı'nın gelişi nedeniyle cami ve civarında yoğun güvenlik önlemleri alındı. Alınan önlemler kapsamında bir polis helikopteri havadan kontrol uçuşları yaptı. Camiye öncelikle Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah giriş yaptı. Daha sonra camiye gelen Ahmedinejad, basın mensuplarına el sallayarak içeriye girdi.

Cuma namazını cami imamı Emrullah Hatipoğlu kıldırdı. Namazın ardından vatandaşlar Ahmedinejad'a yoğun ilgi gösterdi. İlginin yoğunluğu dolayısıyla anons yapan imam, vatandaşları uyardı. İlginin sürmesi üzerine cami imamı, "Bu yaptığınızı misafirimiz de istemiyor. İlgiyi dışarıda gösterin lütfen" diye konuştu.

Yoğun ilginin ardından camiden çıkış yapan Ahmedinejad, bu kez da vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Yolun karşı tarafında bekleyen vatandaşları selamlayan İran Cumhurbaşkanı'nı yakından görebilmek isteyen vatandaşlar izdihama neden oldu. Güvenlik önlemleri alan polis ve meraklı vatandaşlar arasında zaman zaman arbede yaşanırken, Ahmedinejad önlemler altında aracına binerek camiden ayrıldı.

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İstanbul'daki çalışma ziyaretini tamamlayarak Türkiye'den ayrıldı.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek ve İstanbul Valisi Muammer Güler, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ve öteki ilgililer tarafından Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nden uğurlandı.

Ahmedinejad ve beraberindeki heyeti taşıyan özel uçak saat 23.25'te Atatürk Havalimanı'ndan hareket etti.

Uğurlama sırasında havalimanı ve çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı.

İŞTE AHMEDİNEJAD'IN CUMA NAMAZI İÇİN GELDİĞİ SULTANAHMET CAMİ GÖRÜNTÜLERİ
ali muhsin yazdı:Ehli Beytin Soyundan gelenler Caferi istihadina göre Namaz kilar Hanefi isithadina göre degil ! ve asla Zamanin muaviyelerine Taviz vermezler ! … Simasina baktigimizda zerre kadar Ehli Beyti temsil,eden bir nur dahi yok .senin kücümsedigin kisiler Alimler ise Ehli Beytin soyundan gelenlerdir !! Gözlerini ac ve Dünyadakilerini gör !!
HamCan

Mesaj gönderen HamCan »

ali muhsin yazdı:Sundan Emin olun,ki biz burda Yalan birsey Yazip Halki Kandirmiyoruz !!!
Sevgili can,

Eğer mümkünse, varsalar eğer, bulabiliyorsanız eğer, (sizin) şu ilk mesajınızdaki “resim/görüntü”lerinize ilişkin kaynak/link'lerinizi de “lütfen” alalım (artık)!

Siz kaynak/link'lerinizi verin ve yükü/sorumluluğu/vebali kendi üzerinizden atın/atmış olun bir an önce! Ötesine karışmayın, ötesine de ondan sonra bakarız/bakacağız inşallah can!

Elbette, eğer kaynak/link'iniz yoksa, “Yok!” da deyiniz/diyebilirsiniz! Dünyanın sonu değil sonuçta! Sonunda, “ölüm/idam” da yok! Bakınız, biz bizeyiz burada; sonunda kimseyi "idam" edecek, vs. değiliz!
ali muhsin yazdı:Onca Resim Sunuldu ve bazi Arkdaslarimizin Resimlerin linklerini dahi verdi
Nerede? Link'lerini verirseniz sevinirim.

3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ona bakarsan Türkiye Cumhurbaşkanı da İran da ziyarete gittiğinde CAferi fıkhına göre namaz kılmıştı. Tekrar ediyorum Bektaşi liderlerinin durumuyla bu farklıdır. Çünkü biri dini liderdir siyasi liderlele görüşüyor, siyasi kişiliklerle görüşüyor. Ama diğeri zaten siyasi bir kişiliktir ki siyasilerle görüşmesi gayet normaldir.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
HamCan

Mesaj gönderen HamCan »

meshedi313 yazdı:Ona bakarsan Türkiye Cumhurbaşkanı da İran da ziyarete gittiğinde CAferi fıkhına göre namaz kılmıştı. Tekrar ediyorum Bektaşi liderlerinin durumuyla bu farklıdır. Çünkü biri dini liderdir siyasi liderlele görüşüyor, siyasi kişiliklerle görüşüyor. Ama diğeri zaten siyasi bir kişiliktir ki siyasilerle görüşmesi gayet normaldir.
Sevgili can,

Neticede, sayın “Ali Hamaney” bir “dini önder” midir değil midir? Cevap: Evet, bir “dini önder”dir. Değil mi?

Belki bu forum konumuzun ilk mesajında verilen kişiler de, eğer gerçekten Bektaşi "inanç önderi" iseler tabii, Bektaşilerin “hem dini hem de siyasi önder”idir can? Eğer öyle ise, Bektaşiler için de sorun olmaz o zaman, değil mi?

O resimlerin link/kaynak'ları da bir gelsin bakalım, görür/tanır/öğreniriz kimmiş tüm o insanlar? Neresiymiş orası? Ve ne için oradalarmış? Ne konuşmuşlar/yapmışlar/etmişler, vs., vs.?

Dediğim gibi, eğer isterseniz, mahsuru da yoksa, saygın birkaç "sadece dini önder”inizin ismini de bir verin! Bakalım, onların da benzer resim/görüntülerini bulabilecek miyiz?

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön