Iste Bektasi, Diyanet Isbirligi ( Resim )

AnadoluAlevisi

Re: Iste Bektasi, Diyanet Isbirligi ( Resim )

Mesaj gönderen AnadoluAlevisi »

ali muhsin yazdı:Bak efendi

korkak oldugunu ve aciz oldugunu ispatladin. Sorulardan kactigin gibi simdide Provokatif yazilar yaziyor Yüzsüzlük edip Ahlak sinirlarimizi zorlamaya calisiyorsun. birde utanmadan saygidan söz ediyorsun ,Bektasi degilim diyorsun ama bektasilige toz kondurmuyorsun kelimemizi dahi degistirp allayip pullayip bize maal etmende sadece Caresizligini belgeliyor .sana soru sormustum Madem Bektasiligin Alevilik oldugunu idia ediyorsunuz ve namazida inkar ediyorsunuz iste sana fotorafli belge diye kanitlar sunuluyor ve sana soruluyor madem bektasiler sözde Alevi ise ozaman Fotorafta görüldügü gibi Diyanet isleri bakani ile hangi mezhebe göre namaz kildiklari sana soruluyor ama sen sadece Polemik cikarip Provokatif yazilarinla resmen Forumu sabote edip Edebsizligini ortaya sunuyorsun ..Cevap veremedigin gibi mideden sallayip laf gebeligi yapiyorsun ..bugüne kadar hic birseyi ispat edemediniz simdi sorularimiza karsi korkakca davranarak konuyu dagitmaya calisiyorsunuz ..iste Siz busunuz ikiyüzlülükte piskinlikte herkesi gecmis durumdasiniz yazik sizlere !! ayrica bu Fotoraflar tüm gazete mansetlerinde idi daha neyi inkar etmeye kalkisiyorsun ! körmüsüm hastamisin ?
Kardeş,

Sadece bir yanlışa dikkat çekmek istedik. İstersen konuyu kapatabiliriz de!

Ancak, farzet ki senin "müçtehidin, taklit merciin, mollan, ayetullah, hüccetullah, vs."nle ilgili birileri uygunsuz bir resim, vs. birşeyler yayınladı!

Hiç kaynağını aslını astarını sormadan kabul eder misin sen mesela?
Makalat, Can Yay., s.44, 2007:
(a.s.) buyurdu: İçinizde iki emanet bırakıyorum yüce Tanrı'nın kitabı ve ailem Ehl-i Beyt'im, O halde eğer istiyorsanız ki Hak yolunda sağlıklı kalasınız, ilahi kitap ve nebiler sultanının (a.s.) evlatlarına tutunun.
alibaran

Mesaj gönderen alibaran »

alibaran doğduğundan beri azerice konuşur ama kimsenin diline bakmaz ne söylediğine bakar:)

Allah'a ve peygamberine inanıyorum diyene sözüm olamaz,onun için hiçkimseye sen busun yada sen böylesin demem,demeyede hakkım yok.Allah'a bırakırım.onun için kavga edeceğinize anlatın da kararı biz verelim kim doğru kim yanlış. tabi iki amacınız birilerine birşeyler öğretmek istiyorsanız.

Ali Baran
AnadoluAlevisi

alibaran yazdı:alibaran doğduğundan beri azerice konuşur ama kimsenin diline bakmaz ne söylediğine bakar:)

Allah'a ve peygamberine inanıyorum diyene sözüm olamaz,onun için hiçkimseye sen busun yada sen böylesin demem,demeyede hakkım yok.Allah'a bırakırım.onun için kavga edeceğinize anlatın da kararı biz verelim kim doğru kim yanlış. tabi iki amacınız birilerine birşeyler öğretmek istiyorsanız.

Ali Baran
"AnadoluAlevisi" kardeşin de en içtenlikle senin alnından, gözlerinden öper o zaman.
Hadi herkese iyi geceler.

Saygılar ve sevgiler...
(a.s.) buyurdu: İçinizde iki emanet bırakıyorum yüce Tanrı'nın kitabı ve ailem Ehl-i Beyt'im, O halde eğer istiyorsanız ki Hak yolunda sağlıklı kalasınız, ilahi kitap ve nebiler sultanının (a.s.) evlatlarına tutunun.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Arkadas sana kanitlar sunuluyor sen " 100% " takintin oluyor Resimler sunuluyor busefer astardan falancadan bahsediyorsun kapi gibi herseyi ortada diyorum anlamakta güclük cekip halen dikkat dagitmaya calisiyorsun. Resimlerin yayinlandigi gazete mansetlerine git bir sor bakalim bu resimlerin asli varmi diye seni mutlaka göz doktoruna gitmeni tavsiye ederler. hem konuyu kapatan kim halen sorularima cevap veremedin ,sen korkak davraniyorsan bu sorular sana bir numara büyük geliyorsa tabiki kapatabiliriz demeki cevap verecek yetenege sahip degilsin derim olur biter ! ayrica uygunsuz Resimmi göremk istiyorsun Forumda Bektasi önderlerinizden biri nasil bira siseleri ile elinde amerikan sigarsi olan güzel bir resim var .Sükürki Bizim alimlerimiz bundan beridir ! isersen bir bakin halinize !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

AnadoluAlevisi yazdı:
alibaran yazdı:alibaran doğduğundan beri azerice konuşur ama kimsenin diline bakmaz ne söylediğine bakar:)

Ali Baran
"AnadoluAlevisi" kardeşin de en içtenlikle senin alnından, gözlerinden öper o zaman.
Hadi herkese iyi geceler.

Saygılar ve sevgiler...
bence ikiniz özelinizde namaz ramazan ayı orucu hac cami gibi konuları tartışında birbirinizi daha iyi tanıyın nasıl olsa ikinizde Allaha peygambere inanıyorsunuz
ama sakın burada tartışmayın ))))))))
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Ali Baran

Yazilanlar oratdadir kimin dogru kimin sahtekar oldugunu anlayacak kadar biri oldugunuzu düsünüyorum... karari sadece siz degil buraya giren ziyaretcilerimizde verebilir .ayrica Anadolu rumuzlu kisi bu yazinizda size ayriyetten övmesi cok dikkat cekici ..neden acaba ...
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

AnadoluAlevisi yazdı:
3nokta yazdı:Bence bu makalat meselesi için açılmış özel başlığı kullanın. Forumun her tarafında bunu yazmayın arkadaşlar. Daha güzel olmaz mı?

Ayrıca Anadolu Alevisi rumuzlu kullanıcı kendisine Bektaşi denilmesini istemiyor. Yani Bektaşi isminden rahatsız oluyor. Biz nasıl bize Sünni denilmesinden rahatsız oluyorsak o da kendisine Bektaşi denilmesinden rahatsız oluyor. O halde ona Bektaşi dememek daha uygun düşer diye düşünüyorum. Yine de bu nasıl iş anlamadım! Bektaş'ı savunuyorsun, Makalat'ı savunuyorsun, Cemevini semahı savunuyorsun vs yani tüm Bektaşi unsurlarını savunuyorsun ama kendine Bektaşi denilmesine kızıyorsun. İlginç gerçekten.
İmam Ali'yi savunuyorsunuz, Buyruğu'nu savunuyorsunuz, camiiyi, namazı savunuyorsunuz, vs. yani tüm Sünni unsurlarını savunuyorsun ama kendine Sünni denilmesine kızıyorsun. İlginç gerçekten, değil mi?
Kardeş, İmam Ali as'yi savunmak Sünnilik mi oluyor? Gerçekten çok ilginç bir düşünce. Namazı savunuyoruz ama sunni namazını değil, camiiyi savunuyoruz ama sunni camiini değil, hiçbir sünni ögeyi savunmuyoruz. Ortak noktalarımız olabilir. İsevilerle de ortak noktalarımız var Yahudilerle de ama bu noktalar onlarda olduğu için değil hak olduğu için savunuyoruz.Ne yani pireye kızıp yorganı mı yakalım?
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Tekrar bir uyarıda bulunmam gerekiyor. Arkadaşlar lütfen konu başlığıyla ilgili cevaplar yazın. Konuları sabote etmeyin. Lütfen kurallarımıza uyun. Başka konularda söylediklerinizi her yere yazmayın. Sadece kopyala yapıştır uygun değildir. Konu ile ilgisiz yazılarınız için ilgili forumlara ygun başlıkla yeni konular açınız.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

3nokta yazdı:
AnadoluAlevisi yazdı:
3nokta yazdı:Bence bu makalat meselesi için açılmış özel başlığı kullanın. Forumun her tarafında bunu yazmayın arkadaşlar. Daha güzel olmaz mı?

Ayrıca Anadolu Alevisi rumuzlu kullanıcı kendisine Bektaşi denilmesini istemiyor. Yani Bektaşi isminden rahatsız oluyor. Biz nasıl bize Sünni denilmesinden rahatsız oluyorsak o da kendisine Bektaşi denilmesinden rahatsız oluyor. O halde ona Bektaşi dememek daha uygun düşer diye düşünüyorum. Yine de bu nasıl iş anlamadım! Bektaş'ı savunuyorsun, Makalat'ı savunuyorsun, Cemevini semahı savunuyorsun vs yani tüm Bektaşi unsurlarını savunuyorsun ama kendine Bektaşi denilmesine kızıyorsun. İlginç gerçekten.
İmam Ali'yi savunuyorsunuz, Buyruğu'nu savunuyorsunuz, camiiyi, namazı savunuyorsunuz, vs. yani tüm Sünni unsurlarını savunuyorsun ama kendine Sünni denilmesine kızıyorsun. İlginç gerçekten, değil mi?
Kardeş, İmam Ali as'yi savunmak Sünnilik mi oluyor? Gerçekten çok ilginç bir düşünce. Namazı savunuyoruz ama sunni namazını değil, camiiyi savunuyoruz ama sunni camiini değil, hiçbir sünni ögeyi savunmuyoruz. Ortak noktalarımız olabilir. İsevilerle de ortak noktalarımız var Yahudilerle de ama bu noktalar onlarda olduğu için değil hak olduğu için savunuyoruz.Ne yani pireye kızıp yorganı mı yakalım?
sünniler hacca gidiyor biz gitmeyelim
sünniler Kurana inanıyorlar biz inanmayalım
sünniler namaz kılıyor biz kılmayalım
eeee o zaman
sünniler saz çalıyor o halde biz de çalmayalım
sünniler tarikat ve tasavvufa inanıyor biz de inanmayalım
sünniler yemek yiyor biz yemeyelim
sünniler arabalara biniyorlar biz binmeyelim
sünniler araç sürmek için ehliyet alıyorlar biz almayalım
sünniler geceleri uyuyorlar biz uyumayalım
sünniler rakı şarap içiyor biz içmeyelim

Arkadaşlar biz yolumuzu sünnilere göremi belirleyeceğiz
yoksa KUran ve ehli beyte göremi belirleyeceğiz
bu bektaşilerin çarpıtmalarından halkımızın acilen kurtulması lazımdır herkes elinden gelen çabayı çevresinde göstermelidir
AnadoluAlevisi

Musa Özateş yazdı:sünniler hacca gidiyor biz gitmeyelim
sünniler Kurana inanıyorlar biz inanmayalım
sünniler namaz kılıyor biz kılmayalım
eeee o zaman
sünniler saz çalıyor o halde biz de çalmayalım
sünniler tarikat ve tasavvufa inanıyor biz de inanmayalım
sünniler yemek yiyor biz yemeyelim
sünniler arabalara biniyorlar biz binmeyelim
sünniler araç sürmek için ehliyet alıyorlar biz almayalım
sünniler geceleri uyuyorlar biz uyumayalım
sünniler rakı şarap içiyor biz içmeyelim

Arkadaşlar biz yolumuzu sünnilere göremi belirleyeceğiz
yoksa KUran ve ehli beyte göremi belirleyeceğiz
bu bektaşilerin çarpıtmalarından halkımızın acilen kurtulması lazımdır herkes elinden gelen çabayı çevresinde göstermelidir
Siz Sünni/Şii'leri, yolunuzu, vs. ciddiye alan, inanan, güvenen kim!
İnşallah siz Sünni/Şii'lerin çarpıtmalarından da birgün tüm insanlık kurtulacak.

Şu linkte sorularımız vardı: ileti22738.html#p22738

Görelim bakalım "KUran ve ehli beyte" göre nasıl belirliyorsun, ilgili konuda cevap vermek ister misin?

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön