Iste Bektasi, Diyanet Isbirligi ( Resim )

ali muhsin

Re: Iste Bektasi, Diyanet Isbirligi ( Resim )

Mesaj gönderen ali muhsin »

Arkadas sen Sünniliginle Siiligin arasindaki farkliliklari göremyecek kadar körsün ! Bizler hic degilse Bektasi önderiniz gibi Diyanet isleri bakani ile ayni yerde saf tutarak Sünni usulüne göre namaz kilmiyoruz .Bakin Namazi inkar ediyorsunuz ama Bektasi önderiniz kiliyor buna ne diyeceksin Fotoraflarida gördün ! Ayrica Cevaplarimi ne zaman yanitlayaksin ? konu basliginda yanitlamani bekliyorum !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
AnadoluAlevisi

Mesaj gönderen AnadoluAlevisi »

ali muhsin yazdı: Resimler Siz Bektasilerin tam manasi ile ikiyüzlülügünü Gammazliginizi ihanetciligini sergiliyor ! Halen inat edip Resimler neki diyorsunuz ,bu kadar Piskinlik yüzüslük olmaz ! Bak Anadolu sana birkac basit sorular sormustum, sen ise konuyu dagitarak sorulama cevap vermekten kacindin iste sana o sorulari tekrar yaziyorum Cesaretin varsa kisa ve öz bir sekilde cevap yazmani bekliyorum ! lafa gelince inkarda birincisin ayrica senin hasta biri oldugunuda düsünüyorum su 100% takintilarin varya ...ayrica kendi münafikliginizi bizlre utanmdan maal etmeye hakkin yoktur ! Sizler her alanlarda carpinma yapiyor ayetleri kendi kafaniza göre yorum yapmaktan kacinmiyorsunuz oysaki düne kadar Kurani inkar eden siz Bektasiler degilmiydiniz ? ama neyse ben sorularima cevp bekliyorum bu kacinci kacamagin oldu. iste sana sordugum basit sorularin aynisini burayada yaziyorum hadi bakalim .....

Siiligin anlami nedir ?

Hz.Ali (as)min, elinde Zülfikarmi ,yoksa Sazmi vardi ?

Siz Caferimisiniz ? ( Özelikle bu soruma cevap verin )

insanin önünde Secdeye varmayi (siz Bektasilerin tabiri ile ) Niyaz etmeyi hangi Ayette hangi surede yaziyor veya hangi imamlarimiz bunu emretmis ?

Sözde Alevi oldugunuzu idia eden Siz Bektasilerin Cenaze ve Nikahlari Alevi fikih ve istihadina göre kilindigindan 100% eminmisiniz ? Evet diyorsaniz hangi Mezhebe gör bu uygulaniyor ?

Sizler Namazi inkar ederken,Sizin Bektasi önderlerinizden biri Eski Diyanet isleri bakani Bardakoglu ile ayni Safta Namaz kildiklarini gösteren Fotoraflar mevcut .Soruyorum bu Fotorafta hangi istihada göre namaz kildiklari görülüyor ?

Abdest konusunda Siz Bektasilerin bir kase suya serce parmaginizi batirarak Abdestinizin alindigini idia ediyorsunuz .Bu hangi Ayette hangi Surede gecerlidir ?

Bektas Velinin hangi diyardan ( hangi kitadan ) geldigini sadece bir kelime ile aciklarmisiniz ?

Siz Bektasilerde Hacca gitmek varmidir ?

Siz Bektas Velinin 100% soydan geldigine inaniyormusunuz ?

Alevilerin merkezleri neresidir ?
ali muhsin yazdı:Arkadas sen Sünniliginle Siiligin arasindaki farkliliklari göremyecek kadar körsün ! Bizler hic degilse Bektasi önderiniz gibi Diyanet isleri bakani ile ayni yerde saf tutarak Sünni usulüne göre namaz kilmiyoruz .Bakin Namazi inkar ediyorsunuz ama Bektasi önderiniz kiliyor buna ne diyeceksin Fotoraflarida gördün ! Ayrica Cevaplarimi ne zaman yanitlayaksin ? konu basliginda yanitlamani bekliyorum !
Sorduğunuz sorulara aşağıdaki linkte cevaplar vermeya çalıştım:
Link: ileti23075.html#p23075
Makalat, Can Yay., s.44, 2007:
(a.s.) buyurdu: İçinizde iki emanet bırakıyorum yüce Tanrı'nın kitabı ve ailem Ehl-i Beyt'im, O halde eğer istiyorsanız ki Hak yolunda sağlıklı kalasınız, ilahi kitap ve nebiler sultanının (a.s.) evlatlarına tutunun.
Ali

Mesaj gönderen Ali »

AnadoluAlevisi yazdı:[
Sorduğunuz sorulara aşağıdaki linkte cevaplar vermeya çalıştım:
Link: ileti23075.html#p23075
(a.s.) buyurdu: İçinizde iki emanet bırakıyorum yüce Tanrı'nın kitabı ve ailem Ehl-i Beyt'im, O halde eğer istiyorsanız ki Hak yolunda sağlıklı kalasınız, ilahi kitap ve nebiler sultanının (a.s.) evlatlarına tutunun.

bak o kadar pişkinsin ki vede arsızsın ki elindeki kitabın makalat olmadığı kanıtlandığı halde halen makalat diye yazabiliyorsun yayıncının sahtekarlığına bu kadar rahat ortak olabiliyorsun şaşırdığımızı zannetme bektaşiliği biz iyi biliriz))) normal karşılıyoruz
ali muhsin

Arkadas ben senin fikrini soruyorum devamli ordan burdan link vermekle sorularima karsi sadece kacis yollarini aramak sordugumuz soruya cevap degildir .senin fikrin yokmu ?
------
ali muhsin

AnadoluAlevisi yazdı:
ali muhsin yazdı:Arkadaslar Yillardan beri Alevilik kisvesine bürünen Bektasiler, Alevilik ismini kulanarak Alevileri Cesitli örgüt ve kuruluslara Pazarlamakla kalmayip Aleviligi Yillardan beri Sömürüp Carpitmislardir ! Alevilerin Asimile olmasi icin ellerinden geleni yapan Bektasi örgütü ,her Seferinde Siilige yani ( Ali Taraftarligina ) Ehli Beyt Mektebine Siddetle karsi cikmis , Alevileri kendi benliklerinden uzaklasitirp bazi Din kuruluslarina ve bazi örgütlere Pazarlamaya devam etmislerdir ..Suan Alevileri Asimile etmek icin Diyanet ile Isbirligine giren Bektasiler, Balkanlardaki Amerikan Selefi Görüslü Bektasi Dedeleri Türkiyeye gelmis ve Alevileri Diyanete Pazralamak ve Asimile etmek icin kollari iki tarafta sivamislardir ..her ne kadar Bektasiler Diyanetle isbirliklerini Inkar etselerde, Resimler herseyi anlatiyor ve Gercekte Bektasiler ,Alevileri yem olarak kulandiklarida acikca ortaya cikiyor.. iste Kendilerini Alevi Dedesiyim önderiyim diyen Amerikan Hayranlari Selefi Görüslü Bektasi Dedeleri ve Ayni görüste olan Diyanet ile el ele....iste resimler !!!

Resim

Resim

Resim

Resim
Gördügünüz Resim Cok ilginctir , Bektasiler Defalarca Namazi inkar ettikleri gibi Simdi Diyanetciler ile omuz omuza Namaz kildiklarini görebiliyorsunuz ! Üstelik Hanefi istihadina göre !!!

Resim

Simdi bu gözle görünen Delilere ( Bazilari ) ne gibi bir bahane uyuduracaklar acaba ?!
Bence ha, Zamanin Muayviyesi olan Bardakoglu ile bereber olunmus ,ha Yesil Saraya Kocatebe Camiinden cikmislar aslinda iki tarafinda birbirinden hic farklari yok , sünki iki taraftada Selefi Görüse Sahip !!! Birlik Mesaji Verirlerken Aslinda Modern Osmanli Düsüncesi kendi Evladina ( Bektasilige ) Sahip Cikiyor , bunuda Alevilileri yem olarak kulanarak yapiyorlar ! yani bir tasla iki kus misali !! ..Iste Muaviye Kurnazliginin en Basit Örnegi Gözler önünde !!
---
Yeni resim ekleme

ayrica asagidaki Resimde Bektasilerin Gerckete Sünni olduklarini ve Hanefi istihadina göre Diyanetle omu omuza Namaza durduklarini gösteriyor ! Alevilere ise Namaz Yok Niyaz var deniliyor ! iste buda Munafikligin bir örnegidir !! Allah Kurani kerimde ....
İman edenlerle karşılaştıkları zaman “İman ettik.” derler. Şeytanlarıyla baş başa kaldıklarında ise derler ki “Şüphesiz sizinle beraberiz. Biz (onlarla) yalnızca alay ediyoruz.” (Bakara14)

Resim

Seciminizi iyi yapin .ve Bektasilerin Münafikligni Görün !!

Konu hakkinda bir Resim daha yayinliyorum..Asagidaki Resimde Bektasilerin ,Alevileri Asimile etmek icin kimler araciligi ile ve kimlerin emri altina hareket ettiklerinide görebilirsiniz iste Resim ... Bu Görüsmeden Sonra "Alevi Acilimi" diye Alevileri, Bektasilikle Asimile etmeye calisanlari görebiliyormusunuz...

Resim
ali muhsin yazdı:Arkadaslar Yillardan beri Alevilik kisvesine bürünen Bektasiler, Alevilik ismini kulanarak Alevileri Cesitli örgüt ve kuruluslara Pazarlamakla kalmayip Aleviligi Yillardan beri Sömürüp Carpitmislardir ! Alevilerin Asimile olmasi icin ellerinden geleni yapan Bektasi örgütü ,her Seferinde Siilige yani ( Ali Taraftarligina ) Ehli Beyt Mektebine Siddetle karsi cikmis , Alevileri kendi benliklerinden uzaklasitirp bazi Din kuruluslarina ve bazi örgütlere Pazarlamaya devam etmislerdir ..Suan Alevileri Asimile etmek icin Diyanet ile Isbirligine giren Bektasiler, Balkanlardaki Amerikan Selefi Görüslü Bektasi Dedeleri Türkiyeye gelmis ve Alevileri Diyanete Pazralamak ve Asimile etmek icin kollari iki tarafta sivamislardir ..her ne kadar Bektasiler Diyanetle isbirliklerini Inkar etselerde, Resimler herseyi anlatiyor ve Gercekte Bektasiler ,Alevileri yem olarak kulandiklarida acikca ortaya cikiyor.. iste Kendilerini Alevi Dedesiyim önderiyim diyen Amerikan Hayranlari Selefi Görüslü Bektasi Dedeleri ve Ayni görüste olan Diyanet ile el ele....iste resimler !!!

Resim

Resim

Resim

Resim
Gördügünüz Resim Cok ilginctir , Bektasiler Defalarca Namazi inkar ettikleri gibi Simdi Diyanetciler ile omuz omuza Namaz kildiklarini görebiliyorsunuz ! Üstelik Hanefi istihadina göre !!!

Resim

Simdi bu gözle görünen Delilere ( Bazilari ) ne gibi bir bahane uyuduracaklar acaba ?!
Bence ha, Zamanin Muayviyesi olan Bardakoglu ile bereber olunmus ,ha Yesil Saraya Kocatebe Camiinden cikmislar aslinda iki tarafinda birbirinden hic farklari yok , sünki iki taraftada Selefi Görüse Sahip !!! Birlik Mesaji Verirlerken Aslinda Modern Osmanli Düsüncesi kendi Evladina ( Bektasilige ) Sahip Cikiyor , bunuda Alevilileri yem olarak kulanarak yapiyorlar ! yani bir tasla iki kus misali !! ..Iste Muaviye Kurnazliginin en Basit Örnegi Gözler önünde !!
---
Yeni resim ekleme

ayrica asagidaki Resimde Bektasilerin Gerckete Sünni olduklarini ve Hanefi istihadina göre Diyanetle omu omuza Namaza durduklarini gösteriyor ! Alevilere ise Namaz Yok Niyaz var deniliyor ! iste buda Munafikligin bir örnegidir !! Allah Kurani kerimde ....
İman edenlerle karşılaştıkları zaman “İman ettik.” derler. Şeytanlarıyla baş başa kaldıklarında ise derler ki “Şüphesiz sizinle beraberiz. Biz (onlarla) yalnızca alay ediyoruz.” (Bakara14)

Resim

Seciminizi iyi yapin .ve Bektasilerin Münafikligni Görün !!

Konu hakkinda bir Resim daha yayinliyorum..Asagidaki Resimde Bektasilerin ,Alevileri Asimile etmek icin kimler araciligi ile ve kimlerin emri altina hareket ettiklerinide görebilirsiniz iste Resim ... Bu Görüsmeden Sonra "Alevi Acilimi" diye Alevileri, Bektasilikle Asimile etmeye calisanlari görebiliyormusunuz...

Resim
Bu sitedeki Şii'lerde ar, haya, utanma duygusu, vs. bulamazsın!
Bunlar Allah'ın ayetlerini bile çarpıtıyorlar bir iki resim ne ki?
Bak Anadolu Gözlerin göremiyor aklin calismiyorsa Doktora git diyecegim.isinize gelmeyince üc maymunu oynamasini cok iyi biliyorsunuz, Resimler sizin gercek yüzünüzü ortaya cikariyor .Gördügün seyleri bile bile acikca inkar ederek birde utanmadan Bizlerin inkara kalkistigini idia etmen Resmen Rezilliginden baska birsey degildir ! sende utanma arlanma olsaydi Görülen bir seyi acikca inkara kalkismazdin ! Sizler Resmen Sia düsmanlarisiniz ,Eminim Dünyada Dostlariniz ( Amerika Suud vs ) tarafindan Siileri hunharca katlediklerinde Sizler buna seviniyorsunuz ! Bektasi degilim diyor ama onlarin avukatliginida yapmayi ihmal etmiyorsun ..sana ne oluyorki ? Her delillerimize,ispatlarimiza karsi Krizlerin tutuyor ! ne yapacagini ne diyecegini bilmiyor,ya Kuran Ayetlerini kafana keyfine göre yorumluyor ,ya ordan burdan link vererek cevap verdigini saniyor,yada Delillerin cürütüldügünde Hakarertlere yalan ve inkarlara bas vuruyorsun ..! bana göre sen hastasin Arkadas bunu kabul et !!
------
AnadoluAlevisi

Mesaj gönderen AnadoluAlevisi »

ali muhsin yazdı:Arkadas ben senin fikrini soruyorum devamli ordan burdan link vermekle sorularima karsi sadece kacis yollarini aramak sordugumuz soruya cevap degildir .senin fikrin yokmu ?
Zavallı kardeş,
Keşke linke girseydin, kendi fikirlerimdi.
Aynı soruları ilk olarak orada sormuştun.
Keşke linke girseydin bir.
Makalat, Can Yay., s.44, 2007:
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Anadolu'nun belki gerçekleri görüp de düzeleceğini düşünüp ona karşı kibar davranmaya çalışıyordum. Can yayınlarının yaptıkları tahrifatları biralevi abi ortaya koyunca kendi attığı iftiraları savunamadı. Ondan sonra internette gezip Muaviye, Yezit dostu Vahhabilerin sitelerinden bir resim bulup gelmiş burada ahkam kesmiş. Bu sayede kendisinin ne kadar edebli (!), ahlaklı (!) olduğunu da görmüş olduk. Bir insan ilmî olarak cevap veremediğinde ne yapacak? Asılsız iddialarla karşıtına saldıracak, onları hakir görecek, küçük düşürmeye çalışacaktır. Tüm Bektaşi taktiklerini kullanarak konuları saptırmaya çalışmasına rağmen cevap veremeyeceği, kıvıramayacağı bilgilerle karşılaşınca bu sefer de her mağlup olan gibi alçalmayı tercih etmiştir. Keşke gerçekleri kabul edip kendini biraz sorgulasaydı.

Anadolu'nun bu başlığa son ekledikleri, hakaretleri, küfürleri ve doğal olarak gelen tepkileri konu ile ilgisiz olduğu için sildim.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

3nokta yazdı: Anadolu'nun bu başlığa son ekledikleri, hakaretleri, küfürleri ve doğal olarak gelen tepkileri konu ile ilgisiz olduğu için sildim.
nokta can
tepkini anlıyor ve hak veriyorum
ANCAK
bizim o resimleri silmemiz yüzleşmekten yada açıklama yada cevap vermekten kaçmışız gibi bir imaj yaratır ve bunuda kullanırlar
oysa bizim alevi anlayışımıza biliyorsunki açıklayamadığımız yada cevap veremeyeceğimiz hiç bir konu yoktur yüzlerce yıldır mum söndü iftiralarıylada hesaplaşmıyormuyuz
zaten küfür ve hakaret kısmı silinmiş ve resimlere karşı cevaplarda verilmiişti bu tür resimler yazanların maskelerini düşüren niyetlerini ortaya koyan girişimlerdir
kaldıki resimlerin kendisinde kötüniyet yoktur ve buradakiler dışında o bölgelerde yaşayanlarda o resimlerle ilgili hiçbir negatif yorum yapmamışlardır kültürel farklılıkları dile getirip bunlardan ekmek yiyenlere böyle tavırlarla fırsat vermeyelim
resimleri yayınlamadılar kaçtılar cevap veremediler şeklindeki menfi şeytani propagandalarada fırsat vermemiş oluruz
siteyi gerçeği kavrayan alevi gençlerimiz yönetiyor bizlerde zaman zaman fikirsel bazda yardımcı olmaya çalışıyoruz şimdi
sizlerden ricam konuyu bir kez daha düşünün
resimlerin hiçbir mahsuru yoktur bilinçli insanlar yada aydınlar nezdindede bir etkisi olmayacaktır cahilleride eğiteceğiz zaten bu nedenle siteyi kurmadıkmı?
resimleri yükleyenin küfür ve hakaretleri dışındaki tüm resim ve açıklamaları yeniden bu bölüme koyma konusunu aranızda konuşun yine aynı fikirde olursanız saygı duyarız.....

yine düşününki biz yayınlamayınca bu resimler yok olmuş olmayacaklar ve birçok sitede bizleri karalamak için kullanılacaklar insanların resimlerle ilgili açıklamaları ve yorumları önceden öğrenmeleri durumunda ise bu tip vehhabi siyonist sebatayist destekli girişimler sonuçsuz başarısız kalacaktır
bu tür virüsler toplumun bağışıklık sistemini güçlendirir artık bunların karşısında mücadele eden bizler varız
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

O resim ve benzerleri vahabi sitelerinde vardır. Ben şahsi davranıp sildim. Kişisel görüş olarak sildim. Arkadaşlarıma danışmadım. Uygun bulmadım. Hoş olmadığını düşündüm. Arkadaşlar evet derlerse tekrar o resmi bulup yüklerim. Sonra da yine cevabımızı veririz. Ama gerek var mı böyle bir şeye? Bizim böyle iftira dolu saldırlarla vakit harcamayıp, Ehl-i Beyt as'i anlatmaya, tanımaya çalışmamız vaktimizi daha verimli kullanmamız anlamına gelir diye düşünüyorum.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

3nokta can,
Elbette o görüntüler ve yazılanlar alçaklıktır, hakarettir, iftiradır. Fakat bunların kaldırılmasıyla onlara kozda vermiş oluyoruz. Bu sefer diyeceklerki yaraları var gocunuyorlar. Maalesef bunun böyle bir eksi yanı var. Haklısın tabiki enerjimizi çok daha önemli konulara harcamalıyız ama buda bir virüstür ve bununda temizlenmesi lazım diye düşünüyorum :)
Resim
Resim

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön