Iste Bektasi, Diyanet Isbirligi ( Resim )

biralevi

Re: Iste Bektasi, Diyanet Isbirligi ( Resim )

Mesaj gönderen biralevi »

HamCan yazdı:
ali muhsin yazdı:Not : Konunun icerigi icin Bas Sayfaya dönemnizi tavisye ederim
Tüm okuyan sevgili canlara ve özellikle buradaki üye arkadaşlara da öncelikle "selamlar" (bundan sonra her mesajıma "selam" girişiyle başladığım varsayılsın dileğiyle),

Forumunuzu bir süredir takip ediyorum ve forumunuzdaki ilk mesajımdır. Niyetim asla kimseyi kırmak, incitmek, aşağılamak, alt etmek, vs. değildir. Umarım/dilerim asla birbirimizi kırmayız, incitmeyiz de (ve lakaplar da takmayız, alay/hakaretler de etmeyiz ve en ufak bir saygısızlık, sevgisizlik, hoşgörüsüzlük, anlayışsızlık, tahammülsüzlüklerde de bulunmayız.). Ve hep bu şekilde de devam ederiz inşallah. Belki de güzel bir dostluk/yakınlaşma doğar aramızda (ki Allah şahit ben hep Şii'leri, Caferi'leri biz Anadolu Alevilerinden, kendimizden; en azından bize Sünni'lerden çok daha yakınlar, diye bilirdim doğrusu).

Arkadaşlar, okuduğum bazı haber sitelerinde ben de birkaç görüntüye/resme denk gelmiştim. Bu konuyu okuyunca aklıma geldiler ve ekleyeyim dedim.
Elbette, istedikten sonra, bu resimlerin altına ben de istediğim her türlü yorumu, açıklamayı, vs. yazabilirim. Örneğin, Bektaşiliğe ve Bektaşilere yukarıda yapılan ithamların aynısını resimlerin altına İran ve İran Şii/Caferi'leri için yazdığımı düşünün. Oysa ki, tüm resimleri aldığım yerler var ve hakikat/gerçekler de oradadır. O yerlerin linklerini şimdilik vermiyorum, sonra yazacağım.

Ayrıca, her milletin, inancın, dinin iyileri de vardır kötüleri de. Bunun da bilincinde bir can, ve eğer ki kabul ederseniz ibadeti "Cem" olan ve Hz. Ehlibeyt, Hz. 12 İmam ile birlikte Hz. Hünkar Hacı Bektaş Veli'ye ve tüm diğer ulularımıza da sonsuz saygı ve sevgisi olan bir kardeşiniz, olarak,

Şimdilik bu resimler hakkında ki yorumlarınızı, düşüncelerinizi, sizde oluşturduğu izlenimlerinizi alabilir miyim, rica edebilir miyim?

Not: Yorumumu 1-2 defa gözden geçirdim. Kırıcı, incitici değil gibi (sanırım "kul hakkı"na giriyor). Eğer öyle ise lütfen uyarın, cahilliğime verin ve şimdiden özürler de dilerim. Forumlarda yazışmaya pek alışkın değilim!

Saygılar ve sevgilerimle...

Ham can
Üslubun gayet nazik anlaşılan o ki insan unsuruna değer veriyorsun bu güzel umarım bu tip yaklaşımlar her boyutta yaygınlaşır ,bazen insanlar birbirlerini yeterince tanımaya bile fırsat bulmadan kapışıyorlar oysa konuşulsa dialog kurulabilse belki birçok sorun çözülür çünkü pek çok ortak nokta bulunabilir,çoğaltılabilir,
Nazik bir dille vermeye çalıştığın mesaj açıkça anlaşılıyor ,
Mademki birkaç fotoğraf karesi işbirliği anlamına geliyorsa alın işte size Şiilerin işbirliği demeye getiriyorsun,
İlk aşamada haklısın ! demek gerekir,eğer birkaç resim karesiyle hüküm kurulacak ise sözünde mesajında doğru ve haklı kabul edilebilir,dar bir bakışla bakılırsa haklısın ama geniş ve detaylı bir incelemeyle bakılırsa yaptığın analiz dardır,sığdır,kısırdır….
Zira sunulan fotoğraflarla sizin sunduğunuz fotoğraflar birbiriyle kıyaslanamaz,fotoğrafta bir araya gelen insanların amaçları ve niyetleride fotoğrafa dahil edilmelidir,bir araya geliş nedeni dahil edilmelidir,zamanlaması ve alınan kararlar yada konuşulan konularda fotoğrafa dahil edilmelidir,fotoğraf karesine girenlerin diğer fotoğrafları da yorumun içine katılmalıdır,forumda pek çok kez parça –bütün ilişkisini anlatmaya çalıştım çünkü önemlidir,parça bütünü anlatmada her zaman yetersizdir,bütüne bakmak gereklidir zorunludur,bunu göstermeye çalıştım,
Bektaşilik çıkış ve kuruluş amacıyla bakıldığında işbirlikçidir,Osmanlı sultanı 2.bayezid kurmuştur,dergaha atamaları o yapmıştır,doğal olarakta dergahtakilerin siyasi ve diğer tavırlarıda buna uygun olarak gelişmiştir,yani Bektaşi işbirlikçilik ilişkisini günümüze ait birkaç resimle değerlendirmek aldatıcıdır,Bektaşiliğin özünde işbirlikçilik yalaklık,güce tapıcılık,egemenlerden bir şeyler beklemek vardır,bu taruikatın doğasında vardır,saltanata göbekten bağlı bir tarikattan ve elemanlarından zaten başka bir şey beklenemez,
1826 ya kadar Osmanlının her dediğin yapan her sözünü buyruk kabul eden Bektaşiler 1826 da darbe aldıklarında bile bir müddet sonra yine Osmanlıyla kucaklaşmışlardır,barışmışlardır,çünkü bu tarikat felsefesinin ruhunda devrimcilik haksızlığa karşı direnç değil işbirlikçilik yatmaktadır,
Bu yüzden her Bektaşi tekkesi hangi ülkedeyse o ülkenin egemenlerine hizmet etmiş biat etmiştir,bu yüzden devrimci bir tek Bektaşi önderi yada elemanı çıkmamıştır,
Bu yüzden çelebi Cemalettin müdafasında “padişahın ayağının tozuna yüzümü sürmeye geldim” diye yazmıştır,bu yüzden Osmanlı dönemi Osmanlıyı destekleyen Bektaşiler,cumhuriyet döneminde de kendi dergahlarını kapatan cemlerini yasaklayan yönetici egemenleri desteklemişlerdir,resmi düzene uşaklık ruhlarına işlediği için son halifeleri bedri noyan laik ve kemalist ideolojiyle iç içe girmiş bir Bektaşilik duruşunu birleştirmiştir,örnekleri her dönem ve her Bektaşi önderi için genişletebilir çoğaltabiliriz ama bu kadar yeterli olmalı,özetle Bektaşiliğin ruhunda insana kulluk halkın ve egemenlerin razılığı vardır,
Bu yüzden bundan etkilenen Bektaşiler diyanetle iç içe girmek pay almak istemektedirler,bu nedenle sunulan fotoğraflara göre değil geçmişten günümüze oluşan çizgiye göre fotoğraflar değerlendirilmelidir,bu gerçeği göz ardı ederseniz tabiî ki bir iki fotoğrafla iş sırıtır,gerçekliği olmaz,
Sizin sunduğunuz fotoğraflarıda aynı şekilde değerlendirmelisiniz,
Tüm dünyada emperyalistler Müslümanlara yönelik zehirli işler oyunlar pusular kurmaktadır,ırakta afganistanda pakistanda Müslümanları içsavaşa mezhebi savaşlara kışkırtmaktadırlar,ırakta hergün onlarca alevi katledilmektedir,istiyorlarki Alevilerde aynı şeyi Sünnilere yapsın ve bu olayı anında tüm dünyaya yayalım ve kaşıyalım,
Peki bu durumda basiretli bir alime siyasetçiye aydına yani kısaca müslümana düşen görev nedir? Bu oyunu bozmak değimlidir? Bu dialogtan başka nasıl yapılır? Tabiî ki alevi ve Sünni dünyanın alim aydın yada siyasetçilere sık sık bir araya gelecek ve bu pusu bozulacaktır,
BU nedenle ırakta alevi din alimleri yanlarına Sünni din alimlerini alıp bunlar bizim kardeşimiz din kardeşimizdir bunlara zarar vermek haramdır demişlerdir,vahdet en önemli konumuzdur ve asla Müslümanların iç savaşına izin vermeyeceğiz,Amerika İsrail İngiltere ittifakına karşı sadece Müslümanları değil herkesle bir araya gelinebilir
Şimdi iran cumhurbaşkanının bu amaçla rusyadan putin yada venezualadan chavezle bir araya gelip kucaklaşmasını resimleyip nasıl yorumlayabiliriz?
Bu işbirliğimidir öyleyse amacı nedir bu birlikteliğin ? diye sorgulamak gerekmez mi?
Ama bunlar yapılırken hangi noktada dik duruluyor hangi noktada sabrediliyor konusu da önemlidir,
Kısa kesiyorum zira elindeki kalemi bu şekilde kullanan bir akıl neyi söylemeye çalıştığımızı anlamış olmalı ……
Eğer 12 imamlara gerçekten değer veriyorsan ve bunu söylediğin halde halen cem olayını ibadet olarak görebiliyorsan ve Sünni tasavufcu hacı bektaşı önder olarak kabul edebiliyorsan
Asıl uğraşman gereken alanın forumun bu tür bölümleri olmadığını ,temel inanç noktasında 12 imamların inanç ilkelerini daha çok okuyup değerlendirmen gerektiğini düşünüyorum,dikkatini 12 imam yolunun 5 temel ilkesine çevirmen gerektiğine işaret ediyorum,
HamCan

Mesaj gönderen HamCan »

ali muhsin yazdı:Arkadasim Biz ne Anlatmaya calisiyoruz Sen hangi Alanlari getiriyorsun ...
Güzel can, sevgili canlar,

Bu konuyla (ve daha pek çok diğer konuyla da) çokça ilgili olduğunu düşünüyorum, ümit ediyorum. Ve birkaç mesaj sonra bunu kesin olarak hep birlikte göreceğiz, anlamış olacağız zaten.

Bu konuyla ilgili olabileceğini sevgili “biralevi” can da sezdi ve yorumunda da güzelce ifade etti zaten, ki çok haklıdır da; birkaç mesaj sonra göreceğiz inşallah!
biralevi yazdı:Mademki birkaç fotoğraf karesi işbirliği anlamına geliyorsa alın işte size Şiilerin işbirliği demeye getiriyorsun,
İlk aşamada haklısın ! demek gerekir,eğer birkaç resim karesiyle hüküm kurulacak ise sözünde mesajında doğru ve haklı kabul edilebilir,dar bir bakışla bakılırsa haklısın ama geniş ve detaylı bir incelemeyle bakılırsa yaptığın analiz dardır,sığdır,kısırdır….
Forum konusunu görünce aklıma ilk bu resimler gelmişti ve konuya da ekledim. Amacım, Sünni’ler ile Şii’ler (devletler, insanlar, din adamları, vs. farketmiyor) arasında da böyle görüntülerle kolayca karşılaşılabileceğini sizlere, bizlere, herkese gösterebilmekti. Dolayısıyla, görüntülere/görünüşe/zahire, her gördüğüne (duyduğuna ve hatta okuduğuna dahi, hele kaynak/link de yoksa!) 100% inanmamak/aldanmamak gerektiğini vurgulamak/hatırlatmaktı (en doğrusu da budur diye düşünüyorum!). Görünüş/görüntü/zahir tek başına yanıltıcı/aldatıcı olabilir; her zaman tam da gerçeği/hakikati yansıtmayabilir. Gerçek/hakikat her zaman tam da gördüğün, görüntüye bakarak sandığın/düşündüğün, kısacası görüntüdeki (ve de duyduğundaki, okuduğundaki) gibi olmayabilir. Hani bir atasözü de vardır: “Gördüğünün yarısına inan, duyduğunun hiçbirine inanma.” diye. Şimdi, burada 3 husus var diyebiliriz: i) gördüğün, ii) okuduğun, iii) duyduğun. Bunlara hangi ölçüde inanmalıyız sizce?.

İsterseniz, saygın birkaç günümüz din adamınızın ismini de yazın, isimlerini google’dan “Recep Tayyip Erdoğan” ve/veya “Ali Bardakoğlu” (veya belki “Mason”, “Sabetay”, “Yahudi”, “Papa”, “Bush”, “Obama”, vs. bile) ile de birlikte girerek bir aratalım, ve neler çıkacak görelim. İlla ki onlarla (en az biri ile) ilgili de birkaç görüntü (haber, Photosop hilesi, vs.) çıkabileceğini ümit ediyorum (Zaten, ikimizi de sevmeyen bazı zalimler, yalancı/iftiracılar bizi ve sizi de Yahudiliğe, İbni Sebe’ye, vs. bağlamıyorlar mı can?)! İsterseniz birkaç isim verin hep beraber bir araştıralım, deneyelim. Photoshop/bilgisayar ile ise yapılmayacak şey yokmuş diye söylüyorlar!!!
ali muhsin yazdı:1) Erdogan -Ahmedinejad görüsmeleri Siyasidir ,iki Devlet adamin ve Disisleri bakanlarinin yani iki Müslüman ülkenin Görüsmeleri iki ülkenin Ticari ilim Teknik alanlarinda gelistirmek icin yapilan görüsmelerdir..
Sadece öyle mi gözüküyor sahiden can? Ya da, masumca, sadece öyle mi görmek istiyorsunuz? Kusur/hata/noksan görmek, başka türlüsünü görmek/düşünmek asla istemiyorsunuz her halde; ki ben de böylesinin, böyle duygu/düşünce/tavır ve hareket/davranışların çok daha doğru/uygun/yakışanı (“mümin”e yakışanı) olduğunu düşünüyorum ve olduğuna da inanıyorum aslında. Yani, kendimiz için ne istiyor, düşünüyor, yapıyor, layık görüyor isek başkaları için de öyle olmalıyız diye biliyorum (“İslam”ın ve “insanlık”ın bir gereği/kuralı olarak. Çok özür diliyorum, bunları bilgiçlik taslamak ya da sizlerde olmadığını söylemek, vs. için değil; sadece ve sadece eğer içimizde var ise bilmeyenleri ve bilmeyen okurlarımızı bilgilendirmek ya da tekrar hatırlatmış olmak için yazıyorum.). Oysa, istesek, o resimlerin altlarına yeteneğimize, isteğimize/niyetimize, dileğimize, kalbimize/gönlümüze, amacımıza/hedefimize, menfaat/çıkarımıza göre, rantımız uğruna ne hikayeler, ne senaryolar, ne komplo teorileri de düze(nleye)biliriz, yazabiliriz değil mi?

Aslında, ilk 2 resim için haklısınız da can. Linkleri, sırası ile, aşağıdadır (Ancak, 2. linkteki parantezler arasında da verdiğim “dini lider Ali Hamaney” ifadesine de dikkatinizi çekerim):

TIKLAYIN: 1. Resim

TIKLAYIN: 2. Resim (Bu linkte “Başbakan Erdoğan, bugün Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, dini lider Ali Hamaney, Dışişleri Bakanı Manuçehr Mottaki ve eski Cumhurbaşkanı Rafsancani ile görüşecek.” diye bir ifade de yazıyor!!!)
ali muhsin yazdı:1) Erdogan -Ahmedinejad görüsmeleri Siyasidir ,iki Devlet adamin ve Disisleri bakanlarinin yani iki Müslüman ülkenin Görüsmeleri iki ülkenin Ticari ilim Teknik alanlarinda gelistirmek icin yapilan görüsmelerdir..
Ve sahiden tüm resimlerden sadece bunu mu çıkardınız can? İnanın, son 4 resimden (sanırım!) 3’ünde sayın Ahmedinejad namaz kılıyor, Cuma namazı. Hem de Sünni’lerle, Sünni’lerin içinde, Sünni bir imamın (!!! Kusura bakmayın, İmamların sadece 12 tane olduğunu elbette ki biliyorum, kabul ediyorum.) arkasında! 4. resim de (el ele olan!) yine bu konu/haber ile ilgilidir aslında! Cevaplardan sonra onların linklerini de teker teker vereceğim, paylaşacağım inşallah.
ali muhsin yazdı:Ehli Beytin Soyundan gelenler Caferi istihadina göre Namaz kilar Hanefi isithadina göre degil ! ve asla Zamanin muaviyelerine Taviz vermezler ! … Simasina baktigimizda zerre kadar Ehli Beyti temsil,eden bir nur dahi yok .senin kücümsedigin kisiler Alimler ise Ehli Beytin soyundan gelenlerdir !! Gözlerini ac ve Dünyadakilerini gör !!
Ayrıca, haberde yazan bazı ifadeler (sayın Ahmedinejad’ın ifadeleri) de inanın çok çok ilginç, benim çok çok dikkatimi çekti ve bana çok çok ilginç geldi doğrusu! Konuşacağız inşallah! Bilmiyorum buna ne dersiniz, buna da hiç bir şey demez misiniz (Şimdilik, “namaz” olayına yani!!! Böyle bir şey olası mıdır Şii/Caferi’likte? Sünni Osmanlı camisinde, Sünni imamın arkasında? Bilmediğim için soruyorum!)?
biralevi yazdı:Zira sunulan fotoğraflarla sizin sunduğunuz fotoğraflar birbiriyle kıyaslanamaz,fotoğrafta bir araya gelen insanların amaçları ve niyetleride fotoğrafa dahil edilmelidir,bir araya geliş nedeni dahil edilmelidir,zamanlaması ve alınan kararlar yada konuşulan konularda fotoğrafa dahil edilmelidir,fotoğraf karesine girenlerin diğer fotoğrafları da yorumun içine katılmalıdır,forumda pek çok kez parça –bütün ilişkisini anlatmaya çalıştım çünkü önemlidir,parça bütünü anlatmada her zaman yetersizdir,bütüne bakmak gereklidir zorunludur,bunu göstermeye çalıştım,
Sevgili can,

Haklısınız. Ancak, kendi resimlerinize hiç link/kaynak, vs. de vermemişsiniz (Eklediğim ilk 2 resmin kaynak/linkini bu mesajımda verdim. İnşallah, son 4 resmin kaynak/linklerini de kesinlikle vereceğimden emin olabilirsiniz. Böylece, gereken tüm parçalara bu link/kaynaklardan ulaşabileceksiniz.)! Eğer, sizler de resimlerinizi aldığınız yerlerin, haberin/olayın, vs. her ne ise kaynak/linkini de verirseniz biz okurlar da neymiş, ne değilmiş diye bakar; onu okuma, görme, araştırma, düşünme, değerlendirme ve sonunda da inanma veya inanmama hakkımızı/irademizi/özgürlüğümüzü kullanma imkanına da sahip olmuş oluruz, olabiliriz (Ayrıca, zaten bildiğinizi düşünerek, bir noktaya daha tekrar dikkatleri çekmek istiyorum: Kaynak/link versek dahi “Kuran = Ehlibeyt = 12 İmam”dan başka hangi kaynak/kitap/link “tam doğru”dur, “kesin”dir, “%100 güvenilir”dir, “tartışılmaz”dır?).
biralevi yazdı:bazen insanlar birbirlerini yeterince tanımaya bile fırsat bulmadan kapışıyorlar oysa konuşulsa dialog kurulabilse belki birçok sorun çözülür çünkü pek çok ortak nokta bulunabilir,çoğaltılabilir,
Sevgili can,

Keşke yüce Allah nasip etse de farklılıklarımıza rağmen “vahdet = bir(lik)” olsak, olabilsek. (“Namaz”, “Cem” gibi ibadetsel/şekilsel) Farklarımıza, farklılıklarımıza rağmen birbirimizi olduğumuz gibi kabul etsek, edebilsek (Allah, Muhammed, Ali, Ehlibeyt, 12 İmam aşkına, yüzü suyu hürmetine, sevgisinin/aşkının, bu ortak noktalarımızın hatırı için. Anadolu Alevi/Bektaşi’si, Balkan Alevi/Bektaşi’si, İran Alevi/Şii/Caferi’si, Azeri’si, vs. demeden/diye ayırmadan.), bunu başarabilsek, “birlik” olabilsek. Bu dünyada ve ahirette bile birlikte yaşamayı, yaşayabilmeyi kabul etsek, edebilsek, isteyebilsek, içimize sindirebilsek. Siz bir “Website”si olanağına sahipsiniz, ki bu konuda daha fazla katkıda bulunma olanağına da sahipsiniz böylece. Ve bizler de yorumlarımızla, yaklaşımlarımızla elbette.

Not: Resimlerinizin link/kaynaklarını da gerçekten çok merak ettim, varsa, yazarsanız çok mutlu olurum.

Saygılar ve sevgilerimle…
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

HamCan yazdı:
Keşke yüce Allah nasip etse de farklılıklarımıza rağmen “vahdet = bir(lik)” olsak, olabilsek. (“Namaz”, “Cem” gibi ibadetsel/şekilsel) Farklarımıza, farklılıklarımıza rağmen birbirimizi olduğumuz gibi kabul etsek, edebilsek (Allah, Muhammed, Ali, Ehlibeyt, 12 İmam aşkına, yüzü suyu hürmetine, sevgisinin/aşkının, bu ortak noktalarımızın hatırı için. Anadolu Alevi/Bektaşi’si, Balkan Alevi/Bektaşi’si, İran Alevi/Şii/Caferi’si, Azeri’si, vs. demeden/diye ayırmadan.), bunu başarabilsek, “birlik” olabilsek.
İnsanlar fıtraten kardeştir diyor Hz.Ali yani suret ve biçim olarak kardeşiz
sonra diğer kardeşlik ahkamı gelir din kardeşi olabilir aynı dinin içinde aynı anlayışı taşıyan kardeşlik olabilir
ortak vatan kaygısıyla oluşan kardeşlik gelebilir
doğal felaket zamanında insanların dayanışması şeklinde kardeşlik gelebilir
emperyalizme karşı birleşerek bir kardeşlik anlayışı olabilir
ama toplumun fesada fitneye bile bile göz göre göre yöneltildiği batılı yayma konusunda çaba gösterenlerle inanç kardeşliği kurulamaz dialog kurulabilir ama inanç ibrliği olamaz
12 imam yolunu çarpıtıp cemi semahı sazı ibadet diye yutturmaya çalışan bektaşilerle kardeşlik olmaz
tıpkı koyunun kuzu ile kardeş olamayacağı gibi
Hz.Alinin ismini ve resmini kullanarak gelecek nesillerimizi zehirleyen bektaşilerle kardeşlik olmaz
normalde böyledir ama vatan işgal edilirde aynı cephede savaşmak zorunluluğu doğarsa yada emperyalizme karşı savaşmak gerekirse doğal felaketler döneminde olursa o ayrı konudur
dialog olabilir nitekim biz sitemize gelenlere samimi iyiniyetli davranıyoruz ve fikirlerini savunma şansını sonuna kadar tanıyoruz
ama bir bektaşi sitesinde bu imkan bize tanınmıyor çünkü bu iki inanç birarada olamaz,nasılki hem sünni hem alevi olmak mümkün değilse hem bektaşi hemde alevi olmakta mümkün değildir
vahdet barış başka şeydir inanç kardeşliği başka şeydir
12 imamların fikirlerine ihanet edenler ile inanç kardeşliği olmaz
ceren

Mesaj gönderen ceren »

Musa Özateş yazdı:[ama bir bektaşi sitesinde bu imkan bize tanınmıyor çünkü bu iki inanç birarada olamaz,nasılki hem sünni hem alevi olmak mümkün değilse hem bektaşi hemde alevi olmakta mümkün değildir
musa abi benimde birçok sitede başıma geldi cemi semahı sazı sorgulamaya kalktım hemen şii deyip damgaladılar ve susturdular bu insanlarla birlik olmaz hem cahiller hemde biliyorum sanıyorlar sorgulamaya bile yanaşmıyorlar
Hz. Ali sazmı çaldı semahmı döndü deyince kızıyorlar sonra onun resmini kullanıyorlar
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Hamcan

Bizler Bektasilerin ikiyüzlülügünü ,Sahtekarliklarini vede Alevilik kisevesi altinda, Alevileri onca kuruluslara Pazarladiklarini aciga cikardigimizda ,kendileri Siyirilmak icin Devamli Irani öne sürerek kendi Sahtekarliklarini kamufle etmeye calisiyorlar ...yanlis anlamayin fakat Sizdede öyle bir tavirlar var ..Nazik ve düzgün yazinizin atlinda mutlak baska gizli Düsüncelerin oldugu kesin, Sahsen Sizde bu konuda Samimiyetlik göremiyorum ..konu basligina uymayan iki siyasi Adaminin Resmini koyarak "Iste sizde busunuz " imaji vererek Bektasileri korumaya kalkmissiniz...hatta Resimlerin Foto Montaj oldugunu idia ederek gülünc duruma düsmüssünüz. ( Fotoshopla bende ugrsiyorum sünki ) yani Bektasilere Toz kondurmamak icin iyi niyet gözüküpte Bektasiligin Sahtekarliklarini bu gibi Nazik bir tavirla ört bas etmeye calisip ve habire Irani öne sürmeniz Bektasilerle ayni tavirda oldugunuzu göstermektedir ...Iran -Türkiye ve iki Cumhurbaskanin görüsmesi gayet dogaldir ..Erdoagnin, Seyyid Ali Hamanei ile görüsmesi dogaldir .Bugün Cahvez olsun , Morales olsun ve diger Cumhurbaskanlari olsun, Seyyid Ali Hamanei ile Görüsmüslerdir.. buda Dogaldir ..Ama siz ilede igne Deliginden bahaneler ariyarak Bektasiligin carpik Düzenini bir iki Resimle ve sahsi Yorumunuzlada kapatmaya calismaniz ve bunuda siyasilestirmeniz bir hayli ilginctir ..Ayrica Sn Ahmedinejad bir Camiyi Ziyaret etmisse ve orda Namaz kilmissa ve " kendi ictihadina göre Caferi Mezhebine göre Namaz kilmissa" buda gayet Dogaldir ..Vahdet Anlayisi denen birsey vardir ...Musa abimiz ve Biralevi abimiz Size bu konuda gereken Cevaplari verdikleri halde, Siz halen Konu basligi ve icerigi ile alaklari olmayan Resimlerden bahsediyorsunuz ...neyi ve kimi korumak istiyorsunuz ..? illede böyle benzeri Resimler eklemek istiyorsaniz Resimleri Ayri bir baslikta acabiloir ve konu hakkinda tartisilir, konusup, yazilir Fikirler görüsülür ...Konu basligina ve icerigine Dikkat ediniz !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
HamCan

Mesaj gönderen HamCan »

ali muhsin yazdı:Bizler Bektasilerin ikiyüzlülügünü ,Sahtekarliklarini vede Alevilik kisevesi altinda, Alevileri onca kuruluslara Pazarladiklarini aciga cikardigimizda ,kendileri Siyirilmak icin Devamli Irani öne sürerek kendi Sahtekarliklarini kamufle etmeye calisiyorlar
Sevgili can,

O zaman, fazla uzatmayayım bu mesajımda, kısaca yazayım! Bakınız, aşağıdaki resimlerin ve diğerlerinin üstüne ve altına, sağına ve soluna da, ben de istediklerimi yazabilirdim!

Oysa, yaklaşım şöyle olmalıdır:

İşte 1. resim:

Resim

İşte linki/kaynağı: TIKLAYIN: 1. Resim

İşte link/kaynak içeriği:
http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=106055&interstitial=true yazdı:Erdoğan-Ahmedinecad zirvesi
27 Eylül 2007 Perşembe 11:31
Başbakan Erdoğan İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ile görüştü.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ile görüşmesinde, iki ülke arasındaki ilişkiler ve enerji işbirliği konularının ele alındığı öğrenildi.

Birleşmiş Milletler (BM) Binası'nda gerçekleşen görüşmede Recep Tayyip
Erdoğan ile Mahmud Ahmedinejad'ın, iki ülkeyi ilgilendiren konularda görüş
alışverişinde bulundukları ve enerji işbirliği konusunu ele aldıkları bildirildi.

Erdoğan, Ahmedinejad ile görüşmesinden ayrılırken, AB Ortak Güvenlik ve Dış Politika Yüksek Temsilcisi Javier Solana ile karşılaştı. Erdoğan ile Solana
birbirlerine sarılarak bir süre sohbet ettiler.
İşte 2. resim:

Resim

İşte linki/kaynağı: TIKLAYIN: 2. Resim

İşte link/kaynak içeriği:
http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=55515 yazdı:Başbakan Erdoğan İran'da
03 Aralık 2006 Pazar 00:01
Başbakan Erdoğan, bir günlük çalışma ziyareti için gittiği İran'da samimi bir şekilde karşılandı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 1 günlük çalışma ziyareti için İran’da. Başbakan Erdoğan’ı, Tahran Mehrabad Havalimanı’nda İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Mutteki karşıladı.

Başbakan Erdoğan, bugün Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, dini lider Ali Hamaney, Dışişleri Bakanı Manuçehr Mottaki ve eski Cumhurbaşkanı Rafsancani ile görüşecek.

Başbakan’ın kısa bir süre içinde Suriye ve Lübnan’ı da ziyaret etmesi bekleniyor.//
Sevgili can,

Anladığım kadarıyla, verilen resimlerin altına ve üstüne yazdıklarınız sizin kendi/şahsi/taraflı ilaveleriniz (miş gibime geliyorlar, "doğru/gerçek" de olabilir, "yanlış, yalan/iftira, vs." de olabilirler; durduk yere kimsenin "günah"ını almak istemem/istemeyiz!)!

Ancak, resimlerinizin kaynağı/linki yok! Olsa, biz okurlar kaynak/link içeriğine de ulaşabilsek çok daha iyi olacaktır! Mümkünse, varsa, kaynak/linki de bir veriniz ki "birinci el"den de neymiş ne değilmiş bir bakabilelim/görebilelim, okuyabilelim/anlayabilelim/bilebilelim! Böylece, bilerek ya da bilmeyerek, ne sizin ne de bir başkasının "günah"ını almayalım, "günah"ına girmeyelim (ve de "kul hakkı"na!)!

Ayrıca, “Gördüğünün yarısına inan, duyduğunun hiçbirine inanma.” diye de bir söz var! Şimdi, burada 3 husus var diyebiliriz: i) gördüğün, ii) okuduğun, iii) duyduğun. BKaynak/link ver(ebil)seniz dahi bunlara hangi/ne ölçüde inanmalıyız/inanabiliriz sizce? Ve, bir diğer deyişle, insan/kul yapımı hangi kaynak "tam/kesin, 100% güvenilir, tartışılmaz"dır?

ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Hamcan

Resimleri genelde Googleden buluyorum ,o Resme Tiklayinca O Resmin Hangi Sayfada oldugunu görüyorum fakat bazen Siteler Inglizce veya Arnavutca vs cikiyor yani bazen Türkce Sitelerinde bulamadigimiz Resimler Yabanci kanalli sitelerden bulup tedarik edebiliyoruz, buda ismizi kolaylastiriyor ..kaynak vermek tabiki iyidir, O konuda Haklisiniz ...Fakat ..benim Anlamadigim bunu Bastan Söyleyebilirdiniz yani herhangi Bir resmi örnek olarak Sunabilirdiniz ,ama siz Nedense Digerleri gibi Irani öne sürerek ve Iranin Cumhurbaskani ile Erdoganin Resimlerini sunup " Sizde ( Siz irancilarda ) Böylesiniz ) imaji vermissiniz ..Bazi Resimlerde Fotomontaj Yapmisimdir söyleki, iki Resim kulanarak biri Orjinali olup digeri ise Fotomontaj Yaptigim olmusturki kiyaslama olarak yaptigim Fotomontajla olayin perde arkasini anlatmaya calismisimdir ..örnegin Su Linke tiklayin

http://alevisesi.com/forum/viewtopic.php?f=33&t=2190

Bektasi Tekklerinde Amerikan, Suudi Vahabilerin, ingilterenin vs Bayraklarinin oldugunu ORJINAL RESIMDE görebilirsiniz ! Bu ORJINAL Resimleri Direk olarak bazi Bektasi Sitelerinden aldigimida yazabilirim ..ayriyetten Resmin altindaki Yazilarin uzunlugu nedeniyle bu yazilari kendim bir isim ekleyerek örnegin " Resim 1 " olarak altyazinin uzunlugunu kesip iceri vermekteyim ..zannetmeyinki biz burda birilerine iftira atarak yaris yapiyoruz , bu bize yakismayan bir tavirdir ..! Resimleri ise Bazi Sitelerden direk olarak aliyor ve bunu günümüzde Alevilere karsi oynanan oyunlari isaret ederek ekliyoruz...Ama buna karsilik sizde Devamli olarak Digerleri gibi Irani öne sürerek ve kiyaslama olarak Bektasiligin Alevi Pazarlamasini örtmek kamufle etmek istediginizi göstermek istiyormus gibi bir imajda veriyorsunuz Dogrusu ...kisacasi sizin ne demek istediginizi anladim...Burda eklenen Resimlerin nerden geldigini bilmek isteyen Arkadaslar Google Bektashi veya Bektasi veyahutta American Bektashi yazarlarsa Resimleride nerden alinti yapildigini ve bu Resimlerin Bazi Bektasi Sitelerinden direk olarak Aldigimizi ve Bektasilerin gercek yüzlerini ortaya böylikle cikardigmizi görürler .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Hamcan kardeşim,
Siyasi kişiliklerin siyasi kişiliklerle görüşmesi ile bektaşi önderlerinin siyasi kişiliklerle görüşmesi arasında bağ kurmak yanlış bir önerme olur.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
HamCan

Mesaj gönderen HamCan »

ali muhsin yazdı:Hamcan

Resimleri genelde Googleden buluyorum ,o Resme Tiklayinca O Resmin Hangi Sayfada oldugunu görüyorum fakat bazen Siteler Inglizce veya Arnavutca vs cikiyor yani bazen Türkce Sitelerinde bulamadigimiz Resimler Yabanci kanalli sitelerden bulup tedarik edebiliyoruz, buda ismizi kolaylastiriyor ..kaynak vermek tabiki iyidir, O konuda Haklisiniz
Sevgili can,

Çok teşekkür ediyorum. Ve şimdiden çok özürler de diliyorum muhtemel (bilmeyerekten olan) kusurlarım için!
ali muhsin yazdı:kisacasi sizin ne demek istediginizi anladim...Burda eklenen Resimlerin nerden geldigini bilmek isteyen Arkadaslar Google Bektashi veya Bektasi veyahutta American Bektashi yazarlarsa Resimleride nerden alinti yapildigini ve bu Resimlerin Bazi Bektasi Sitelerinden direk olarak Aldigimizi ve Bektasilerin gercek yüzlerini ortaya böylikle cikardigmizi görürler .
Tam olarak, resim/görüntüleri aldığınız link/kaynak'ları da (bizzat kendiniz bulup biz okurlarla) paylaşırsanız çok daha doğru olacaktır diye düşünüyorum ("Arnavutça", "İngilizce", vs. dil önemli değil!). Böylece, bir de bizler (bizzat kendimiz) görelim bakalım olayın/işin aslı/gerçeği neymiş, ne değilmiş!

İsterseniz, ondan sonra da hakkımdaki "soru/merak/iddia/zan"larınıza geçeriz. Şu aşamada, link/kaynak'ları bekliyorum.

HamCan

Mesaj gönderen HamCan »

meshedi313 yazdı:Hamcan kardeşim,
Siyasi kişiliklerin siyasi kişiliklerle görüşmesi ile bektaşi önderlerinin siyasi kişiliklerle görüşmesi arasında bağ kurmak yanlış bir önerme olur.
Güzel can,

Bakınız, 2. resim’e ilişkin içerikte şöyle bir ifade de geçiyor: “Başbakan Erdoğan, bugün Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, dini lider Ali Hamaney, Dışişleri Bakanı Manuçehr Mottaki ve eski Cumhurbaşkanı Rafsancani ile görüşecek.” Dikkat ediniz, dini lider Ali Hamaney diyor!

Gerçekten de "Ali Hamaney" belki sizin "dini lider"iniz değildir. Bu nedenle, 2. mesajımda şöyle bir ifade de yazmıştım: İsterseniz, saygın birkaç günümüz din adamınızın ismini de yazın, isimlerini google’dan “Recep Tayyip Erdoğan” ve/veya “Ali Bardakoğlu” (veya belki “Mason”, “Sabetay”, “Yahudi”, “Papa”, “Bush”, “Obama”, vs. bile) ile de birlikte girerek bir aratalım, ve neler çıkacak görelim. İlla ki onlarla (en az biri ile) ilgili de birkaç görüntü (haber, Photosop hilesi, vs.) çıkabileceğini ümit ediyorum (Zaten, ikimizi de sevmeyen bazı zalimler, yalancı/iftiracılar bizi ve sizi de Yahudiliğe, İbni Sebe’ye, vs. bağlamıyorlar mı can?)! İsterseniz birkaç isim verin hep beraber bir araştıralım, deneyelim. Photoshop/bilgisayar ile ise yapılmayacak şey yokmuş diye söylüyorlar!!!

İsterseniz birkaç isim verin hep beraber bir araştıralım, deneyelim. İsterseniz "Ali Hamaney" için araştırmaya şimdiden başlayayım. Ne dersiniz?

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön