VEliyeddin Efendinin İtirafı

AZADİ

Mesaj gönderen AZADİ »

KARAPAPAK MURAT yazdı:Hz.İmam Ali(as) ın arkasına sığınarak rant çevirmeye kalkmayın Teoman bey. Alevilerin Humeynisi olmaktan vazgeçin tövbe edin.

Sayın Murat İmam Ali (a.s) arkasına sığınma fikri yadırganacak bir durum değil. Ben kendi şahsıma konuşacak olursam İmam Ali (a.s) şefaatini Allahtan diliyorum. İnşaallah İmamlarımıza layık onların yüzünü kara çıkarmadan ömrümü devam ettirebilirim. Hatalarım eksiklerim sürçmelerimden dolayı Allahtan af dilerken O güzel İmamın sevgisini kendim için bir azık yapmayı da şeref bilmekteyim. İnsan yaşadıklarıyla tecrübeleriyle bazı gerçekleri görmeye başladığında birçok sorunun cevabını daha net olarak bulmaktadır. Sizinde karşınıza alıp mücadeleye giriştiğiniz insanlar bizzat aynı toplumun içerisinden yetişmiş ve hala yaşamlarını bu toplum içinde sürdürmeye gayret etmektedirler.

Alevilerin ilim yolunda gerçekleri görüp eksikliklerini tamamlama gayreti varken birilerinin bunu bir rant haline getirmesi mümkün değildir.

Çünkü alışılmışın dışında bir söylem ve eylem sürdürmeye devam etmektedirler. Diğer taraftan hatalı olanın kimliği ne olursa olsun doğru olarak bilineni açık birşekilde dilegetirmeyi görev bilmişlerdir.

Rant peşinde koşanların özelliği ise etliye sütlüye karışmadan herkese eyvallah çekip kendi menfaatini düşünmektir.

Eğer tüm bunlara rağmen birileri menfaat ve rant amacıyla Alevi toplumunun inancını sömürmeye çalışırsa burada ilk tepkiyi verecek kişiler bellidir.

Sizden ricam hem kendinizin hemde başkalarının zamanını boşa harcamasına neden olmayın. Belki diğer arkadaşlar daha faydalı çalışmalarını fikirlerini beyan ederler. Daha yapıcı tutumlar sergilerler.

Yüzde yüz aynı fikirde ve aynı davranışlarda olmamız elbette şimdilik mümkün değildir. Ama bizler aynı inanca inandığımızı iddia eden kişiler isek umumda ve özelde hangi konularda fikir beyan edeceğimizi bilmeliyiz.

Tüm herşeye rağmen ben buyum diyorsan Allah sana ve diğer arkadaşlara sabır versin diyorum. sonu başı belli olmayan tartışmalar içinde sadece birbirimizin değerli vakitlerini harcamaktan başka ne işe yarayabilir.

Allah yolunda sabırla mücadele veren dostlara selam olsun.
Eğer iman etmiyor ve Allahtanda korkmuyorsanız bari şu dünyada özgür kişiler olun.

Şehidlerin Efendisi Hz.İmam Huseyin (a.s)
ceren

Mesaj gönderen ceren »

AZADİ yazdı:
KARAPAPAK MURAT yazdı:Hz.İmam Ali(as) ın arkasına sığınarak rant çevirmeye kalkmayın Teoman bey. Alevilerin Humeynisi olmaktan vazgeçin tövbe edin.
Allah yolunda sabırla mücadele veren dostlara selam olsun.
amin
böyle bir dileğe
başka ne denirki?
bu saygısız ve akılsız karapapak yüzünden vaktimiz gidiyor
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

işte salaklığın meydanda TÜrkiyede yaşayan birisi rant elde etmek istiyorsa halkın nabzına göremi davranır yoksa hakkı apaçıkmı söyler?bu farkı dahi anlayamayacak kadar salaksın deyincede kızıyorsun bozuluyorsun
ayrıca Humeyni gibi önderler birkaç yüzyılda bir gelirler kimsenin onun gibi olmaya niyeti yok zaten bu mümkünde değil onun takvası yannda bizimkisi nedirki? ama onun yolunda olmak ona benzemeye çalışmak bizim için onurdur ama senin kafan bunuda anlamaz

(ee teoman abi hep senmi avukatlık yapacaksın )))))

“Bektaşilik Nedir?” sayfasına dön