Anadolu Aleviliği değil Dünya Aleviliği

alone_man

Re: Anadolu Aleviliği değil Dünya Aleviliği

Mesaj gönderen alone_man »

meshedi313 yazdı:
alone_man yazdı:
hızır1981 yazdı:
meshedi313 yazdı:.[/size][/color][/b]
Ne yazdığını biliyor musun sen kardeş?
Birincisi ben bu siteye öyle girip yazanalrdan değilim. İkincisi ben kimseye hakaret de etmedim.
Lanet okumak ne zamandan beri hakaret oldu sövgü oldu. Editör arkadaşların silmesi gereken bir şey yoktur.
Haşa Allah ve REsulü hakaret mi ediyor lanet ettiklerinde:?????
Herkes haddini bilecek arkadaş. Kİmse bana çıkıp da ehli beyt katillerini savunmasın. Hiçbir şey için ben hakikatleri gizleyemem hele böyle önemli hakikatleri asla!
bizde tarih okuduk biliyoruz
ve eğer alevilerle sünniler arasında yeni fitne dalgaları çıkarmak istiyorsan buyur devam et,ama önce bunun kimlerin işine yaradığını düşün ,ırakta afganistanda mısırda israilin amerikan uşaklarının yapmak isteyipte yapamadıklarınımı yapmak istiyorsun?
neye niçin ısrar ettiğini düşün
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

Alone can;
MEşhedi canımız sıradan birisi değildir ne sanal alemde nede gerçek alemde ve kendisi 12 imam dostluğunu yaşamının her alanına yansıtmaya çalışan birisidir ,bizim için bu davanın geleceğindeki genç umutlarımızdan birisidir ,
Meşhedi can;
Eleştirilerin ölçüsü sınırı konusunda ve hangi eleştirinin hangi yere nasıl ulaşacağı nasıl algılanacağı konusunda cümleler hatta bazen kelimeler dahi çok önemlidir
senin ne kastetteğin önemlidir ama karşındakinin ne anladığı nasıl algıladığıda önemlidir
Allah(cc) ile arandaki dialogda istediğin kişiye istediğin gibi dua yada beddua edebilirsin ama toplum içinde bu noktada bugüne kadar gösterdiğin hassasiyeti göstermen gerekir,
İstediğin halifeyi eleştirebilirsin bu noktada tarihi nakilleri aktarabilirsin kast ettiğin usame ordusu olayınıda aynen tarihi nakillerdeki gibi aktarabilirsin bunlar bize görede bilimdir ,nasıl aleviyim diyenlere karşı dürüst tavırlar koyuyorsak doğruları söylüyorsak sünniyim diyenlerede aynı doğruları söyleyeceğiz ama kullandığımız cümle ve hatta kelimelere dikkat ederek ve niyetimiz konusunda yanlış anlamalara yer vermeyecek kadar dikkatli olarak
empati yapmayıda ihmal etmeyeceğiz ,aynı tavrı karşımızdaki bize gösterse ne düşünürüz? diyede düşüneceğiz,
her ikinizde gençsiniz ve bu yaşınızda dahi arifsiniz ne kastettiğimizi anladığınıza eminim.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ben tefrika çıksın demiyorum. Ben diyorum ki bizim onlara gösterdiğimiz saygıyı onlar da bize göstersin. Ben hareketlerime dikkat ediyorsam onlar da dikkat etsin.
Canlar vahdet, birlik itikadi değildir. O yüzden uslubuyla her gerçeği yerine göre söyleyebilmeliyiz.
biralevi abi,
sözlerinde haklısın. saygılarımı sunuyorum.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

itirazım yok kimsenin kalbini kırmak istemedim istememde çünkü ehli beyt dostlarını üzmenin anlamını biliyorum
üzdüysemde meşhedi candan özür diliyorum
Mahmut

Mesaj gönderen Mahmut »

burada hakikatten ziyade bir kavga üslubu görüyor ve üzülüyorum maalesef. birisi tahsilimi ve yaşımı sormuştu cevaplamak istiyorum. 29 yaşımdayım ve Tarih öğretmeniyim. Alevilik üzerine birçok panelde,konferansta,sempozyumda bulundum. Aleviliğin din olduğuna iman edince çok fazla eleştiri aldım ama yolumdan dönmedim. Eleştiriler bilgime bilgi kattı sadece... Alisiz Alevicilerden, ülkücü alevilere, marksist alevilerden, şiacı alevilere kadar birçok istişare ortamında vakit geçirdim. hepsinin doğru yanlış bir takım bilgileri var sizinde öyle yani küfürde etseniz benim için birşey değişmez bu tepkilere alışığım kaçacak değilim.

Gerekli cevabımı en son ki mesajımda verdim amacım tekrar tekrar aynı bilgileri sunmak bir kez daha gözden geçirerek bilgilerinizi tartın. Kaynaklar-deliller yolda sizinle kavuşmayı arzuluyorlar. Hatta bende size soru sordum ama sizden cevap gelmedi en son cevabımda bir daha gözden geçirin.
Ali

Mesaj gönderen Ali »

Mahmut yazdı:burada hakikatten ziyade bir kavga üslubu görüyor ve üzülüyorum maalesef. birisi tahsilimi ve yaşımı sormuştu cevaplamak istiyorum. 29 yaşımdayım ve Tarih öğretmeniyim. Alevilik üzerine birçok panelde,konferansta,sempozyumda bulundum. Aleviliğin din olduğuna iman edince çok fazla eleştiri aldım ama yolumdan dönmedim. Eleştiriler bilgime bilgi kattı sadece... Alisiz Alevicilerden, ülkücü alevilere, marksist alevilerden, şiacı alevilere kadar birçok istişare ortamında vakit geçirdim. hepsinin doğru yanlış bir takım bilgileri var sizinde öyle yani küfürde etseniz benim için birşey değişmez bu tepkilere alışığım kaçacak değilim.

Gerekli cevabımı en son ki mesajımda verdim amacım tekrar tekrar aynı bilgileri sunmak bir kez daha gözden geçirerek bilgilerinizi tartın. Kaynaklar-deliller yolda sizinle kavuşmayı arzuluyorlar. Hatta bende size soru sordum ama sizden cevap gelmedi en son cevabımda bir daha gözden geçirin.
29 YAŞINDA VE TARİH ÖĞRETMENİYSEN yazdıkların çok acı şahsen çocuğum olsaydı senden tarih öğrenmesini asla istemezdim kırklara inanan bir tarih öğretmeniyle tarihin T si bile konuşulamaz
alevi sağcı solcu olmaz ülkücü bektaşi vs de olmaz
alevi alevidir ve şia nın anlamını öğren önce
vede 12 imamların yazılı kitaplarını okuyup onların görüşlerini öğren tabi paşa keyfin bilir
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ohhh ne güzel. Tekrar oku deyip işin içinden çıkıyorsun değerli tarih öüretmeni.
Hâlâ cevap bekliyorum. Kaç kere yazdım kaç kere daha yazmam lazım. Salat konusunda cevap gelmedi sizden.
Neyse anladım ben şimdi. Verilecek cevabınız olmadığı için yazmıyorsunuz. Bu da namazın varlığı semahın uydurma olduğunu gösteriyor.

alone man can siz benim için çok kıymetlisiniz. sizden taraf kalbim kırılmaz. Hakkını helal et can.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Mahmut

Mesaj gönderen Mahmut »

Ali yazdı: 29 YAŞINDA VE TARİH ÖĞRETMENİYSEN yazdıkların çok acı şahsen çocuğum olsaydı senden tarih öğrenmesini asla istemezdim kırklara inanan bir tarih öğretmeniyle tarihin T si bile konuşulamaz
alevi sağcı solcu olmaz ülkücü bektaşi vs de olmaz
alevi alevidir ve şia nın anlamını öğren önce
vede 12 imamların yazılı kitaplarını okuyup onların görüşlerini öğren tabi paşa keyfin bilir
Yazdıklarım hakikattir ve hakikat kimi zaman acıdır bu benim suçum değildir. çocuğunuz olsaydı tabi yanlı hocalara daha güvenle verirdiniz eminim ama burada şahıslar önem değildir Tarih önemlidir. Tarihi yazan yapana sadık kalmazsa eğitim hayatımız boyunca çarpık bilgilerle donanmış oluruz. Alevi sağcı solcu olmamalıdır ama oluyor maalesef 12 imamların tüm vasıflarını emin ol ki senden daha iyi bilirim ve Hz.Mehdi geldiğinde "ceddime böyle mi sahip çıktınız" diye sorduğunda şii ve sünni müslümanların yüzlerini görmeyi çok isterim.
Mahmut

Mesaj gönderen Mahmut »

meshedi313 yazdı:Ohhh ne güzel. Tekrar oku deyip işin içinden çıkıyorsun değerli tarih öüretmeni.
Hâlâ cevap bekliyorum. Kaç kere yazdım kaç kere daha yazmam lazım. Salat konusunda cevap gelmedi sizden.
Neyse anladım ben şimdi. Verilecek cevabınız olmadığı için yazmıyorsunuz. Bu da namazın varlığı semahın uydurma olduğunu gösteriyor.
Tekrar okuyun demekle daha fazla anlayacağınızı umuyorum meshedi can. Salat konusunda geçen bir yazıda detaylıca kendinizce bilgi aktarmışsınız teşekkür ediyorum ama benim safım bellidir. Salat Dua dır ister namaz deyin ister salat ya da secde hepsi Cem erkanına çıkıyor. Namaz ile semahı aynı anda yapan bir ibadet ise tüm ibadetlerden üstündür. Semah'ın anlam ve hikmetini maalesef tarih boyunca birçok kişi anlayamamıştır. Mevlevilerin semasını ağzı açık izleyenler nedense semah a aynı gözle bakmıyorlar. Semah Zerdüştlük ve şamanizmden bize geçmiş ve tasavvuf ile vücut bulmuştur. Hacı Bektaş veli semah ı oyun görenlerin cenaze namazının kılınamaycağını belirtmiştir. Maalesef birçok yerde semah kursları veriliyor. Halbuki semah aşk ve cezbe halidir bunun kursu olamaz. Birçok sitede belirttim destek verenlerde oldu ama buna dur denemedi. semah ancak tanıtım amaçlı yapılabilir. ezberize bir eğitim ile semah ibadeti gerçekleştirilemez.
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

Sevgili modöretör arkadaşım,
Sanırım buradaki mesajların düzenlenmesinde bir hata oluşmuş. Gönderdiğim (28 ocak 2009 – 13:34) tarihli mesaj altta tekrar çıkmış, lütfen birini siliniz.

3. sayfadaki son gönderdiğim mesaj ise önce çıktığı halde sonradan kaybolmuş.
Ne oldu anlamadım..? Düzeltirseniz memnun olurum. Selam ile..
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)

“Anadolu Aleviliği Masalı” sayfasına dön